|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   znižano plačilo vrtca
10.2.2012 12:11:11   
Pinkyca
ali morda katera ve ali se pri izračunu za znižano plačilo vrtca za 2012, gledajo prihodki iz 2010 ali iz 2011

pri nas gre za precejšnjo razliko, pa nikjer ne zasledim podatka katere dohodke se gleda

hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: znižano plačilo vrtca
10.2.2012 12:14:59   
sazi
Gleda se prihodke iz leta 2010.

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: znižano plačilo vrtca
10.2.2012 14:22:04   
*pepelka*
Če si oddajal 1. se je gledalo prihodke za predpreteklo leto, drugače pa za preteklo

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: znižano plačilo vrtca
11.2.2012 18:00:43   
krogec
gledajo se prihodki iz zadnje veljavne dohodninske odločbe, tj. trenutno za leto 2010; ko bojo na DURSu letol obračunali dohodnino, pa bodo gledali prihodke 2011

_____________________________

¤ ¤ ¤

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: znižano plačilo vrtca
15.2.2012 12:32:38   
Pinkyca
hvala za odgovore!!!
user posted image

(odgovor članu krogec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: znižano plačilo vrtca
26.3.2012 22:05:00   
Hele
Kaj pa otroški dodatki? Za katero leto se upoštevajo?

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: znižano plačilo vrtca
26.3.2012 22:15:31   
Sacherca
Ok,ampak ce leta 2010 nisem bila zaposlena, sedaj bo ze eno leto od kar sem,lani ,ko sem poslala za spremembo so mi upostevali in sem placevala vec , sedaj pa dobim odlocbo,kjer se mi trenutna sluzba ne uposteva,ceprav sem poleg vloge za znizano placilo vrtca poslala novo pogodbo s sluzbo,zadnji dve placilni listi....

(odgovor članu Hele)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: znižano plačilo vrtca
26.3.2012 22:27:31   
Hele
zanima me še, ali se vam številke dohodka iz dohodninske odločbe in številke dohodka na odločbi ujemajo? kako naj preverim pravilnost zneskov?

(odgovor članu Sacherca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: znižano plačilo vrtca
26.3.2012 22:34:07   
nusi
se ne ujemajo, meni na davčni niso znali pojasniti zakaj, ker oni so pač poslali svoje podatke na csd, tam pa naprej motovilijo po svoje. Ker jim to preračunava program pa niti sami v večini primerov nimajo pojma zakaj do česa pride. Je pa nek faktor al količnik ali neki tazga v enem od stolpcov če gledaš odločbo, ki se ga upošteva zraven samo ne vem na kakšen način.

(odgovor članu Hele)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: znižano plačilo vrtca
27.3.2012 21:56:02   
PC Baby
Mene pa zanima kako je s tem, ko so pri možu v službi znižali za 30% plače, pri meni pa 20% - ali lahko zaprosim za nov izračun znižanega plačila. Predvidevam, da ne, če gledajo plače iz leta 2010, ampak midva sva praktično brez polovice ene plače, ta mlajšo pa imava v privat varstvu, ker zanjo nismo dobili vrtca in je sedanji strošek vrtca ta starejšega postal previsok... :(

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: znižano plačilo vrtca
28.3.2012 7:55:25   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Mene pa zanima kako je s tem, ko so pri možu v službi znižali za 30% plače, pri meni pa 20% - ali lahko zaprosim za nov izračun znižanega plačila. Predvidevam, da ne, če gledajo plače iz leta 2010, ampak midva sva praktično brez polovice ene plače, ta mlajšo pa imava v privat varstvu, ker zanjo nismo dobili vrtca in je sedanji strošek vrtca ta starejšega postal previsok... :(


Pri nama je podoben problem. Gledali so seveda dohodke leta 2010.. V letu 2011 pa je mož dobil drugo službo z nižjimi dohodki in ko sva naredila računico, sva ugotovila, da padeva v nižji razred za znižano pl. vrtca, kot so nama ga izračunali po dohodnini za leto 2010.
Midva se bova na odločbo pritožila, priložila izpiske za dohodnino za leto 2011 (tiste, ko smo jih dobili od firme, kjer si zaposlen, da imaš za kontrolo za dohodnino).
Sicer pritožbe rešuje Ministrstvo in ne več CSD (ki nam je izdal prvotne odločbe) in zaenkrat še nimajo vzpostavljenega sistema, kako bodo pritožbe sploh reševali. Zaenkrat je tehnično rešeno samo to, da se pač upoštevajo dohodki leta 2010 oz. se upošteva pritožba samo, če pristaneš na Zavodu za zaposlovanje ali se na novo zaposliš.
Vendar je že na vlogi, ko sem dajala za znižano plač. vrtca pisalo, da moramo povedat tudi za vsako dejstvo, ki spreminja naš eksistenčni položaj (ni točno tako pisalo), zato sem pač mnenja, da bodo morali na novo izračunat, če pač zdaj nižja plača ne omogoča plačevanja vrtca v razredu, kot so ga izračunali za 2010.
Če karikiram: v letu 2010 je bil nekdo direktor in če je danes recimo čistilka z veliko nižjo plačo, si ne more privoščit plačevanja vrtca po odločbi oz. po dohodnini 2010, saj to niso njegovi trenutni dohodki.

Ne vem, pač tako logično razmišljam.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: znižano plačilo vrtca
28.3.2012 21:46:41   
PC Baby
Petka, a ti opažaš, da imava medve že od nosečnosti naprej ves čas ful podobne situacije. Ene identične! :)
No, kakorkoli - sem bila na CSD in potem še vprašala pravnika pri nas v službi in so mi obojni rekli, da letošnje plače grejo v izračun 2014. Življenjsko, ni kaj.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: znižano plačilo vrtca
30.3.2012 20:15:48   
Jelenche
Pri nas je bilo še huje. Dejansko so mi upoštevali porodniško iz leta 2009. Jaz pa brezposelna (oz. ker sem se sporazumno odjavila iz zavoda lansko leto imam verjetno status gospodinje). Ko sem šla na CSD vprašati, zakaj so mi upoštevali porodniško iz 2009??? Glede na to da je porodniška zadnji prihodek, ki sem ga imela. Nato sem bila brezposelna (do 2011 jeseni). Mi je odgovorila tak je zakon, upošteva se zadnja veljavna odločba, kar je pri meni pač porodniška iz 2009 oz. dohodnina iz 2009. Mislim katastrofa. Svetovala mi je naj se grem prijavit na zavod, drugo ne bo zaleglo. In potem bo poslala pritožbo na ministrstvo.
Aja, smo pa iz 1 razreda skočili v 4. Z eno plačo seveda. Bravo!

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: znižano plačilo vrtca
4.4.2012 18:04:35   
Balerina
Z dohodninsko se vam pa ne ujema ker v zakonu piše da se upoštevajo dohodki preteklega leta, če pa še ni novih odločb pa dohodninska iz pretpreteklega leta s tem da se koregira mislim da z inflacijo, če se prav spomnim.

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: znižano plačilo vrtca
4.4.2012 18:11:43   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Mene pa zanima kako je s tem, ko so pri možu v službi znižali za 30% plače, pri meni pa 20% - ali lahko zaprosim za nov izračun znižanega plačila. Predvidevam, da ne, če gledajo plače iz leta 2010, ampak midva sva praktično brez polovice ene plače, ta mlajšo pa imava v privat varstvu, ker zanjo nismo dobili vrtca in je sedanji strošek vrtca ta starejšega postal previsok... :(


Pri nama je podoben problem. Gledali so seveda dohodke leta 2010.. V letu 2011 pa je mož dobil drugo službo z nižjimi dohodki in ko sva naredila računico, sva ugotovila, da padeva v nižji razred za znižano pl. vrtca, kot so nama ga izračunali po dohodnini za leto 2010.
Midva se bova na odločbo pritožila, priložila izpiske za dohodnino za leto 2011 (tiste, ko smo jih dobili od firme, kjer si zaposlen, da imaš za kontrolo za dohodnino).
Sicer pritožbe rešuje Ministrstvo in ne več CSD (ki nam je izdal prvotne odločbe) in zaenkrat še nimajo vzpostavljenega sistema, kako bodo pritožbe sploh reševali. Zaenkrat je tehnično rešeno samo to, da se pač upoštevajo dohodki leta 2010 oz. se upošteva pritožba samo, če pristaneš na Zavodu za zaposlovanje ali se na novo zaposliš.
Vendar je že na vlogi, ko sem dajala za znižano plač. vrtca pisalo, da moramo povedat tudi za vsako dejstvo, ki spreminja naš eksistenčni položaj (ni točno tako pisalo), zato sem pač mnenja, da bodo morali na novo izračunat, če pač zdaj nižja plača ne omogoča plačevanja vrtca v razredu, kot so ga izračunali za 2010.
Če karikiram: v letu 2010 je bil nekdo direktor in če je danes recimo čistilka z veliko nižjo plačo, si ne more privoščit plačevanja vrtca po odločbi oz. po dohodnini 2010, saj to niso njegovi trenutni dohodki.

Ne vem, pač tako logično razmišljam.



Razmišljaš čisto prav. Samo dejansko se ljudje tega ne zavedajo. Treba je sporočit vse spremembe, na pritožbi se seveda sklicuješ na navodila, ki jih sami postavljajo. Ljudje mislijo, da je treba sporočit samo če si brezposelen...ne, treba je sporočit vsako spremembo,se pravi nižjo plačo,ali višjo, vsako zaposlitev na novo.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: znižano plačilo vrtca
5.4.2012 10:40:34   
Errai
Po zakonu o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (42. člen) je potrebno sporočiti "vsa dejstva, okoliščine in vse spremembe, ki vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali obdobje prejemanja. Med te štejejo sprememba števila oseb, sprememba vzgojno-izobraževalnega oziroma visokošolskega zavoda, sprememba statusa učenca, dijaka ali študenta ter izguba ali začetek prejemanja dohodka iz dela, razen pri ugotavljanju upravičenosti do denarne socialne pomoči, subvencije najemnine, pravice do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev in do pravice do plačila prispevka za obvezno zdravstveno zavarovanje, kjer se upoštevajo tudi vse druge spremembe, ki vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali na obdobje prejemanja."

Torej za vrtec in otroški dodatek se sprememba višine dohodka ne sporoča, niti če se ta zniža, niti če se zviša.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: znižano plačilo vrtca
5.4.2012 14:49:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Jelenche

Pri nas je bilo še huje. Dejansko so mi upoštevali porodniško iz leta 2009. Jaz pa brezposelna (oz. ker sem se sporazumno odjavila iz zavoda lansko leto imam verjetno status gospodinje). Ko sem šla na CSD vprašati, zakaj so mi upoštevali porodniško iz 2009??? Glede na to da je porodniška zadnji prihodek, ki sem ga imela. Nato sem bila brezposelna (do 2011 jeseni). Mi je odgovorila tak je zakon, upošteva se zadnja veljavna odločba, kar je pri meni pač porodniška iz 2009 oz. dohodnina iz 2009. Mislim katastrofa. Svetovala mi je naj se grem prijavit na zavod, drugo ne bo zaleglo. In potem bo poslala pritožbo na ministrstvo.
Aja, smo pa iz 1 razreda skočili v 4. Z eno plačo seveda. Bravo!


Nikjer v zakonu ne piše, da se upošteva zadnja veljavljavna odločba.....v 15. členu Zakona o uveljavlnju pravic piše sledeče, pri načinu upoštevanja dohodka:

...Pri ugotavljanju upravičenosti do pravice iz javnih sredstev se primarno uporabijo podatki iz odločb o odmeri dohodnine in podatki iz davčnega obračuna akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti za preteklo leto. Če ti podatki med odločanjem še niso na voljo, se upoštevajo podatki iz odločb o odmeri dohodnine in podatki iz davčnega obračuna akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti za predpreteklo leto, preračunani na raven preteklega koledarskega leta, tako da se povečajo za rast neto povprečne plače na zaposlenega v obdobju januar–december preteklega leta v primerjavi z istim obdobjem predpreteklega leta. Kadar tudi ti podatki niso na voljo, se uporabijo podatki, ki so jih davčnemu organu posredovale osebe, zavezane za dajanje podatkov, in podatki, potrebni za izračun akontacije dohodnine za preteklo leto ali za predpreteklo leto, če podatki za preteklo leto niso na voljo.....Pri ugotavljanju dohodka se lahko upoštevajo tudi podatki iz uradnih evidenc centrov za socialno delo in drugih upravljavcev zbirk podatkov, ki vodijo uradne evidence o izplačanih dohodkih oziroma pravicah iz javnih sredstev, in druga dokazila skladno z zakonom, ki ureja splošni upravni postopek.
 
Edino če si na CSD ta zadnji stavek tako razlagajo, da lahko kar upoštevajo zadnjo veljavno dohodnisko odločbo......Po moje je ne morejo.....

So tudi primeri, ko so matere delale leta 2009 preko študentskega servisa, so v letu 2010 bile na porodniškem in so jim kar lepo oboje podatke iz kar dveh let šteli v dohodek na družinskega člana za eno leto.....

Tako da mislim, da gre bolj za sistemsko napako, ko program jemlje podatke iz leta 2009 oz. zadnje odločbe.....oni pa ne preverjejo, ker pa se ljudje vsakodnevno pritožujejo, pa na CSDjih referentke odgovarjajo, da je tako že prav, da je tak zakon......naj ti citira in naj ti pokaže člen zakona kje to piše.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 5.4.2012 14:50:33 >

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: znižano plačilo vrtca
11.4.2012 9:20:30   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Petka, a ti opažaš, da imava medve že od nosečnosti naprej ves čas ful podobne situacije. Ene identične! :)



HEHE, sem tudi sama opazila ja, user posted image . Vedno si lahko odgovarjava oz. sprašujeva iste zadeve user posted image .

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: znižano plačilo vrtca
1.10.2012 22:08:15   
supaprincess
Drage mamice,
tudi sama sem dobila odločbo in kar groza ne je bilo, ko sem zagledala kar neke zneske, in prihranke?!?! in fiktivne zneske.... in sem šla študirat zakon-pravilnik....joooojjjjjj, se bomo pritoževali..
nič novega..sem se že lani tudi...in seveda uspela...letos pa bo isto, ker z mene se pa ja ne bojo norce delali...
torej, če rabi katera pomoč pri pisanju pritožbe, se lahko vse lepo zmenimo, ker nas država že itak preveč okoli prinaša, da bi ji še to pustili..
pritozba.info@gmail.com

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: znižano plačilo vrtca
10.12.2012 18:52:25   
niwci
Pri nas je bilo še huje. Dejansko so mi upoštevali porodniško iz leta 2009. Jaz pa brezposelna (oz. ker sem se sporazumno odjavila iz zavoda lansko leto imam verjetno status gospodinje). Ko sem šla na CSD vprašati, zakaj so mi upoštevali porodniško iz 2009??? Glede na to da je porodniška zadnji prihodek, ki sem ga imela. Nato sem bila brezposelna (do 2011 jeseni). Mi je odgovorila tak je zakon, upošteva se zadnja veljavna odločba, kar je pri meni pač porodniška iz 2009 oz. dohodnina iz 2009. Mislim katastrofa. Svetovala mi je naj se grem prijavit na zavod, drugo ne bo zaleglo. In potem bo poslala pritožbo na ministrstvo.
Aja, smo pa iz 1 razreda skočili v 4. Z eno plačo seveda. Bravo!


Pri nas je podoben primer. In na žalost smo prejšnji teden dobili odgovor iz ministerstva, da je pritožba bila neutemeljena in so jo zavrnili. Seveda se ni več moč pritožiti na to odločbo, lahko samo sprožimo upravni spor (seveda, kdo se bo brez denarja spuščal v tožbe).

No naša situacije je takšna da so mi upoštevali dohodek iz leta 2009 ker kem brezposelna in seveda za 2010 niso od DURSa dobili "še" podatkov. Tako so nam kar 2 leti zapored vzeli v izračun iste dohodke.
In kot pika na i, smo sedaj malo prebirali in ugotovili, da seveda ko bom dobila službo, bodo za novo odločbo upoštevali kar takoj še nov dohodde. Torej če dobim sedaj službo, bo ta dohodek že drugo leto upoštevan (preračunan kar za celo leto). Ja čudovito, res! user posted image

(odgovor članu supaprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: znižano plačilo vrtca
11.12.2012 20:55:43   
supaprincess
pozdravljeni, zanima me ali je kdo, ki je dobil napačen izračun za vrtec oziroma meni, da se mu je z izdano odločbo kakorkoli zgodila krivica in torej da pove, da JE nova zakonodaja krivična do staršev, in bi bil to pripravljen povedat pred kamero(lahko na željo zakrijejo obraz ter spremenijo glas). Prosim, če bi bil kdo pripravljen naj piše na ZS.
Hvala, v upanju, da se nekdo najde.

(odgovor članu niwci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: znižano plačilo vrtca
19.1.2013 17:44:21   
*Sinty*
Tudi jaz nekaj stveri pri novi odločbi ne razumem, zato se obračam na vas.
Vlogo sem oddala ponovno za OD, znižanje plačilo vrtca ter poiskusila srečo za socialno pomoč, katere nisem upravičena.

Upoštevali so dohodke partnerja (plača, regres...) za leto 2011, zame po so upoštevali starševski dodatek za leto 2012, ker leta 2011 nisem imela prihodkov. Je to prav? A se ne upošteva za leto 2011? Ker po moji logiki mi bojo naslednje leto spet upoštevali za leto 2012, k je bil dohodek, če sedaj ne dobim zaposlitve user posted image

Pri vseh izračunih upoštevajo tudi preživnino, ki jo dobivam za dva otroka in sicer iz preživninskega sklada. Ta preživnina je seveda menjša od preživnine ki bi jo naj plačeval oče in katera je upošteva pri odločbi. Ni mi jasno kako lahko upoštevajo neki denar ki ga ne dobivam in ga verjetno nikoli ne bom user posted image

Pa še to; pri premoženju so upoštevali prihranke ki jih sploh ni! Po moji razlagi, so preverili banki, in tisti dan ko so preverili je imel partner na računu 352€, kar je bilo ostanek plače, pri meni pa je že tko bila skoraj nula user posted image A bo potrebno k partner dobi plačo ves denar dvignati, da nama ne bojo pripisovali prihrankov, čeprav komaj pridemo čez mesec user posted image user posted image



_____________________________

"Vsakdo dela napake. Odpuščati jih je dejanje ljubezni."

(odgovor članu supaprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?