|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zafrkavanje otroka zaradi imena
1.8.2012 17:20:52   
TamiRami
Sama še nimam teh izkušenj, kako je zdaj med otroki v šoli, ali lahko "napačno" ime zaznamuje otroka med vrstniki, predvsem v šolskem obdobju. Npr. ime Inja je meni všeč, ampak se bojim, da bi jo zafrkavali. Saj veste izpeljanke svinja itd. Sicer pa potem pomislim, da bi tudi na običajno ime Tina ali kot je ena tukaj že spraševala za ime Stina našli enako zbadljivko. Katera imena so po vašem mnenju taka, ki se jih je bolje izogibati? Sergej je po moje že eno takih. Sem ga slišala v eni trgovini, ko je mamica tako klicala svojega otroka, pa sem takoj pomislila, da je velika možnost, da bo zaradi imena deležen zafrkancij med vrstniki. Kakšne so vaše izkušnje z zafrkavanjem med otroci in iz katerih imen se najbolj zafrkavajo, iz neobčajnih, staromodnih, preveč tujih ali kako?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
1.8.2012 17:28:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TamiRami)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zafrkavanje otroka zaradi imena
1.8.2012 17:46:58   
benika
Je tebi mal dolgčas, a ne? Luna seka?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zafrkavanje otroka zaradi imena
1.8.2012 17:52:08   
Ribica **
Dandanes je toliko različnih "čudnih"/nenavadnih imen, da otroci niso sploh pozorni na to, vsaj pri nas se 8-letnik nikoli ne norčuje iz nobenega imena, pa je njegovo precej prikladno za norčevanje, če ga prebreš nazaj. Bolj je v odraslih problem pri zafrkavanju.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zafrkavanje otroka zaradi imena
1.8.2012 18:06:51   
TamiRami

IZVIRNO SPOROČILO: flower

Zakaj Sergej ni v redu??



Ok, sem pomislila na to, da ima na koncu gej. Verjetno je res v nas odraslih problem, da imamo razne asociacije.

benika, na koga pa leti to, da bi mu bilo dolgčas? Meni se zdi to čisto normalna tema. V naših časih pred recimo 20 leti, se v šoli nismo zafrkavali zaradi imen, vsaj v našem razredu nikoli, zdaj pa sem že večkrat od koga slišala, da če dobi otrok "čudno" ime, da je kar velika šansa, da ga bodo v šoli sošolci zafrkavali.


Ribica**, a se gre mogoče za ime Lars? Meni je to ime full všeč, pa ne glede kako se prebere nazaj.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zafrkavanje otroka zaradi imena
1.8.2012 19:33:32   
Češnca
Otroci so se (med drugim tudi) zaradi imen zafrkavali tudi 20 let nazaj. Imam občutek, da je zbadanja na račun imen zdaj manj. Sem v razredu že naletela na ime, ki se je meni zdelo precej čudno (seveda tega nisem pokazala, poleg tega je otroku prav pasalo user posted image ), učenci se niso nikoli norčevali iz te(ga) učenke/učenca - celo zelo priljubljen/a je bil/a med njimi (imena ne bom napisala, ker zna biti celo edino pri nas). Tudi dva Sergeja sem učila in ni bilo nobene zafrkancije zaradi imena. Se pa norčujejo iz marsičesa drugega. Socialne razlike znajo biti zelo očitne...

< Sporočilo je popravil Češnca -- 1.8.2012 19:35:33 >


_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
1.8.2012 19:56:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Češnca)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zafrkavanje otroka zaradi imena
1.8.2012 23:01:36   
mateyka
moram rečt da slišim take govorice o zafrkavanju glede imena, nisem pa nikoli v življenju videla kakega teženja na to temo. pa smo mel Mujota in Mohameda v razredu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zafrkavanje otroka zaradi imena
1.8.2012 23:12:10   
TamiRami
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

moram rečt da slišim take govorice o zafrkavanju glede imena, nisem pa nikoli v življenju videla kakega teženja na to temo. pa smo mel Mujota in Mohameda v razredu.


Ne razumem čisto, kaj hočet s tem povedat.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zafrkavanje otroka zaradi imena
1.8.2012 23:17:19   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: TamiRami

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

moram rečt da slišim take govorice o zafrkavanju glede imena, nisem pa nikoli v življenju videla kakega teženja na to temo. pa smo mel Mujota in Mohameda v razredu.


Ne razumem čisto, kaj hočet s tem povedat.



Da se otroci praviloma ne norčujejo iz imen. Otroci, poudarjam. Najstniki pa že, ampak tukaj gre predvsem za merjenje moči in statusa, kot je ena napisala, predvsem pa za prenos odnosa staršev, torej tega, kar slišijo doma (v okolju, družbi itd. ), torej gre za nek način že za podleganje nekim vplivom. Sami od sebe redko pridejo na idejo, da bi se norčevali iz kateregakoli imena.

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zafrkavanje otroka zaradi imena
1.8.2012 23:47:00   
mateyka
hočem povedat, da sem kar nekajkrat slišala tukaj bojazni in pomisleke o zafrkavanju glede imena, sama ga pa še nisem doživela. ne osebno, ne kor priča.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zafrkavanje otroka zaradi imena
2.8.2012 0:44:35   
TamiRami
Aha, no tudi jaz tega oseno in ne kot priča še nisem doživela, res pa ljudje dosti govorijo o tem v smislu ne dat tega imena, bodo otroka v šoli zafrkavali. Prav zato me je zanimalo, ali je tudi v resnici kaj na stvari.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zafrkavanje otroka zaradi imena
3.8.2012 20:38:18   
Zoja Lara
TamiRami, ne komplicirat in ne se ukvarjat z drugimi. Izberita ime, ki vama je všeč. Zagotovo ime otroka odraža tudi karakteristiko njegovih staršev. Dajta del sebe v izbiro imena user posted image

_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?