|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Res potrebujemo MC Familyfix?
13.8.2012 11:25:30   
MioBambino
Kupila bova Maxi Cosi lupinico- zdaj naju je prodajalka v BC zmedla- pravi, da potrebujeva za boljšo varnost še podlogo Easyfix(samo za lupinico) ali Familyfix(lupinica+večji sedeži) od MC- tiste, ki imate izkušnje s tem- to res potrebujeva? Bo najino dete kaj manj varno, če tega ne kupiva?

Jaz imam v avtu Isofix, za avto od moža(FordFocus,2007) žal ne vem, če ga ima. To vpliva kaj na odločitev o nakupu?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
13.8.2012 11:32:37   
josephine27
Mi imamo Easyfix(samo za lupinico) v enem avtu. V drugem pa lupinico kar pripnemo na sedež. S strokovnega vidika ne vem. Lajčno povedano z easyfixom je lupinica bolje pričvrščena kar lahko z roko čutiš. Kako se to obnaša v primeru nesreče nimam na srečo nobene izkušnje. Meni je easyfix predvsem praktičen, če lupinico ven ali noter daješ, ko dete spi. S tistmi pasi je bolj nerodno.

_____________________________



(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
13.8.2012 12:13:53   
zaspancek1
Isofix podstavka nujno res ne potrebuješ, bi ti ga pa jaz vsekakor priporočala. Res je lupinica, pritrjena z isofixom, na crash testih varnejša, kot pa če je pripeta samo s pasovi, manjša je tudi verjetnost napačne pritditve, vsekakor pa je mene prepričala praktičnost. Pripenjanje lupinice s pasom je v primerjavi s položitvijo na isofix podstavek neprimerno bolj zamudno in v dežju zelo nepraktično. Pa tudi položaj lupinice je brez podstvka precej bolj odvisen od samega avtomobilskega sedeža - tako je lupinica v kakšnem avtu precej bolj v pokončnem položaju, kot pa v drugem, pa pasovi so pri nekaterih avtomobilih dejansko prekratki (res, tudi v novih, ampak na srečo to vendarle ni tako pogosto) in takšno pripenjanje sploh ni mogoče...
Skratka - svetujem nakup isofix podstavka. Katerega? Hm, odvisno kaj imate potem naprej namen kupiti. Če boste potem kupili sedež Pearl, potem FamilyFix(kjer je možno samo isofix pritrjevanje podstavka), sicer pa kar EasyFix (možno pritrjevanje podstavka s pasom ali z isofixom) in lupinica CabrioFix (Pebble na ta podstavek ne paše). Če v avtu ne bi imela možnosti isofixa, pa bi kupila EasyBase (kjer se podstavek pritrdi samo s pasovi). Pa pravzaprav jaz ne bi kupovala novega, pač pa kak rabljen, čim novejši komplet lupinice in podstavka (pa tudi ne nujno znamke MC).

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 13.8.2012 12:21:44 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
13.8.2012 15:08:02   
Nenya
Se priključujem na temo.
Ima kdo Easyfix, ki bi ga bil pripravljen posoditi? Imamo lupinico cabriofix in isofix v avtu, ker je to precej gotovo zadnji otrok v širši familiji za nekaj časa bi si podstavek raje sposodili, če bi bilo le možno.
Pišite na ZS.
karkoli sem gledala za rabljene so le v kombinaciji z lupinco ali pa ne dosti ugodnejši kot novi.
Hvala

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
13.8.2012 16:10:08   
cilla
Ne rabiš mus, ne. Nobena drama ni pripenjat (in to vestno, natančno) lupinico. Sem štiri mesece pripenjala dve, ne samo eno, in to v vsakem vremenu. Prvih 3x si neroden, potem se že zverziraš. Isofix za lupinico se meni zdi res škoda denarja. Na papirju namreč res piše, da so lupinice do 13 kil teže otroka, ampak ne moreš predvidet, kako hitro in koliko bo tvoj škrat rasel. Moja dva sta lupinici urasla pri petih/šestih mesecih (ko sta imela še daleč pod 13 kil) in smo zdaj na avtosedežu 0+1, da sta še vedno malo bolj varna - obrnjena v obratno smer od smeri vožnje.
Poleg tega kupovat zdaj familifix in se s tem enmal vezat, da boš v naslednji fazi kupil ravno avtosedež MC, ko pa boš morda takrat otroka pred nakupom vendarle posadil v različne sedeže in ugotovil, da pa veliko bolje sedi v kakem drugem? Po možnosti takem, ki ima isofix že vgrajen v stol? Pa dva avtomobila pomenita dva familyfixa; če se pustiš res prepričat, da to mus rabiš, rabiš namreč v obeh avtomobilih. Torej kar takoj zamenjat še pet let star avto, ker nima isofixa, al kako?! Eh. user posted image

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
14.8.2012 13:12:58   
jajcka
Avtomobila ne rabiš menjat, ker ti na vsakem servisu isofix vgradijo v sedež. Za Forda je vgradja cca. 30 €. Je pa verjetno od znamke do znamke odvisna cena.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
14.8.2012 20:19:26   
Inigo
Ce mene vprasas je brezveze. Mi ga nismo meli pa je glih tk slo. Razmisli, ce bos dosti vozila malcka naokoli, potem ti fix pride prav, da mas sam na klik. Sicer je pa potrata denarja. Lupinica in vsi ostali sedezi se komot pripnejo s pasovi, sistem pripenjanja ni kompliciran, zato se mi zdi nepotrebna stvar. Oziroma stvar za lene ;)

(odgovor članu jajcka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
14.8.2012 21:40:19   
fluf
nismo mel pri prvem... pri drugem tud ne bomo... men to s pasom ni neka znanost...

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
14.8.2012 22:26:53   
jajcka
Ta Familyfix je čisto stvar osebne odločitve. Ni nujno potrebna, ti pa vsekakor olajša delo. Zakaj pa ne. Če si lahko privoščiš, si privošči, če ne, pa tudi ne bo nič manj varno (upam).

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
14.8.2012 22:48:04   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: MioBambino

Kupila bova Maxi Cosi lupinico- zdaj naju je prodajalka v BC zmedla- pravi, da potrebujeva za boljšo varnost še podlogo Easyfix(samo za lupinico) ali Familyfix(lupinica+večji sedeži) od MC- tiste, ki imate izkušnje s tem- to res potrebujeva? Bo najino dete kaj manj varno, če tega ne kupiva?

Jaz imam v avtu Isofix, za avto od moža(FordFocus,2007) žal ne vem, če ga ima. To vpliva kaj na odločitev o nakupu?


Pa a ne dojameš, da se prodajalka trudi prodat , sploh takim, ki npr. pojma nimajo in se gredo smešit po trgovini s seznamom??? To je njihov cilj.

Drugače pa moj odgovor: ne, ne rabiš. Ker sama nisem zagovornik da je otrok veliko časa v lupinici.Sploh prvi mesec. Najboljši fizioterapevti velikokrat to povdarjajo. Itak pa je treba uporabljat tudi pasove, da je varnost 100%.
Sem mnenja, da je treba vložit v avtosedež več denarja kasneje, ko otrok ni več v lupini. Isofix.

Odločitev je pa tvoja! Se stegneš ali pa ne!

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
16.8.2012 8:32:13   
zaspancek1
user posted image Hm, zanimivo - ker lupinico rabiš samo malo časa, je škoda denarja za isofix, da pa kupiš novo lupinico (ravno tako samo za par mesecev) za 130 EUR ali pa še več, pa se nobeni ne zdi potratno?user posted image user posted image
Za toliko dobiš rabljen komplet z isofix podstavkom, ki je neprimerno bolj praktičen (oz. za leneuser posted image ), pa še varnejši od same lupinice brez podstavka. Tudi mi smo imeli isofix podstavek v enem avtu, v drugem pa ne, zato pa vem, kakšna je res razlika. Pa tudi - poznam heroja, ki se mu je pripenjanje s pasom zdelo čist simpl (isofix pa je itak samo potrata denarja). Samo, ko sem videla, kako ta stručko pripenja, me je pa kar malo zmrazilo (itak da so navodila samo za idiote user posted image ) - seveda je bilo narobe. Pa ok, večina danes vendarle zna pogledat filmček na youtubu, pa potem le pravilno pripet pasove, dat v pravilen položaj ročaj - to je pa že malo bolj komplicirano.user posted image
Skratka - se seveda strinjam, da isofix ni nujnopotreben (kot tudi lupinica Maxi Cosi ni, je recimo Nania po testih čisto primerljiva (CabrioFix in celo Pebble ter Nania, vse pripete s pasovi), je pa (po moje seveda) vreden nakupa, sploh, če boste med mobilnejšimi.

Aja, 2sneg13 - o kakšnih pasovih govoriš?user posted image Pri pripenjanju z isofix podstavkom ne potrebuješ nobenih avtomobilskih pasov. Pri FamilyFixu se podstavek pripne SAMO na isofix kaveljčke, pri EasyFixu imaš možnost obojega (samo isofix ali samo pasovi), pri EasyBase pa pripenjaš podstavek samo s pasovi. Pri vseh treh pa potem lupinico samo položiš gor.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
16.8.2012 9:31:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
user posted image Hm, zanimivo - ker lupinico rabiš samo malo časa, je škoda denarja za isofix, da pa kupiš novo lupinico (ravno tako samo za par mesecev) za 130 EUR ali pa še več, pa se nobeni ne zdi potratno?user posted image user posted image

Se strinjam ... poleg tega kje piše, da se lupinico uporablja samo par mesecev ... sploh če kupiš MC lupinico, ki je med najprostornejšimi na tržišču, potem jo brez problema uporabljaš celo prvo leto ... vsaj mi smo jo, pa naša pri recimo 11ih mesecih ni bila nek ekstra drobižek.
Je pa res, da baza ni nek nujen element ... lupinica je s to bazo res varnejša kot brez, ampak to gre izključno temu, da je lupinico na bazo napačno pritrdit praktično nemogoče, s pasovi jo pa hitro narobe pritrdiš.

Pa pri nakupu MC lupinice in baze je potrebno bit zelo pazljiv, ker prodajalke bi kar vse prodale samo da prodajo ... ker Cabriofix paše na baze: EasyFix, EasyBase, FamilyFix in EasyBase2 ... Pebble lupinica pa samo na bazi FamilyFix in EasyBase2.

< Sporočilo je popravil Otika -- 16.8.2012 9:33:14 >

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
16.8.2012 10:49:58   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

user posted image Hm, zanimivo - ker lupinico rabiš samo malo časa, je škoda denarja za isofix, da pa kupiš novo lupinico (ravno tako samo za par mesecev) za 130 EUR ali pa še več, pa se nobeni ne zdi potratno?user posted image user posted image
Za toliko dobiš rabljen komplet z isofix podstavkom, ki je neprimerno bolj praktičen (oz. za leneuser posted image ), pa še varnejši od same lupinice brez podstavka. Tudi mi smo imeli isofix podstavek v enem avtu, v drugem pa ne, zato pa vem, kakšna je res razlika. Pa tudi - poznam heroja, ki se mu je pripenjanje s pasom zdelo čist simpl (isofix pa je itak samo potrata denarja). Samo, ko sem videla, kako ta stručko pripenja, me je pa kar malo zmrazilo (itak da so navodila samo za idiote user posted image ) - seveda je bilo narobe. Pa ok, večina danes vendarle zna pogledat filmček na youtubu, pa potem le pravilno pripet pasove, dat v pravilen položaj ročaj - to je pa že malo bolj komplicirano.user posted image
Skratka - se seveda strinjam, da isofix ni nujnopotreben (kot tudi lupinica Maxi Cosi ni, je recimo Nania po testih čisto primerljiva (CabrioFix in celo Pebble ter Nania, vse pripete s pasovi), je pa (po moje seveda) vreden nakupa, sploh, če boste med mobilnejšimi.

Aja, 2sneg13 - o kakšnih pasovih govoriš?user posted image Pri pripenjanju z isofix podstavkom ne potrebuješ nobenih avtomobilskih pasov. Pri FamilyFixu se podstavek pripne SAMO na isofix kaveljčke, pri EasyFixu imaš možnost obojega (samo isofix ali samo pasovi), pri EasyBase pa pripenjaš podstavek samo s pasovi. Pri vseh treh pa potem lupinico samo položiš gor.


Hecno, te berem v sosednji temi... šestmesečnika si posadila v "pokončen" stol za večje otroke (verjamem, da je po velikosti not pasal, tudi moja dva bi). In kompliciraš okoli varnosti lupinice, če je pripeta z varnostnim pasom user posted image A si si na youtube pogledala tudi filmčke, kaj se zgodi malim dojenčkom, katerih hrbtenica je še mehka, pri trku, če sedijo v običajnem sedežu, naprej obrnjeni? Mal hecno je tole.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
16.8.2012 11:39:21   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: cilla


Hecno, te berem v sosednji temi... šestmesečnika si posadila v "pokončen" stol za večje otroke (verjamem, da je po velikosti not pasal, tudi moja dva bi). In kompliciraš okoli varnosti lupinice, če je pripeta z varnostnim pasom user posted image A si si na youtube pogledala tudi filmčke, kaj se zgodi malim dojenčkom, katerih hrbtenica je še mehka, pri trku, če sedijo v običajnem sedežu, naprej obrnjeni? Mal hecno je tole.


Priznam, da to pri prvem ni bilo najbolj pametno in smo pri drugem tudi vsaj malenkost popravili - je imel po lupinici sedež 0-18 kg, kjer je bil res do 10 kg obrnjen v nasprotno smer vožnje - pa je vseeno to bilo pri 7 mesecih (ja, imam pač nestandardne otroke, ki so res hitro prerasli lupinico, pa ok, nima veze). In ne, nič ne kompliciram pri varnosti lupinice, pač pa navajam samo dejstva. Ker pri nas kao velja MC lupinica za super varno - ja, je, ampak brez isofixa čisto nič ne izstopa in je čisto primerljiva z eno več kot enkrat cenejšo! Mimogrede - glede na te crash teste (če se že vsi sklicujemo nanje pri varnosti) je ravno pri MC razlika pri oceni varnosti (pa tu ne gre za možnosti napačne pritrditve! - ta je pomembna pri oceni Bedienung) glede na način pritrditve. Pri kakšni drugi napr. pa take velike razlike ni. Pa da se razumemo, ob pravilni uporabi je večina sedežev dovolj varnih. Koliko so pa uporabni in primerni za kakšnega otroka in avto, je pa spet drugo in pač moraš sam ugotoviti (kolikor pač lahko). Tako naj bodo te ocene ADAC samo približna orientacija, nikakor pa edino merilo.
Drugače pa - najvarneje je če je otrok vsaj do drugega leta oz. še bolje do četrtega leta obrnjen v nasprotno smer vožnje. Pa vseeno zaenkrat to pri nas ni praksa. Je pa že napredek, če to sedaj priporoča ameriška NHTSA, pa če je Britax/Roemer začel izdelovati tudi takšne sedeže (tam do teže 25 kg) za preostali evropski trg (ne samo za Skandinavijo in ZDA). Ampak predvidevam, da tudi ti nimaš takšnega sedeža, a ne?
No, najbrž bo čez kakšnih 10 let pa to bolj običajno pri nas.
Pa da se vrnem nazaj na temo - ravno zato, ker ne maram kompliciranja (pa sem sicer precej tehničen tip), priporočam isofix - ker je 100% bolj simpl in praktičen. Pa seveda tudi bolj varen - glede na to, da sem pripenjala lupinico tudi s pasom, vem, da je tu sam položaj lupinice lahko precej zoprn (neprimeren, ker je preveč pokončen), če so sami sedeži avtomobila takšni - in v tem primeru razen s podstavkom (lahko je tudi tisti, ki se pripne s pasom) ne moreš ravno veliko narediti.


< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 16.8.2012 11:43:46 >

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
16.8.2012 11:56:28   
Katy78
Mi imamo EasyBase, ki se pritrdi s pasovi, in potem je lupinica namontirana s samo enim klikom. Tudi pri prvem smo ga imeli pa smo ga potem tudi prodali, ker smo bili prepričani, da ne bo še enega bejbija. user posted image No, zdaj sva cincala med EasyBasom in EasyFixom, ki se namesto s pasovi pritrdi na Isofix sidrišča, pa sva se potem odločila za Easybase, ker sva ga dobila v kompletu z lupinico za 100eur; če ne bi dobila kompleta po tako ugodni ceni, bi vsekakor raje vzela EasyFix. Vsekakor je tak podstavek zelo praktičen četudi se otrok ne vozi veliko v lupinici. Če sem šla npr. v trgovino z avtom ali pa k zdravniku, bi morala lupinico 2x v roku 1 ure privezovati s pasovi, tako pa jo imaš namontirano z enim klikom in brez nepotrebnih skrbi, ali je pravilno nameščena. Jaz pri varnosti in praktičnosti nikoli ne gledam na ceno, itak niti EasyBase niti EasyFix nista tako zelo draga, ponavadi je precej drugih stvari (vsaj pri 1. otroku), ki jih kupiš, pa potem ugotoviš, da so popolnoma nepotrebne in da je šlo kar nekaj denarja za brezveze. user posted image FamilyFix pa ne poznam, ker smo kupili Romerjev sedež z isofix nastavki.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
16.8.2012 13:06:28   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Ampak predvidevam, da tudi ti nimaš takšnega sedeža, a ne?


Imam ja, tistega od 0 do 18 kil. Ker sem po prvi evforiji, da je to to in da se v takem sedežu mojima dvema ne bo nič zgodilo, vseeno vklopila mal zdravo pamet in sem se vprašala, kako varen bo otrok, star dejmo rečt šest let, ki ima morda res samo 20 kil, a je visok 1,2 metra, če bo sedel obratno od smeri vožnje in bo imel glavo 30 cm nad zgornjim robom sedeža, noge pa skrivljene v zadnji naslon sedeža. Recimo: http://www.google.si/imgres?hl=sl&sa=X&biw=1280&bih=618&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=eWCF8lrNSc7ukM:&imgrefurl=http://babyproducts.about.com/od/carseats/ig/Extended-Rear-Facing-Car-Seat/JM-ERF-2.htm&docid=s-2T8h0HwDb8LM&imgurl=http://0.tqn.com/d/babyproducts/1/0/l/C/JC_RF3.jpg&w=453&h=604&ei=MtMsUMiaOMec0AXBnoDIDA&zoom=1&iact=hc&vpx=114&vpy=246&dur=2&hovh=259&hovw=194&tx=68&ty=219&sig=107082015821491615537&page=4&tbnh=136&tbnw=102&start=67&ndsp=24&ved=1t:429,r:18,s:67,i:342

Moja dva mata pri dobrih 7 mesecih 9 oz. 10 kil, dolga sta nekih +/- 75 cm in za zdaj, čeprav sem kupila verjetno manjšega med vzvratnimi sedeži, čisto OK sedita not. Če pa bi namesto Concorda vzela npr. Britaxa, bi definitivno lah sedela not še kar nekaj cm v dolžino in širino več.

p.s. Za tiste, ki bi jih morda začelo firbcati, kaj so to za ena reč sedeži, obrnjeni v obratno smer... Na Švedskem so se spomnili, da je tak sedež edini sprejemljiv tudi za mal večje otroke, in pri njih je posledično ponudba kar široka http://www.carseat.se/store.html?gclid=CJ2_qsPUjLECFcNN3wodMg7YAg

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
16.8.2012 13:51:35   
zaspancek1
Ne vidim tvojega celega odgovora...Torej imaš sedež, kjer je otrok do teže 18 kg lahko obrnjen v nasprotno smer? Pri nas lahko od lanskega leta dobiš samo Besafe sedež, ostali sedeži skupine 0/I (torej od 0 do 18 kg) so lahko samo do teže 10 oz. 13 kg obrnjeni v nasprotno smer. Si ga torej kupila na tej strani ali v pikapolonici?

Aha, sem skopirala tvoj odgovor drugam in ga prebrala. Torej imaš Concord Ultimax, kjer je otrok do teže 13 kg lahko obrnjen v nasprotno smer, nato pa v smeri vožnje. Ok, je malo boljše, kot do 10 kg (kot smo ga imeli mi, pa kot lupinice, ki so do teže 13 kg, pa vseeno ne dovolj velike), ampak to še vedno ni ravno sedež, kot tisti na spodnjem linku (kjer je otrok do 18 ali celo 25 kg lahko obrnjen v nasprotni smeri).

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Res potrebujemo MC Familyfix?
22.8.2012 23:01:37   
ZmajTolovaj
Pri prvih dveh nisem mela podstavka, pri tretjem sem šla pa na komot. Sem kupila rabljen podstavek in je dbest. Pozimi, večji dve v vrtec vozit, še kak sneg je naletaval, ma ne vem no, že tako so sedeži na knap v avtu, nisem se hotla vsakič znova zezat s pasovi. Aja sem pa kupila Easybase, ki se s pasom pripne, potem gre pa lupinca sam gor.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?