|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dediščina cerkvi
10.4.2012 13:41:53   
žogicamarogica
Kaj bi naredile?
Smo trije otroci. Oči in mama sta nas pred kratkim presenetila z novico, da bosta vso premoženje prepisala cerkvi. Živita v hiši, imata še vikend na morju in v Kranjski Gori. Pravita, da sta iz nič ustvarila to premoženje in da, lahko vsak od nas v svojem življenju ustvari prav toliko ali še več, če to seveda želi. Za vse nas je to zelo hud šok. Saj smo tudi mi prispevali pri prenovi njune hiše. Dobivali smo se za vse rojstne dneve in praznike, slišali večkrat na teden. Imata pa 7 vnukov.
Nista pa nam povedala, kdaj to nameravata narediti, po smrti ali pred smrtjo.
Zanima nas ali smo upravičeni do deleža, če cerkev podeduje vso premoženje? Oz. če lahko zahtevamo delež? Če prepišeta, na cerkev že zdaj, potem nimamo več nobene pravice?
Lahko pišete na ZS.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 13:44:13   
kajalin*
cerkev že ima itak dovolj, naj dajo za zavetišča, za koga ubogegauser posted image

(odgovor članu žogicamarogica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 14:16:50   
Oceania
O groza, dobro so jima oprali možgane. Vsekakor boste vsi trije otroci upravičeni do nujnega deleža, ki je polovica zakonitega.



(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 14:19:01   
Oceania
Upam, da je to le njun test vaših reakcij in tega ne bosta res naredila.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 14:23:55   
SMT3
Ojoj kakšno razmišljanjeuser posted image Kot da so sedaj isti časi in da si brez problema postaviš hišo pa še vikenduser posted image user posted image user posted image
Se mi kar tlak dvigne ko berem takleuser posted image

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 14:32:23   
Paštetka
Ne moreta samo tako podariti nekomu, niti cerkvi, nekaj v kar ste tudi vi vlagali.
ne v času življenja, sploh pa ne po smrti.

(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 14:53:01   
bubec

IZVIRNO SPOROČILO: Oceania

Upam, da je to le njun test vaših reakcij in tega ne bosta res naredila.



Jaz tudi upam, da je to to, ker, če ne,..user posted image

Bi vsaj dali nekomu, ki res potrebuje, to bi komot prebavla, ampak cerkvi,..user posted image

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 14:56:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Ne moreta samo tako podariti nekomu, niti cerkvi, nekaj v kar ste tudi vi vlagali.
ne v času življenja, sploh pa ne po smrti.


Ce nimajo dokazil, da so vlagali potem mislim, da z darilno pogodbo lahko podarita za casa zivljenja. Po smrti od dediscine otrokom pripada nujni delez. Vprasanje pa je, kaj se zgodi ce dediscine ni oz. je bila prej podarjena...naj  me pa kaksna pravnica popravi, ce se motim.

Jaz vam svetujem posvet pri odvetniku ali pa vsaj pismo na kaksno od teh internetnih strani kjer lahko zastavis pravna vprasanja.

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 15:17:35   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: žogicamarogica

Kaj bi naredile?
Smo trije otroci. Oči in mama sta nas pred kratkim presenetila z novico, da bosta vso premoženje prepisala cerkvi. Živita v hiši, imata še vikend na morju in v Kranjski Gori. Pravita, da sta iz nič ustvarila to premoženje in da, lahko vsak od nas v svojem življenju ustvari prav toliko ali še več, če to seveda želi. Za vse nas je to zelo hud šok. Saj smo tudi mi prispevali pri prenovi njune hiše. Dobivali smo se za vse rojstne dneve in praznike, slišali večkrat na teden. Imata pa 7 vnukov.
Nista pa nam povedala, kdaj to nameravata narediti, po smrti ali pred smrtjo.
Zanima nas ali smo upravičeni do deleža, če cerkev podeduje vso premoženje? Oz. če lahko zahtevamo delež? Če prepišeta, na cerkev že zdaj, potem nimamo več nobene pravice?
Lahko pišete na ZS.



Če prepišeta oz. podarita cerkvi svoje premoženje nimate nobene pravice več....cerkev plača davek na darila in po enem letu je premoženje njeno (eno leto pred smrtjo je pač tista varovalka, ki naj bi preprečevala zlorabe)

S svojim premoženjem pač človek lahko za svojega življenja prosto razpolaga....lahko podeli premoženje komurkoli, in če je obdarjenec tretja oseba (cerkev, sosed, prijatelj) in ne nujni dedič, vsi ostali nujni dediči po smrti ne morejo nič.....ne morejo terjati nujnega deleža......

(odgovor članu žogicamarogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 15:30:36   
Oceania



IZVIRNO SPOROČILO: liliana

   

Če prepišeta oz. podarita cerkvi svoje premoženje nimate nobene pravice več....cerkev plača davek na darila in po enem letu je premoženje njeno (eno leto pred smrtjo je pač tista varovalka, ki naj bi preprečevala zlorabe)

S svojim premoženjem pač človek lahko za svojega življenja prosto razpolaga....lahko podeli premoženje komurkoli, in če je obdarjenec tretja oseba (cerkev, sosed, prijatelj) in ne nujni dedič, vsi ostali nujni dediči po smrti ne morejo nič.....ne morejo terjati nujnega deleža......

_______________

S temle se ne strinjam, če bi bilo res tako, potem dedna nevrednost in razdedinjenje sploh  ne bi bila sploh potrebna.
Oporočitelj sicer najbolj "cepi" nujne dediče, če jim nameni kakšno neuporabno stvar v višini nujnega deleža.


< Sporočilo je popravil Oceania -- 10.4.2012 15:32:29 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 15:39:18   
Anonimen
Ja Oceania, to velja ce je premozenje...ampak kaj pa ce premozenja ni? Nimajo od kje dobit nujnih delezev ali kako? ne more se terjat za nazaj, ce je nekaj podarjeno...in samo z darilno pogodbo lahko starsi podarija za casa zivljenja nekomu (v tem primeru Cerkvi).

Poznam primer, ko je gospa, samska, brez otrok in brez dedicev z darilno pogodbo podarila hiso Cerkvi, sama pa vstopila v nunski stan (s tem si je zagotovila oskrbo do smrti, njeno nepremicnino je pa za to prejela Cerkev). Torej za casa zivljenja menda lahko vsak razpolaga s svojim premozenjem kakor hoce...npr. tile starsi lahko vikenda na morju in v Kranjski gori tudi prodajo kajne? Denar pa dajo Cerkvi npr. in ce to storijo v casu zivljenja ne morejo otroci nic.

(odgovor članu Oceania)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 15:40:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: žogicamarogica
Kaj bi naredile?

Pošlji ti mene k njima dvema... pa verjemi, da ne bodo patri nič dobili. user posted image

(odgovor članu žogicamarogica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 15:50:19   
Oceania



bibasiba, v primeru darilne pogodbe se darila vračajo do višine nujnega deleža. Kar sem jaz o tej  temi napisala je le v smislu dedovanja, torej razpolaganja premoženja po smrti. 
 
 
 
Če ni tema provokacija, se zna v realnem življenju še zelo zakomplicirat. Tudi v tem smislu, da je življenjsko, da najprej umre eden  in drugi deduje, potem umre še drugi, vmes in za tem  je pa ohoho trenutkov, idej in pobudnikov  kdo bi kaj imel. Konec je precej nepredvidljiv.
 
 

ps: se opravičujem ampak res ne znam citirati, bolje da se spokam dol s forumauser posted image

  






< Sporočilo je popravil Oceania -- 10.4.2012 15:51:50 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 15:56:09   
Klemy82
Kot je ena pred mano že omenila, v primeru darilne pogodbe lahko dediči po smrti zahtevajo izplačilo nujnega deleža in sodišče v nujni delež všteva tudi premoženje razdano za časa življenja in ga je potrebno vrniti v delu, da se dediče poplača. Drugo pa je izročilna pogodba, premoženje se po smrti ne všteva v nujni delež, je pa tukaj catch, da se morajo vsi dediči strinjati s to pogodbo, da se jo sploh lahko sklene. Tako da starši ne morejo kar tako sfrčkati premoženja, so dediči tu minimalno zaščiteni.

_____________________________

Jst.

(odgovor članu žogicamarogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 15:56:41   
Anonimen
aaa vidis, tega pa nisem vedela, da se darila vracajo do visine nujnega deleza. Fajn tole vedet, hvala user posted image .

Se strinjam vse skupaj se lahko zelo zakomplicira. Avtorici posta, ce se je res znasla v tej situaciji, zelim vse dobro. Ce so pa tele izjave starsev samo provokacija, potem mi je pa grozno zal za vse tri otroke, da so podvrzeni taksnim manipulacijam.

(odgovor članu Oceania)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 16:24:14   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: žogicamarogica

Kaj bi naredile?
Smo trije otroci. Oči in mama sta nas pred kratkim presenetila z novico, da bosta vso premoženje prepisala cerkvi. Živita v hiši, imata še vikend na morju in v Kranjski Gori. Pravita, da sta iz nič ustvarila to premoženje in da, lahko vsak od nas v svojem življenju ustvari prav toliko ali še več, če to seveda želi. Za vse nas je to zelo hud šok. Saj smo tudi mi prispevali pri prenovi njune hiše. Dobivali smo se za vse rojstne dneve in praznike, slišali večkrat na teden. Imata pa 7 vnukov.
Nista pa nam povedala, kdaj to nameravata narediti, po smrti ali pred smrtjo.
Zanima nas ali smo upravičeni do deleža, če cerkev podeduje vso premoženje? Oz. če lahko zahtevamo delež? Če prepišeta, na cerkev že zdaj, potem nimamo več nobene pravice?
Lahko pišete na ZS.



Nujni delež je zakonski. Vedno ga lahko zahtevaš.Izročilna pogodba je veljavna tudi brez "bodočih" dedičev. Po smrti lahko še vedno zahtevate nujni delež, če imate dovolj časa za našo sodnijo, še več €€€€€€. Če svoje imetje starša prodata za socialni znesek, nujnega deleža ni več.

(odgovor članu žogicamarogica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 16:28:44   
Paštetka
Liliana, vse je res in prav, vendar tistega dela, ko so otroci vlagali starša ne moreta nikomur podariti. Seveda je potrebno iti pa na sodišče in imeti dokaze. Pa če je to pred ali po smrti.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 17:01:23   
josephine27
Zadeva je malo neprijetna. Jaz bi vsekakor zahtevala nazaj tisto kar sem sama vložila. Glede ostalega pa bi upoštevala želje staršev neglede na to kako čudne so. Jaz zase vem, da mi ne bi bilo prav če otroci moje oporoke ne bi upoštevali. Svoje starše spoštujem in upoštevam njihovo mnenje pa čeprav se pogosto z njimi ne strinjam.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 18:00:54   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

Kot je ena pred mano že omenila, v primeru darilne pogodbe lahko dediči po smrti zahtevajo izplačilo nujnega deleža in sodišče v nujni delež všteva tudi premoženje razdano za časa življenja in ga je potrebno vrniti v delu, da se dediče poplača. Drugo pa je izročilna pogodba, premoženje se po smrti ne všteva v nujni delež, je pa tukaj catch, da se morajo vsi dediči strinjati s to pogodbo, da se jo sploh lahko sklene. Tako da starši ne morejo kar tako sfrčkati premoženja, so dediči tu minimalno zaščiteni.


To je tako v primeru darilne pogodbe zakonskemu dediču.....v primeru, ko pa daš darilo neki tretji osebi, pa nihče ne more terjati nujnega deleža......

Potrebno je ločiti med darilom dedičem in med darilom nekomu tretjemu, ki ni dedič.......zakon to loči.......

Moji starši lahko za svojega življenja darujejo avto in hišo sosedu Lojzetu....pa ko čez 5 let umrejo, midva z bratom ne moreva terjati nujnega deleža.....

Če pa moji starši darujejo avto in hišo mojemu bratu, pa čez 5 let, ko umreta, lahko od mojega brata terjam nujni delež.....

Izročilna pogodba pa je spet nekaj drugega.....tam se pa VSI dediči morajo strinjati s predmetom izročitve oz. s tistim, kar podpišejo in potem naknadno ne morejo več terjati nujnega deleža.....izročilno pogodbo ne moreš podpisati s tretjo osebo, ampak je sklenjena samo med vsemi dediči......darilno pogodbo pa lahko skleneš s komer hočeš.....

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 18:02:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Liliana, vse je res in prav, vendar tistega dela, ko so otroci vlagali starša ne moreta nikomur podariti. Seveda je potrebno iti pa na sodišče in imeti dokaze. Pa če je to pred ali po smrti.


Če lahko dokažejo črno na belem, da so vlagali v prenovo hiše.......

Na žalost....

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 18:10:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13



Nujni delež je zakonski. Vedno ga lahko zahtevaš.




Ni res.....

Izročilna pogodba je veljavna tudi brez "bodočih" dedičev.


Mešaš darilno in izročilno pogodbo......izročilno pogodbo lahko podpišejo samo dediči prvega dednega reda in tisti, ki izroča svoje premoženje.....

Darilno pogodbo pa lahko podpiše kdorkoli.....in nujni delež se lahko terja samo takrat, ko je darilna pogdoba sklenjena med dedičem in zapustnikom oz. tistim, ki podarja......če pa je sklenjena med tretjo osebo in tistim, ki podarja pa ne moreš terjati nujnega deleža......in je po letu dni nepremičnina od tistega, ki mu je bila podarjena (plača pač samo davek na darila).......

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dediščina cerkvi
10.4.2012 20:30:43   
MioBambino

IZVIRNO SPOROČILO: žogicamarogica

Kaj bi naredile?
Smo trije otroci. Oči in mama sta nas pred kratkim presenetila z novico, da bosta vso premoženje prepisala cerkvi. Živita v hiši, imata še vikend na morju in v Kranjski Gori. Pravita, da sta iz nič ustvarila to premoženje in da, lahko vsak od nas v svojem življenju ustvari prav toliko ali še več, če to seveda želi. Za vse nas je to zelo hud šok. Saj smo tudi mi prispevali pri prenovi njune hiše. Dobivali smo se za vse rojstne dneve in praznike, slišali večkrat na teden. Imata pa 7 vnukov.
Nista pa nam povedala, kdaj to nameravata narediti, po smrti ali pred smrtjo.
Zanima nas ali smo upravičeni do deleža, če cerkev podeduje vso premoženje? Oz. če lahko zahtevamo delež? Če prepišeta, na cerkev že zdaj, potem nimamo več nobene pravice?
Lahko pišete na ZS.



Občutek imam, da bo to pokvarilo družinske odnose.user posted image

Zakaj se preprosto ne pogovorite- otroci in starši? Zakaj ne poveste svojih pričakovanj?

Me ne moremo rešiti vaših težav, vsekakor pa mi ni všeč, da se bi podarilo Cerkvi, ki ima že veliko.user posted image

(odgovor članu žogicamarogica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dediščina cerkvi
12.4.2012 12:09:19   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13



Nujni delež je zakonski. Vedno ga lahko zahtevaš.




Ni res.....

Izročilna pogodba je veljavna tudi brez "bodočih" dedičev.


Mešaš darilno in izročilno pogodbo......izročilno pogodbo lahko podpišejo samo dediči prvega dednega reda in tisti, ki izroča svoje premoženje.....

Darilno pogodbo pa lahko podpiše kdorkoli.....in nujni delež se lahko terja samo takrat, ko je darilna pogdoba sklenjena med dedičem in zapustnikom oz. tistim, ki podarja......če pa je sklenjena med tretjo osebo in tistim, ki podarja pa ne moreš terjati nujnega deleža......in je po letu dni nepremičnina od tistega, ki mu je bila podarjena (plača pač samo davek na darila).......



Čuj, imam pred sabo tako pogodbo. In ja, nujni delež vedno lahko zahtevaš. Ne vem od kje ti te info. da to ni res.user posted image sem že 10 let po sodiščih zaradi tega, zato vem kaj pišem, ja?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dediščina cerkvi
12.4.2012 15:19:05   
liliana
Lahko terjaš nujni delež...pri darilni pogodbi, če je izročeno darilo tistemu, ki je tudi dedič skupaj s tabo.....prav tako lahko terjaš nujni delež tudi pri pogodbi o dosmrtnem preživljanju (je precej bolj zapleteno in težko dokazljivo, da se pa teoretično).....pri izročilni pogodbi pa nujnega deleža ne moreš terjati, ker ste se že vsi dediči predhodno dogovorili in strinjali, kdo bo kaj dobil in tudi to, da se odpovedujete nujnemu deležu na stvareh, ki so predmet izročilne pogodbe.....

Obstaja več vrst pogodb, kako se lahko razdeli premoženje....in zahtevanje nujnega deleža pri vseh ni možno......

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dediščina cerkvi
12.4.2012 15:38:19   
josephine27
glede nujnega deleža se strinjam s tem kar je liliana napisala, ker smo tudi mi dobili pri odvetniku take informacije.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?