|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: brezposelnost in porodniška
2.7.2012 17:26:17   
Anonimen
Kako pa kaj na Zavodu za zaposlovanje gledajo na ženske, ki po porodniški na podlagi navidezne pogodbe o zaposlitvi pridejo z zahtevkom za nadomestilo? Da se pač znajdeš, se zaposliš par dni pred nastopom porodniške, dobiš pogodbo za eno leto, s čimer ti seveda potem pripadajo 3 meseci nadomestila. Kakšna osebna izkušnja? Te lahko zavrnejo? Ker verjetno niso neumni in vedo, kaj je na stvari. :)

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: brezposelnost in porodniška
2.7.2012 20:11:58   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: sazi
55% od 588 bruto ije točno 251 neto. Torej ne more biti slabše, kot starševski dodatek. Zaposliti se ji tudi ni treba prej, kot nekaj dni (po teoriji je tudi 1 dan dovolj) pred nastopom porodniške, torej nima nobenih (skoraj) stroškov s plačevanjem prispevkov. Kot rečeno, pa ji kot zaposleni in na porodniški teče tudi delovna doma.

Nisem sama računala, sem na strani CSDja Šiška vnesla eno minimalno plačo, pa je ven vrglo nadomestilo 250€... user posted image
Ja, prednosti so pa vsekakor delovna doba in možnost podaljšanja porodniške.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: brezposelnost in porodniška
2.7.2012 21:50:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: katka_

Kako pa kaj na Zavodu za zaposlovanje gledajo na ženske, ki po porodniški na podlagi navidezne pogodbe o zaposlitvi pridejo z zahtevkom za nadomestilo? Da se pač znajdeš, se zaposliš par dni pred nastopom porodniške, dobiš pogodbo za eno leto, s čimer ti seveda potem pripadajo 3 meseci nadomestila. Kakšna osebna izkušnja? Te lahko zavrnejo? Ker verjetno niso neumni in vedo, kaj je na stvari. :)


Znajo tudi posamezne delavke na zavodu kako takšno iznajdljivo domislico svetovati, če se je že sam ne domisliš.....tako da nič kaj čudno ne gledajo......user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: brezposelnost in porodniška
2.7.2012 22:07:54   
Nova_nosečka
Moja izkušnja...nikjer me niso čudno gledali, niti na zavodu po enem letu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: brezposelnost in porodniška
14.9.2012 14:51:25   
macik a
Pozdravljeni
Zanima me kako je z dohodki prodnisko delala na podjemno pogodbo takrat kadar je bilo povprasevanje . Junija sm zanosila do konc mesca sm se delala potem pa nic vec. Januarja imam moznost zaposlitve. Rok imam marca. Kaksno vlogo ima,ce se zaposlim z januarjem kr naj bi za porodnisko gledali zadne 12 meseceb?? Prosim za kak nasvet!!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: brezposelnost in porodniška
17.10.2012 22:16:22   
prvikorak
Pozdravljeni.

Sem študentka in 2 meseca noseča. Tukaj pa se ustavim pred vprašanjem glede porodniške. Ali naj obdržim status in iz njega uveljavljam pravice po porodu, ali naj se raje vključim v prostovoljno kmečko zavarovanje? Koliko bom sploh prejemala v posameznem primeru porodniške?
Hvala vam za pomoč

(odgovor članu macik a)
Neposredna povezava do sporočila: 31
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?