|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko stane OŠ/mesec
22.2.2013 10:40:43   
ThinkPink
Naj se sliši neumno, vendar res me zanima, koliko vas na mesec stane šoloobvezni otrok - mislim samo na stroške izključno povezane s šolo (torej malice, kosila, izleti, potrebščine, ostalo). Zanima me, ker bomo letos imeli osnovnošolko ter jasličarja, pa malo računam, če si bom lahko privoščila 6 urni delovnik.

Hvala in lp!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
22.2.2013 11:06:18   
Angel_Tian
Mi imamo prvošolčka.
Šolska torba: 60 eur ( naš fant na srečo ni med najbolj izbirčnimi glede motivov)
Šolske potrebščine - DZ 18 eur + ca 65 mislim,d a je bilo vse ostalo (zvezki, škarje, lepila, barvice... pač vse po seznamu, ki so ga dobili)

V šoli ima malico in kosilo, ki se obračunavata po dnevih.
Poleg tega vsak mesec v šolski sklad prispevamo po 2 eur (smo imeli na izbiro 0, 1, 2 ali poljubno)
Na drugi položnici je bil še dodatek 4 eur, za katerega smo se dogovorili kot prispevek za razne potrebščine za podaljšano bivanje, ker tam ogromno ustvarjajo. To je bil enkratni znesek za celo šolsko leto. Se mi ne zdi veliko za ves ta ustvarjalni material.
Se zdaj točno ne spomnim, ampak mislim da je bilo še 2 eur za obrabnino za berilo. Drugih učbenikov pa tak še nimajo.

Torej zdaj na mesec za malico in kosilo in šolski sklad plačujemo nekje 60 eur.
Pa kake 5 - 10 eur na mesec gredo za razne prireditve, čeprav to tudi ni vsak mesec ali pa je kak mesec recimo samo kake 3 eur.

Definitivno so prvošolčki cenejši od vrtičkarjev user posted image

_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
22.2.2013 11:34:44   
Tasika
Mesečna položnica v povprečju 90 eur (2 malici in kosilo + izleti ipd.).
Konec avgusta okrog 100 za zvezke, delovne zvezke, risalne liste,... Učbeniki iz sklada.
Torba po izbiri.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
22.2.2013 11:34:52   
Doll
2 razred. stane me na mesec 30 e ,prvi tudi toliko. če so kakšni izleti nikoli več kot 10 e nismo plačali. Malo vejčji stroški so ,ko otrok vstopi v OŠ,ampak se udi da poceni priti skozi,saj so akcije

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
23.2.2013 7:58:42   
jakaracman
Mi plačujemo malico samo dop in kosilo 65 eur, sklad plačamo 1x letno cca10 eur se mi zdi, včasih je račun večji, če kam gredo za cc10 eur.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
22.5.2013 0:06:12   
AnaLJ
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink
Naj se sliši neumno, vendar res me zanima, koliko vas na mesec stane šoloobvezni otrok - mislim samo na stroške izključno povezane s šolo (torej malice, kosila, izleti, potrebščine, ostalo).

Približno 200€ na mesec. K postavkam, ki ste jih vi omenila, sem prištela še eno plačljivo interesno dejavnost.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
23.5.2013 10:44:54   
noranate
malica, kosilo, popoldansko varstvo....delovni z., učbeniki, skratka potrebščine. Tukaj ne bom pisala cene, ker vidim da se razlikuje od regije do regije. Vsako leto ima Oš šolo v naravi (višji razred je, dražje je). Položnica od 80 pa nekje do 140 eur. Zraven so stroški nakupa oblačil (ker je obvezno imeti rezervno jakno, 3x za preobut.....). Potem vsaj en naravoslovni dan (cca 15 eur). Ogled predstav, lutkovnih igric....cena odvisna od kraja ogleda. Strokovna ekskurzija po Sloveniji je vsako leto, strošek cca 30 eur. za vse to rabi otrok tud nekaj denarjsa s sabo, za kakšen sladoled, malico....Tako da ja, se nabere...vse je odvisno tud od kraja bivanja, če živiš v mestu ali na vasi, starosti otroka....user posted image

(odgovor članu AnaLJ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
23.5.2013 11:41:28   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: AnaLJ

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink
Naj se sliši neumno, vendar res me zanima, koliko vas na mesec stane šoloobvezni otrok - mislim samo na stroške izključno povezane s šolo (torej malice, kosila, izleti, potrebščine, ostalo).

Približno 200€ na mesec. K postavkam, ki ste jih vi omenila, sem prištela še eno plačljivo interesno dejavnost.

user posted image user posted image user posted image user posted image
Sej se hecaš, ane?

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu AnaLJ)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
23.5.2013 14:21:28   
Paštetka
Strošek šole na mesec je cca 50- 60€. 1. in 2. razred. (Malica, kosilo)

30€/leto lutkovni abonma (ta strošek je pri nas tudi v vrtcu)
1x izlet (prevoz cca. 15€ + 1€ za lučko, + 1,5€ za vstopnino) - tudi ta strošek je zadnje leto v vrtcu oz. še večji
1x skupinsko slikanje 3,5€


Knjige in zvezki cca. 100€
Torba, peresnica, voščenke.... Odvisno od posameznikovih želja.

Vse druge stvari, kot jih navajate rezevna oblačila interesne dejavnosti so neodvisne, saj jih ima vsak otrok v vrtcu oz. so odvisne od posameznikoih želja, finančnega stanja....

Jaz komaj čakam šolo, ker bom šole za oba skupaj pol manj plačevala kot zdaj enemu vrtec.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
4.6.2013 21:44:27   
AnaLJ
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: AnaLJ
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink
Naj se sliši neumno, vendar res me zanima, koliko vas na mesec stane šoloobvezni otrok - mislim samo na stroške izključno povezane s šolo (torej malice, kosila, izleti, potrebščine, ostalo).

Približno 200€ na mesec. K postavkam, ki ste jih vi omenila, sem prištela še eno plačljivo interesno dejavnost.

user posted image user posted image user posted image user posted image
Sej se hecaš, ane?

Nikakor. Dobrih 100€ je šolska prehrana (trije obroki), 40€ je plačljiva dejavnost (zunanji izvajalec, ne šolska interesna dejavnost), vsaj 10€ (raje kakšen € več, kakor manj) so mesečni šolski stroški (športni, kulturni, naravoslovni, tehnični dnevi), približno toliko tudi takšne ali drugačne potrebščine (pisala, zvezki, likovne potrebščine), pa tudi ni ga meseca, ko ne bi imel vsaj en sošolec rojstni dan. In slabih 200€ je tukaj. Delovnih zvezkov oz. vsega, kar se kupi ob začetku šolskega leta, v ta znesek nisem vkalkulirala.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
4.6.2013 22:04:39   
eva1
Malica je cca- 16€ (sedaj je za nekatere tudi subvencionirana), kosila nimamo, pa tu in tam kakšen športni dan...uglavnem šola v primerjavi z vrtcem je res mačji kašelj :)

(odgovor članu AnaLJ)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
5.6.2013 8:21:17   
CUKRČEK

IZVIRNO SPOROČILO: AnaLJ

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: AnaLJ
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink
Naj se sliši neumno, vendar res me zanima, koliko vas na mesec stane šoloobvezni otrok - mislim samo na stroške izključno povezane s šolo (torej malice, kosila, izleti, potrebščine, ostalo).

Približno 200€ na mesec. K postavkam, ki ste jih vi omenila, sem prištela še eno plačljivo interesno dejavnost.

user posted image user posted image user posted image user posted image
Sej se hecaš, ane?

Nikakor. Dobrih 100€ je šolska prehrana (trije obroki), 40€ je plačljiva dejavnost (zunanji izvajalec, ne šolska interesna dejavnost), vsaj 10€ (raje kakšen € več, kakor manj) so mesečni šolski stroški (športni, kulturni, naravoslovni, tehnični dnevi), približno toliko tudi takšne ali drugačne potrebščine (pisala, zvezki, likovne potrebščine), pa tudi ni ga meseca, ko ne bi imel vsaj en sošolec rojstni dan. In slabih 200€ je tukaj. Delovnih zvezkov oz. vsega, kar se kupi ob začetku šolskega leta, v ta znesek nisem vkalkulirala.


Tukaj se odpira vprašanje..koliko stane v vaši šoli kosili? Pri nas je 2,25 € ....fuuul dobra hrana, vsakič se oblizujem zraven, ko berem jedilnike inotrok nadvse zadovoljne s hrano (s tem hočem samo reči, da nimajo kakih mizernih šparovnih kosil za tako ceno).

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu AnaLJ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
5.6.2013 10:36:52   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

Tukaj se odpira vprašanje..koliko stane v vaši šoli kosili? Pri nas je 2,25 € ....fuuul dobra hrana, vsakič se oblizujem zraven, ko berem jedilnike inotrok nadvse zadovoljne s hrano (s tem hočem samo reči, da nimajo kakih mizernih šparovnih kosil za tako ceno).


Na naši šoli je kosilo 1,6 EUR in še dop on pop malica po cca 0,8. SKupaj torej 4,2 EUR na dan, torej 84 EUR na mesec.

Drugače pa odgovor na originalno vprašanje:
Torej prehrana cca 85 EUR (cenik za našo šolo je obavljen na njihovi spletni strani - za vašo šolo preveri sama - kolikor opažam, so razlike kar velike. Brez kosila otrok ne more, če je v šoli do 16. ure - če ga kdo hodi isklat prej in otrok je doma, potem je verjetno ceneje, ampak tudi hrana doma nekaj stane.
Občasni dodatki na položnicah so do 5 EUR na mesec (prevoz z avtobusom, kakšen dodaten material...), so bile pa pri nas potrebščine kar veliko. Tudi tu so velike razlike. Naši so imeli 8 DZ, nečakinja pa le 2. Samo za DZ smo dali skoraj 100 EUR, pa potem še vse ostale potrebščine (zvezki, peresnica, barvice, flomastri, vodenke, čopiči, škarje, lepilo, voščenje, plastelin, torba, risalni listi...user posted image ). V nekaterih šolah teh začetnih stroškov ni toliko, ker šola sama nabavi material za likovno vzgojo, samo potem pa te stvari mesečno zaračunavajo.
Glede izvenšolskih dejavnosti - ene šole imajo organiziranih veliko dejavnosti, ki so zastonj. Če ima otrok kako veliko željo po čem plačljivem, se je treba odločit ali se za to mesečno žrtvuje nekaj denarja - so pa te številke za večino bolj množičnih dejavnosti 30-40 EUR na mesec - za kakšne bolj posebne in individualne pa verjetno lahko precej več.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
5.6.2013 11:08:03   
alda
malica +obvezna int.dejavnost -ang. + kosilo 1x na teden 30-32e
Potem pa če še kam gredo pa prevoz, vstopnine,....
tako da je kdaj bila položnica tudi krepko čez 50e

je pa vseeno dosti manj kot je bil vrtec in pa kot mi pridejo stroški za srednješolko

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
21.6.2013 10:07:24   
SU
Pri nas dava za 3 obroke okrog 65 eurov.
Vse ostalo je po izbiri... izleti, plačljive dejavnosti ipd. Če lahko, lahko, če ne moreš, pač ne moreš. Vem, da ni lahko, a obstajajo tudi otročki, ki pač ne grejo na končni izlet... Vem, ni lahko in vsak starš verjetno težko "prikrajša" otroka za kaj takega, a... In tudi razno razne plaščljive dejavnosti... cena je zelo različna in ni res ni nujno, da kam hodi... saj je kar nekaj krožkov po šolah organiziranih, ki pa so brezplačni.
Torej: po mojem je fiksnih stroškov na mesec toliko, kolikor stane prehrana (odvisno, koliko obrokov poje otrok v šoli). Pa potem so razne manjše potrebščine, ki jih otrok porabi-svinčniki, barvice ipd.
Izleti pa tudi odvisno--kam grejo, kako se plača prevoz, koliko jih gre itd. itd. itd. -to pa sproti potem voziš skozi te in one stroške user posted image
Pa seveda v začetku šol. leta je en tak velik finančni šok (torba, zvezki.....), ki pa se da, v večini primerov, plačati v obrokih.

< Sporočilo je popravil SU -- 21.6.2013 10:10:31 >

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko stane OŠ/mesec
8.11.2013 12:20:56   
ZmajTolovaj
Na naši šoli je pa en kup brezplačnih interesnih dejavnosti, še večji plus pa vidim v tem, da so dejavnosti v času, ko je Ela v šoli - se pravi do 14.30 je fertik vsega. In je nikamor ne vozimo popoldne ob petih in nič ekstra ne plačujemo. Pa ima 4 različne dejavnosti oz. zdaj misli it še na eno. Za hrano damo 59 eur, torba je bila 30 (zadnji teden v avgustu, ful znižanja) in jo bo imela par let, potrebščine pa ..ne vem več točno, ene 80 eur?
Vrtca plačujemo pa 180 eur mesečno za dva otroka (en jaslični, ena 3-6).


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?