|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Davčna olajšava
26.10.2011 22:07:54   
žametka
zanima me sledeče - mož je z oktobrom nastopil v novi službi. do okt sina ni imel v olajšavi (ga je ponavadi potem feb dal), sedaj v tej službi bi ga imel pa vsak mesec. Če to sedaj naredi že z oktobrom  - a potem februarja lahko uveljavlja olajšavo samo od januarja do oktobra?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Davčna olajšava
27.10.2011 6:10:07   
Antilopa
ja, lahko user posted image

_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu žametka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Davčna olajšava
27.10.2011 7:43:57   
*pepelka*
Kolegica je imela podobno situacijo, ko je mož imel med letom prijavljenega le enega otroka, potem pa je želel v olajšavo dati oba, pa je pri vlogi za olajšavo napisal le drugega otroka, katerega prej ni imel med letom, pa so mu na koncu upoštevali le tega drugega, prvega, ki naj bi bil pa že med letom prijavljen pa niso upoštevali in je moral do sedaj že dve leti zaporedoma dajati pritožbo na izdani izračun.
Moje mnenje je, da naj v napovedi odda kar olajšavo od januarja do decembra, saj bodo videli, da je od oktobra že upoštevana in je dvakrat vsekakor ne bodo obračunali. Če bo dal pa le od jan - okt, se pa zna zgoditi, da za pstale mesece ne naredijo olajšave.

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Davčna olajšava
27.10.2011 10:39:51   
sazi
Če oddajaš vlogo februarja pomeni, da spreminjaš tisti, kar je bilo med letom. V tem primeru MORAŠ zapisati olajšavo za vse družinske člane, za katere misliš uveljavljati olajšavo. Kar napišeš februarja, tako upoštevajo. Če napišeš samo 1 otroka, ti upoštevajo enega.

Jaz uveljavljam oba otroka celo leto. Februarja potem z možem oba vloživa spremembe in uveljavljava tako, kot se nama najbolje izide - npr. jaz oba otroka od januarja do marca, on pa oba od aprila do decembra. V tem primeru se zgodi, da moram jaz doplačat, on pa dobi nazaj, ampak skupno je npr ntaka najboljša računica.


(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Davčna olajšava
27.10.2011 11:20:29   
nina166

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Če oddajaš vlogo februarja pomeni, da spreminjaš tisti, kar je bilo med letom. V tem primeru MORAŠ zapisati olajšavo za vse družinske člane, za katere misliš uveljavljati olajšavo. Kar napišeš februarja, tako upoštevajo. Če napišeš samo 1 otroka, ti upoštevajo enega.



To pa ni res. Moj vedno februarja odda samo za enega otroka, pa ima vedno upoštevano za oba, tudi za tistega, ki ga je uveljavljal tudi med letom. Če tistega otroka, ki se uveljavlja med letom ni v olajšavi, to pomeni, da podjetje ni oddalo podatkov.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Davčna olajšava
27.10.2011 11:30:39   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: nina166


IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Če oddajaš vlogo februarja pomeni, da spreminjaš tisti, kar je bilo med letom. V tem primeru MORAŠ zapisati olajšavo za vse družinske člane, za katere misliš uveljavljati olajšavo. Kar napišeš februarja, tako upoštevajo. Če napišeš samo 1 otroka, ti upoštevajo enega.



To pa ni res. Moj vedno februarja odda samo za enega otroka, pa ima vedno upoštevano za oba, tudi za tistega, ki ga je uveljavljal tudi med letom. Če tistega otroka, ki se uveljavlja med letom ni v olajšavi, to pomeni, da podjetje ni oddalo podatkov.


V samem obrazcu pod 1. točko piše:

1. Želim, da davčni organ pri informativnem izračunu dohodnine za leto 2010 upošteva posebno olajšavo za naslednje vzdrževane družinske člane:

Po moji logiki moraš napisati vse, za katere želiš, da se ti olajšava upošteva.

Če upoštevajo vam tako, kot želite in nam tako, kot želimo mi, imava očitno obe prav.

AMapk jaz nameravam še vedno ostati pri nasši varianti - ne želim, da mi enkrat nekdo reče, da nisem napisala v obrazec ves olajšav, ki jih želim in se potem ukvarjati s pritožbami.

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Davčna olajšava
27.10.2011 11:40:11   
nina166
Seveda imava obe prav.

Če uveljavljaš za otroka med letom in kasneje ne želiš spreminjati, potem ti istega otroka v obrazec, ki ga oddaš februarja, ni potrebno več pisati (ni pa nič narobe če ga vpišeš, če sumiš, da podjetje v katerem si zaposlen, teh podatkov ni oddalo)...tako je pri nas.

Če pa uveljavljaš otroka med letom in potem želiš, da ga del leta uveljavlja tudi partner, potem ga moreš vpisat v obrazec, ker gre za spremembo....tako pa je pri vas.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Davčna olajšava
27.10.2011 11:42:14   
nina166

IZVIRNO SPOROČILO: žametka

zanima me sledeče - mož je z oktobrom nastopil v novi službi. do okt sina ni imel v olajšavi (ga je ponavadi potem feb dal), sedaj v tej službi bi ga imel pa vsak mesec. Če to sedaj naredi že z oktobrom  - a potem februarja lahko uveljavlja olajšavo samo od januarja do oktobra?


Seveda. Februarja odda vlogo in v vlogi napiše, da ga uveljavlja od jan-sept 2011.

(odgovor članu žametka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Davčna olajšava
27.10.2011 11:49:34   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: nina166


IZVIRNO SPOROČILO: žametka

zanima me sledeče - mož je z oktobrom nastopil v novi službi. do okt sina ni imel v olajšavi (ga je ponavadi potem feb dal), sedaj v tej službi bi ga imel pa vsak mesec. Če to sedaj naredi že z oktobrom  - a potem februarja lahko uveljavlja olajšavo samo od januarja do oktobra?


Seveda. Februarja odda vlogo in v vlogi napiše, da ga uveljavlja od jan-sept 2011.


Jaz bi vseeno napisala v vlogo od januarja do decembra. Zagotovo ne bo narobe.

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?