|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izračun neto dohodkov -CSD
20.12.2012 9:43:43   
urskas
Pozdravljene,
ali katera ve,kako CSD (ZUPJS) izračuna neto dohodek. Pregledujem dohodninsko odločbo, primerjam z izračunom CSD ter kalkuliram, pa nekako neznam sama izračunati neto dohodka. Razlike pa so ful velike.

LP,Urška

< Sporočilo je popravil urskas -- 20.12.2012 9:55:31 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izračun neto dohodkov -CSD
20.12.2012 16:05:25   
petea
1. preveri, da gledaš podatke za pravo leto na obeh odločbah;

2. če imaš pravo, potem iz dohodninske odločbe izračunaš svoj neto takole (gledano po točkah):
1-2-3-8

v odločbi CSD pa to predstavlja seštevek točk: plače, regres, preostali dohodki, drugi dohodki, nadomestila ...


nam izračuna štimata na cent natančno; če ti ne in si prepričana, da so se zmotili, pa seveda daj pritožbo

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izračun neto dohodkov -CSD
21.12.2012 11:02:04   
urskas
sicer hvala za odgovor, vendar ne pomaga. gledam pravo leto in prave postavke.
NPR za točko 3 REGRES, je v dohodninski odločbi 1743,89 (dohodek), 163,95 (prispevki) ter 416,89 (akontacija) t.j.Neto =1163,05 kar je enako kot je bilo dejansko izplačilo.
Za isto kategorijo dohodkov in isto leto imam v CSD odločbi navedeno neto regres:1277,11, kar je 114,06 eur več kot je bilo dejansko izplačilo.
verjetno se bom morala res obrniti na CSD,.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izračun neto dohodkov -CSD
21.12.2012 11:42:12   
petea
Ne gledat ločeno vsako postavko posebej, ampak seštevka posameznih postavk v odločbah DURS-a in CSD.
Če gledaš po posameznih postavkah, so vrednosti različne, ker v tabeli dohodnine še ni upoštevano, koliko si dejansko plačala davka, ampak samo akontacija dohodnine po posameznem prihodku.



Torej v dohodn. odločbi tiste podatke, ki so pod tabelo, so navedene posamezne točke, ki jih upoštevaš takole: izračun neta = 1-2-3-8,

v odločbi CSD pa sešteješ vse svoje neto dohodke.


Torej: izračun neta iz dohodnin. odločbe = seštevek neto dohodkov odločbe CSD



(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izračun neto dohodkov -CSD
23.12.2012 17:05:36   
bobica
oj..tudi mi imamo primer ko so nam podatki n ujemajo....na csd-ju so nam govorili, da podatke dobijo od Dursa..gremo na Durs in oni imajo enake podatke kot mi na izpisku od davčne!
CSD še zmeri ne popusti kljub teženju..in nato se odločijo naj prnesemo izpisek dohodnine za leto 2010 in 2011..zdaj pritožbo rešujejo na ministrstvu...na csd-ju so nam rekli da ne vejo zakaj do tega pride in smo eden izmed 10000xx primerov

so nam tudi nam navedli višje zneske..

kar na csd se obrni in ne popustit!!!!! kr ta država gnije !!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izračun neto dohodkov -CSD
27.12.2012 17:27:16   
urskas
hvala,mi je uspelo zračunat.user posted image se niso zmotili ...

(odgovor članu bobica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izračun neto dohodkov -CSD
29.12.2012 23:20:32   
nananaja
Akontacija dohodnine je le znesek, ki ga delodajalec odvede pri izplačilu, zato dejanski neto znesek plače posameznega meseca ni nujno enak netu, ki se upošteva, še posebno velike razlike so, če olajšavo za otroke uveljavljaš za nazaj pri dohodnini.

Pri regresu delodajalec odvaja akontacijo dohodnine po povprečnem davku glede na plačo. Če olajšave za otroke ne uveljavljaš čez leto, delodajalec odvaja višjo akontacijo tako pri plači kot pri regresu. Potem pa januarja oddaš vlogo za olajšavo za nazaj in dobiš vrnjeno preplačano dohodnino, tudi ta znesek se prišteje neto plačam, ki jih prejmeš v letu in se seveda upošteva pri izračunih na csdju.

So pa še drugi primeri. Avtorska pogodba izven delovnega razmerja naprimer: meni naročnik od bruto zneska odšteje normirane stroške 10%, potem pa odvede 25% akontacije davka, meni pa potem pri dohodnini bodisi določijo doplačilo davka do 27% (če dosežem tako visok dohodek) ali pa mi vrnejo, kar je bilo preplačano, če imam tako nizek dohodek da plačam le dohodnino po stopnji 16%.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?