|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroški dodatek in plačilo vrtca - kako v tem...
3.3.2013 6:48:05   
Mesečnica
Ja, letos bo pri nas pestro, tudi z vso birokracijo.

Imava 3 otroke. Trenutno vrtca za najmlajšega nimamo, tako da ga bosta do septembra čuvali babici. Starejša otroka hodita v vrtec v sosednjem kraju - ob selitvi v LJ sta ostala v starem vrtcu, ker tu vrtca nismo dobili.

Zdaj z možem upava, da bova jeseni lahko najmlajšega in srednjega (ki je eno leto pred šolo) vpisala v vrtec v našem okolišu. Nekako je bilo rečeno, da letos pa naj bi mesto v vrtcu dobili za oba. Najstarejši gre septembra v šolo.

Trenutno so načrti taki:
Konec junija oba starejša otroka izpiševa iz vrtca - čez poletje bomo nekako skombinirali dopust in varstvo pri obeh babicah, da se nam bo izšlo brez vrtca.
Septembra srednjega in najmlajšega vpiševa v vrtec v našem kraju, najstarejši gre v šolo.

Kako je v našem primeru z OD in plačilom vrtca?
Moram ob izpisu obeh starejših iz vrtca to nujno sporočiti na CSD (ker bom imela zdaj 3 predšolske doma)? Potem s septembrom oddam novo vlogo za OD, saj je stanje spremenjeno (en v šoli, dva predšolska v vrtcu)?

Recimo, da ne gre vse po načrtih. Scenarij 2 je tak:
Za najmlajšega dobimo mesto v vrtcu v LJ, za srednjega pa ne. V tem primeru srednjega še naslednje leto vozimo v vrtec v sosednji kraj (ga ne izpišemo), najstarejšega konec junija izpišemo, za srednjega pa za dva meseca uveljavljamo rezervacijo.

Kaj je zdaj s plačilom vrtca? Za srednjega še velja trenutna odločba, če najstarejšega izpišemo iz vrtca, ali moramo za dva meseca (julij, avgust) oddati novo vlogo, potem pa za čas od septembra do decembra, ko bo v vrtcu tudi najmlajši, spet novo vlogo?

Pa še pojasnilo: Najstarejšega in srednjega julija in avgusta ne želiva voziti v vrtec, ker je njuna enota zaprta, voziti bi ju bilo treba še dlje, pa še plačilo vrtca za dva meseca predstavlja precejšnjo vsoto, ki bi jo raje porabila za druge namene. Babici sta pripravljeni po kakšen teden ali dva čuvati vse tri vnuke, ostalo bova pokrila midva z možem.


Kakšna ideja, nasvet?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroški dodatek in plačilo vrtca - kako v...
4.3.2013 21:53:09   
Lucyn
Živijo! V kolikor otroka/e izpišeš ali vpišeš v vrtec moraš spremembo sporočiti na CSD. V primeru, da izpišeš otroka iz vrtca ti za obdobje, ko ni v vrtcu pripada 20% višji OD (torej če izpišeš ta večja dva čez poletje iz vrtca ti za oba pripada v mesecu juliju in avgustu 20% višji otroški dodatek). V primeru pa da otroka vpišeš v vrtec (prej pa ga ni obiskoval) ti odvzamejo tistih dodatnih 20% OD, ki si jih prej prejemala za danega otroka. Če boš torej čez poletje izpisala ta večja dva iz vrtca moraš v začetku julija javiti spremembo, da ti bodo dali čez poletje 20% več OD, ko bo šel ta velik septembra v šolo, ta mala dva pa v vrtec pa boš morala na CSD še enkrat javiti spremembo (takrat ti namreč ne bo več pripadal 20% višji OD za otroke). LP. 

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroški dodatek in plačilo vrtca - kako v...
4.3.2013 22:01:43   
Lucyn
Živijo! Pozabila sem še napisati o plačilu vrtca. Če boš oba izpisala iz vrtca (in spremembo tudi javila na CSD!) z vrtcem čez poletje nimaš stroškov. Če čez poletje izpišeš iz vrtca le ta večjega boš prejela novo odločbo (za izpisanega otroka ne boš imela več stroškov, ta drugi otrok pa bo sedaj postal ta prvi otrok v vrtcu in zanj ne boš plačevala več 30% programa cene, glede na razred v katerega pade, ampak tako kot si plačevala za prvega otroka). Skratka vedno ko vpisuješ/izpisuješ otroka/e iz/v vrtec moraš javiti sremembo na CSD, saj ti morajo na novo preračunat OD in pa višino vrtca. LP.

(odgovor članu Lucyn)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroški dodatek in plačilo vrtca - kako v...
5.3.2013 7:58:39   
caramel
Bodi pozorna na spremembo v novem zakonu - če se eni od pravic odpoveš v istem koledarskem letu za to pravico ne moreš ponovno zaprositi. Če ti CSD torej prekliče odločbo o znižanem plačilu vrtca, ti septembra ne bodo izdali nove. Za otroka, ki gre v šolo, to ni problem, za tistega, ki gre ponovno v vrtec, pa je potrebno do novega leta plačevati polno ceno.
O tem se je na RR že pisalo (malo pobrskaj). Vsekakor pa se pozanimaj pri svojem CSDju.

(odgovor članu Lucyn)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroški dodatek in plačilo vrtca - kako v...
5.3.2013 8:13:00   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: caramel

Bodi pozorna na spremembo v novem zakonu - če se eni od pravic odpoveš v istem koledarskem letu za to pravico ne moreš ponovno zaprositi. Če ti CSD torej prekliče odločbo o znižanem plačilu vrtca, ti septembra ne bodo izdali nove. Za otroka, ki gre v šolo, to ni problem, za tistega, ki gre ponovno v vrtec, pa je potrebno do novega leta plačevati polno ceno.
O tem se je na RR že pisalo (malo pobrskaj). Vsekakor pa se pozanimaj pri svojem CSDju.



Vidiš, to meni ni čisto jasno, kako bi se naj to tretiralo.
če otroka izpišeš čez poletje, gre za spremembo in si spremembo po zakonu dolžan sporočiti CSD. In isto potem ob vpisu v vrtec.
Pravici do ZPV se nisi odpovedal, spremeni pa se OD.

Kopiram iz vloge za sporočanje sprememb glede uveljavljanja pravic iz javnih sredstev:
''''Upravičenec do otroškega dodatka, državne štipendije, znižanega plačila vrtca, subvencije malice za učence in dijake, subvencije kosila za učence ter subvencije prevozov za dijake in študente mora centru za socialno delo v osmih dneh od dne, ko je taka sprememba nastala ali je zanjo izvedel, sporočiti spremembe, ki pri teh pravicah vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali obdobje prejemanja.''''


Našla sem tudi spletno stran enega vrtca, ki izrecno poziva starše, da morajo tudi izpise takoj javiti CSD

< Sporočilo je popravil petea -- 5.3.2013 8:16:24 >

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otroški dodatek in plačilo vrtca - kako v...
5.3.2013 9:20:30   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: caramel

Bodi pozorna na spremembo v novem zakonu - če se eni od pravic odpoveš v istem koledarskem letu za to pravico ne moreš ponovno zaprositi. Če ti CSD torej prekliče odločbo o znižanem plačilu vrtca, ti septembra ne bodo izdali nove. Za otroka, ki gre v šolo, to ni problem, za tistega, ki gre ponovno v vrtec, pa je potrebno do novega leta plačevati polno ceno.
O tem se je na RR že pisalo (malo pobrskaj). Vsekakor pa se pozanimaj pri svojem CSDju.



Vidiš, to meni ni čisto jasno, kako bi se naj to tretiralo.
če otroka izpišeš čez poletje, gre za spremembo in si spremembo po zakonu dolžan sporočiti CSD. In isto potem ob vpisu v vrtec.
Pravici do ZPV se nisi odpovedal, spremeni pa se OD.

Kopiram iz vloge za sporočanje sprememb glede uveljavljanja pravic iz javnih sredstev:
''''Upravičenec do otroškega dodatka, državne štipendije, znižanega plačila vrtca, subvencije malice za učence in dijake, subvencije kosila za učence ter subvencije prevozov za dijake in študente mora centru za socialno delo v osmih dneh od dne, ko je taka sprememba nastala ali je zanjo izvedel, sporočiti spremembe, ki pri teh pravicah vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali obdobje prejemanja.''''


Našla sem tudi spletno stran enega vrtca, ki izrecno poziva starše, da morajo tudi izpise takoj javiti CSD

Samo čez poletje se otrok, ki jeseni še ne gredo v šolo, ne izpisuje iz vrtca ampak se plačuje samo rezervacija ... torej otrok ni v vrtcu, ti pa plačuješ nekaj minimalnega, da ohraniš mesto v vrtcu.

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otroški dodatek in plačilo vrtca - kako v...
5.3.2013 9:38:14   
caramel
petea tudi meni ni "logično", tako kot tudi neupoštevanja zmanjšanja dohodka (iz plače na nadomestilo, ali večje zmanjšanje plače) ampak baje tako odločajo CSDji...

Otika že v tisti temi je bila debata tudi o rezervacijah, ki jih ne omogočajo vsi vrtci v enaki meri. V našem lahko npr. koristiš le enomesečno rezervacijo (izključno v juliju in avgustu), ko plačaš 70% cene. Torej če imaš otroka čez poletje doma, plačuješ več kot "nekaj minimalnega".

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otroški dodatek in plačilo vrtca - kako v...
5.3.2013 9:39:40   
mamica deklicam



[/quote]
Samo čez poletje se otrok, ki jeseni še ne gredo v šolo, ne izpisuje iz vrtca ampak se plačuje samo rezervacija ... torej otrok ni v vrtcu, ti pa plačuješ nekaj minimalnega, da ohraniš mesto v vrtcu.

[/quote]

jaz sem lani koristila rezervacijo tri mesece v vrtcu. Pri nas je takole: znesek so mi razpolovili, nato mi še odšteli za vse dneve malico, ko naj bi bil otrok v vrtcu. Tako, da me je to prišlo kar občutno manj kot pol cene programa, ki naj bi ga plačevala, če bi hčerka bila v vrtcu.

Pa pazi, če se odpoveš pravici, je tisto koledarsko leto res ne moreš več koristiti. Ko si nazadnje dobila odločbe za vrtec v decembru ali januarju, je bil zraven list, na katerem te opozorijo na to.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otroški dodatek in plačilo vrtca - kako v...
5.3.2013 10:06:45   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
Pa pazi, če se odpoveš pravici, je tisto koledarsko leto res ne moreš več koristiti. Ko si nazadnje dobila odločbe za vrtec v decembru ali januarju, je bil zraven list, na katerem te opozorijo na to.



nekatereri izpišejo otroke čez poletje, torej ne plačujejo rezervacije;
to je možno v primerih, kjer vedo, da bodo jeseni brez težav dobili mesto v vrtcu


tega, kar jaz ne razumem pa je, da če moraš sporočiti CSD vsako spremembo, ki vpliva na pravice iz javnih sredstev, ne smem biti za to kaznovana

torej: otroka poleti izpišem iz vrtca, spremembo moram javiti CSD, ker drugače kršim zakon, in CSD mora izdati odločbo za 20 % povišanje OD;
če sem naredila, kar me zakon obvezuje in javila spremembo, da otrok ne obiskuje več vrtca, to zame NE pomeni, na sem se odpovedala pravici do vrtca za moje otroke čez nekaj tednov, ampak sem samo sporočila dejstva, ki vplivajo na višino OD

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otroški dodatek in plačilo vrtca - kako v...
5.3.2013 16:42:48   
Mesečnica
Punce, hvala za vse odgovore.

Tole je res prava zmeda. Tisto, da se ti z izpisom otroka lahko zgodi, da ti za tekoče leto ne pripada več pravica do subvencioniranega vtrca, sem pred časom brala na RR, pa zadnjič nisem več našla. Strinjam se s peteo, da je to nelogično. Če jim ne sporočim, da sem otroka izpisala, sem v prekršku, pa čeprav ima država od tega finančno korist (ne plačuje mi 70 % cene vrtca za mlajšega, ne da mi višjih OD za oba), če pa jim to sporočim, za dva meseca dobim višje OD, potem naj pa za srednjega, ki ga septembra vpišem v drug vrtec, plačujem nesubvencionirano ceno???

Bom počakala, da vidim, ali bomo dejansko dobili vrtec za srednjega in najmlajšega in potem šla kar osebno na CSD. Upam, da mi ne bo treba namesto izpisa uveljavljati dva meseca rezervacije (kolikor jo daje MOL), daj je to za nas dražja varianta.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otroški dodatek in plačilo vrtca - kako v...
5.3.2013 16:45:12   
Mesečnica

IZVIRNO SPOROČILO: Lucyn

Živijo! Pozabila sem še napisati o plačilu vrtca. Če boš oba izpisala iz vrtca (in spremembo tudi javila na CSD!) z vrtcem čez poletje nimaš stroškov. Če čez poletje izpišeš iz vrtca le ta večjega boš prejela novo odločbo (za izpisanega otroka ne boš imela več stroškov, ta drugi otrok pa bo sedaj postal ta prvi otrok v vrtcu in zanj ne boš plačevala več 30% programa cene, glede na razred v katerega pade, ampak tako kot si plačevala za prvega otroka). Skratka vedno ko vpisuješ/izpisuješ otroka/e iz/v vrtec moraš javiti sremembo na CSD, saj ti morajo na novo preračunat OD in pa višino vrtca. LP.


No, to je še vedno ceneje kot da sta oba samo fiktivno v vrtcu, ker mi ob obeh rezervacijo priznajo samo za starejšega, ne pa tudi za mlajšega, ki je že subvencioniran s strani države (MOL ima taka pravila).

(odgovor članu Lucyn)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otroški dodatek in plačilo vrtca - kako v...
4.6.2013 21:18:01   
Mesečnica
No, imeli smo srečo in za oba mlajša otroka dobili vrtec v bližini, tako da bom bodočega prvošolčka in našega srednjega fanta z julijem izpisala iz vrtca, ki ga trenutno obiskujeta. Zdaj pa res moram na CSD, da mi točno povedo, kaj se zgodi, če jih o tem tudi uradno obvestim ...

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?