|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
22.4.2013 11:31:45   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nika.s

Ker to za vse, kar smo hoteli od njega....se enostavno ne izide.
Povedel nam je, da je za upravljanje plačan s ceno ki smo jo določili v pogodbi. Za vse ostale stvari, ki pa stanejo, pa ga moramo pooblastiti s sklepom in seveda navesti tudi kdo je plačnik.


Tako pise v vasi pogodbi in iluzorno je verjeti, da enako pise v vsaki pogodbi. Za nas blok zelo dobro vem, da je v pogodbi zapisano tudi pravno svetovanje in zastopanje v primeru neplacnikov itn.. Torej, vam je upravnik povedal - super. Vcasih je dobro tudi prebrati pogodbo.

Mislim, ne besnet nad svojimi upravniki, kaj pa naj za tistih 10eur naredijo. Najprej se stanovalci zmenite med seboj. Meni je čisto normalno, da upravnik tu nima kaj štrikat. ker ni ne polcaj in ne šaf vašeega bloka. To ste vi sami! Pa saj gre za medsebojne odnose. In to so odnosi med stanovalci - ne pa med stanovalci in upravnikom.


Po zakonu mora svaka vecstanovanjska stavba imati Pogodbo o medsebojnih razmerjih kjer je marsikaj doloceno in upravnik, v soglasju z njegovo pogodbo mora upostevati tudi Pogodbo o medsebojnih razmerjih. In seveda, da bo upravnik policaj, saj je zakonsko dolocen in zahtevan namesto stanovanjskih skupnosti, ker se ljudje medsebojno niso uspevali dogovoriti.
Zal je za premnoge upravnike smisel upravljanja v izogibanju tistemu, kar bi kot upravnik morali delati.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nika.s)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
25.4.2013 9:10:31   
nika.s
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: nika.s

Ker to za vse, kar smo hoteli od njega....se enostavno ne izide.
Povedel nam je, da je za upravljanje plačan s ceno ki smo jo določili v pogodbi. Za vse ostale stvari, ki pa stanejo, pa ga moramo pooblastiti s sklepom in seveda navesti tudi kdo je plačnik.


Tako pise v vasi pogodbi in iluzorno je verjeti, da enako pise v vsaki pogodbi. Za nas blok zelo dobro vem, da je v pogodbi zapisano tudi pravno svetovanje in zastopanje v primeru neplacnikov itn.. Torej, vam je upravnik povedal - super. Vcasih je dobro tudi prebrati pogodbo.

Tu se, Frodo ne stinjam s teboj. Ali pa ima naš uravnik drugačen sistem. Na predstavitvi nam je zelo natančno razložil vsak člen pogodbe posebaj - je vztrajal, čeprav se nam ni ravno ljubilo poslušati vsega. Spomnim se, da je ravno tega, kar opisuješ. Zelo močno je poudaril, da gre za ORGANIZACIJO svetovanja in zastopanja. ker bi če je tako, kot si ti napisal potem moralč iz svojega žepa tudi plačevati odvetnika. In pri svetlobni brzini naših sodišč....bi to plačeval deset__ let? Ni logike...no, vsaj meni se zdi.
Mislim, ne besnet nad svojimi upravniki, kaj pa naj za tistih 10eur naredijo. Najprej se stanovalci zmenite med seboj. Meni je čisto normalno, da upravnik tu nima kaj štrikat. ker ni ne polcaj in ne šaf vašeega bloka. To ste vi sami! Pa saj gre za medsebojne odnose. In to so odnosi med stanovalci - ne pa med stanovalci in upravnikom.


Po zakonu mora svaka vecstanovanjska stavba imati Pogodbo o medsebojnih razmerjih kjer je marsikaj doloceno in upravnik, v soglasju z njegovo pogodbo mora upostevati tudi Pogodbo o medsebojnih razmerjih. In seveda, da bo upravnik policaj, saj je zakonsko dolocen in zahtevan namesto stanovanjskih skupnosti, ker se ljudje medsebojno niso uspevali dogovoriti.
Zal je za premnoge upravnike smisel upravljanja v izogibanju tistemu, kar bi kot upravnik morali delati.

Tudi o tem je bilo govora. O Pogodbi o mesebojnih je povedal, da bo upošteval samo tiste člene, ki so v skladu z zakonom. Ne glede na to, kaj se mi med seboj zmenimo. In še nečesa sem si zapomnila dobro - Da je za kraval treba poklicat policijo, za nesrečo reševalce, za požar gasilce, če poči vodovodna cev najprej na VO-KA ali tistega, ki je zadolžen za pregledovanje vodovodnih reči pri nas (je na oglasni deski)....šele nato se obvesti upravnika. On pa je dolžen skrbeti da je bajta tiptop (enkrat na mesec pride in pregleda vse živo - kar stane 3eur na stanovanje - se pogovori s tistim, ki to hoče, razloži stvari in tako naprej. Edina stvar, ki pa jo lohka naredi pa je - če je naprimer kakšna omara, čevlji ali pa bicikli na hodnikih in ne moreš do gasilnega aparata - da obvesti vse lastnike da je zadeve treba umaknit. Drugih policajskih pooblastil pa nima. Je še poudaril, da je najeta delovna sila, prav tako kot hišnik in snažilka. In da urejanja medsebojnih odnosov ne mormo pričakvati o njega. Ker tu nima nobenih kompetenc. Lahko pa mu pritožbe pošiljamo na meil, potem pa jih prijavi na sestanku in skušamo medsebojno zadeve uredit.
Evo, na brzino toliko. Vidim pa po forumih, da so ljudje več ali manj nezadovoljni z upravniki. Za SPL lahko rečem, ker smo ga imeli in je podn......ampak drugje je pa mogoče tudi problem, ker ljudje ne znajo ocenit ali pa razumet kaj je delo upravnika. Se pravi, za njegovo delo ga mi plačujemo 11,00evrov po stanovanju, za redne tehnične preglede, se pravi naročena dodatna dela in da je enkrat na mesec vsem na razpolago pa 3,00evre. In se mi zdi to čisto pošteno.
Aja, pa še en hecen člen ima v pogodbi - da ne bo ne zahteval in ne jemal provizij od izvajalcev. Evo, tega menda nima noben.
LP, Nika

< Sporočilo je popravil nika.s -- 25.4.2013 9:17:28 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
25.4.2013 11:05:57   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: nika.s
Aja, pa še en hecen člen ima v pogodbi - da ne bo ne zahteval in ne jemal provizij od izvajalcev. Evo, tega menda nima noben.




Zakaj pa bi naj to bil hecen člen?

(odgovor članu nika.s)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
25.4.2013 13:03:22   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: nika.s
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Za nas blok zelo dobro vem, da je v pogodbi zapisano tudi pravno svetovanje in zastopanje v primeru neplacnikov itn.. Torej, vam je upravnik povedal - super. Vcasih je dobro tudi prebrati pogodbo.


Zelo močno je poudaril, da gre za ORGANIZACIJO svetovanja in zastopanja. ker bi če je tako, kot si ti napisal potem moralč iz svojega žepa tudi plačevati odvetnika. In pri svetlobni brzini naših sodišč....bi to plačeval deset__ let? Ni logike...no, vsaj meni se zdi.


od kje ideja, da to on plačuje iz svojega žepa? pa saj ni zasebna tožba no.. user posted image

(odgovor članu nika.s)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
25.4.2013 13:45:12   
mojcaziga
Ker vidim, da je tema še aktualna user posted image naj povem, da za enkrat vidim luč na koncu predora. Po pogovoru z upravnikom, smo imeli še en hišni sestanek. Šla sem tudi do izvajalca, ki bi fasado delal in sva našla dogovor tako da bo on delno financiral in ne bomo šli preko kredita na rezervni sklad. Financiral bo le na pet let, obroki sicer višji, ampak mislim, da si kljub temu ne bo nihče premislil. Moram pa še počakati, ker smo ravno v podpisovanju soglasij in nimam še vseh. Tisti, ki so bili pa že v začetku proti, pa so še zdaj proti in pravijo, da nas bodo tožili, če bomo projekt izvedli oziroma če bodo dobili položnico za poravnat.user posted image

lp

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
25.4.2013 16:56:30   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: nika.s


Kot sem ze napisala:
"Tako pise v vasi pogodbi in iluzorno je verjeti, da enako pise v vsaki pogodbi. Za nas blok zelo dobro vem, da je v pogodbi zapisano tudi pravno svetovanje in zastopanje v primeru neplacnikov itn.. Torej, vam je upravnik povedal - super. Vcasih je dobro tudi prebrati pogodbo.

Tu se, Frodo ne stinjam s teboj. Ali pa ima naš uravnik drugačen sistem. Na predstavitvi nam je zelo natančno razložil vsak člen pogodbe posebaj - je vztrajal, čeprav se nam ni ravno ljubilo poslušati vsega. Spomnim se, da je ravno tega, kar opisuješ. Zelo močno je poudaril, da gre za ORGANIZACIJO svetovanja in zastopanja. ker bi če je tako, kot si ti napisal potem moralč iz svojega žepa tudi plačevati odvetnika. In pri svetlobni brzini naših sodišč....bi to plačeval deset___ let? Ni logike...no, vsaj meni se zdi.


Ja, vas upravnik ima drugacen sistem. Pravno zastopanje pa tudi ni takoj odvetnik in sodisce.

Tudi o tem je bilo govora. O Pogodbi o mesebojnih je povedal, da bo upošteval samo tiste člene, ki so v skladu z zakonom. Ne glede na to, kaj se mi med seboj zmenimo. "


Hierarhicno je zakon vedno nad pogodbo oz. velja tisto kar je v zakonu. So pa zadeve za katere zakon omogoca oz. doloca, da se o njih zmenijo stanovalci oz. lastniki. Na pr. PMR predvideva placilo ogrevanja po kvadraturi. Zakon doloca stevce - velja zakon!, ampak Pravilnik o obracunu ogrevanja omogoca, da se lastniki sami zmenijo o razmerju skupnega deleza, o korekcijskih faktorjih ipd... In ce sedaj pises PMR se tudi ta sistem vpise noter, kot se je vpisal sistem delitve na kvadraturo ali po osebi itn...

In še nečesa sem si zapomnila dobro - Da je za kraval treba poklicat policijo, za nesrečo reševalce, za požar gasilce, če poči vodovodna cev najprej na VO-KA ali tistega, ki je zadolžen za pregledovanje vodovodnih reči pri nas (je na oglasni deski)....šele nato se obvesti upravnika.


Ce je bilo to potrebno debatirati... se vzdrzim komentarja.

On pa je dolžen skrbeti da je bajta tiptop (enkrat na mesec pride in pregleda vse živo - kar stane 3eur na stanovanje - se pogovori s tistim, ki to hoče, razloži stvari in tako naprej. Edina stvar, ki pa jo lohka naredi pa je - če je naprimer kakšna omara, čevlji ali pa bicikli na hodnikih in ne moreš do gasilnega aparata - da obvesti vse lastnike da je zadeve treba umaknit.


On je dolzan drzati se pogodb in zakona.

Drugih policajskih pooblastil pa nima. Je še poudaril, da je najeta delovna sila, prav tako kot hišnik in snažilka. In da urejanja medsebojnih odnosov ne mormo pričakvati o njega.

user posted image user posted image user posted image Policajskih je bilo misljeno figurativno. Vendar tako kot cistilka in hisnik, ki ki imata pom pogodbi dolocena dela in rezim dela, tako ga ima tudi upravnik. In ce cistilka ima v pogodbi, ki jo je podpisala, da vsak teden pomete in pomije hodnike v kleti bo to morala narediti. ce ima zapisano, da tudi cisti pred vhodom, bo tudi to morala narediti. ce ji v pogodbi tega ne pise, tega pac ne bo naredila. Vas upravnik vam je lepo povedal - najeta sila je in bo naredil tocno to kar ima v pogodbi in nicesar vec.


ampak drugje je pa mogoče tudi problem, ker ljudje ne znajo ocenit ali pa razumet kaj je delo upravnika. Se pravi, za njegovo delo ga mi plačujemo 11,00evrov po stanovanju, za redne tehnične preglede, se pravi naročena dodatna dela in da je enkrat na mesec vsem na razpolago pa 3,00evre. In se mi zdi to čisto pošteno.


Zato so pogodbe in tolmačenje pogodb, kjer je natancno napisano (vsaj moralo bi biti) kaksna so njegove obveznosti in pooblastila - stvar pogajanja. Mi za upravljanje placujemo 10 eur na mesec, sosednji vhod, pri istem upravniku - 19 eur. Ko so vprasali kako to, je upravnik gladko povedal - tako ste se izpogajali pri podpisu pogodbe. Enako tudi za vsebino pogodbe. V nasem vhodu ima vec obveznosti (pa za nizjo ceno), kot v sosednjem bloku - tako so se izpogajali.

Skratka, kako imate urejeno ni etalon niti matrica kako imajo vsi oz. morajo imeti vsi urejeno.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 25.4.2013 16:59:38 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nika.s)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
25.4.2013 16:58:58   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Ker vidim, da je tema še aktualna user posted image naj povem, da za enkrat vidim luč na koncu predora. Po pogovoru z upravnikom, smo imeli še en hišni sestanek. Šla sem tudi do izvajalca, ki bi fasado delal in sva našla dogovor tako da bo on delno financiral in ne bomo šli preko kredita na rezervni sklad. Financiral bo le na pet let, obroki sicer višji, ampak mislim, da si kljub temu ne bo nihče premislil. Moram pa še počakati, ker smo ravno v podpisovanju soglasij in nimam še vseh. Tisti, ki so bili pa že v začetku proti, pa so še zdaj proti in pravijo, da nas bodo tožili, če bomo projekt izvedli oziroma če bodo dobili položnico za poravnat.user posted image

lp


Lahko na PM posredujes podatke o izjavalcu? Tnx.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: obnova fasade v bloku - soglasja, upravni...
27.4.2013 10:52:45   
nika.s

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: nika.s
Aja, pa še en hecen člen ima v pogodbi - da ne bo ne zahteval in ne jemal provizij od izvajalcev. Evo, tega menda nima noben.




Zakaj pa bi naj to bil hecen člen?



Pozdravljena petea,
hecen zato, ker - ko je povedal naš, so cene upravljanja prenizke. Zato menda večina upravnikov od vseh izvajalcev zahteva provizije tam do deset procentov. In ga menda skoraj ni upravnika, ki bi lahko dal, no ja si upal dat tak člen v pogodbo. Če si prdstavljaš, da nekje delajo streho in to pride koštat naprimer 30000euričev, potem upravnik po tihem od izvajalca lahko pokasira 3000evričev na račun tega, da kao mu bo nakazan ves denar v enem šusu. In če gre za že zbran denar iz rezervnega računa, je to navadna kraja....no, približno tako so nam bile zadeve razložene.

pozdravljen frodo b.
ma ja, saj verjetno drži. Sem pa čisto v drugem poklicu in se na delo upravnika nič ne spoznam. Je pa moj mož v nadzornem odboru in kaj včasih pove. No, meni je važno, da naš blok spet deluje tako kot mora in da ni tega, da bi se ponoč pobili, ker 14 dni noben ni zamenjal žarnice.

lepe praznike vsem,
Nika

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 58
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?