|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vročina malo nad 37°C
12.2.2013 12:33:54   
pumpkinka
Imam težave s konstantno povišano vročino, ki je nekje od 37,0 do 37,5°C, spremlja pa jo utrujenost, bolečine v mišicah in težave s koncentracijo.
Najprej sem vročino pripisovala normalnemu pojavu po ovulaciji, saj je bila povišana zadnje 14 dni v ciklusu. Ker pa se je vročina začela pojavljati že takoj po končani menstruaciji, sem obiskala osebnega zdravnika, ki me je napotil na krvni pregled za vnetja in tudi za delovanje ščitnice. Na podlagi dobljenih rezultatov ni znal pojasniti vzroka moji vročini. Poskušala sem tudi s spremembami jedilnika, a se stanje ni izboljšalo, prav tako vročine ne zmanjša lekadol, daleron.
A ima mogoče še katera podobne simptome in diagnozo ter kako se spopada s težavami?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vročina malo nad 37°C
12.2.2013 13:52:45   
josephine27
Mogoče mal neumno vprašanje. A si bila v zadnje pol leta kaj v tujini? EU ne šteje.

_____________________________



(odgovor članu pumpkinka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vročina malo nad 37°C
12.2.2013 14:00:28   
sazi
Žal ti moj odgovor ne bo v pomoč, saj sem imela v življenju že večkrat enake simptome, diagnoze pa niso postavili nikoli.
Nazadje sem imela tako povišano T dobro leto pred 8-imi leti. Hodila sem na preglede na infekcijsko kliniko in po večmesečnih ugotavljanjih, kaj mi je, je bil zaključek, naj se sprijaznim, da je to moje normalno stanje. Počutje pa katastrofalno. Po letu in pol povišane temperature sem bila zelooo utrujena.
Takrat sem preizkusila več alternativnih metod zdravljenja in na koncu mi je pomagala homeopatija. Mi je marsikdo rekel, da je to zgolj placebo učinek - ampak emni je bilo vseeno - name je delovalo in povišane T (vsaj nepojasnjeno) od takrat nisem imela več.

(odgovor članu pumpkinka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vročina malo nad 37°C
12.2.2013 14:20:26   
pumpkinka
Mogoče mal neumno vprašanje. A si bila v zadnje pol leta kaj v tujini? EU ne šteje.


Nisem bila nikjer izven EU.
Se mi pa to dogaja že 5 let in sem tudi poskusila s alternativnimi oblikami, ki so nekoliko omilile simptome za krajše obdobje, sedaj pa se intenziteta ponovno povečuje.

Hvala pa za vaše odgovore



(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vročina malo nad 37°C
12.2.2013 17:17:32   
Felicita
si dobila izvide v roke? gor so napisane orientacijske vrednosti pa poglej če so kje čez - tudi čist malo. vem za primer, je imela kolegica TSH 9 (meja je 4,8 ali nekaj takega), pa se njeni zdravnici ni zdelo vredno jo dat naprej, ker to 'ni nič zlo povečano'.

meni se je dogajalo podobno, samo se mi zdi da je bilo še hujše - vročine 39, bolečine v sklepih, mišicah, samo spala bi... po 14 dni vsake 3-4 mesece. moja diagnoza je bila 'sindrom kronične utrujenosti' (zdravniško za: nekaj je narobe s tabo pa nimamo pojma kaj). Ko so mi diagnosticirali avtoimunsko vnetje ščitnice in sem začela z zdravili se je stanje takoj popravilo.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu pumpkinka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vročina malo nad 37°C
13.2.2013 10:07:55   
pumpkinka
THS je blizu spodnje meje, ostala dva sta nekje v sredini glede na referenčne vrednosti. sem pa ugotovila, da se v izvidih referenčne vrednosti razlikujejo.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vročina malo nad 37°C
13.2.2013 10:47:03   
Tanik
jaz sem imela povišano T (med 37-37.5) in me je zdravnica napotila na preiskave. ugotovili so da sem preobčutljiva na gluten.

(odgovor članu pumpkinka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vročina malo nad 37°C
13.2.2013 11:45:17   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

si dobila izvide v roke? gor so napisane orientacijske vrednosti pa poglej če so kje čez - tudi čist malo. vem za primer, je imela kolegica TSH 9 (meja je 4,8 ali nekaj takega), pa se njeni zdravnici ni zdelo vredno jo dat naprej, ker to 'ni nič zlo povečano'.

meni se je dogajalo podobno, samo se mi zdi da je bilo še hujše - vročine 39, bolečine v sklepih, mišicah, samo spala bi... po 14 dni vsake 3-4 mesece. moja diagnoza je bila 'sindrom kronične utrujenosti' (zdravniško za: nekaj je narobe s tabo pa nimamo pojma kaj). Ko so mi diagnosticirali avtoimunsko vnetje ščitnice in sem začela z zdravili se je stanje takoj popravilo.


Točno na to sem pomislila. Pumpkinka so ti testirali le ščitniške hormone ali tudi protitlesa? Jaz imam tudi avtoimuno vnetje ščitnice in so mi vedno samo hormone testirali, ki so pa bili vedno v mejah normale, dokler mi niso testirali še protitelesa, ki so pa bila precej povišana in od takrat sem tudi na zdravljenju. Tudi na UZ je videt sprememba ščitnice, tako da se samo na hormone ni za zanašat!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vročina malo nad 37°C
10.11.2014 9:03:34   
sara33
Živjo tudi jaz mam enako težavo. Trenutno imam že 2 leti vročino 37-37,5 hkrati pa imam že 5 let hude akne (po prenehanju kontracepcijskih). Odpovedala sem se sladkarijam, glutenu in mleku - kazein (akne so mi izginile).
Na žalost pa imam še vedno vročino. Počutim se katastrofalno (izčrpano) in počasi me ima okolica že zadosti, ker ni nič od mene. Zgodi se mi, da spim tudi po 12 ur in se zbudim še vedno fuč. Zdravnica pravi,da so hormoni v mejah normale (imam pomanjkanje D vitamina in Magnezija, DHEAS pa sem iz 9 spravila na 5, HPV se je pozdravil). Tostesteron pa imam na meji (želijo mi dati Aldactone). Tako ne morem več naprej, saj se pri 33 letih nebi smela tako počutiti. Ob skoraj vsaki ovulaciji imam vnetje, na bolniški nisem in delam normalno.
Naši zdravniki so mi rekli, da vročina ni nič takega in da je zagotovo kriv stres (ne kadim, ne pijem, se gibam, imam normalen ITM, stres-kdo pa ga nima?). 
Kaj naj si še pogledam oz kako naj si izboljšam stanje?

(odgovor članu pumpkinka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vročina malo nad 37°C
16.11.2014 13:30:05   
mojcaziga
Meni se je to začelo v 3. letniku gimnazije in me osebna zdravnica sploh ni jemala resno, češ da gre psihosomatske motnje in utrujenost ali pač preprost lenoritis, ker je gimnazija ipak težka in ni za vsakega user posted image . Stalno sem imela T nad 37, okoli 37,5 ob zagonih pa tja do 39, slabo počitje, glavobol, vrtoglavica. Ko sem sredi leta začela še kašljati, mi je po katastrofalni krvni sliki, diagnosticirala začetek pljučnice. Slabo počutje se je nadaljevalo v 4. letniku, res pa je, da je bila krvna slika približno normalna, pač nobena stvar ni hudi izstopala. Na koncu sem se že sama prepričala, da ni nič in da je vse samo v moji glavi.
Po dveh letih takega počutja smo imeli imeli bruci zdravniški pregled in testiranje za TBC, kjer sem imela grozen rezultat in končna diagnoza je bila TBC. V bolnici sem bila najprej 9 tednov in potem še 4 tedne, zdravila sem jemala skoraj 1 leto in to kar nekaj tablet dnevno. Itak, če je vse skupaj trajalo že dve leti. KOmentar zdravnice j ebil, da na nekaj takega pa res ni pomislila in, da večina srednješolcev hodi k njej itak samo po opravičila user posted image

Trajalo je še dobro letu po tem, da se je stanje vsaj približno normaliziralo.

lp

(odgovor članu sara33)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




varstvo
Siana

Kam raje daste otroka?

V vrtec (77%)

Varuški (23%)


Število vseh glasov: 43

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!