|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  81 82 83 84 [85]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAJČICE 2012
28.5.2012 14:54:57   
teja188
jasmina85 mene zanima kje si nasla to ker jaz imam tud tak občutek da nimam mleko pa je skoz prkloplena na men posebi zvecer ji pa nič ne dodajam

(odgovor članu Jasmina 85)
Neposredna povezava do sporočila: 2101
   RE: MAJČICE 2012
28.5.2012 15:52:36   
Monika 23
Hojla user posted image
No jaz imam daes rok, sem bola na pregledu in se še nič ne dogaja user posted image . Jaz bi pa že tko rada šla... Me pa zanima če je še kira kdaj čez rok rodila na kolko časa naročajo? mene so šele v petek danes pa je ponedeljek! user posted image

(odgovor članu teja188)
Neposredna povezava do sporočila: 2102
   RE: MAJČICE 2012
28.5.2012 18:19:56   
Chocolat
Če bi se meni zdelo, da imam premalo mleka, bi prosila patronažko naj prinese tehnico s sabo na obisk, da bi tedensko spremljala težo. Brez veze dodajati, če ni potrebno. No, to je moje mnenje. Si pa lahko tehnice sposodite za 2 tedna ali vec tudi od te firme, pošljejo tehnico na izposojo na dom za določen znesek, http://www.baby-nega.si/401.html
Mi dobimo patronažko jutri na drugi obisk in bo prinesla vago s sabo. Sploh če je otrok veliko "priklopljen" potem se jaz ne bi bala...

Sprehodi: pojma nimam kako ga obleči, kdaj čisto toplo, potem pa zapiha. Smo pa mi bili danes že tretjič zunaj tokrat za 45 minut.
Oblekla sem ga: bodi z dolgimi rokavi, plis majicka z dolgimi rokavi čez in ene zabice, cez pa sem mu dala se eno tanko dekico. In seveda kapico na glavo (menda se glavica najhitreje ohlaja). Kako pa jih oblacite ve ?




(odgovor članu Monika 23)
Neposredna povezava do sporočila: 2103
   RE: MAJČICE 2012
29.5.2012 10:35:31   
Chocolat
Ojla majčice. Mi nadaljujemo ofenzivo proti krčem. Danes po nasvetu patronažne naročila koroške kapljice (02 875 07 02), probiotiki (Biogaia) namreč primejo šele v nekaj tednih (3-4).
Lepo napredujemo s težo, 400 g plusa od prihoda iz porodnišnice tako da nadaljujemo z dojenjem.user posted image

V začetku junija pa se selimo na Starši čvekamo Maj 2012 kajne ?! Se že veselim...

(odgovor članu Chocolat)
Neposredna povezava do sporočila: 2104
   RE: MAJČICE 2012
29.5.2012 15:02:43   
Jasmina 85
živijo

teja to je par linkov ki so se mi zdeli fajni:
http://med.over.net/zdravje_bolezni/ginekologija_porodnistvo/dojenje/i21443/

http://med.over.net/forum5/read.php?94,7343801   tako se je dogajalo nama :)

http://med.over.net/forum5/read.php?94,6492314   tu pa fajn piše kako se bi naj dojili.

Upam da sem kateri v pomoč.

lp

(odgovor članu Chocolat)
Neposredna povezava do sporočila: 2105
   RE: MAJČICE 2012
29.5.2012 17:28:03   
tajčica2
chocolat: jaz sem malo za sprehod oblekla ravno toliko kot ti. bili smo 2xzunaj (stara je 12 dni). prvič z vozičkom, a ker je jokala sem jo drugič tistih 20 minut kar v naročju nesla. otrok se najbolj ohlaja skozi glavo in noge. zato doma nosimo (podnevui in ponoči) štrikane nogavičke (v stanovanju imamo hladneje kot zunaj), za zunaj pa obvezno še kapica. proti vetru in direktnemu soncu pa imam s sabo tetra pleničko, da jo malo zakrijem, če treba. Saj čez kak mesec bo že čisto druga zgodba ampak zaenkrat pa tako.
dojenje: Jasmionaglede dojenja pravijo, da je proizvodnja mleka stvar povpraševanja. več jo/ga boš pristavljala, več bo mleka. jaz čez dan tudi na pol ure ali uro dojim.
merilo koliko imaš mleka pa je seveda pridobljena teža otroka. torej tehtnica bo vse povedalauser posted image . do konca 1.meseca naj bi povprečno otrok pridobil 750 g oz. dnevno nekje 20-50g. če tako napredujete, potem jaz ne bi dodajala. pa srečno!


(odgovor članu teja188)
Neposredna povezava do sporočila: 2106
   RE: MAJČICE 2012
30.5.2012 10:27:09   
Chocolat
Ojla. Mi imeli včeraj krčkast dan in to dobesedno. Zaspal le v naročju, kjer je kot kaže najbolj pomirjen. Danes sem že dobila koroške kapljice,ki sem jih naročila včeraj, so expresni, bravo. Me prav zanima če bodo kaj pomagale...se mi revček tako smili, ko je utrujen in kar ne more zaspati, saj ga tako zvija. Bolj kot pazim pri prehrani skoraj ne morem, se bojim da bom sčasoma jedla le polento in piščanca, ki ga edino ne napenjata. Če ima prehrana sploh kaj veze. Vedno bolj verjamem, da je razvojno in da pač prve tri mesece je tako...no, upam pa da le ni tako in da ga ne bo tako dolgo matralo.Danes dobili tudi davčno številko za našega novega člana. Na kuverti pisalo "odpre samo naslovnik". Najbolje da pustim do enega četrtega leta zaprto, da si jo sam pogledauser posted image

Jasmina: tisti linki so ful uporabni. No prebrala le prva dva za ostalo je zmanjkalo časa, ker je tulila sirena user posted image






(odgovor članu tajčica2)
Neposredna povezava do sporočila: 2107
   RE: MAJČICE 2012
30.5.2012 18:08:26   
Nussk4
Hej, Hej...
Že nekaj časa se nisem oglasila. V petek 11.5. sem imela kot sem že omenila amnioskopijo. To je pregled plodovne vode in ker je bila plodovna voda zelene barve, kar pomeni, da se je moja punčka - (JAAAAAAA PUNČKO IMAMO!!!! Res neprecenljiv občutek ko spol izveš šele ob rojstvu.) enkrat počutila nekako utesnjeno in zato je bilo potrebno sprožiti porod. Na amnioskopijo me je naročil moj ginekolog in ni bilo samoplačniško, toliko v odgovor tebi - Chocolat. In ker je na tem pregledu ugotovil zeleno plodovno vodo mi je rekel, da me domov ne more pustiti in da bom danes (11.5.) postala mamica. Porod moram reči da je bil kar naporen, v porodni sem preživela 10 ur + 3 ure po porodu ampak občutki ob rojstvu male HANE, pa so bili nepopisni. Hana me je kot sem že dejala s svojimi merami 54cm in 4400g pošteno namučila. Ampak vam povem, sreče se ne da kupiti, lahko se samo rodi! user posted image Še nekaj besed o porodnišnici in njenem osebju: Rodila sem v Kranjski porodnišnici in bila z vsem karseda zadovoljna. Tako z osebjem v porodni sobi kot tudi z osebjem na oddelku otročnic.
Sedaj smo že nekaj časa doma in smo se že navadili na ritem. Imamo izredno pridno punčko, ki jo moram na vsake 3 ure zbujati, da sploh je, ker ona bi spala cel dan. Ponoči pa mi je patronažna rekla naj jo pustim spat, da se takoj navadi na noč, in jo upoštevam. Skratka jemo ob 22, potem pa se mala zbudi ob 2 pa spet jemo in potem spimo do 7. Skratka smo vsi dodobra naspani. Na kontrolnem pregledu so nam ugotovili neko bakterijo in očitno je Hana zaradi tega posta še bolj zaspana in se je manj dojila. Bilo ji je dosti samo 5 minut na eni dojki. Zato je malo teže izgubila in sedaj poleg svojega mleka dodajam še Aptamil, ker je baje umetno mleko bolj kalorično. Tako mi je priporočila patronažna in sicer bova to počeli samo toliko časa, da Hana dobi spet nazaj svojo težo. Začeli sva včeraj in morda jutri ne bo več potrebno, ker zopet pride na obisk patronažna in bo Hano stehtala, da vidimo kakšno je stanje. Pred tem sva se polno dojili. No toliko zaenkrat od nas. user posted image

Da ne pozabim...veliko vas je v času moje odsotnosti povilo svoje škratke in bi vam ob tej priložnosti iz srca čestitala -
dijanaa, mausikaa, creative825, Chocolat, tajčica2, teja188, Jasmina 85, biba_leze*, iskrene čestitke, čimveč crklanja in čim manj neprespanih noči, veselo vozičkanje in vse NAJ NAJ z vašimi škratki in očkoti. user posted image Dobrodošle v klubu majčic 2012 user posted image

Podiranje kupčkov: Tako kot ti Chocolat imam tudi jaz pri naši Hani težave s podiranjem kupčkov. Ne podere ga in konec, če pa ga pa je to tako neslišno, da včasih ne vem ali slišim njeno dianje ali je bil kupček. Sicer bruha ne, tako da me načeloma ne skrbi, krčev pa tudi še nismo imeli, vsaj mislim tako, ker mala zelo malo joka, joka če se slučajno zbudi sama in je lačna ali pa ko jo previjam, ker očitno noče biti naga.user posted image Ker takoj ko jo oblečem nazaj jokanje usahne. user posted image Če pa ima katera kašen nasvet o podiranju kupčkov, pa bom tudi jaz zelo vesela. user posted image user posted image

Glede kapljic Plivit in Oleovit smo se tudi mi po večini nasvetov odločili za Oleovit, ker naj ne bi povzročali krčev.

Chocolat: Tudi mi smo danes dobili davčno številko in sem pismo prav slikala da bo imela mala za spomin...mi je bilo tako prisrčno, ko je bilo pismo naslovljeno nanjo. Očitno sem še vedno polna hormončkov, ker sem zraven kar zajokala. Hehe user posted image

Chocolat:Si morda slišala za Tržiške kapljice? Dela jih lekarna sama...v Tržiču na Deteljici v lekarni jih dobiš. Stanejo okoli 5EUR, so pa mešanica komarčka, janeža in ne vem česa še, vem pa da jih izredno pohvalijo in da so šle zelo v promet pri mojih tetkah ko so imeli moji bratrančki in sestrične krče. Sicer pa upam da kmalu minejo...sicer te nočem strašiti, ampak pravijo, da krči pri dojenčkih trajajo 3 mesece. In pri fantkih naj bi bili bolj pogosti kot pri punčkah. Sicer ne vem po kakšnih statistikah, ampak tako sem prebrala že večkrat. Pri jedi pa le pazi. Izogibaj se stvari ki napenjajo tudi odrasle...stročnice, kis (od solat lahko ješ le peso), čokolada,...sadje jej le prekuhano (npr - čežano ali kompot), ne jej svinine, zrezke jej raje po pariško kot dunajske, ker dunajski so z drobtinami in vpijejo več maščobe,...skratka splača se potruditi, vsaj te prve mesece.Vso srečo pri krčih in še enkrat...upam, da vam čimprej minejo.

Vsem nosečkam, ki še čakate na svoje škratke želim čimlažjo in čimlepšo porodno izkušnjo, ki jo boste kmalu, upam da delile z nami. user posted image Ostalim pa lep pozdravček in poljubčke malim škratkom.

(odgovor članu čili)
Neposredna povezava do sporočila: 2108
   RE: MAJČICE 2012
31.5.2012 15:21:35   
Chocolat
Nussk4: iskrene čestitke ob rojstvu Hane.user posted image Kakšna sreča in zadovoljstvo se čutita iz tvojega posta. Uživajta s punčko tako še naprejuser posted image

Za tržiške kapljice sem slišala. Bom počakala, da vidim kako bo s temi koroškimi, ki sem jih pred dnevi dobila. Nočem preveč eksperimentirati z menjavo, razen če ne bo stanje še slabše. Lepo bodite v tem sončnem dnevu, mi smo današnji sprehod opravili, mali spi kot top po njem...

(odgovor članu Nussk4)
Neposredna povezava do sporočila: 2109
   RE: MAJČICE 2012
1.6.2012 7:16:45   
Monika 23
Punce evo pa sem res postala junijka user posted image . Danes imam pregled da vidimo kko je na stvari upam pa da se čim prej začne. Lepo se mejte in uživajte še naprej s svojim novim družinskim članom user posted image

(odgovor članu Chocolat)
Neposredna povezava do sporočila: 2110
   RE: MAJČICE 2012
1.6.2012 9:14:52   
Chocolat
Majske mamice 2012, ker smo večina že rodile sem odprla temo Majčice in Majčki 2012 v rubriki Starši čvekamo, kjer bomo delile radosti in težavice našega starševstva.
Se tipkamo in beremo tam: http://www.ringaraja.net/forum/Maj%C4%8Dice_in_Maj%C4%8Dki_2012/m_5943412/tm.htm

(odgovor članu Monika 23)
Neposredna povezava do sporočila: 2111
   RE: MAJČICE 2012
3.6.2012 21:41:59   
tinispela
Da se pofočkam. Javljam da sem tudi jaz končno rodila, 11 dni po roku in z umentimi popadki ter EA. Vse ostalo javim pri dojenčkih...

(odgovor članu Chocolat)
Neposredna povezava do sporočila: 2112
   RE: MAJČICE 2012
20.7.2012 8:22:56   
tanja22
Pozdravljene, tudi sama spadam med majčice user posted image . Zanima me, kateri pošlem ZS, da me doda v kupino n FB. Hvala in lp

(odgovor članu tinispela)
Neposredna povezava do sporočila: 2113
   RE: MAJČICE 2012
23.7.2012 15:19:04   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: tanja22

Pozdravljene, tudi sama spadam med majčice user posted image . Zanima me, kateri pošlem ZS, da me doda v kupino n FB. Hvala in lp



Lahko meni!

(odgovor članu tanja22)
Neposredna povezava do sporočila: 2114
   RE: MAJČICE 2012
21.9.2012 22:43:15   
mami2b
Pozdravljene, zanima me ali prejemate 100% ali 90% nadomestilo za nego in varstvo otroka?

Lp

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 2115
Stran:   <<   < Prejšnja stran  81 82 83 84 [85]
Stran: <<   < Prejšnja stran  81 82 83 84 [85]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?