|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroški dod.in vrtec
31.1.2013 13:21:53   
ROŽICI
Potrebujem Vašo pomoč..namreč danes sem dobila odločbo o vrtcu in otroškem dodatku in mi nič ni jasno.
Napisali so mi da v letu 2013 nisem upravičena otroškega dodatka, vrtec pa spadam v prvi plačilni razred in cena programa je 0,00%.
To se pravi da vrtec ne plačam nič, otroškega dodatka pa nisem upravičena?je še katera tud tako dobila?
Imam pa 2 otroka in sem brez zaposlitve že od leta 2009 in je bil to moj edini dohodek.Sem šokirana res.

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroški dod.in vrtec
31.1.2013 15:03:04   
urshak
To je pa mal čudno, če je otroški dodatek do 5. plačilnega razreda. Jaz bi na tvojem mestu šla tja in vprašala.

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
31.1.2013 15:10:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu urshak)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
31.1.2013 15:12:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu urshak)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroški dod.in vrtec
31.1.2013 15:20:01   
mamica deklicam
jaz sem tudi več kot pol leta brezposelna in sem ravno včeraj dobila obe odločbe na novo napisani, ker sem dala za spremembo. Ker iamo na družinskega člana manj kot 18% prihodkov, sem dobila najvišji znesek, za vrtec pa moramo sedaj plačevati 10%.

Tako, da mislim, da so se ti pri OD morali nekaj zmotiti in bi tudi ti dobivati najvišji znesek. Preveri, koliko imate prihodka na osebo!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroški dod.in vrtec
31.1.2013 15:46:07   
ROŽICI
na odločbi mi piše da na 4 osebe znese na osebo 176e kar predstavlja 17,84%neto povprečne plače.V skladu za lestvico piše 1 dohodkovni razred kar znaša 0,00% cene programa.

otoški dodatek nisem upravičena na podlagi 22 člena ZUPJS oz.69.člen ZSDP.


Res mi nič ni jasno.

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroški dod.in vrtec
31.1.2013 15:59:52   
liliana
Na podlagi 22. člena ZUPJS bi morala dobiti najvišji otroški dodatek....

69. člen ZSDP pa pravi sledeče:
69. člen
(otroški dodatek ne pripada za otroka)
(1) Pravice do otroškega dodatka nima eden od staršev oziroma druga
oseba za otroka, ki:
je v delovnem razmerju oziroma opravlja kmetijsko oziroma drugo samostojno
dejavnost,
je zaradi zdravljenja, vzgoje, šolanja ali usposabljanja v zavodu, v katerem ima
celodnevno brezplačno oskrbo v trajanju več kot 30 dni,
je oddan v rejništvo,
je sklenil zakonsko zvezo oziroma živi v zunajzakonski skupnosti,
ima pravico do otroškega dodatka na podlagi mednarodne pogodbe,
ne živi z obema staršema in nad katerim izvršuje roditeljsko pravico v celoti
samo eden od staršev, če preživnina ni dogovorjena na centru ali določena
s sodbo sodišča, razen v primerih, ko očetovstvo ni urejeno.
 
Zdaj, če nič od tega kar je tu navedeno ne velja zate, potem takoj pokliči na CSD, ker je prišlo do napake.....

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroški dod.in vrtec
31.1.2013 16:12:38   
ROŽICI
sem že vse člene prečitala in nič od naštetega ne drži.
Jutri so uradne ure zato grem na center da vidim kaj se da rešit.

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroški dod.in vrtec
1.2.2013 11:21:10   
Luni
Ker si brezoposelna! Si prijavljena na zavodu? Verjetno ne,  ne plačuješ dohodnine in po zakonu nisi upravičena, no, vsaj tako je bilo, sicer so dohodki sedaj tazširjeni, vebndar verjetno ne dobivaš nič.... user posted image

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroški dod.in vrtec
1.2.2013 13:23:20   
laura28
Pri meni so se pri odločbi tut zmotili, sem brez dohodkov že dve leti, pa so me kar v 5 razred uvrstil, so mi svetovali pritožbo, ki jo bodo ustrezno obravnavali. Moram pa reči ja, da je kar šok, ko dobiš tako odločbo ja

_____________________________

Lp Laura

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroški dod.in vrtec
3.2.2013 21:07:29   
ROŽICI
no da vam odgovorim, pri meni se niso zmotili.Sem prijavljena na zavodu za zaposlovanje.
Nisem opravičena do otroškega dodatka za to ker je mož delav zadnje 3 mesece(okt.-14.dec) v Avstriji prej pa v Sloveniji, sedaj pa je
tudi on na zavodu za zaposlovanje.
Res mi ni logično in ne vem kam se naj še obrnem.

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroški dod.in vrtec
3.2.2013 23:43:24   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ROŽICI

no da vam odgovorim, pri meni se niso zmotili.Sem prijavljena na zavodu za zaposlovanje.
Nisem opravičena do otroškega dodatka za to ker je mož delav zadnje 3 mesece(okt.-14.dec) v Avstriji prej pa v Sloveniji, sedaj pa je
tudi on na zavodu za zaposlovanje.
Res mi ni logično in ne vem kam se naj še obrnem.


ne razumem:

Na osnovi česa naj za to, ker je bil mož pred nekaj meseci delal v tujini, sedaj naj ne bi bili upravičeni do OD?
Kaj so navedli kot razlog (in kateri člen katerega zakona)?
Je mož v Avstriji uveljavljal otroški dodatek?

Zakaj bi se naj sploh njegova avstrijska zaposlitev upoštevalo pri zdajšnjem izračunu OD, ko se praviloma upoštevajo prihodki leta 2011? Je bil prej nezaposlen? Če je bil zaposlen, se mu morajo ti prihodki upoštevati šele naslednje leto.

Če je prijavljen na zavodu - še prejema nadomestilo? Ko ga ne bo več, dajta ponovno vlogo za ZPV in OD.



In še najbolj nelogična stvar: če bi že upoštevali njegove prihodke, bi jih morali pri obeh izračunih, torej tako pri OD kot pri ZPV, saj izračun temelji na istih podatkih in poteka po istem sistemu (le da se pri ZPV doda letni znesek OD družine).
Sem mnenja, da so se pri izračunu zmotili.

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otroški dod.in vrtec
4.2.2013 11:02:09   
liliana
Jaz pa mislim, da se niso zmotili glede na to kaj pravi rožici....

Ker če je ona brezposelna, mož pa dela v Avstriji (sedaj je trenutno brezposeln tudi on, samo mislim, da prejema on avstrijsko nadomestilo za brezposelnost) ona ni upravičena do otroškega dodatka v Sloveniji, ampak mora on zaprositi za otroški dodatek v Avstriji.....

Če bi pa ona bila zaposlena v Sloveniji in ne bi bila brezposelna, bi pa bila upravičena do slovenskega otroškega dodatka.....

Gre se zgolj za upravičenost do otroškega dodatka.....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otroški dod.in vrtec
4.2.2013 13:04:47   
ROŽICI
na zavodu mi je odgovorila da naj v Avstriji vloži mož za troški dodatek, a kako naj če ne dela več.
Itak pa če gr zaprosiš za otoški dodatek dobiš razliko od Slovenske in Avstriske.

Ma vsata ti drugač pove. Pojma nimajo. Sedaj sem napisala pritožbopa bom vidla kaj bo.

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otroški dod.in vrtec
4.2.2013 13:57:15   
petea
sem zdaj videla, da mi zvečer ni objavilo še enega sporočila v tej temi user posted image

sem namreč še malo brskala po spletnih informacijah - ja, je tako, kot je napisala @liliana, ker če je npr. žena brezposelna v Sloveniji, mož pa zaposlen v Avstriji, mora tam uveljavljati OD v celoti, ne samo razliko (samo razliko bi uveljavljala, če bi bila en zaposlen v Sloveniji, en pa v Avstriji)

mislim pa, da ker je mož sedaj spet brezposeln, da mora dati @rožici ponovno vlogo za OD, tako da bodo upoštevali trenutno stanje, da sta oba brezposelna; ker pritožba se bo reševala na stanje dneva oddaje tiste vloge, ko je bil mož zaposlen v Avstriji, od takrat pa so se njihove družinske razmere spremenile tako, da izpolnjujejo pogoje za ponovni preračun njihovih prihodkov, za kar pa je potrebno ponovno dati vlogo, ne pa čakat na rešitev pritožbe, ker gre za dva ločena postopka

če pa mož prejema avstrijsko nadomestilo, pa verjetno še lahko zahteva OD v Avstriji, vlogo za nov obračun OD v Sloveniji pa boste morali oddati takrat, ko se mu bo avst. nadomestilo izteklo



na CSD naj bi na Centralni enoti za starševsko varstvo in družinske prejemke bilo možno dobiti najbolj točne informacije, kako in kaj




< Sporočilo je popravil petea -- 4.2.2013 14:02:49 >

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otroški dod.in vrtec
5.2.2013 14:00:41   
luigi
Prijateljici so v podobnem primeru na prvi splošni pomoči pregledali odločbo CSD in našli nekaj pomakljivosti. So ji pomagali zbrati potrebne papirje in potem so s temi na CSDju napako popravili. Ne vem natanko kako samo prijateljica se je rešila. Meni se zdi, da je v tvojem primeru ravnotako nekakšna napaka.
Sem na strani prve splošne pomoči zasledil tudi druge uporabne informacije, pravzaprav opise primere. Včasih so imeli nasvete zastonj, ne vem kako je zdaj je za poskusiti.

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 5.2.2013 14:54:28 >

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otroški dod.in vrtec
5.2.2013 14:34:46   
Tasika
Kako mi grejo takšne reklame na živce.

Prvi posvet je pri večini odvetnikov zastonj .

< Sporočilo je popravil Tasika -- 5.2.2013 14:36:54 >


_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu luigi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otroški dod.in vrtec
5.2.2013 20:10:01   
ROŽICI
Hvala vam za informacije. Sem šla do strokovnajov se posvetova in kar mi pripada lahko zahtevam.Tako da sem napisala pritožbo ker če oddam ponovno vlogo ne dobim za nazaj saj so mi od meseca januarja naprej dolžni dat v Sloveniji otroški dodatek.


_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu luigi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otroški dod.in vrtec
6.2.2013 8:42:31   
liliana
ja, če je mož brezposeln v Sloveniji, so ti dolžni dati od januarja naprej otroški dodatek.....če je brezposeln po "avstrijskih" predpisih in je na njihovem zavodu pa ne.....

Drugače pa naši znajo tudi zahtevati otroški dodatek za tista dva meseca in pol, ko je mož delal v Avstriji nazaj, če si ga prejemala in ga nisi odjavila pri nas.....ker takrat pa nisi bila upravičena do njega.....

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?