|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
16.8.2011 21:34:27   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: nya_a


IZVIRNO SPOROČILO: mika

iSKRENO sožalje staršemuser posted image .

Poleg tako hude tragedije kot je izguba otroka, so izpostavljeni še mrcvarjenju novinarjev in vsevednih mater po forumih.

potem nas pa prosim razsvetli, da bom razumela, zakaj je imel 10-mesečni otrok samo 10kg, pa zakaj je mati dojila 3 otroke, pa zakaj ima hči v 8. razredu manj kot 20kg???? me res zanima

Misliš 3,5 kg? Če je to res, je tudi meni nerazumljivo kaj so čakali in zakaj ga niso prej peljali k zdravniku. Vse ostalo se mi pa zdi, da so govorice in ni realna slika, zato ne moremo sodit.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu nya_a)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
16.8.2011 21:35:50   
nya_a

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

IZVIRNO SPOROČILO: nya_a


IZVIRNO SPOROČILO: mika

iSKRENO sožalje staršemuser posted image .

Poleg tako hude tragedije kot je izguba otroka, so izpostavljeni še mrcvarjenju novinarjev in vsevednih mater po forumih.

potem nas pa prosim razsvetli, da bom razumela, zakaj je imel 10-mesečni otrok samo 10kg, pa zakaj je mati dojila 3 otroke, pa zakaj ima hči v 8. razredu manj kot 20kg???? me res zanima

Misliš 3,5 kg? Če je to res, je tudi meni nerazumljivo kaj so čakali in zakaj ga niso prej peljali k zdravniku. Vse ostalo se mi pa zdi, da so govorice in ni realna slika, zato ne moremo sodit.

ja, ja sm popravila
in po moje niso govorice, vsaj ena stvar je zihr res

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
17.8.2011 0:23:08   
mika
potem nas pa prosim razsvetli, da bom razumela, zakaj je imel 10-mesečni otrok samo 3,5 kg, pa zakaj je mati dojila 3 otroke, pa zakaj ima hči v 8. razredu manj kot 20kg???? me res zanima


S čim te naj razsvetlim? Vem toliko koliko sem prebrala in vse kar piše so govorice sosedov. najprej so bili vegani, zdaj so vegetarijanci....otrok v 8em razredu naj bi imel 20kg. A so ga sosedje tehtali? Najprej mama ni dojila, naenkrat doji tri...Najmlajši otrok najprej uradno sploh ni obstajal, kasneje se ugotovi, da ga je obiskovala patronažna, pa še potni list je imel. Ja to so pa res kredibilne informacije o tem kako so starši izstradali otroka.
Očitno so otroci bolj drobni in suhceni. Sosedje pa težo lahko ugotovijo 'na oko', a ne. moja teta je v 1. letniku SŠ imela 35kg. Razvila se je kasneje, danes je pa konkretna ženska in tehta okrog 80kg, s tem da je visoka 156cm.

Tako mičkeni otroci lahko hitro izgubijo težo, če pride do bolezni. Očitno je že prej bil med lažjimi. Nekaj je bilo narobe z njim, če ga je obiskovala patronažna. K nam je prišla le 3x in to po porodu, kasneje je več ni bilo.

Ubogi starši s kakšnimi očitki se morajo soočat. kot, da že izguba otroka ni dovolj.


(odgovor članu nya_a)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
17.8.2011 7:09:13   
nya_a

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ubogi starši s kakšnimi očitki se morajo soočat. kot, da že izguba otroka ni dovolj.



na tole bom rekla pa samo še - OTROK je bil bogi, ne pa starši!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
17.8.2011 8:29:05   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: mika

potem nas pa prosim razsvetli, da bom razumela, zakaj je imel 10-mesečni otrok samo 3,5 kg, pa zakaj je mati dojila 3 otroke, pa zakaj ima hči v 8. razredu manj kot 20kg???? me res zanima


S čim te naj razsvetlim? Vem toliko koliko sem prebrala in vse kar piše so govorice sosedov. najprej so bili vegani, zdaj so vegetarijanci....otrok v 8em razredu naj bi imel 20kg. A so ga sosedje tehtali? Najprej mama ni dojila, naenkrat doji tri...Najmlajši otrok najprej uradno sploh ni obstajal, kasneje se ugotovi, da ga je obiskovala patronažna, pa še potni list je imel. Ja to so pa res kredibilne informacije o tem kako so starši izstradali otroka.
Očitno so otroci bolj drobni in suhceni. Sosedje pa težo lahko ugotovijo ''''na oko'''', a ne. moja teta je v 1. letniku SŠ imela 35kg. Razvila se je kasneje, danes je pa konkretna ženska in tehta okrog 80kg, s tem da je visoka 156cm.

Tako mičkeni otroci lahko hitro izgubijo težo, če pride do bolezni. Očitno je že prej bil med lažjimi. Nekaj je bilo narobe z njim, če ga je obiskovala patronažna. K nam je prišla le 3x in to po porodu, kasneje je več ni bilo.

Ubogi starši s kakšnimi očitki se morajo soočat. kot, da že izguba otroka ni dovolj.




Lepo te prosim, otrok je pri 10 mesecih tehtal toliko kot novorojenček! In otork pri 10 mesecih bi moral imeti minimalno 7 kg, da ne bi ravno rekli, da je shiran, raje še kako kilo več. Tudi, če zboli, tako hitro ne more shujšati! Bil je ekstremno podhranjen in hudo bolan, pa ga starši sploh niso peljali k zdravniku, šele zaskrbljeni sorodniki so obvestili zdr. dom in so potem patronažno službo angažirali, da je poklicala starše, naj vendarle pripeljejo otroka na pregled...in čez 4 ure je ta otrok umrl. Ker je žrtev veganske religije in kaj jaz vaem česa še. Nimam usmiljenja za tako ničvredne starše, da jim je lastno prepričanje dobesedno ubilo otroka!

Pa še to - sem bila tudi jaz med bolj suhimi, pri 7.-ih letih sem imela samo 17 kg, so me peljali na vse možne preiskave in preverjali, če je vse ok, pa sem bila zdrava kot dren.

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 17.8.2011 8:31:26 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   [Brisano sporočilo]
17.8.2011 9:27:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
18.8.2011 22:17:59   
thaiss

IZVIRNO SPOROČILO: nya_a


IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ubogi starši s kakšnimi očitki se morajo soočat. kot, da že izguba otroka ni dovolj.



na tole bom rekla pa samo še - OTROK je bil bogi, ne pa starši!

PODPIS!!!

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu nya_a)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
19.8.2011 17:17:22   
ronja
v ameriki majo une Jehovine priče, ki ne dovolijo transfuzije (velja tudi za otroke)

O, madona, kaj res? brez nje ti tega ne bi nihče tipkal...

Saj vem, da ni na mestu sodit, vendar me zanima, pa kaj hudiča se res ne izvaja nikakršen nadzor nad otroci? Mislim, a ni logično, da vsaj patronažna tu pa tam mimo pride?

Jaz sem bila to paf, ko sem dobila Ronjo. Ker ji starši sami zrihtamo zzrs, sami jo prijavimo na pregled k zdravniku, vse je v bistvu odvisno od tega, kakšen bo starš. Saj na srečo je naravno, da imamo svoje otroke radi in večinoma kar dobro skrbimo zanje, vendar si mi je vseeno zdelo kar malo grozno, da te nikjer nihče nič ne pokontrolira. Pa ne da bi sama kdaj hotela škodit svojim otrokom - samo vseeno v vsej svoji naivnosti vem, da taki starši obstajajo... Predvsem pa obstajajo taki, ki škodijo iz nevednosti ali iz nekih čudnih prepričanj, ne ker bi hoteli škodit, ampak ker je nekaj z njimi močno narobe in sveta ne vidijo realno, so zaslepljeni in popolnoma prepričani v svoj prav.

Če se otrok rodi v porodnišnici materi, ki ima zdravstveno zavarovanje (obvezno), potem se otroka avtomatsko zavaruje po materi.

Ne, kerensa, otrokovo zdravstveno kartico moraš sam dat delat in tam se odločiš po kom bo zavarovan. Moijdve sta recimo zavarovani po očiju, ker ima pač on službo za ndč, meni se pa kmalu izteče pogodba, da ne bo treba potem spreminjat.
Patronažna je k meni prvič sama prišla, ful prijazna, za naslednje obiske sva se pa menili in za tistega pri pol leta sem jo sama klicala. Tako da tistih prvih par dni po porodu je verjetno vse ok izgledalo, saj patronažna hodi do prvega kopanja nekje... Če je vse ok. Ampak v nekaterih občinah je treba patronažno službo obvestit, da naj pošlje nekoga. So nas opozorili na mš.

Razen če ni v dveh dneh shujšal in zbolel so za mene njegovi starši kriminalci!

hedviga, kakor se trudim ne obsojat, ker je tem staršem gotovo najhuje na svetu (ne predstavljam, kaj bi bilo hujšega kot vedenje, da si odgovoren za smrt svojega otroka, ki bi jo komot preprečili)... pa imaš point. Ampak ti ljudje ne razmišljajo racionalno. Oni resnično niso verjeli, da medicina pomaga ljudem.

zakaj se poudarja "visoka izobraženost"? IQ še nikoli ni bil pogoj za EQ...

Verjetno je mišljeno kot da starša nista tega delala iz nevednosti, ampak zaradi drugih razlogov (zaslepljenost z nekim za dojenčke zelo usodnim "stilom življenja").

Jaz se predvsem sprašujem, kje so tu drugi ljudje.

Podpis. Sama mislim, da bolj kot institucioniran nadzor, bi bilo fajn, če bi se "ljudje ne brigali samo zase in za svoje", ampak dejansko začeli prijavljat sumljive stvari. Saj imamo organe, ki potem preverijo, ali je sum utemeljen. Če bi ti dve teti, ki sta šli v zd, zaskrbelo že malo prej, bi mogoče otročka še rešili. Največ bi profitirala prav starša, zaradi katerih - paradoksalno - si prej teti nista upali prijavljat...

čeprav ne razumem, kako je to lahko sploh možno v tej naši državi glede na dejstvo, da je eden od njunih otrok umrl zaradi podhranjenosti-kako, da pristojni nimajo pravice do pregleda ostalih otrok?!?

To pa tudi meni ni jasno! Ko se zgodi tragedija, se pač osebne pravice upognejo pod dejstvom kritičnosti stanja, ne?

tudi leta 2009 sem morala sama poklicati v ZD, da so poslali patronažno. Menda zaradi osebnih podatkov, porodnišnice jih ne smejo posredovati naprej.

Svašta, k meni so pa prav tako leta 2009 (res da čisto na začteku) sami prišli! Pa prav tako v LJ. MOgoče so že od prvič vedeli,d a ne kompliciram glede varstva podatkovuser posted image .

Sploh ni pomembno ali so ti osebki, ki so spočeli tega ubogega otroka, vegeterijanci, vegani, mesojedi. Ni važno ali so verni, ateisti ali zagovorniki filozofije naravne higijene, edino kar je pomembno, je to, da je njihov otrok umrl, da jim je umiral pred očmi in oni niso storili NIČ.
Niso krive niti razne institucije, niti sorodnili, sosedi, prijatelji. Kriva sta ta dva osebka brez zdravega razuma.

Seveda sta onadva kriva! Vendar pa se mi zdi etično, da če vidiš, da je z otrokom v tvoji okolici nekaj hudo narobe, da na to opozoriš. Najprej starše, če ap ni odziva, pa seveda zdravnike ali csd, policijo..., nekoga, ki bi pač ukrepal

skuštrana in metulj, če je mamica bila slabo hranjena (da ni dobila dovolj hranil za svoje potrebe), spet noseča in še dojila, potem je čisto možno, da enostavno ni bilo dovolj za vse. Ker ko telo nima od kod vzet, tudi mleka ni - to si lahko večkrat prebereš med problemi 3. sveta - da ženske ne morejo dojit, ker nimajo dovolj za jest in se jim zato mleko ne tvori. Pri nas tega ni, ker pač imamov se dovolj hrane, vendar pa je to v svetu še vedno problem. Samo da so navadno v to ženske prisiljene, ker pač nimajo, ne pa da to same izberejo... Če ni, še vojska ne vzame - in isto velja za dojenje.

meni se bolj zdi čudno, da po petih otrocih še vedno ne veš okvirne teže 10-mesečnika.

To sem se tudi jaz spraševala. Možno, da sta s tem načinom tako drastično začela šele zdaj ali pa da so bili tudi ostali bolj suhceni in se jima ni zdela taka razlika. Težko je razumet, kako ti ljudje razmišljajo...

ni kriva hrana - kriva sta fanaticna in neodgovorna, zaslepljena starsa. ki imata ocitno ideal telesnega zdravja v anoreksicnem izgledu - ker tud samo veganska hrana pri pravilni pripravi in uzivanju zagotovlja telesu dovolj hranil.

Se strinjam. POznam čisto lepo zaobljene vegane:).

Sploh ne morem in ne morem verjet da je to resuser posted image ...Taddy 78...podpis na celi črti!


Podpis.

CSDjih zgubljati besed nima smisla, vegeterjanstvo je čist OK zadeva, če jo prakticira duševno uravnotežen folk. Ljudje, ki imajo 5 otrok in se jim ne zdi tako pomembno, da bi za deset_mesečnika pri dobrih 3 kilogramih sami poiskali zdravniško pomoč, pa mislim, da so v današnji dobi precej daleč od mentalne uravnovešenosti.
Morda se motim, ampak mislim, da gre za starše z zelo visoko stopnjo verske neuravnovešenosti in fanatizma.

Tudi podpis.

Tako mičkeni otroci lahko hitro izgubijo težo, če pride do bolezni. Očitno je že prej bil med lažjimi.
To je res, vendar če se to zgodi tvojemu otroku, ga pelješ k zdravniku, ne? Ne pa da čakaš, da se tetam zdi to tako grozno, da obvestijo zd, da te kličejo... Vsega itak ne moreš verjet, ampak ta podatek o teži, ki se ves čas pojavlja, tudi v poročilu zdravnikov, če sem prav prebrala, pa je vseeno zelo hud. In če ti otrok začne tako hitro zgubljat na teži, valjda letiš nekam,da mu pomagajo...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
20.8.2011 11:29:02   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: mika

potem nas pa prosim razsvetli, da bom razumela, zakaj je imel 10-mesečni otrok samo 3,5 kg, pa zakaj je mati dojila 3 otroke, pa zakaj ima hči v 8. razredu manj kot 20kg???? me res zanima


S čim te naj razsvetlim? Vem toliko koliko sem prebrala in vse kar piše so govorice sosedov. najprej so bili vegani, zdaj so vegetarijanci....otrok v 8em razredu naj bi imel 20kg. A so ga sosedje tehtali? Najprej mama ni dojila, naenkrat doji tri...Najmlajši otrok najprej uradno sploh ni obstajal, kasneje se ugotovi, da ga je obiskovala patronažna, pa še potni list je imel. Ja to so pa res kredibilne informacije o tem kako so starši izstradali otroka.
Očitno so otroci bolj drobni in suhceni. Sosedje pa težo lahko ugotovijo ''na oko'', a ne. moja teta je v 1. letniku SŠ imela 35kg. Razvila se je kasneje, danes je pa konkretna ženska in tehta okrog 80kg, s tem da je visoka 156cm.

Tako mičkeni otroci lahko hitro izgubijo težo, če pride do bolezni. Očitno je že prej bil med lažjimi. Nekaj je bilo narobe z njim, če ga je obiskovala patronažna. K nam je prišla le 3x in to po porodu, kasneje je več ni bilo.

Ubogi starši s kakšnimi očitki se morajo soočat. kot, da že izguba otroka ni dovolj.




Mika, sama sem bila v ordinaciji s svojim tamalim ravno takrat, ko so mojo P (ona je pregledala tega otročka, ki je umrl) klicali po telefonu v zvezi s to zadevo. Nekomu je razlagala o tem, da so otroci, ki so doma, tudi ogroženi, da je sama mamica tut ogrožena (kar se hranjenosti tiče), da se mama upira temu, da bi pregledali še ostale otroke, da je obvestila še predstojnico ginekoloških ambulant (ker je noseča), da bojo še oni kaj ukrepali oz. spremljali zadevo, če bo prihajala na preglede...itd. Potem sva se še menili o tem malo (ker imam sama hčerko vegi + medicinka sem) in je rekla, da so vegani in ker jim še niso odvzeli starševske pravice, da jih lahko samo lepo prosijo, če jim pripeljejo še ostale otroke pokazat, da prisilit jih pa ne morejo...

Tako da zadeve v javnosti (žal) niso pretirano napihnjene, ampak so (za spremembo) dokaj realno predstavljene.

_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
21.8.2011 19:07:52   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Jaz se predvsem sprašujem, kje so tu drugi ljudje.

Podpis. Sama mislim, da bolj kot institucioniran nadzor, bi bilo fajn, če bi se "ljudje ne brigali samo zase in za svoje", ampak dejansko začeli prijavljat sumljive stvari. Saj imamo organe, ki potem preverijo, ali je sum utemeljen. Če bi ti dve teti, ki sta šli v zd, zaskrbelo že malo prej, bi mogoče otročka še rešili. Največ bi profitirala prav starša, zaradi katerih - paradoksalno - si prej teti nista upali prijavljat...




Zdaj v tej vročini večkrat zahajamo v kopališče........in tam videvam dva za moje pojme podhranjena otroka (ampak res izgledata kot otroci iz slik v Auswitzu in ne pretiravam s tem)....samo v tej vsej vnemi pri omejevanju vnosa sladkariji in maščob v otroško telo, sta baje ta dva otroka zdrava......meni ne izgledata zdravo.....če 8 leten otrok izgleda kot 5 letnik, če ima telo kot otroci iz slik iz Auswitza meni ne izgleda zdravo, meni izgleda kot lačen otrok.....samo baje otrok je zdrav, čeprav je malo bledikav, če kaže vsako kost telesa......

In kaj naj zdaj v tem primeru....grem prijavit tisti dve mami (ki ne izgledata bistveno drugače kot otrok) na CSD, ker imata podhranjene otroke.......?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
21.8.2011 20:23:47   
Doll
picola seveda da jih prislit ne morejo da pripeljejo otroke,lahko jim pa vzamejo starševske pravice in posledično nimajo več kaj privolit.In to se bo tudi zgodilo,če z ostalimi ni ok, in ne bo nič boljše

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   [Brisano sporočilo]
21.8.2011 21:13:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
22.8.2011 0:04:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: misa4

Govorice sosedov, da naj bi dojila kar tri otrokeuser posted image


Kako hitro in kako daleč seže sosedov glas...

...in kako debele so stene naših zidov, dokler ne želimo slišati in dokler ne želimo prevzemati odgovornosti.

Vsi vse vemo. In nihče ne naredi nič.

(odgovor članu misa4)
  Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
22.8.2011 8:05:51   
Meemee

IZVIRNO SPOROČILO: nya_a

Jaz bom pa komentirala samo tole - nihče ne bo odgovarjal in to zato, ker se prav pišejo - sram je lahko zdravnika, da reče, da otrok ni bil izstradan. Vsaki materi, pa naj bo brez kakršnekoli izobrazbe je lahko jasno, da ta otrok JE bil izstradan.
So vegani ali jedo le presno hrano?
Sicer pa, če bi otroka patronažna res obiskovala, bi ukrepala že prej, ker bi morala. In še to, otroci bodo ostali v družini, kjer ne dobijo zadostno količino prave hrane, pa csd ne bo ukrenil nič. Če bi pa slučajno bili to neki revčki, ki se težko preživijo z eno plačo, pa se starši odpovedo svoji hrani, da lahko nahranijo otroke, bi bila zgodba povsem drugačna.
In takih ljudi kot so tile, nikoli ne bo izučilo, ker oni so prepričani, da je otroček umrl zaradi sepse, ki pa ni bila povezana s prehrano. Ne vem, kako potem to, da naj bi imela hči 17kg v 8. razreduuser posted image

KATASTROFA za državo, zatajile so vse socialne in zdravstvene službe. In ne, ne krivim države, je pa prav gotovo soodgovorna!


Kdo pa so ti Sajeti, da so tako pomembni, da praviš, da se jim ne bo nič zgodilo? Jaz prvič slišim za njih user posted image

(odgovor članu nya_a)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
22.8.2011 9:46:00   
ronja
In kaj naj zdaj v tem primeru....grem prijavit tisti dve mami (ki ne izgledata bistveno drugače kot otrok) na CSD, ker imata podhranjene otroke.......?

Hm, odvisno: če poznaš družino in veš, da sta otroka pač suhljata, čeprav se dokaj normalno hranijo (čeprav recimo vegi), potem si pač rečeš: "j*ga, so pač take postave." Saj sta mojidve tudi suhi (ok, ni da bi bili kot iz auswitcha, hvalabogu, ampak sta pa krepko pod normalo in se o tem vsakič pogovarjamo na sistematskih pri zdravniku, kar se mi zdi ok, da opazijo in povejo in probajo ugotovit vzrok, čeprav sama mislim, da pač ne morejo bit vsi znotraj 95%, ker jih je pač 5% izven, čeprav so zdravi; ampak bom pripeljala otroka vsakič na kontrolo tudi izven sistematskih, samo da se spremlja, če je vse ok), pa jima nič ne omejujem prehrane. Res pojemo veliko sadja in zelenjave, ampak tudi precej sladkarijuser posted image . In ko se s kom pogovarjam, mi vsi rečejo, da pač taki sta, kaj se sekiram, da zgledata čisto zdravi in živahni in dokler sta zdravi, se nimam kaj sekirat. In me potem noben ne prijavlja, ker pač vejo, da otrok ne stradam, čeprav ma tamala 10-11 kil, pa je 2,5 let stara, recimo.

Če pa so otroci resnično shirani in vidiš, da to vpliva na njihovo zdravje (to težko oceniš, ko jih enkrat vidiš na bazenu, ampak recimo učiteljica ali osebna zdravnica bi pa to morala videt/znat ocenit), pa je prav, da se najprej pogovoriš s starši in vidiš, ali se trudijo v tej smeri, ali jih sploh skrbi, ali kar gonijo svoje. POtem če sploh ne vidijo problema, otrok pa kar hira, pa je fajn tudi naprej urgirat. Ne mislim, da bi kar na pamet obtoževali in prijavljali vsepovprek ljudi, za katere se nam zdi, da bi lahko delali drugače in bi bilo boljše. NI samo en način pravi.

Ampak ta otrok je bil očitno življenjsko ogrožen in videt, da je nekaj zelo močno narobe, če ima 10 mesečnik 3,5 kil in cele dneve samo spi, pa ni ravno neka umetnost. Očitno so to bližnji ljudje opazili, če sta teti obvestil zd - samo na žalost prepozno. To pravim - ljudje, ki poznajo družino in vejo, od kod problemi, vejo, da mama otroka ne vozi k zdravniku, vidijo, da je otrok shiran... pa mislim, da so moralno dolžni posredovat. Ker najbolj koristijo ravno staršem.

Večinoma itak ni treba tako drastično reagirat. Navadno pomaga že en iskren pogovor z mamo/očetom. Saj večina ljudi ni tako ekstremnih. In če ljudem nežno in dobronamerno poveš, kje ga serjejo, znamo včasih to čisto slišat. Ne vedno, ampak to ne pomeni, da se ne splača probat. Nisem še srečala kakih staršev, za katere bi se mi zdelo, da grdo delajo z otrokom (verjetno posledica okolja, v katerem živim, tudi v vrtcu nisem slišala kakih komentarjev na to temo, na igrišču imam pa s svojima dovolj dela in drugih ne opazujem ravno natančno), zato do zdaj še nisem razmišljala o tem. Sem pa že rekla kaki prijateljici, če se mi kaj ni zdelo ok. In do zdaj so se mi še vse zahvalile, četudi jim je bilo najprej hudo.

Vsi vse vemo. In nihče ne naredi nič.

O tem govorim. Meni se je recimo zgodilo, da sem dvakrat slišala divji prepir sosedov. Ne moti me, če se ljudje glasno prepirajo, če je to pač njihov način (ok, valjda ni fajn poslušat zmerjanja, ampak štekam, da smo si različni in dokler se oba strinjata s tem načinom, je to pač njun način-  dva druga soseda se vedno tako prepirata in se tudi enako glasno smejeta - sta pač taka tipa in to me nič ne moti, glavno, da vem, da je sicer vse ok, da nihče nikogar ne tepe, skratka če se vidi, da se imata rada, pa sta pač glasna - njun problem). Ampak vem, da sem se takrat ful spraševala (še tu sem svojim januarčicam napisala), kaj naj naredim, ker pač ni šlo za tisti temperamentni par, ampak za dva druga, ki sem ju prvič slišala tako kregat, pa še zmerjanje je bilo zraven. Nisem hotela klicat policije samo glasno prepirajočemu se paru, saj imata očitno drugih problemov dosti, ne rabita še tega. Vendar sem bila ves čas na trnih in poslušala, če bom slišala še kaj drugega kot kričanje - kar mi je bilo grozno. Ker bi si pa ful očitala, če bi pa se recimo začela mlatit, pa ne bi nič naredila. In potem se tisto sosedo še par dni gledala, če je vse ok - no, zgledala je čisto ok in hvalabogu se potem nista več kregala, niti ni ona izgledala kako drugače kot prej. Je pa to precej nehvaležno in sem vesela, da živim tu, kjer živim in to ni stalna praksa. Ne vem, kako veš po zvoku, kdaj je nekaj čez mejo... Če nekdo zaloputne z vrati namreč ni čez mejo, če pa pade stol po tleh, pa ne veš več, a je bil samo stol, ali še kaj drugega... Zato se strinjam s tabo, da je ful težko ocenit, kdaj je nekaj kritično. Ampak 3,5 kil težek 10 mesečnik, ki samo spi - pa je vsekakor kritičen.

Mislim, da je tu precej odgovornosti na zdravnikih (ker najbolj znajo ocenit, kdaj nekaj ni več zdravo) in učiteljih/vzgojiteljih (ker najbolj poleg staršev poznajo otroka). Vem, v tem primeru noben od teh ne bi mogel pomagat, ker noben od teh ni videl tega otroka. Vendar če bi recimo nekdo težil zato, ker je kak od starejših otork vidno shiran (glede na to, da pravijo, da naj bi bili ogroženi tudi drugi), potem bi mogoče ob pregledu vseh, ugotovili tudi probleme najmlajšega - in ga mogoče rešili... Jasno pa tudi razne babice in tete vidijo, če je kaj res ornk narobe, da je tako patološko, da se na daleč vidi...

Ko je naju p. vprašala, od kod Ronji modrica, najprej sploh nisem ugotovila, da me to sprašuje s tem namenom in me je bilo kar sram, ker nisem vedla točno kdaj se je kam butnila - ni bilo nič večjega in dojenčki, ki se plazijo in učijo hodit pač kdaj padejo, nisva delala iz tega panike, sploh ker ni bila glava. Njej pa to niti ni bilo važno, da ne vem, kdaj se je butnila - ko je videla mojo reakcijo, ji je bilo jasno, da ji nisva midva tega povzročila in potem je bila čisto mirna, aha, butnila se je, ja, itak, nima veze, kdaj pa kje:) - to je bilo edino važno, da je nihče ne tepe. KO sem kasneje ozavestila, zakaj me je v bistvu to vprašala, sem bila res vesela, da imava to p. - ker očitno res gleda na otroka. To se mi zdi, da bi lahko bilo še malo bolj prisotno, ker ne vem, če so ravno vsi p. in učitelji taki... (vsaj v naših časih 100% niso bili, saj smo imeli v razredu otroke, za katere se je kar na daleč videlo, da ne živijo ravno v najboljših okoliščinah, pa se niso kaj dosti potrudili zanje). Če se je to zdaj popolnoma spremenilo, sem samo vesela, ampak tako utopistična celo jaz nisem...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
22.8.2011 10:37:05   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

In kaj naj zdaj v tem primeru....grem prijavit tisti dve mami (ki ne izgledata bistveno drugače kot otrok) na CSD, ker imata podhranjene otroke.......?

Hm, odvisno: če poznaš družino in veš, da sta otroka pač suhljata, čeprav se dokaj normalno hranijo (čeprav recimo vegi), potem si pač rečeš: "j*ga, so pač take postave."


In točno to so verjetno rekli sosedje umrlega otroka........ko so pa videli, da ni samo to, so pa poklicali "na pomoč"....žal pa je prišla pomoč prepozno......

Starši pa so verjetno živeli v sožitju z naravo in so verjeli v čudežno moč narave, da se telo pri bolezni samo obnovi.......zato verjetno niso vozili otroka k zdravniku (ali so ga imeli zavarovanega ali ne, je vprašanje, obvezno zavarovanje ni, čeprav se tako imenuje.....)

....in ker ni šlo za "ljudi z roba", ker je šlo za izobraženo in pomembno družino, so sosedje verjeli, da starši vedo kaj počnejo......čeprav so živeli nekoliko drugače od večine ljudi.......in ker večina ljudi ne pozna tega novodobnega življenskega sloga "živeti v sožitju z naravo" se distancira od tega in se "ne vmešava" dokler se otrok normalno odziva in deluje koliko toliko zdravo.....

se je pa okolica vseeno vmešala, ko je družina prišla z dopusta s skoraj mrtvim otrokom.....zato tudi ne moremo govoriti, da je bila okolica povsem slepa.....ko so videli, zakaj gre, da pa starši vseeno pretiravajo v svoji vnemi po dokazovanju nekega sloga, so poklicali na pomoč........

zato se jaz sploh ne bi spraševala tu "kaj je delala okolica"......ampak v prvi vrsti, kaj so delali starši......ali so res tako zaverovano verjeli v tisto, kar so živeli in odklanjali vsakršni medicinski poseg v telo.....? Čeprav je spet to dvorezen meč.....medicinsko pomoč lahko vedno odkloniš.....recimo, zboliš ti ali pa tvoj otrok za rakom in odkloniš kemoterapijo.......in umreš......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
22.8.2011 10:43:23   
ronja
.in ker večina ljudi ne pozna tega novodobnega življenskega sloga "živeti v sožitju z naravo" se distancira od tega in se "ne vmešava" dokler se otrok normalno odziva in deluje koliko toliko zdravo.....

se je pa okolica vseeno vmešala, ko je družina prišla z dopusta s skoraj mrtvim otrokom.....zato tudi ne moremo govoriti, da je bila okolica povsem slepa.....ko so videli, zakaj gre, da pa starši vseeno pretiravajo v svoji vnemi po dokazovanju nekega sloga, so poklicali na pomoč........

Nisem videla, da so bili vmes na dopustu, se oproščam. Sicer se mi je zdelo, da otrok ne pride iz normalne kilaže ne 3,5 kile v 2 dneh... Zato se mi je zdelo, da je verjetno kdo tega otroka že prej videl. Če jih vmes ni bilo nekaj časa, je pa logično...

ampak v prvi vrsti, kaj so delali starši......ali so res tako zaverovano verjeli v tisto, kar so živeli in odklanjali vsakršni medicinski poseg v telo.....?

Verjetno res. Zakaj bi sicer hoteli škodit svojemu otroku? Gotovo tega niso naredili namenoma!
Ti, kako je s temi pravicami? Kaj res lahko odkloniš vsako operacijo na otroku? Vem, da jo na sebi lahko, samo če si življenjsko ogrožen, te nihče nič ne vpraša (preverjeno). Kaj pri otroku pa vseeno vprašajo?


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
22.8.2011 15:15:40   
liliana
Ti, kako je s temi pravicami? Kaj res lahko odkloniš vsako operacijo na otroku? Vem, da jo na sebi lahko, samo če si življenjsko ogrožen, te nihče nič ne vpraša (preverjeno). Kaj pri otroku pa vseeno vprašajo?


Ne vem podrobno kako je s pravicami.....vem le, da so pred 15 ali koliko leti, tožili tiste strarše, ki otroku niso dovolili transfuzije.......kako se je pa tožba končala pa ne vem, zdi se mi pa, da še ni epiloga.......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: dojenček umrl zaradi podhranjenosti
22.8.2011 21:22:01   
Doll
http://www.slovenskenovice.si/clanek/169295

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   [Brisano sporočilo]
2.9.2011 12:51:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 145
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?