|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prašek za pranje dojenčkovega perila
23.8.2005 21:54:54   
Seven*
Frosh je en taki blagi pralni prasek ki ga lahko kupis v DM-u. Cena je primerljiva z ostalimi. Opere pa priblizno tako kot vecina.. Vcasih mogoce manj, ker je bolj blag in biorazgradljiv..

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   prašek za pranje dojenčkovega perila
23.8.2005 22:04:20   
Marogica
Seven, po tvoji logiki je bolje opravljati poizkuse na ljudeh kot pa na živalih? Daj no, saj se hecaš!!! Veš koliko podgan, zajčkov je umrlo predno so iznašli kakšno zdravilo, ki ga mi uporabljamo? Tu ne govorimo o kremicah, ki se na roke namažejo, temveč o neštetih poizkusih, z smrtnim izidom. Od tebe bi pričakovala kaj več na tem področju. Zase vsaj vem,da mi je to področje tuje, pa čeprav sem kar nekaj o tem prebrala

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   prašek za pranje dojenčkovega perila
23.8.2005 22:08:06   
Seven*
Marogica, ne razumes kaj hocem povedat. Ocitno.

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   prašek za pranje dojenčkovega perila
23.8.2005 22:18:26   
BigWhale
Marogica,

Evo, posebaj zate.

http://en.wikipedia.org/wiki/Animal_testing

Najprej to preberi, da bos vsaj priblizno vedela za kaj se gre.

Preberi si stvari in potem povej ce cesa ne razumes. V kozmetiki ni dosti testiranja s smrtnim izidom (ce sploh je kako). Substance so tako dobro raziskane in okarakterizirane, da se ze vnaprej ve kaksne naj bi bili pricakovani rezultati. Pri zdravilih je malo drugace ampak se vedno dalec od tega. Opisi kak tak poizkus s smrtnim izidom.

Farmacija je tako napredovala v zadnjih nekaj letih, da je veliko testiranja prestavljenga na racunalniske simulacije, ki ta test bolje, hitreje in precej bolj natacno opravijo.

Seven je govorila o testiranju na zivalih, ki se uporablja v kozmeticni industriji. Ti testi so vprasljivi. Ce enemu zajcu pol litra sampona zlijejo v oko ne morejo vedeti kaj se bo zgodilo, ce bo dobil clovek kako kapljico sampona v oci. Oko zajca in cloveka je mogoce res podobno, se dalec od tega, pa da bi bilo enako. Isto je s kozo, cloveska koza je precej drugacna od zivalske, prvic je malo manj porascena in na njej bivajo druge bakterijske kulture, kot na kozi glodalcev ali pa opic.

Taki testi dajo samo priblizne rezultate. Nasprotniki testiranja na zivalih se borijo za to, da bi podjetja zmanjsala testiranje na zivalih in da bi uporabili ze obstojece podatke iz ze opravljenih testiranj.

Testiranje na zivalih za potrebe lepotilne kozmetike je butasto.

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   prašek za pranje dojenčkovega perila
23.8.2005 22:22:04   
SANDY
:zmeden2::zmeden2: matr se hit zjezaš pupica..a je mar kej osebn nate letel!??

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   prašek za pranje dojenčkovega perila
23.8.2005 22:37:31   
frutka_
Me je kar malo sram priznat ampak jaz imam pa rada da je perilo mehko in da diši. Že odkar pomnim uporabljamo Ariel in Lenor. Pa sem mislila menjati ampak ne morem...stara navada! Vedno si rečem bom poskusila pa vedno kupim isto...Ariel-tekoči in Lenor.
Mali je enkrat dobil izpuščaje po telesu (bila je reakcija na cepljenej pa nismo zagotovo vedeli) in takrat sem dala stroj na dodatno izpiranje ter VSE sem likala.
Če ni potrebe ne rabiš komplicirati.

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   prašek za pranje dojenčkovega perila
23.8.2005 22:42:29   
cmokec
Če ve komplicirate, sem bila pa jaz nora.

Do cca. 8 mesecev sem prala na roke. V Italiji se dobi prašek Ariel :ups: za ročno pranje perila in sem ga vzela cel karton. Pri nas se dobijo tekoči praški za ročno in strojno pranje skupaj, pa se težje izpirajo. Zato sem kupila izključno za ročno pranje. In ko je bila kaka majčka ali slinček umazan, sem lepo na roke prala vsak večer, velikokrat sprala in obesla na stojalo.
Pa nisem imela malo oblekc, prej preveč. Pri meni je bilo poglavitno to, da nisem mogla vohat majčke, ko je na začetku polivala. Mi je od kupčkov tako smrdelo po skisanem in ne vem še čem, da niti približno nebi mogla imet umazanih oblekc par dni v košu za perilo.

A sem bila samo jaz taka?

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   prašek za pranje dojenčkovega perila
23.8.2005 23:03:26   
frutka_
HM?! Ja....;):bravo:;)

Sicer pa bi jaz rekla da si bila pridna in morda pretirano skrbna, ampak take pač mame smo. Jaz sem šla v drugo skrajnost. Vse sem likala...še nogavičke...

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   prašek za pranje dojenčkovega perila
24.8.2005 9:12:10   
Pupica
SANDY kdo se jeza??:)-:)-:)-

ja jaz sem mislila, da si mene osebno vprašala zakaj ni dobr posebej prat...Pa glede na to, da pred mano oseba tega ni spraševala, sem predvidevala da mene sprašuješ.Ampak očitno narobe predvidevam:ups:Se opravičujem, če si koga drucga spraševala..:zmeden2::zmeden2:

Sploh pa itak sam povem kako, drugače nej se pa vsak za se odloči kako bo pral. Vem, pa da sem ravno na RR (še ko sem bila :nosecka:) zasledila, da večina otroške stvari pere posebej. In tema je bila zanimiva ter podprta z argumenti, tako da mi je vstala v spominu, sem poizkušala najti z iskalnikom, ampak :hudicek: NE GRE:grrr::grrr::grrr:

He he:)-:)-:)-ne jezam se, sam tale modri smajli ej tolk fest;)

PAPA:rozica:

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   prašek za pranje dojenčkovega perila
24.8.2005 9:32:20   
BigWhale
Frutka, ti si tak idealni potrosnik! ;)


(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   prašek za pranje dojenčkovega perila
25.8.2005 19:09:41   
frutka_
BW, ja vem da sem...:(
Priznam, da me tisti mehki medvedek,ki pade v košaro poln o mehkega perila čisto očara! Pa sicer nisem mahnjena na skomercializirane stvar ampak temu se ne morem upreti...:ups:To je neka moja navada. Sem pa res že večkrat rekla da bom kupila Frosch ampak se v trgovini nikoli ne spomnim!


LP tebi in tvoji :nosecka: in tvojemu :duda: in :kuza:...sem koga pozabila?!

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   prašek za pranje dojenčkovega perila
25.8.2005 19:27:18   
Seven*
Pozabila si pajke in vse stanujoce bolhe!

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   prašek za pranje dojenčkovega perila
25.8.2005 19:35:02   
Anonimen
Kako pa bounty testirajo na živalih?
Najbrž morajo podgane meti že kar dolgo delovno dobo pri denimo head&shoulders, da potem lahko napredujejo na bounty :)-

(odgovor članu alenkica)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   prašek za pranje dojenčkovega perila
25.8.2005 20:14:55   
Anonimen
:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-

(odgovor članu alenkica)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   prašek za pranje dojenčkovega perila
5.9.2005 10:28:52   
piščanc
alternativa testiranju na živalih je vzgojitev umetne človeške kože in potem testirajo reakcije - to dela že večina osveščenih velikih kozmetičnih podjetij. samo to stane in dokler je zajček cenejši od kletke v kateri stanuje......

glede pranja. jaz tudi perem ločeno otroške cunje in to samo zato, ker imata tako pisane, midva z možem pa bolj bele in modre. Sovražim sprane in pobarvane cunje. Ostalo perem skupaj. Uporabljam pa Ava Oxi, zakaj - ker je bil poceni.

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   prašek za pranje dojenčkovega perila
5.9.2005 10:35:49   
špelin@
1. Za vse 4 perem skupaj. Perilo ločujem po barvah in stopinjah pranja, ne po osebah
2. Uporabljam najcenejše praške - tistega, ki je takrat, ko kupujem pač najugodnejši.
3. Mehčalec uporabljam zelo redko, za spodnje perilo nikoli.


(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   prašek za pranje dojenčkovega perila
5.9.2005 10:54:23   
CUKRČEK
Uporabljam praške od Amwaya, ki so mi najboljši. In perem vse skupaj s tem. Ne ločujem po osebah ampak po barvah.
Perem pa ene 2x na teden.....en stroj belih in en stroj pisanih. NE kompliciram! Mehčelec pa kupim tisti, ki mi diši....samo lenorja ne, ker dobi mala fleke.

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: prašek za pranje dojenčkovega perila
10.3.2009 23:09:00   
flegmatik
Perem skupaj 2 stroja na teden. Eden belo 60 °C, drugi 60 °C, slinčke in plenice dam tašči (smo v isti bajti) in skupaj zberemo za še en stroj za 95 °C. Rdečih stvari pa ne kupujem, ker me je res strah, da se ne bi pobarvalo. Pa imam lovilce barv, ampak si res ne upam. Tistih par cunj raje na roke operem, ker za stroj nimam.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: prašek za pranje dojenčkovega perila
13.3.2009 13:26:30   
Lana_s
Kako pa vam rata tako malo prati? Jaz operem od 6-8 strojev na teden. Mali hitro dobi fleke in izpuščaje zato perem s pralno kroglico in mu tudi posteljnino skoraj vsak teden operem (nekje na 10 dni pa sigurno). Vsak dan oba porabita 1-2 kompleta (iz vrtca itak prideta umazana in potem še za doma 1 komplet), tudi pižamic kar nekaj na teden, bodijev od malega na toneuser posted image - po vsakem obroku ga morem preoblečt, ker je res pravi packunuser posted image , tudi brisač na toneuser posted image - jih je skoraj za dva stroja na teden - no tukaj pa priznam, da moja familija ne pazi pri brisačahuser posted image - to se še pa jaz jezim. In se ful, ful nabere, kje so še pa najina oblačilauser posted image



_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu flegmatik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: prašek za pranje dojenčkovega perila
13.3.2009 13:27:59   
Lana_s
Aja, perem pa vse skupaj - ne vidim razloga, da bi njuna oblačila posebej. 

_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: prašek za pranje dojenčkovega perila
13.3.2009 14:50:43   
kokoska007
IZVIRNO SPOROČILO: April

Ariel ne maram, ker testira na živalih. Mi imamo persil, trenutno sensitive, brez mehčalca. Obleke peremo skupaj pa imamo vseeno sedem strojev na teden.


Kaj takega?!

A če Persil ni na nekam **** seznamu pa ne testira na živalih. Mislim, ene ste res neverjetne.




(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: prašek za pranje dojenčkovega perila
13.3.2009 15:36:10   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Frosh je en taki blagi pralni prasek ki ga lahko kupis v DM-u. Cena je primerljiva z ostalimi.


Ja, kjeuser posted image Frosh z aloe vero je v DM-u 1,5 l 6 e, v Mulerju pa 2l 3 e!!!

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: prašek za pranje dojenčkovega perila
13.3.2009 15:51:12   
martka
uporabljam Frosh in splendid sensitive.
strojev pa imam na teden tudi do 8.
veliki ati, srednja mami , veliki 9letni brat in mala tromesečna princesa....
pa nam manj kot 6strojev na teden ne uspe naredit.
veliki brat trenira 2x na teden odbojko in 2x rokomet, in 2x ples... majic porabi za izvoz!! pa še trenirka hlače in kratke hlače, pa po 3pare nogavic na dan... ni šans, da stroj ne bi vsak dan pral.
mal princesa pa poliva, in tudi porabim 3-5 majic na dan.
ker poliva, se tudi jaz moram kdaj 2x preoblečt
ati pa predava izključno v srajcah.
izračunajte!

lp, čebela

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: prašek za pranje dojenčkovega perila
22.3.2009 23:48:53   
ronja
Uporabljam oreške, za vse, najbolj natur, pa ni nihče na to alergičen. namesto mehčalca daj rajši kis, mehčalci so eni najhujših alergenov, zakaj bi dojenčka moralo srbet?

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?