|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   SLikanje maternice
2.9.2005 7:25:22   
kalaxy
Pozdravljene punce,

po 13 mesecih neuspeha sem se ponovno oglasila pri ginekologu.Pravi, da vidi možne hormonske motnje, zato me pošilja na slikanje maternice.
A mi lahko katera obrazloži kakšen je postopek?
Ali je boleč?


Hvala vam že v naprej.
Kalaxy
Neposredna povezava do sporočila: 1
   SLikanje maternice
2.9.2005 7:51:43   
anadejka
To je HSG.Ulegla se boš na mizo pod rentgenom,nato ti bodo not skozi splovilo vstavili kateter - zelo pomembno je da si takrat kar se da sproščena,da so vse mišice čist sproščene,pa te ne bo nič bolelo.Skozi kateter nato potisnejo tako modro tekočino,ki obarva prehodnost jajcevodov in maternico.Takrat boš mogoče začutila tako bolečino kot jo imaš vsak mesec ko dobiš M,mal te bo napihnil,ampak to tut takoj mine.
Cel postopek ne traja več kot 5 min.
Bodi sproščena in mirna,saj ni nič hudega,pa velik sreče ti želim in dobre izvide.

LPA

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   SLikanje maternice
2.9.2005 8:33:19   
kalaxy
Hvala Anadejka, ampak mal me pa je strah.
A moraš potem kej počivat in ležat?



(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   SLikanje maternice
2.9.2005 8:46:12   
anadejka
Jah kšnih težkih stvari rajš ne dvigvat.Tisti dan si vzemi frej in se potem mal pocrklej.
Pa še to 2-3 dni prej moraš dat kri za sedimentacijo (meja je 15),da se ugotovi da si zdrava,pa en dan prej jej samo lahko hrano in piti boš morala odvajalni čaj,da se spucaš in se bo potem na sliki vse lepo videlo.
Meni je bilo od vsega najbolj hudo piti ta čaj in ko me je potem pregnalo .
Drugače pa ja normalno da te je mal strah,ampak sigurno boš vse naredila za otročko in po HSG-ju boš že en korak bližje.
Meni to slikanje ni bolelo.

LPA

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   SLikanje maternice
2.9.2005 9:51:22   
bebi
Hoj kalaxy! A na pregled hormonov v krvi, pa nisi bla napotena? A sam predvideva hormonske motnje? Ker pri meni se je tudi ugibalo ali imam hormonske motnje? Pa so izvidi pokazali, da jih nimam! Šele zdej bom napotena na HSG.

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   SLikanje maternice
2.9.2005 9:52:03   
Mijavček
Ola,

ja, tko, je k je rekla anadejka, s tem rentgenom pregledajo, če so jajcevodi prehodni in potem lahko naprej ukrepajo.
Ampak meni a ni bilo treba odvajala pit, samo reli so, da naj en dan prej jem lahko hano, pa tisti dan moraš biti tešč. Sestra te pred postopkom vpraša, če imaš boleče M in ti da 1 ali dva spasmexa.
Jaz bila potem še 3 dni doma. Je fino če pol počivaš.
Mene je sicer fajn bolelo, ampak samo par sekund, dokler ti dajo tisto barvilo not, potem pa se bolečina sprosti.
Nič bat kalaxy, hitro mine in vse smo preživele! Če si zelo živčna, pa vzami kakšen persen, meni je pomagal.
vzami kot samo en korak bližje do tvojega dojenčka.

srečno!

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   SLikanje maternice
2.9.2005 10:37:44   
kalaxy
Ne na noben pregled hormonov nisem bila napotena.
Takoj po rdečki se moram zglasiti na slikanje.
Tudi za lahko hrano pred pregledom mi ni nč rekel.

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   SLikanje maternice
2.9.2005 21:20:21   
maba
Pozdravljena! Tudi jaz sem bila na HSG-ju in moram priznat da ni prav nč lušn. Kot so že predhodnice povedale veš kaj te čaka, res pa je da hitr mine. Pravijo, da če imaš prehodne jajcevode ne boli nič. Takrat ko sem bila jaz tam je bilo ravno tako. Sama imam oba jajcevoda neprehodna in me je ful bolelo. So me ene pol urce kar not zadržal, ker mi je šlo tako na bruhanje. Tista ki je bila še zraven pa je blo vse ok in je ni nč bolelo. Kar pogumno. Boš vsaj vedla pr čem si!

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   SLikanje maternice
5.9.2005 9:45:54   
Mijavček
kalaxy, jaz ti moram še povedat, da imam jaz prehodne jajcevode in da me je ful bolelo, tisto minutko ko gre kontrast not. Tako, da ne se ustrašit, če te bo bolelo, še ne pomeni da imaš neprehodne.
Srečno!

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   SLikanje maternice
5.9.2005 12:41:52   
kalaxy
Punce hvala, vam bom sporočila kakšni bodo rezultati.


(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   SLikanje maternice
5.9.2005 13:11:44   
Anonimen
Srecno in drzi se!

(odgovor članu kalaxy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   SLikanje maternice
5.9.2005 16:03:41   
Skorpija
Kalaxy, meni so delali slikanje maternice malce drugače, kot so opisale punce. Pod lokalno so mi vstavili kateter (ko gre skozi maternicni vrat boli, potem je OK - bodi sproscena!) in maternico napolnili s prozorno tekocino, da se je napihnila, potem pa mi je maternico pregledal s kamero. Zraven lahko posnetek na ekranu gledas tudi ti, obcutki so vesoljski!

Torej, meni so delali direkt posnetek, ne rentgensko, mogoce tudi tebe to caka. Bolecine sploh niso hude, ko popusti lokalna so krci primerljivi s tistimi pred M in trajajo kaksne pol ure, jaz sem krvavela se dva dni, na bolniski sem bila en teden. Pazi, da potem res dva dni lezis in kasneje nic ne dvigujes in se ne naprezas... Pa nic en teden!

Vso sreco in brez strahu!

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   SLikanje maternice
6.9.2005 9:00:35   
kalaxy
Jaz bom opravila slikanje v Postojni.Tako, da ne vem kateri nači slikanja me čaka.

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   SLikanje maternice
6.9.2005 9:10:09   
anadejka
Kalaxy ravno tak kot je opisala Skorpija.Tudi jaz sem bila v PO.

LPA

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
7 lastnosti odličnega partnerstva
Preverite, ali ima vajino partnerstvo teh sedem ključnih lastnosti, ki vama bodo pomagale, da bo vajina sreča v dvoje tr...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?