|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dodelitev otroka
6.12.2012 20:56:40   
drum
Eno kratko vprašanje bi imel.
Ali mama otrok lahko vzame otroka-namreč z bivšo imava deljeno skrbništvo. Pol meseca so pri meni, pol pri njej. Zdaj se ji je nekaj sfuzlalo in začenja težit češ da ne skrbim dovolj in ne vem kaj še..
Otroci so radi pri meni, manjka jim čisto nič, izpolnjujem za kar sem se zavezal, življenje je postalo utečeno...
Grozi z CSD jaz pravim da nimam slabe vesti in da lahko greva tja kadarkoli.
A lahko kaj doseže glede na to da je zakonodaja postavljena v prid ženskam?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dodelitev otroka
6.12.2012 21:05:24   
Paštetka
Če otroci niso ogroženi kakorkoli, ti jih ne more vzeti.
Zakonodaja ni v prid ženskam, ampak 50:50 user posted image . Oba starša imata enake pravice do otrok, enake dolžnosti.

(odgovor članu drum)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dodelitev otroka
6.12.2012 21:08:47   
LuLu
CSD bo v prvi vrsti preveril kako je otrokom in kaj je NJIM v korist. Lahko jo prehitiš in se sam pojaviš pred CSD in greš po informacije. S tem še nič ne odločiš, jim pa daš vedeti, da ti ni vseeno in da jih želiš. Ne rabiš postopka začeti, samo info dobi. Če se še na CSD zakomplicira, potem pa tak sodišče odloča... spet, kaj je v korist otrokom.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dodelitev otroka
6.12.2012 21:21:39   
Paštetka
Jaz ne bi hodila na CSD in poslabševala zadevo. Včasih je boljše se pomeniti in zadevo izboljšati.

Ti pa dobronamerno in iz izkušenj predlagam, da si kupiš namizni koledar in sproti zapišeš noter vse, kar se ti zdi samo malo sumljivo in za kar bi lahko bivša težila na sodišču. Verjami, da ko bo na CSD- ju kaj razlagala, ne boš več vedel o čem se gre, če ne boš imel zapisano. Pa ne samo kar se tiče odosov med vama, ampak tudi obnašanje otrok, kakšen hujši padec, nesreča, čustveni izpadi......

Včasih ženske enostavno prekipimo, pa rabimo samo, miren backfeed. Takšne smo pač user posted image user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dodelitev otroka
6.12.2012 21:35:42   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Jaz ne bi hodila na CSD in poslabševala zadevo. Včasih je boljše se pomeniti in zadevo izboljšati.

S tem se strinjam. Ampak, če ne bo šlo...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dodelitev otroka
6.12.2012 21:53:00   
Tippi
Jaz ne bi rekla, da je zakon na strani žensk. Bi prej rekla, da je veliko odvisno od okoliščin, in te so ponavadi takšne, da otroci bodisi želijo ostati pri materi (čeprav poznam ogromno primerov, kjer so se otroci odločili ostati pri očetu, pa z mamo ni pravzaprav nič narobe), bodisi se moški (v večini primerov) strinjajo, da otroci ostanejo pri materi. Če gre za manjše otroke, je običajno, v večini primerov tako, da so moški bolj "skulirani" od žensk in prepustijo skrbništvo ženski, da ne bi prišlo do prepirov. Kle so ženske veliko bolj zmajevske. Kle ni dileme. Zakaj je to tako, ne bi vedla. Zato verjetno od tu občutek, da je pri dodelitvi skrbništva, zakon na strani ženske.

Glede tvojega primera. Prosim brez zamere, ne želim se vtikati v vajino odločitev, ampak moram povedati, da se mi nikoli ni zdelo ravno "pametno", da imajo otroci dva doma. Sploh če gre za tako kratek čas, pol meseca. Nekako se mi zdi, da zgubijo občutek za pravi dom, toplino, domačnost. So zmedeni, sploh če gre za mlajše otroke. Ampak ok, tako sta se sporazumno zmenila, tako je in zagotovo vam vsem tako najbolj odgovarja. Po mojem mnenju, ali po občutku, glede na napisano, bi mogoče res najprej poskusil dati vse od sebe, da ugotoviš v čem je problem?

Če drugače ne bo šlo, je edino kar je najbolj prav, če si kot razumem skrben in dober oče, da tak ostaneš še naprej. Resnica in iskrenost v tem primeru najbolj "palita". Tako pri otrocih, kot na socialni. Nekaj malega pa verjetno tudi pri bivši ženi.

Teško je karkoli več svetovati, napisati, ko imamo vendar samo tvojo zgodbo, ne pa tudi njene.

Pa srečno!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dodelitev otroka
6.12.2012 22:12:56   
Tippi
Moram dodat, da seveda prvi odstavek velja ob predpostavki, da sta oba starša v nekih normalnih okvirjih, torej, da ni vmes alkohola, zlorab ali kakšnih drugih kaznivih dejanj. To se mi je zdelo nekako samoumevno, zato se nisem niti spuščala v te druge.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dodelitev otroka
6.12.2012 22:19:51   
drum
Veliko odgovorov...naj povem, da deljeno skrbništvo sploh ni slaba rešitev. Bilo je sporazumno, tudi na željo otrok.In na mojo. Ker, če si z nekom veliko let pa se en starš otrok(a) odloči drugače ne pomeni da mora bit drug starš prikrajšan za to. Meni se zdi to da ti nekdo določa kdaj boš videl svojega otroka in kdaj ne poplnoma mimo. Bili smo normalna družina, ni bilo nasilja, ne alkohola, hodili na dopuste..skratka tako kot večina. Zato sem se odločil da ostanemo skupaj z otroki pa čeprav samo pol meseca. Odnosi z otroci se niso spremenili bistveno.
Da imajo otroci dva doma? Res ga imajo a bi ga imeli tudi če bi bili samo pri enem staršu! Otroci se hitro prilagodijo! Nimam občutka da bi jim bilo hudo.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dodelitev otroka
6.12.2012 22:36:35   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: drum

Veliko odgovorov...naj povem, da deljeno skrbništvo sploh ni slaba rešitev. Bilo je sporazumno, tudi na željo otrok....
No, tak govor pripravi, če boš na koncu vabljen na CSD user posted image
Njih moraš prepričati, če mati začne s postopkom. Na forumu ne troši energije za prepričevanje. Dobronamerno... user posted image

(odgovor članu drum)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dodelitev otroka
6.12.2012 23:47:20   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: drum

Veliko odgovorov...naj povem, da deljeno skrbništvo sploh ni slaba rešitev. Bilo je sporazumno, tudi na željo otrok.In na mojo. Ker, če si z nekom veliko let pa se en starš otrok(a) odloči drugače ne pomeni da mora bit drug starš prikrajšan za to. Meni se zdi to da ti nekdo določa kdaj boš videl svojega otroka in kdaj ne poplnoma mimo. Bili smo normalna družina, ni bilo nasilja, ne alkohola, hodili na dopuste..skratka tako kot večina. Zato sem se odločil da ostanemo skupaj z otroki pa čeprav samo pol meseca. Odnosi z otroci se niso spremenili bistveno.
Da imajo otroci dva doma? Res ga imajo a bi ga imeli tudi če bi bili samo pri enem staršu! Otroci se hitro prilagodijo! Nimam občutka da bi jim bilo hudo.


Ne ženi si k srcu. Saj sem povedala, da če vam je vsem tako prav, da je potem tako tudi res prav. user posted image Midva sva se odločila drugače, ker se je nama zdelo prav. To je pač bilo samo moje mnenje, ki ga nisem izrekla, da bi ti karkoli očitala.

Čisto usput. Kako boš videval otroka, ti urnik postavijo samo, če se starša ne moreta dogovoriti. Ampak pri vama je itak to bilo dogovorjeno. O tem sploh ni bilo govora. Niti pomislekov ne.


(odgovor članu drum)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dodelitev otroka
7.12.2012 0:00:12   
Penny

IZVIRNO SPOROČILO: drum
Bilo je sporazumno, tudi na željo otrok.


Potem sta verjetno dovolj stara, da lahko na CSD in na sodišču (ponovno) izrazita svoje želje in tudi povesta resnico, v primeru, da mati začne delat probleme in lagat, da ti grdo delaš z njima ali da jima kaj manjka? Razen seveda, če ju ona ne naščuva proti tebi.

(odgovor članu drum)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dodelitev otroka
7.12.2012 9:50:15   
Paštetka
JAz sem tudi za deljeno skrbništvo, če se le da.

Pogovor, pogovor...

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dodelitev otroka
7.12.2012 10:06:49   
ronja
Prosim brez zamere, ne želim se vtikati v vajino odločitev, ampak moram povedati, da se mi nikoli ni zdelo ravno "pametno", da imajo otroci dva doma. Sploh če gre za tako kratek čas, pol meseca.

Tippi, mogoče se na daleč to sliši čudno in sem že velikokrat slišala, da to ni dobro za otroke. Vendar pa poznam par primerov, ki imajo to deljeno skrbništvo in jim res super laufa - poznam otroke, se vidi, da so veseli, zadovoljni,... skratka boljše kot v večini ločenih družin. V eni od teh družin so celo pol tedna pri enem, pol pri drugem. Oba imata nova partnerja, pa je vse ok. Res je, da je to lahko posledica tega, da so starši, ki se odločijo za deljeno skrbništvo, bolj skulirani, se ne kregajo toliko itd... Ampak očitno otroke sama menjava doma ne moti toliko. Ne vem, ne govorim iz lastnih izušenj (hvalabogu)

Sicer pa smo mame navadno en mičken zaščitniške do svojih otrok in res se velikokrat zgodijo stvari takrat, ko nismo zraven, nakar se lahko potem kakšna začne spraševat, a je to naključje ali pa kdo drug slabše skrbi za otroke. (recimo mi smo šli do zdaj 3x z otroci na urgenco, od tega 3x ko so jih mele babice in dedkiuser posted image . Pa vem, da lepo skrbijo zanje, samo pač se jim hitreje kaj zgodi, ker jih ne poznajo tako dobro kot midva.)

Če so otroci starejši od 12 let, se tako sami odločajo, pri kom bojo. Če so mlajši, potem je malo bolj komplicirano.

Mogoče se najprej z bivšo zmenita, kaj ti očita, mogoče se rabi samo pomirit - da ji daš vedet, da skrbiš za otroke, da ti ni vseeno, da njenih očitkov ne jemlješ kot kar nekaj, ampak se zamisliš, če je kaj resnice na tem (enako kot če bi še živela skupaj - ti verjetno ne bi bilo vseeno, če misli, da ne skrbiš dobro, ne?), da je ne bo skrbelo. Če to ne bo dovolj, lahko vprašaš na csdju, kako in kaj.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?