|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sarina?
31.1.2012 14:24:03   
ruby19
Evo, sem včeraj srečala bivšo sodelavko in njeno hčerkico z imenom Sarina. Kakšno se vam zdi? A je to iz imena Sara?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sarina?
31.1.2012 14:37:04   
TamiRami
Ja, verjetno je Sarina izpeljanka iz Sare, ampak meni ni všeč, zgleda preveč za lase privlečeno. Jaz bi pa vprašala glede na to da je že govora o imenu Sara, če je res to tipično židovsko ime in kaj potem če je? Mi je ena znanka rekla, da ona Sara ne bi dala, ker je židovsko. Ja, in? Kaj pol to pomeni?

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sarina?
31.1.2012 14:38:27   
čiba
Ni mi všeč.

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
31.1.2012 15:11:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu čiba)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sarina?
31.1.2012 15:53:25   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: TamiRami
Mi je ena znanka rekla, da ona Sara ne bi dala, ker je židovsko. Ja, in? Kaj pol to pomeni?


to pomeni da je tudi v bibliji in da je tudi krščansko (tudi muslimansko btw) user posted image

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
31.1.2012 15:55:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sarina?
1.2.2012 14:14:38   
mateyka
jup, -20 mamo čez dan; aka zmerno mrzlo user posted image

oh ja, bom dala link v sig, da bomo lahko sproti čekiral stanje user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 1.2.2012 14:19:57 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sarina?
1.2.2012 17:46:57   
TamiRami
mateyka, hvala za pojasnilo, ampak mi še vedno ni jasno, zakaj nekatere (zdaj sem pa že pri dveh zasledila), moti, če je ime židovskouser posted image . Zanima me, zakaj bi bilo to lahko moteče. Saj vem, bi najbrž mogla takrat njih vprašat, pa jih nisem. A je tukaj še kakšna, ki jo motijo židovska imena? Sicer ne vem, katera točno so, samo za Saro sem slišala da je. Po drugi strani je pa potem res čudno, da je pri nas toliko deklic z imenom Sara, če najbi bilo moteče. Če se kateri da, naj mi malo objasni.user posted image

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sarina?
1.2.2012 18:19:35   
mateyka
antisemitizem in ignoranca. dva najbolj pogosta razloga imo user posted image
prvega poznamo iz druge svetovne vojne (pač je dejstvo da židi kontrolirajo veliko bank in denarja - so v preteklosti in tudi sedaj btw), drugi pa je verjetno rezultat kombinacije ksenofobije in nevednosti. odpor do tujega združeno z nevednostjo da je vsa katoliška biblija "tuja" (aka židovska - tudi Jezus je bil žid) in da je večina slovenskih imen v bistvu poslovenjenih iz tujih kultur (predvsem židovske; sicer tudi grške in latinske ter drugih narodov, samo smo rahlo bolj alergični na tuje z drugih kontinentov - dalje kot je in južneje kot je, bolj nas "moti").

ima pa vsak posameznik svoje razloge, tako da sta lahko dami imeli svoje pomisleke, ki niso povezani z zgornjimi razlogi. mogoče sta poganki in mata raje imena kot Gea in Demetra, Pandora, mogoče celo Freja ali Alfhild? user posted image

zakaj je veliko deklic z imenom Sara zadnje čase? verjetno večine pač ne moti "židovsko" poreklo user posted image
katera so židovska imena? vsa iz biblije v bistvu, veliko "evropskih klasičnih" imen torej (Ana, Marija, Elizabeta, Hana, Mihael, Adam, Janez, Elija, Samuel, Jakob, Gabriel, Rebeka, Izak, Magdalena, Simon, Noa, David, Tobija(s), Tomaž, Ester, Naomi..)

< Sporočilo je popravil mateyka -- 1.2.2012 18:21:25 >

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sarina?
1.2.2012 18:40:42   
TamiRami
Mateyka, hvala za pojasnilo. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
1.2.2012 19:11:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sarina?
1.2.2012 20:35:43   
krtek 1
SaBina,SaRina,SaVina.... samo ena črka abecede je drugačna,pa že večini ni všečuser posted image
Sabina bi bilo pa vsem čisto normalno in bi že čez pet minut pozabili kako ji je ime.
Sem za spremembe in mi je zanimivo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sarina?
1.2.2012 20:59:06   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mogoče celo ..Freja


oprosti, kaj pa imas proti Freji? user posted image


nič. samo povem da je "pogansko" kot Alfhild user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
1.2.2012 22:08:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sarina?
2.2.2012 9:19:20   
Zoja Lara
Meni je pa zelo všeč. Je pa odvisno tudi od priimka, kako gre zravenuser posted image

_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sarina?
2.2.2012 11:28:40   
mojamura
Sem naslov hitro prebrala kot: Slanina?


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sarina?
2.2.2012 12:19:53   
mateyka
ja, lahko se prebere Slanina, tako kot sem jaz Sinjo prebrala kor Svinjo.. pa Miro ali Milo je lahko pravo Milo (kot žajfa); vse je v glavi user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sarina?
7.2.2012 1:48:02   
carbene
Uf, moja prva asociacija: sarin. user posted image
Link: Sarin

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?