|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 12:04:09   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Hm.. kakor kateri user posted image


naj bi bili kar vsi
naša telesa npr. sprejmejo nove, nadomestne organe od svinje kot od opice
lažje v smislu, da je manj težav zaradi zavračanja tujega tkiva


user posted image user posted image user posted image  Oprosti, misljeno je bilo v smislu... da so nekateri bolj podobni opicam, nekatre kravam, nekateri slinavim vrstam psa, nekateri kozam, nekateri prasicem.... bolj po znacajskih znacilnostih in obnasanju, kot po genski  zasnovi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 13:49:52   
petea
Frodo,
saj vem.
user posted image

Moram pa reči, da me je to, da lažje sprejmemo prašičje 'rezervne dele' kot opičje, precej presenetilo, ravno zaradi tega, ker so nam opice bližji sorodniki kot pa svinje. In tega pravzaprav še vedno ne razumem.


Drugače pa se sama večinoma skušam izogibati primerjavam ljudi z živalmi. V izogib žaljenju živali.

Moram pa si ob priliki vzeti čas in prebrati Živalsko farmo. Predvidevam, da je kar zanimivo branje.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 14:20:02   
posh
..ziher bo ronja kaj napisala na temo biologijeuser posted image ..

Jaz bom pa rekla takole: Hawking pravi, da je zelo možno, da je vesolje nastalo iz nič (big beng teorija),
Papež spet, da je bolj logično, da je nekaj nastalo od nečesa, kot pa od nič (v začetku je bila Božja beseda oz. misel). Jaz mislim, da je resnica nekje vmesuser posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 14:33:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: posh

..ziher bo ronja kaj napisala na temo biologijeuser posted image ..

Jaz bom pa rekla takole: Hawking pravi, da je zelo možno, da je vesolje nastalo iz nič (big beng teorija),
Papež spet, da je bolj logično, da je nekaj nastalo od nečesa, kot pa od nič (v začetku je bila Božja beseda oz. misel). Jaz mislim, da je resnica nekje vmesuser posted image


Izgleda zelo preprosto.....samo definirati moramo samo kaj je zdaj tu vmes.....med nič in nekaj.....user posted image

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 14:40:55   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: posh

..ziher bo ronja kaj napisala na temo biologijeuser posted image ..

Jaz bom pa rekla takole: Hawking pravi, da je zelo možno, da je vesolje nastalo iz nič (big beng teorija),
Papež spet, da je bolj logično, da je nekaj nastalo od nečesa, kot pa od nič (v začetku je bila Božja beseda oz. misel). Jaz mislim, da je resnica nekje vmesuser posted image


Kako je pa nastalo to "necesa"???? user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 14:42:43   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: posh

..ziher bo ronja kaj napisala na temo biologijeuser posted image ..

Jaz bom pa rekla takole: Hawking pravi, da je zelo možno, da je vesolje nastalo iz nič (big beng teorija),
Papež spet, da je bolj logično, da je nekaj nastalo od nečesa, kot pa od nič (v začetku je bila Božja beseda oz. misel). Jaz mislim, da je resnica nekje vmesuser posted image


s tega stališča gledano jaz bolj verjamem v papeževo razlago. pri nas doma se namreč še nikoli ni zgodilo, da bi kakšna stvar nastala iz ničuser posted image pa čeprav se otroci ne bi strinjaliuser posted image če je celo vesolje nastalo iz nič potem bi se to moralo še kdaj ponoviti.

_____________________________



(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 14:44:43   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Frodo,
saj vem.
user posted image  


Vem da ves, si pa hudo politicno korektna user posted image user posted image user posted image

Moram pa reči, da me je to, da lažje sprejmemo prašičje 'rezervne dele' kot opičje, precej presenetilo, ravno zaradi tega, ker so nam opice bližji sorodniki kot pa svinje. In tega pravzaprav še vedno ne razumem.


Alo podobnost res nujno pomeni tudi sorodnost?

Drugače pa se sama večinoma skušam izogibati primerjavam ljudi z živalmi. V izogib žaljenju živali. 


No, jaz sem pa tako ponosna, da sem obcasno kaksna koza user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 14:51:49   
posh
tudi meni je bolj blizu od nečesa kot od nič.
To "nečesa" bi verniki temu rekli bog, meni je ljubše Kreator, ki ni en in edini, ampak tudi Kreator ima nad sabo "nekaj"..je pa kreiral našo kreacijo...ki (v to pa sem prepričana!!) ni izjema v vesolju- mogoče smo unikatni, nismo pa izjema,..če vemo, da je v vesolju sto milijard galaksij in vsaka galaksija ima stotine zvezd z pripadajočimi planeti.. kot je rekel en znanstvenik na National Geographic-u:
kmalu bomo šteli novo ero in sicer BEFORE AND AFTER ISOLATION.. naj bi se to zgodilo kar hitro..okrok 2020-2025.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 15:17:34   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Frodo,
saj vem.
user posted image  


Vem da ves, si pa hudo politicno korektna user posted image user posted image user posted image nisem čisto prepričana, če ima to preveč zveze s politično korektnostjo ... user posted image

Moram pa reči, da me je to, da lažje sprejmemo prašičje ''rezervne dele'' kot opičje, precej presenetilo, ravno zaradi tega, ker so nam opice bližji sorodniki kot pa svinje. In tega pravzaprav še vedno ne razumem.


Alo podobnost res nujno pomeni tudi sorodnost? Praviloma ja. Primera: ''Joj, kako sta si podobna! Kot brata!'' ali pa dejstvo, da najprej za primerne darovalce tkiv testirajo sorodnike.
Če drugega ne, pa iščemo v drugih sorodne duše, torej ljudi, ki so nam podobni po razmišljanju, vedenju ipd.


Drugače pa se sama večinoma skušam izogibati primerjavam ljudi z živalmi. V izogib žaljenju živali. 


No, jaz sem pa tako ponosna, da sem obcasno kaksna koza user posted image user posted image user posted image Hja, dobre lastnosti živali je včasih dobro izpostaviti. user posted image



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 16:50:39   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Moram pa si ob priliki vzeti čas in prebrati Živalsko farmo. Predvidevam, da je kar zanimivo branje.

Več kot zanimivo branje. Jaz bi rekel da ta mojstrovina več kot popolnoma paše v današnji čas v našo banana kvazi republjik, kjer se nekateri borijo za preživetje, spet drugi pa se borijo za svoje lagodne pravice v smislu božjega sindroma večvrednosti. Gorgeu Orwellu se lahko samo klanjam!


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 17:33:35   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Colt


IZVIRNO SPOROČILO: petea
Moram pa si ob priliki vzeti čas in prebrati Živalsko farmo. Predvidevam, da je kar zanimivo branje.

Več kot zanimivo branje. Jaz bi rekel da ta mojstrovina več kot popolnoma paše v današnji čas v našo banana kvazi republjik, kjer se nekateri borijo za preživetje, spet drugi pa se borijo za svoje lagodne pravice v smislu božjega sindroma večvrednosti. Gorgeu Orwellu se lahko samo klanjam!




Dobro, da se bližajo dopusti in čas za poletno branje ...
user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 17:51:28   
Colt
Hja..eno je ''lahkotno poletno branje'', drugo pa je kruta vsakodnevna realnost. Ampak forum RR je še vedno elitni forum, kjer ni kaj preveč stika z realnostjo. Lahko bi rekel da je RR nekakšen odsev slovenskih mokrih sanj user posted image Kar pa se tiče realnosti...ahh beži beži..no way....

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 19:31:09   
petea
pridevnik 'lahkotno' je tvoj

jaz samo načrtujem, da bom imela poleti malo več časa za meni zanimivejše branje in posledično za razmislek o prebranem

ker že nekaj časa prebiram večinoma samo novice in čtiva, povezana z delom; mi branje po mojem izboru že kar precej manjka


hja, pa RR mi jemlje kar nekaj časa ... user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 22:45:14   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ali podobnost res nujno pomeni tudi sorodnost?

Praviloma ja. Primera: ''Joj, kako sta si podobna! Kot brata!'' ali pa dejstvo, da najprej za primerne darovalce tkiv testirajo sorodnike.
Če drugega ne, pa iščemo v drugih sorodne duše, torej ljudi, ki so nam podobni po razmišljanju, vedenju ipd.



Nisem prav sigurna...
Saj testirajo sorodnike in ne tiste, ki so podobni..
Podoobni sta si diamant in cirkon ampak si nista sorodna in sta neprimerljiva...

Grem  v horizontalo dolgo in globoko razmisljati o podobnosti in sorodnosti user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Zanimivo...
10.5.2012 22:46:48   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Več kot zanimivo branje. Jaz bi rekel da ta mojstrovina več kot popolnoma paše v današnji čas v našo banana kvazi republjik, kjer se nekateri borijo za preživetje, spet drugi pa se borijo za svoje lagodne pravice v smislu božjega sindroma večvrednosti. Gorgeu Orwellu se lahko samo klanjam!



Ti si prava "narikaca" user posted image user posted image user posted image





BTW: V pirmeru, da ne ves kaj je "narikaca" :

http://www.vesti-online.com/Vesti/Zanimljivosti/79647/Narikaca-ili-strucnjak-za-plakanje

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 10.5.2012 22:51:53 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Zanimivo...
11.5.2012 11:06:54   
liliana
Podoobni sta si diamant in cirkon ampak si nista sorodna in sta neprimerljiva...


Pa najpopularnejša slovenska maserka in Miss Piggy.....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Zanimivo...
28.5.2012 20:23:07   
Bakfark
Alo ljudje, meni so kokice ostale, kdo je dovolil da se konča???

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Zanimivo...
28.5.2012 21:40:35   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Alo ljudje, meni so kokice ostale, kdo je dovolil da se konča???


Ah, daj no, saj ti bom pomagala.. daj pol kokic... :))))

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 218
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?