|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali DURSov testni izračun za leto 2012 pravil...
28.1.2013 14:25:39   
Masha_M
Končno sem dobila vse podatke od CSDja in delodajalca in sem se spravila računati kakšna kombinacija uveljavljanja 2 otrok bi bila za naju z možem najugodnejša. Računala sem 10 različnih kombinacij zase: če starejšega uveljavljam 0, 3, 6, 9 ali 12 mesecev in vsako od teh še nadalje kombinirala s tem če mlajšega uveljavljam za 0 ali 5 mesecev (pač od rojstva dalje). Ne glede na kombinacijo, tudi če nobenega od njiju sploh ne uveljavljam, mi program javlja da dobim vrnjeno nekaj več kot 1800 €. Med letom nisem uveljavljala olajšave.

Preverjala sem znesek priznanih olajšav za družinske člane in več mesecev kot uveljavljam, višji je znesek priznane olajšave, tako da na videz vse štima. A prejšnja leta, ko je vse uveljavljal mož in jaz 0, sem vedno še doplačala kakih 100 €, tako da sem bila prej 100 v minusu, zdaj 1800 v plusu, kar znese razliko 1900 €!!! To pa je skoraj malo nemogoče in zato se mi poraja dvom, ali DURSov program sploh okej računa. Imam pa povprečno slovensko plačo.

Je katera že računala zase? So ji prišle smiselne številke oz. zneski?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali DURSov testni izračun za leto 2012 pr...
28.1.2013 14:42:25   
petea
programa nisem testirala, tako da ne vem, če je morda noter kakšna napaka;

če pa bi mi izračunalo preveč nelogične številke, bi zadevo prekontrolirala takole.
a) letošnje podatke bi vpisala v lanski izračun,
ali
b) lanske podatke bi vpisala v letošnji izračun.


Potem bi pa sklepala, kaj bi naj bilo narobe.


P.S.: Uveljavljaj oba otroka v istih mesecih, tako se prizna višja olajšava.

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali DURSov testni izračun za leto 2012 pr...
28.1.2013 14:45:56   
Masha_M
Aha, hvala za nasvet. Bom pobrskala za lanskimi podatki, ko točno vem koliko sem morala doplačati. In najlepša hvala za nasvet glede uveljavljanja v istih mesecih. Resnično nisem vedela, da to igra kakšno vlogo. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali DURSov testni izračun za leto 2012 pr...
28.1.2013 14:52:59   
Tasika
Sicer ne vem, kaj je zate povprečna slovenska plača, ampak če sklepamo, da plačuješ dohodnino po stopnji 27%, in če je olajšava za 2 otroka 4971,81 eur, potem je vrnjeni znesek za oba otroka (12 mesecev oljašave) 1342 eur, če pa padeš v razred 16% dohodnine, potem dobiš vrnjemo 795 eur.

Če imata 2 otroka, uveljavljajta vsak 6 mesecev za oba otroka (ali kakšno drugo kombinacijo), ker je olajšava za 2. otroka višja.

Lahko pa poveš približne zneske, pa ti an približno zračunam :)

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali DURSov testni izračun za leto 2012 pr...
28.1.2013 15:07:46   
Masha_M

IZVIRNO SPOROČILO: Tasika

Sicer ne vem, kaj je zate povprečna slovenska plača,
Povprečna slovenska je povprečna slovenska. SURS pravi, da je to za november 1035 € neto, oz. 1612 € bruto in jaz sem točno tukaj. user posted image Skratka, mislila sem povprečna glede na dejanske podatke, ne glede na filing kaj je povprečno med Slovenci.

ampak če sklepamo, da plačuješ dohodnino po stopnji 27%,
Ja, sem šla pogledat plačno listo in dohodnino dejansko plačujem po stopnji 27%.

in če je olajšava za 2 otroka 4971,81 eur, potem je vrnjeni znesek za oba otroka (12 mesecev oljašave) 1342 eur, če pa padeš v razred 16% dohodnine, potem dobiš vrnjemo 795 eur.
Za povrh je mlajši otrok še otrok s PP, tako da je olajšava še bistveno višja. Ampak kot sem že napisala, mi program izračuna 1800 € vračila če ne uveljavljam NIČ ne za mlajšega, ne za starejšega, ti pa si mi naračunala maxmimalno 1342 € vračila, če uveljavljam maksimalno olajšavo. Torej z 0 olajšave nikakor ne more biti VEČ kot to kar si ti dobila, kar se mi zdi da potrjuje moje dvome, da mi izračun nekaj ni pravilno računal. user posted image

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali DURSov testni izračun za leto 2012 pr...
28.1.2013 15:20:30   
zaspancek1
Hm, zjutraj sem na hitro vnesla svoje podatke, pa je bil izračun podoben, kot lanski - torej se mi zdi, da je kar prav izračunalo, konkretno pa bom preverila še zvečer. Skratka - meni deluje ok.

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali DURSov testni izračun za leto 2012 pr...
28.1.2013 15:20:41   
liliana
A tebi izračuna 1800 EUR vračila, če uveljavljaš oba otroka 12 mesecev....in izračuna ti enako, torej 1800 EUR vračila, če otrok sploh ne uveljavljaš ti kot olajšavo....user posted image

To se mi zdi skoraj nemogoče.....ker meni pravilno izračuna in upošteva vse olajšave.......

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali DURSov testni izračun za leto 2012 pr...
28.1.2013 15:20:56   
Tasika
Visoko vračilo. Program je izračunal, da si že med letom preplačala dohodnino v višini 1800 eur.
Če hočeš, mi na zs pošlji znesek letne plače, plačanih prispevkov, in plačanih akontacij, ti izračunam 'peš'.
Program od davčne sem uporabila parkrat, pa so bili zneski ok.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali DURSov testni izračun za leto 2012 pr...
28.1.2013 15:56:36   
Tasika
IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M


Povprečna slovenska je povprečna slovenska. SURS pravi, da je to za november 1035 € neto, oz. 1612 € bruto in jaz sem točno tukaj. user posted image


Torej imaš letne plače 19.344 eur, plačanih prispevkov 4275 eur in plačanih akontacij 2334,48 eur.
Testni izračun dohodnine od dursa meni izračuna da je vračilo/doplačilo 0.
Predlagam da še enkrat preveriš vnešene zneske, ker po moje si kaj narobe vnesla user posted image

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali DURSov testni izračun za leto 2012 pr...
28.1.2013 16:14:47   
Krashi
Torej približen izračun glede na tvoj podatek o plači.

Izračun za en mesec:
Bruto plača: 1.612,00 EUR
Plačani prispevki: 356,25 EUR
Plačana dohodnina 194,00 EUR

Če to pomnožimo z 12 dobimo podatke za eno leto ( Regresa nisi omenjala zato računam, kot da ga nisi dobila)
Bruto plača : 19.344,00 €
Plačani prispevki: 4.275,00 €
Plačana dohodnina: 2.334,48€

Izračun dohodnine brez uveljavitve otrok:

Bruto 19.344,00€
- plačani prispevki 4.275,00€
-splošna olajšava 3.228,45€
_________________________
neto letna davčna osnova 11.840,55 €

dohodnina 1.254,48 + 1080 =2.334, 48

iz tega sledi, da ne plačaš dohodnine nič.

ti pa preveri podatek koliko si imela še regresa in koliko so ti dejansko obračunali in plačali prispevkov in dohodnine med letom.

Sicer pa program deluje :)

lep dan in upam, da sem kaj pomagala

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali DURSov testni izračun za leto 2012 pr...
28.1.2013 17:31:47   
Masha_M

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
A tebi izračuna 1800 EUR vračila, če uveljavljaš oba otroka 12 mesecev....in izračuna ti enako, torej 1800 EUR vračila, če otrok sploh ne uveljavljaš ti kot olajšavo....user posted image
Ja točno tako je bilo. Sem začela s polno olajšavo za oba in naračunala 1800 vračila. Sem si mislila "uuu, kako fajn, to je pa že en ornk znesek". user posted image
Potem sem postopoma zmanjševala število mesecev olajšave za oba, izračun je ostajal pa enak: vračilo 1800 €. Zato mi je pa tudi bilo čudno!

@Tasika & Krashi: Najlepša hvala za pomoč! Ja, zneske sta zadeli skoraj u nulo, razen po zakonu določenega regresa, ki ga sicer res nisem omenjala. Zdaj sem šla računati še enkrat in dobim bolj logične cifre. Najvišje vračilo, če oba uveljavljam za ves čas in - logično - najmanjše, če ju sploh ne uveljavljam. Ni mi pa niti najmanj jasno od kje pride razlika. Najprej sem mislila, da sem se kje zatipkala pri decimalni vejici, a sem si že prej naredila print screen končnega povzetka, t.j. zneske celotnih prihodkov, prispevkov in akontacije in so enaki kot zdaj, izračunane vrednosti so pa tokrat čisto različne.

Edina možna razlaga je lahko ta, da je bilo kaj s cookiji ali cache-jem, ker sem vmes računalnik ugasnila in na novo prižgala in zdaj računa drugače in pravilno.

Še enkrat hvala vsem za vaš čas! user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali DURSov testni izračun za leto 2012 pr...
28.1.2013 17:43:34   
m_o_i
na e-davkih!? meni se zdi, da dela OK... sem tudi razne kombinacije testirala in nisem dobila kakih cudnih cifer; pravzaprav skoraj enako kot lani

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali DURSov testni izračun za leto 2012 pr...
28.1.2013 20:53:47   
Masha_M
Po nekaj poskusih je tudi meni pravilno naračunalo in sem dobila smiselne izračune. Kaj in kje ga je aplikacija prej lomila pa še sedaj ne vem. user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?