|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nepotrjena alergija na km in allernova
5.3.2012 9:30:51   
neli365
Po pregledu pri alergologinji smo dobili diagnozo atopični dermatitis, alergijo pa nam na km pa ni pokazalo, čeprav je zdravnica rekla da je km izzvalo izpuščaje . Ali katera daje Allernovo otroku pri katerem obstaja samo sum na alergijo km ni pa potrjen? Sedaj pije Beba Ha, koža se je uredila, mi pa grozne krče takoj po obroku.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nepotrjena alergija na km in allernova
5.3.2012 14:12:04   
cukr07
Mi s testi nismo imeli dokazane alergje na kravje mleko, vendar ko sem ga tudi pri sebi iz prehrane popolnoma izključila, ker sem takrat še dojila, se je stanje vrnilo skoraj na normalo. Ko sem pa začela dodajati smo pa tudi imeli Allernovo. Meni je pediatrinja v bolnici rekla, da se ta alergija pogosto ne dokaže s testi, je pa vseeno prisotna.

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nepotrjena alergija na km in allernova
5.3.2012 16:52:51   
Lantej
Zdravo!

Pri zelo majhnih dojenčkih ponavadi sploh ne delajo testov (običajno do 6.meseca) ali pa so le-ti lažno negativni. Če obstaja sum na alergijo in opažate reakcijo po uživanju nealergenega mleka, potem ubogajte pediatra in otroku dajajte allernovo.

Lp

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nepotrjena alergija na km in allernova
5.3.2012 20:55:43   
m_o_i
jaz sem kupovala allernovo (in kasneje aptamil adc) zaradi SUMA na alergijo na km.
postopno sem presla na DMovo babylove mleko-posledica je bila urejena prebava brez zaprtosti, popita vecja kolicina mleka(sem pac mililitre stela,ker je bil zahiran)

meni je pac bil malo drag ta sum...in ta sum so mi metali pod nos zaradi ene!! krvave nitke v Eliasovem prvem kakcu...ko sem prosla za testiranje, pa takoj recejo, da pri tako majhnih ne pokaze pravih rezultatov.
OK-zato sem pac jaz kontra testiralauser posted image in sem namesto 18€ za 400 g zacela dajati 5€ za 600 g AMuser posted image

pies: da se razumemo-ce bi otrok bil alergicen, dam tudi 30 evrov za piksnouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Lantej)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nepotrjena alergija na km in allernova
6.3.2012 9:09:08   
Pika poka
Naš malček je star 5 mrsecev in se prav tako boriva z atopičnim dermatitisom. Testi so bili negativni, vendar je zdravnik rekel, da so lahko pri takšni starosti otroka testi negativni. Kljub temu smo prešli na allernovo, vendar na koži ni sprememb, ker je hrano dobro sprejel nadaljujeva s to hrano. Zraven tega, kupujem poseben prašek, dvakrat izpiram oblačila ko jih perem, pa ni sprememb,mišek se mi pa smili..user posted image

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nepotrjena alergija na km in allernova
6.3.2012 21:44:41   
Lantej
Pozdravljene!
Jaz imam dva alergika na km (starejši ima tudi atopični dermatitis) in posledično imam dosti izkušenj z alergijo. Pri starejšemu so pri treh mesecih postavili diagnozo atopični dermatitis, ker je imel zelo ubogo kožo. Takoj sem začela s strogo dieto (sem dojila), koža pa se ni praktično nič popravila:-( Vsi sorodniki so mi govorili, naj preneham z dieto, če nič ne pomaga, pa sem vztrajala:-) Pri 5.mesecih je bil celo hospitaliziran zaradi AD in takrat na krvi ni pokazalo alergije na KM. Čez 1 mesec sva bila naročena na kontrolo, takrat pa se je na krvi že videla alergija na KM in jajca. Allernovo sem mu začela dajati šele po 1. letu, ker sem do takrat dojila in seveda bila na dieti. Koža se mu ves čas ni kaj dosti popravila, večkrat je dil zaradi tega tudi v bolnici:-(
Moram povedati, da je sin zdaj star dobra 3 leta in je še vedno alergičen na KM, še vedno se strogo držimo diete, allernovo ima še vedno rad, na žalost pa ima še vedno težave s kožo oz. kar hudo obliko AD:-( Čakamo, da enkrat vse to mine...
V bistvu sem hotela povedati naslednje: če pri otroku opažate težave oz. reakcijo ob uživanju KM, se rajši držite diete, kljub negativnim izvidom.

Lp

(odgovor članu Pika poka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nepotrjena alergija na km in allernova
7.3.2012 9:04:51   
neli365
Pri nas se je koža dokaj popravila po Allernovi, tu pa tam še ima kakšen rdeč flekec predvsem po glavi in obrazu. Drugače pa ga ne napenja več toliko, vetrovi ga mučijo samo zvečer, verjetno ima kolike, hvalabogu je zdaj vsaj čez dan mir. Bomo pa probali še kasneje iti na teste ko bo malo starejši.

(odgovor članu Lantej)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nepotrjena alergija na km in allernova
11.3.2012 21:15:52   
julijka11
naš dobiva flekce tudi od druge hrane; večino sem pogruntala, kar je potrdila tudi bioresonanca, se pa v mojem jedilniku kljub povečani pozornosti očitno še skriva kaj, kar mu te flekce povzroča..popolnoma enake flekce je dobival tudi pred mojo dieto, ko sem še uživala mleko; uradna testiranja so bila vsa negativna z izjemo ene vrste oreščkov; alergologinja je v primeru potrebe svetovala Aptamil ADC

pred 3 leti je hčerka imela z mlekom iste težave, tako da sem bila tudi pri njej na dieti v času dojenja, kasneje tudi ona; tudi pri njej so bili testi negativni, smo pa vseeno dobili odobreno Alernovo na stroške zavarovalnice ( mislim da 50 škatel), samo tega mleka ni hotela piti niti pod razno

želim pa pravzaprav opozoriti, da ni nujno, da so težave s kožo samo zaradi mleka, še posebej, če se s strogo dieto koža ne popravi


(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?