|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4. nosečnost, pomiselki
2.1.2013 22:16:12   
Anonimen
Ponovno sem noseča, nenačrtovano. Doma že imam 3 otroke (14, 11 in 9 let), stara pa sem 43 let. Nagibam se k splavu, doma še nisem nič povedala, ne možu ne otrokom. Sem brezposelna, mož dela občasno. Kaj mi svetujete?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4. nosečnost, pomiselki
2.1.2013 22:24:36   
Anonimen
Naj še dodam, da imam največ pomiselkov zaradi svojih let in pa finančne situacije. Ima katera podobne izkušnje ali pa če mi lahko kaj svetuje?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4. nosečnost, pomiselki
2.1.2013 22:36:56   
ursonok
Vsakršen "trden" in "dokončen" nasvet bi bil v tem primeru izraz povsem nerazumskega fanatizma v eno ali drugo smer ...

Veliko, pravzaprav največ je odvisno od vajinega odnosa z možem. Ali je vajin zakon v redu? Se imata rada, sta rada skupaj, je atmosfera doma v redu? Kaj se ti zdi, kako bo on reagiral na novico? Bi po prvem šoku sprejel otroka, se motiviral, zagrel za zadevo? Ali bi bil totalno proti, pesimističen itd.? Ali ti je pri prejšnjih treh veliko pomagal, se ukvarjal z njimi, je zdaj "polnovreden" oče?
Potem so tu finance (sliši se ne preveč vzpodbudno), pa stanovanjski problem. Najemate, ste na svojem? Imata takšno izobrazbo oziroma poklic, da lahko dobite kje kakšno delo, ali ste popolnoma "nepotrebni" oziroma "neuporabni"?
Kako je s tvojim zdravjem in splošnim počutjem? Imate morda še kakšno babico ali dedka, ki bi lahko pomagala tu in tam - morda finančno?

Jaz sem zanosila nenačrtovano, pol leta po drugem porodu. To je torej moja tretja nosečnost, zdaj sem v 20. tednu. Otroka imata zdaj 4 leta in 10 mesecev. Na začetku je bil šok, ampak res totalen šok. Joj in stok. Najemamo, nimamo svoje nepremičnine, oba sva prevajalca, mož ima sp, jaz delam na avtorske pogodbe. Dela je zaenkrat več kot dovolj, kaj bo, pa itak nihče ne ve.

Verjamem, da je pri vas malo večji šok, ker so otroci starejši, pa tudi vidva nista več rosno mlada (no, tudi midva ne, jaz jih imam 32, mož 36). Zavedaj se, da je v igri življenje - tudi splav bo pustil določene posledice, verjemi. Bistveno je, da se pogovoriš z nekom - najbolje bi bilo, da bi bil to mož. Ali pa še kdo "od zunaj", ki trezno gleda na situacijo in hkrati ni fanatik (tj. religiozni ali feministični).

Držim pesti, da boste kmalu našli primerno rešitev, s katero boste lahko živeli vsi!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
2.1.2013 23:18:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ursonok)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4. nosečnost, pomiselki
2.1.2013 23:22:54   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Naj še dodam, da imam največ pomiselkov zaradi svojih let in pa finančne situacije.


Naštela si precej tehtne pomisleke; plus to, da možu ne zaupaš. Imata tri otroke, na tvojem mestu bi se glede na napisano odločila za splav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4. nosečnost, pomiselki
2.1.2013 23:31:10   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: michelle1

koliko denarja pa zahteva  majceno drobno bitjece?   


Toliko, da so danes otroci lačni. Pa kje vam je logika, ajme. Štiri lačna usta so štiri lačna usta, vsaj 18 let vsaka, če ne več. Saj niso samo majhna bitja.

IZVIRNO SPOROČILO:

Če sta ga bila sposobna spočeti, ga bosta sposobna tudi spraviti h kruhu... 


Ne vem, zakaj imamo socialno državo, če je logika tako enostavna.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4. nosečnost, pomiselki
2.1.2013 23:50:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Naj še dodam, da imam največ pomiselkov zaradi svojih let in pa finančne situacije.


Naštela si precej tehtne pomisleke; plus to, da možu ne zaupaš. Imata tri otroke, na tvojem mestu bi se glede na napisano odločila za splav.



Podpis. Pa če k temu dodaš, da lahko gre kaj narobe, težavna nosečnost, prezgodnji porod, otrok z pp, ....

Pa moram še to dodati: pri takšnih letih pa brez zaščite user posted image



(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4. nosečnost, pomiselki
3.1.2013 8:30:28   
Anonimen
Prva stvar,ki mi je prišla na misel-kontracepcija
Ne vem no,a ni jasno,da če ne uporabljaš kontracepcije se prej ali slek zgodi kaj takega.
Ja,pomembne so finance,vsi vemo kakšni časi so in če že sedaj niste v zavidljivi situaciji,kaj potem šele bo.user posted image
Upam,da se zadeve umirijo za vse nas,da nam bo vsem boljše in lepše,ampak tudi do takrat je potrebno preživeti.
Na pomoč države računati mislim,da je nesmiselno,če sodimo po vsem kar se dogaja in kaj se verjetno še bo.
Leta-iskreno povedano,jaz se ne bi upala

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4. nosečnost, pomiselki
3.1.2013 9:15:49   
lananai
Težko se je postavit v kožo nekoga drugega. Zdaj bi ga imela, če bi se zgodilo. Ampak imam še majhne otroke in tudi dobrih 10 let manj kot ti. Kaj bom rekla čez 10 let pa ne morem predvidet... Odloči se po svoji vesti in po pogovoru z možem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4. nosečnost, pomiselki
3.1.2013 9:17:48   
aprilčica07
Težko se je odločit za nekoga drugega. Nevem, po napisanem sodeč, bi se sama v taki situaciji verjetno odločila za splav.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4. nosečnost, pomiselki
3.1.2013 10:03:18   
uškinamama
Kaj mi svetujete?


Pri eni občasni plači, treh najstnikih, tvojih letih - splav user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?