|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
29.5.2012 11:53:38   
betty.ford

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

sicer pa: izbereš ime, ko vidiš otroka pa veš, ali mu paše ali ne.



To me res zanima. Pa se ne hecam. Recimo kako bi dala ime malemu blond drobižku, ki čez leta postane temnolas razbojniček?  Ali pa petkilskemu sumo borcu, s črnimi lasmi, ki tekom let postane kravžlast suhec?  Ker novorojenčki, so pač novorojenčki. Iz njih nastane marsikaj user posted image  in se mi zdi, da nekako ne moreš predvidet na podlagi videza katero ime mu bo pristajalo.  No vsaj jaz ne znam. Teach me, pliz.


pa ne toliko videz sam, kot pa da zaznaš energijo, ki jo otrok oddaja. saj veš, vsak novorojenček je drugačen, a vseeno del tebe nekje do 7. leta starosti.
jaz moram rečt, da sem izbrala kar prava imena, vsaj meni se zdi. jim dobro služijo ali pa morda otroke vzgajam po imenskem principu? user posted image

vsekakor sem imela imena že prej izbrana. izjemoma za zadnjega nisva našla janga, ker je bil očitno jin premočen.
pa so prišli ven točno takšni kot so bili imenovani, zato ni bilo potrebno spreminjati predporodne odločitve. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
29.5.2012 11:58:05   
betty.ford

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: petea
p.s.2: meni so čudni starši, ki lahko otroku izberejo ime, preden ga vidijo


a dej no, a res? user posted image



ja, čisto res
user posted image


petea, saj čutiš otroka, ki raste v tebi, mar ne? se z njim pogovarjaš in ga prenašaš cca 9 mesecev.
nekoga, ki prihaja iz tebe, preko tvojega telesa v svet, pa ja lahko poimenuješ še preden ga vidiš. če pa te občutki varajo, imaš po porodu še vedno odločitev JA ali NE.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
29.5.2012 11:59:40   
uškinamama
Hvala za odgovor. user posted image  Se mi je zdelo , da ni ravno videz prevladujoč...

Sicer  pa Nomen est omen...vsekakor tudi pri nas drži.

Če bi vedela bi mu dala ime Miran. user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
29.5.2012 12:10:57   
honey
No, jaz sem ena izmed tistih, ki je imela ime izbrano, ko sem šla rodit. Ker mi je enostavno grozno, da bi na listku na posteljici pisalo "DEČEK" tainta user posted image Ne vem, mogoče sem jaz čudna, ampak se strinjam s predhodnico, ki je rekla, da itak otroka nosiš vseh 9 mesecev in ga čutiš. Pri prvem sva z možem izbrala ime dokaj hitro - nekje v 6. mesecu, pri 2. smo oklevali do zadnjega in to zato, ker se nismo mogli uskladit glede všečnosti imena, ne za drugega. No, zdaj sem noseča v 3. (6. mesec) in se sploh še pogovarjati nismo začeli o imenu. Sicer sem upala, da bo punčka, ker bi bilo lažje najti ime, pa žal ne bo in bomo imeli spet težave pri izbiri imena user posted image Meni so namreč všeč kratka imena - 3-4 črke, možu pa daljša. Tako da je potem težko najti kompromis user posted image Ponavadi potem starejšega sina dobim na svojo stran, da prevlada večina - no, tako je bilo v 2., zdaj pa ne vem, kako bo šlo. Bomo videli, imamo še 3 mesece časa, da se zmenimo.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
29.5.2012 12:34:09   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

janyi,
ne vem, iz katere porodnišnice naj bi bila ta zgodba o bolnišničnem osebju in njihovem pritisku glede imena otroka, a upam, da gre za pretiravanje.

Pravico do izbire imata starša še 30 dni po rojstvu otroka, če pa se ne moreta uskladiti. In še potem lahko najprej s posredovanjem države skušate najti ime. Ali ga tudi kadarkoli spremeniti.

Otroka se od rojstva vodi pod številko EMŠO, tako da se ga ne da zamenjati. Fajn pa je, da dobi otrok dokumente in da se ga vpiše v razne uradne evidence. Tam pač ne gre več, da bi ga vodili kot 'deklica Novak' ali 'Deček Horvat'-

Da te potolažim: moji otroci so vsi dobili imena šele več dni po rojstvu. Ko smo si jih ogledali in jim poiskali imena, za katera smo dobili občutek, da se jim podajo.

So v porodnišnici spraševali, če imamo izbrano ime, in to tako pred porodom, kot pri obisku matičarke (ki lahko pride že prvi dan naokrog), prav tako pri vseh vizitah,negah in pregledih.
Smo z nekaterimi še imeli zelo zanimive diskusije o izborih, izbirah in imenih nasploh. Noben ni pritiskal na nas ali nas čudno gledal. Ko pa smo našli ime za user posted image , pa smo državnim organom sporočili še ta podatek. In to vedno kar nekaj dni po rojstvu.



p.s.1: mislim da v delu kitajske verjamejo, da mora otrok sam 'povedati' svoje izbrano ime staršem; šele ko ga starši slišijo, ga poimenujejo (to lahko traja tudi več let user posted image )

p.s.2: meni so čudni starši, ki lahko otroku izberejo ime, preden ga vidijo

p.s.3: poznam zelo majhnega in vitkega gospoda, ki mu je ime Maksi user posted image


Meni pa so vseeno bolj čudni tisti, ki šele s skupnimi močmi, skupaj s posredovanjem države, 30 dni po rojstvu skušajo najti otroku ime......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 19:00:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
29.5.2012 19:54:13   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford
petea, saj čutiš otroka, ki raste v tebi, mar ne? se z njim pogovarjaš in ga prenašaš cca 9 mesecev.
nekoga, ki prihaja iz tebe, preko tvojega telesa v svet, pa ja lahko poimenuješ še preden ga vidiš. če pa te občutki varajo, imaš po porodu še vedno odločitev JA ali NE.


čutiš že otroka, vseeno pa ga vidiš
sem precej vizualen človek, mističen ali duhoven pa skoraj nič, tudi domišljijski svet me nič kaj ne mika
jaz moram stvar/osebo videti, potem razumem oz. si predstavljam, kako in kaj

tako noben od mojih user posted image ni dobil imena, ki so bila v ožjem izboru pred rojstvom; enostavno se niso ujemala z njimi; po nekaj dnevih življenja pa so vsi bili poimenovani


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Meni pa so vseeno bolj čudni tisti, ki šele s skupnimi močmi, skupaj s posredovanjem države, 30 dni po rojstvu skušajo najti otroku ime......


liliana
običajno vsaj dva izbirata ime, že tu so lahko težave, če pa so zraven še kakšni sorojenci ali zelo odločni stari starši, je pa verjetno že kar težko doseči kompromis;

če pa se npr. starša še pred rojstvom razideta in si potem še malo nagajata, verjetno lahko traja kar nekaj časa, preden oba podpišeta soglasje o izbranem otrokovem imenu

kot pomoč države pa mislim predvsem na CSD, kjer stvari praviloma traaajaaajoooo

pa še kakšna varianta bi se našla, zakaj nekdo uradno dobi svoje ime šele več dni po rojstvu

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 20:46:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
29.5.2012 23:06:18   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea
sem precej vizualen človek, mističen ali duhoven pa skoraj nič, tudi domišljijski svet me nič kaj ne mika
jaz moram stvar/osebo videti, potem razumem oz. si predstavljam, kako in kaj


jaz sem načeloma vse zgoraj našteto, pa ne rabim svojega otroka videt, da ga lahko poimenujem. pa sem likovnik, torej vizualni del je velik kos mojega življenja, moram rečt. samo ne bom pa zdaj trdila da so čudni vsi, ki nimajo razvite domišljije, duhovnosti, ali niso vizualni tipi. če se zavedaš da smo ljudje različni v razvitosti določenih čutil in sprejmeš ta dejstva kot so, zakaj potem izraz "čudni" - hmm, mogoče je pa raznolikost ljudi že preveč domišljijska zadeva? user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
30.5.2012 7:33:15   
krtačka
Kako sem šele jaz čudna, ko sem imela ime za prvega otroka izbrano še preden sem zanosilauser posted image In to za fantka in punčkouser posted image

V drugo pa se zgodba ponavlja, trudiva se zanositi in tudi imena že imavauser posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
30.5.2012 9:43:28   
ronja
Moj mi pravi, da naj me ne skrbi, ker baje lahko ime določimo šele po porodu, tudi ko sem kakšen teden z dojenčkom že doma. Ampak jaz pa ne vem, če je še kakšna taka, ki imena ni takoj povedala v porodnišnici. A ni to ful čudno, da ga ne daš ob rojstvu?

časa imaš celo 1 mesec, da si zmisliš ime za otroka, tako da brez skrbi:).
V LJ. porodnišnici ni tako, da bi ti morala povedat nekomu ime, vsaj kar se uradnega zapisa tiče - poveš ga babici, da ga vpiše v karton, ampak to ni nujno - uradno pa ga napišeš sama, v miru, na list, ki ti ga da matičarka in potem, ko ona že gre in potem oddaš ta list v škatlo - tako da nihče razen vaju ne bo vedel, da tega še nista naredila, samo eno pot več bosta imela, ker bosta morala sama nest tisti papit na urad.

če bi ti bilo pa neprijetno, pa se magari zmenita, da boš babicam in zdravnikom rekla, da je ... (pač nekaj, kar bi lahko klicala otroka vsaj par dni), potem pa se bosta v miru odločila in dala uradno ime. Navsezadnje ga pa še vedno lahko tudi poimenujeta - če se to odločita v prvem letu, po moje tudi otrok ne bi imel traum.

PS. babice te pa itak gledajo čudno, kakorkoli si drugačna od ostalih: sama sem imela 3 naravne porode, pa sem bila zato čudna. Ko nisem hotela umetnih popadkov, da bi rada poizkusila, če lahko moji sami to naredijo (in tudi so, vsakič), sem bila čudna. Ko nisem hotela zdravil proti bolečinam, sem bila še bolj čudna - tudi vsakič. Ko nisem hotela rodit leže, sem bila čudna. Ko sem 2. zato, da mi ne bi preveč težile vmes, prišla tik pred iztisom (v p. sem pri Lejli bila 7 min. od sprejema v sprejemno do takrat, ko sem mela tamalo že v naročju:D), sem bila spet čudna. Ko mi je 3. voda odtekla in nisem takoj šibala, ker je bilo vsega skup malo, sem bila spet čudna. Ko sem hotela vseeno stat, ko so ugotovili, da lahko kar se otroka tiče, sem bila spet čudna. Ko sem hotela rodit na pručki, sem bila sploh čudna (ampak mi je 3. celo ratalo:D - to je bilo šele čudno:D). Tako da - jaz sem že navajena, da me pač čudno gledajo in se ne sekiram. Se mi to itak dogaja tudi izven p. pa sem že navajenauser posted image

Ime sem pa hotela met že prej, ker sem mela precej zafrknjene nosečnosti in sem enostavno rabila ime - da vem, za koga se borim:). Ampak če bi se mi prvih 2x rodil fantek, bi bila pa na istem - sva bila ziher, da je punčka in če ne bi bila, ne bi imela imena.

petea, mislim, da je naša družba že tako preveč obsedena z videzom. NI ta edini, ki določa osebo. Otroka že 6 mesecev čutiš, ko brca, čutiš, na kaj se odziva, veš, kako je obrnjen, kje ima nogice, kje rokice, kdaj brca, kdaj boksa, kdaj spi, kdaj bedi, kdaj se zjutraj zbudi, kdaj zvečer zaspi, veš, kakšen ima ritem, veš, katera glasba mu je všeč, veš, da spozna svojega očeta in sestrici, veš, a je živahen, a je miren, veš, ali se rad odziva nate, ali to dela impulzivno ali bolj mirno, veš, ali je zelo "športen" ali bolj "zasnjan", veš, a mu paše bockanje ali mu bolj paše gladenje, ali se rad zeza s tabo, itd... ma en kup reči veš o tem novorojenčku, poznaš ga, rada ga imaš... samo videla ga pač še nisi pred porodom... Pa vse to se seveda lahko korenito spremeni po porodui in tudi še po par letih... Zato se mi to, da ga ne vidiš, ne zdi tako pomembno pri izbiri imena - itak tudi če bi ga poimenovali po rojstvu, bi lahko falili z Maksi ali kaj podobnega. Saj pri novorojenčku še ne moreš vedet, kakšen bo. Potem bi bilo res edino možno, da pač počakaš par let in tačas pač kličeš otroka srček... Ampak ker pri nas ime itak mora imet, ga pač izbereš takrat, ko je obema ok in je še ustavno mogoče.

To me res zanima. Pa se ne hecam. Recimo kako bi dala ime malemu blond drobižku, ki čez leta postane temnolas razbojniček?

To je tudi mene vedno zanimalo. Se mi ta vid res ne zdi ena tako zelo ekstra informacija. Mislim: zelo rada vidim svoje otroke, da se razumemo, ampak definitivno pa ni zame tisti edini ključni dejavnik, da jih poznam. Je še 100 drugih stvari.

pa ne toliko videz sam, kot pa da zaznaš energijo, ki jo otrok oddaja.

Ampak zakaj bi ga zato rabil videt? A se energija vidi? Svetlobna ja, ostale pa čutimo drugače, imamo precej čutil;). pa ni treba biti zato zdaj nek šamanuser posted image , samo enostavno vid ni edino čutilo, ki ga imamo.

krtačka, vidva pač delata Janka in Metko (karkoli pač imata izbrano). Vsem spiritualnežem, ki bi jim to ne bilo všeč, lahko povesta, da pri vaju otrok vsaj ve, v kaj gre in če dušici kaj ni všeč, lahko gre k drugemu paru, k vama bo pa prišel nekdo, ki mu bo všeč Janko oz. Metka:D.

< Sporočilo je popravil ronja -- 30.5.2012 9:44:17 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu janyi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
30.5.2012 9:54:00   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

liliana
običajno vsaj dva izbirata ime, že tu so lahko težave, če pa so zraven še kakšni sorojenci ali zelo odločni stari starši, je pa verjetno že kar težko doseči kompromis;

če pa se npr. starša še pred rojstvom razideta in si potem še malo nagajata, verjetno lahko traja kar nekaj časa, preden oba podpišeta soglasje o izbranem otrokovem imenu

kot pomoč države pa mislim predvsem na CSD, kjer stvari praviloma traaajaaajoooo

pa še kakšna varianta bi se našla, zakaj nekdo uradno dobi svoje ime šele več dni po rojstvu


To mi je jasno...da za take ekstremne primere mora biti nek podaljšan rok....

ni pa tak podaljšan rok za imenovanje otroka verjetno mišljen zato, da se starša ne moreta odločiti ali bo Soraya ali Saraya....ali bo Zarja ali Zarija....ali pa nemara starša čakata na najboljšega slovenskega numerologa, ki bo določil ime na podlagi barve otrokovih oči......

Je bil pač zgolj odgovor na to, da so tebi čudni tisti, ki že pred rojstvom otroka izberejo ime......meni pa so pač čudni tisti, ki čakajo 30 dni po rojstvu, zaradi podobnih razlogov, kot je zgoraj navedeno....

To pa še ne pomeni, da če se meni zdijo čudni, da pa se zdaj ne bi smeli starši odločati 20 ali 30 dni po rojstvu otroka za primerno ime....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
30.5.2012 10:47:59   
uškinamama
da pri vaju otrok vsaj ve, v kaj gre in če dušici kaj ni všeč, lahko gre k drugemu paru, k vama bo pa prišel nekdo, ki mu bo všeč Janko oz. Metka:D.



iiii, how sweet is this

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
30.5.2012 11:36:24   
skuštrana
Moja crazy frendica in njen mož sta dala ime prvemu otroku takoj po porodu. In potem so prišli domov pa sta si premislila in tamalega preimenovala (baje je neki zakonsko rok v katerem lahko ime spremeniš, vsaj pri nas je tako). Tadrug pa ni imel imena cel mesec, tik pred zdajci ga je pa dobil.

Tako da, ne boš edina, obstajajo še bolj "čudni" od vaju user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
30.5.2012 19:53:28   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: petea
p.s.2: meni so čudni starši, ki lahko otroku izberejo ime, preden ga vidijo


user posted image ja če sem pa čudna, ker sem otrokoma izbrala imeni, ko sta bila še pri meni v trebuhu, in ju že tistih sedem mesecev v trebuhu klicala po njunih imenih, ker sem točno vedela, da je tisti levo spodaj Tapata in tisti desno zgoraj Onitam... Sem ponosna, da sem čudna user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
1.6.2012 18:02:02   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: petea
p.s.2: meni so čudni starši, ki lahko otroku izberejo ime, preden ga vidijo


O.K.,
vidim, da je bila ta moja izjava večinoma razumljena drugače, precej bolj negativistično, kot sem si jaz predstavljala


nikakor ne obsojam ljudi, ki pred rojstvom določijo ime otroku, meni je samo težko razumeti, kako jim uspe tako hitro določiti ime oz. kako so že v naprej tako prepričani, da je ime pravo za otroka

meni določanje imena, preden imam otroka v naročju, pač ne uspe; izbor imena mi je vedno vedno izziv, ki terja kar precej mojega razmisleka in tuhtanja

in ker ime otroka determinira praviloma za celo življenje, imam verjetno zato vedno težavo s to odločitvijo, saj me hromi nekakšen strah, da morda zafrknem oz. da se slabo odločim

in kot da to ni dovolj, izbor imena zahteva strinjanje obeh staršev, in če se najdeta dva dovolj trmasta, to še zaplete celo zadevo user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: ronja
petea, mislim, da je naša družba že tako preveč obsedena z videzom. NI ta edini, ki določa osebo.Se strinjam, da videz ni vse. Vendar pa sva midva z mojim dragim po rojstvu vedno nekaj časa ogledovala user posted image , iskala ustrezna imena, tehtala odločitve.

Ugotavljam, da sva vedno potrebovala pogled v otrokove oči, kot nekakšno potrditev za pravilnost izbora imena.


Otroka že 6 mesecev čutiš, ko brca, čutiš, na kaj se odziva, veš, kako je obrnjen, kje ima nogice, kje rokice, kdaj brca, kdaj boksa, kdaj spi, kdaj bedi, kdaj se zjutraj zbudi, kdaj zvečer zaspi, veš, kakšen ima ritem, veš, katera glasba mu je všeč, veš, da spozna svojega očeta in sestrici, veš, a je živahen, a je miren, veš, ali se rad odziva nate, ali to dela impulzivno ali bolj mirno, veš, ali je zelo "športen" ali bolj "zasnjan", veš, a mu paše bockanje ali mu bolj paše gladenje, ali se rad zeza s tabo, itd... ma en kup reči veš o tem novorojenčku, poznaš ga, rada ga imaš... samo videla ga pač še nisi pred porodom...
Hm, mislim, da nisem vsega tako intenzivno zaznavala med nosečnostjo kot ti, ko analiziram za nazaj, pa sedaj lahko potrdim, da so se nekatere lastnosti otrok kazale že v trebuhu, ja. user posted image

Pa vse to se seveda lahko korenito spremeni po porodui in tudi še po par letih... Zato se mi to, da ga ne vidiš, ne zdi tako pomembno pri izbiri imena - itak tudi če bi ga poimenovali po rojstvu, bi lahko falili z Maksi ali kaj podobnega. Saj pri novorojenčku še ne moreš vedet, kakšen bo. Potem bi bilo res edino možno, da pač počakaš par let in tačas pač kličeš otroka srček... A zato toliko staršev kliče svoje otroke npr. Pikica, Sonček, Mucek, Zlato ipd.? user posted image

...



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
9.6.2012 15:26:18   
krtačka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

krtačka, vidva pač delata Janka in Metko (karkoli pač imata izbrano). Vsem spiritualnežem, ki bi jim to ne bilo všeč, lahko povesta, da pri vaju otrok vsaj ve, v kaj gre in če dušici kaj ni všeč, lahko gre k drugemu paru, k vama bo pa prišel nekdo, ki mu bo všeč Janko oz. Metka:D.


kako lepo user posted image Ja v bistvu imam za punčko izrano ime že leta in leta, iz otroštva (Zarja) in čakam, čakam, če bo kateri dušici to ime všeč. Za fantka sva pa vedela že tudi pred nosečnostjo in dobili smo ga, najin dečko je Tilen. Drugi bo pa Jernej.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
9.6.2012 16:31:44   
panineve
pri nas je bil prvi otrok prvih nekaj dni "deklica in priimek", za drugega sva vedela takoj v porodni, ko sva ga zagledala, za tretjega pa imamo ime izbrano že cel čas nosečnosti. tudi imena so različna. eno ni ravno pogosto, eno je med najbolj popularnimi, eno pa verjetno edino pri nas.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?