|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Toksoplazmoza
26.3.2013 14:51:18   
pabipabi
Pozdravljeni,

Sem nova na forumu in nikjer nisem še zasledila če je možno da se s toksoplazmozo okužiš tudi če ješ domače suho kuhano ali pečeno meso (npr. domača prekajena kuhana šunka, ali domač prekajen pečen pršut,...). Vem da se lahko okužiš če ješ surovo nepreverjeno hrano, vendar me zanima kako je s kuhano ali pečeno suho domačo hrano.
Ker toksoplazmoze nisem prebolela raje pazim pri takih stvareh, oziroma se najprej pozanimam kaj in kako je s tem.

Najlepša hvala za vaše odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Toksoplazmoza
26.3.2013 16:35:30   
tashq
Živijo.
Sem laik glede tega, sam ti bom odgovorila kakor jaz vem in znam. Za toksoplazmo vem, da naj bi bile nevarne mačke, vsaj tiste, ki so vsaj del časa zunaj, ker potem to bakterijo (ali virus) prinesejo noter na nosečnico. Za nosečnico ta bolezen naj ne bi bila huda, vendar je huda nevarnost za plod. Mislim pa, da tudi večina ljudi tega nikoli v življenju ne dobi, tako da nisi edina, ki tega ni prebolela. Med nosečnostjo ti pa pregledajo kri okoli 4x za toksoplazmo(mogoče že veš).
Glede mesa:mislim, da glede na to, da bi jedla termično obdelano meso, ni nobenega problema (drugače bi pomoje bilo s sušenim mesom),pa ni važno ali je domače ali kupljeno. Saj mora biti tudi domače meso pregledano s strani veterinarja, da ni slučajno kaj narobe.
Upam, da sem ti kaj pomagala. Verjetno si info poiščeš tudi na internetu ali pa ob prvi priložnosti vprašaš G.user posted image

(odgovor članu pabipabi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Toksoplazmoza
26.3.2013 17:13:33   
Penny
Zadostna toplotna obdelava uniči parazite.
Več pa na linku.
http://www.zzv-ms.si/si/varnost-zivila/documents/Toksoplazmavzivilih.pdf

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Toksoplazmoza
27.3.2013 9:27:38   
Lili2010
Zdravo,
sama sem vegetarijanka, tako da težav s tem delom toxe nisem imela (glede mesa), zelenjavo sem pač večkrat in fajn oprala, preden sem jo zaužila.
Bi pa komentirala tole glede mačk. Sama imam 3, večkrat sem v obdobju do nosečnosti tudi nameščala izgubljenke in tiste, ki so iskale dom, med drugim tudi nedonošene mladiče, ki naj bi bili celo največja nevarnost za prenos okužbe.
Sedaj sem v 38 tednu, 3 testiranja so pokazala, da toxe še nisem prebolela in ko sem se v ambulanti APN, kjer me vodijo zaradi povsem drugih stvari, pozanimala, kako je to možno, sem dobila točno tak odgovor:
"Če boste hodila po njivi, pa zagledala napol mrtvo, garjasto mačko, kako žveči okuženo miš, šla do nje, počakala, da se pokaka, potem boste prijela ta drek, ga zalučala na drugo stran njive, zraven pa si veselo obliznila prste ... takrat bo verjetnost, da se okužite (oz plod).

Mislim, da nekateri ginekologi, pa tudi starši, babice in ostali,mnogo preveč krivijo mačke za prenos okužbe, saj moraš biti res strašno nemaren človek in si po božanju ali čiščenju iztrebkov mačke, ne umiješ rok in šariš po ustih, da lahko resno cvikaš zaradi okužbe.

Jaz se sicer same okužbe kljub dejstvu, da sem obkrožena z mačkami, nisem bala, saj skrbim za higieno enako zdaj, kot prej, ko še nisem bila noseča ..... me je pa ta pripomba ginekologinje tam še toliko bolj pomirila. Upam, da bo tudi katero izmed vas.
Skrbite za higieno, saj je žalostno, da še zmeraj končajo mačke v zavetišču ali na ulici ravno zato, ker nekdo dobiva same pametne nasvete glede okužbe v nosečnosti.

Lep pozdrav!

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Toksoplazmoza
27.3.2013 9:29:20   
Lili2010
Naj dodam samo še to.
Nekatere se precej zanašajo na besede dr.Pušenjaka in tudi on je že velikokrat napisal, da so pri mačkah prenašalke predvsem mlade mačke, pa še to le takrat, kadar ob njih ne skrbimo za svojo higieno.

Lp.

(odgovor članu Lili2010)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Toksoplazmoza
27.3.2013 11:32:44   
Mincaa
Živjo!

Toksoplazmo lahko dobiš tudi od slabo oprane solate z vrta in še veliko drugih možnosti je.

Jaz sem jo prebolela pred nosečnostjo in sploh nisem vedela tega, dokler me niso testirali, pa v življenju nisem imela stika z nobeno mačko. Tko da po pameti, če imaš pa slab občutek da bi jedla npr. tatarski biftek, ga pa pač ne jej, če ti pa zadiši domača salama....mmmm mljask jaz se ji ne morem upreti (no pa tudi ker sem toxo poz., se mi ni treba).

(odgovor članu Lili2010)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Toksoplazmoza
27.3.2013 12:04:36   
pabipabi
Hej

Ne skrbi me zaradi bifteka in druge surove hrane ker ga ne jem, sadje in zelenjavo predhodno olupim ali pa je tudi ne jem, samo ne vem kako je s suhomesnatimi izdelki, ki jih še skuhaša ali pa popečeš predno jih poješ?

(odgovor članu Mincaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Toksoplazmoza
27.3.2013 12:19:23   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Lili2010


Skrbite za higieno, saj je žalostno, da še zmeraj končajo mačke v zavetišču ali na ulici ravno zato, ker nekdo dobiva same pametne nasvete glede okužbe v nosečnosti.

Lep pozdrav!

Se opravičujem, če se se je moj post bral tako, da so mačke ENE IN EDINE krive za prenos toksoplazme. To ni bil moj namen.Tudi jaz sem med nosečnostjo bila v družbi 2 mačk, ki sta bili del časa zunaj, tudi wc sem čistila za njima in si potem seveda umila roke. Nisem hotela, da bi sedaj kdorkoli oddal svoje mačke le zato,ker je noseč. Mogoče sem premalo podrobno napisala, da mačke nikakor niso nevarne ob zadostni higieni. Se opravičujem.user posted image
Izpostavla sem pa mačke za prenos le zato, ker se mi zdi, da so le največja nevarnost-ne zaradi njih samih,ampak zaradi pomanjkanja higiene le-teh, ki jih božajo. Solato vsak umije, preden jo poje, tudi roke vsak umije, potem ko pospravi mačji wc. Ne umijejo pa si vsi rok, ki samo božajo mačke. Tudi tako se lahko okužiš (ob nezadostni higieni!), ker mačke na svoji dlaki, še največkrat pa na svojih krempeljčkih prinesejo bacile.

(odgovor članu Lili2010)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Toksoplazmoza
28.3.2013 8:22:31   
Lili2010
tashq, daleč stran od tega, da sem te kakorkoli napadla.
Samo ker ne poznam odg glede mesa, ampak sem ljubiteljsko bolj v "živalskih" in prehrambeno bolj v "vege" vodah, sem se osredotočila na del glede mačk.

Samo še vedno se tolikokrat srečam z zapuščeno mačko, ki je morala od doma zaradi nosečnosti, da bi rada, da nosečnice vedo, da so mačke lahko nevarne samo, če se ne upošteva glavnega pravila (ki velja za nosečnice, otroce in vse ostale): Higiena!

Zelenjava pa absolutno - 10x preprati, preden se zaužije, se strinjam. Ampak, saj verjetno vse to počnete tudi ko niste noseče ;)


(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Toksoplazmoza
5.5.2013 17:23:12   
NočnaLučka
Lili2010, popolnoma se strinjam s tvojimi posti in sem zelo vesela, ko preberem taka razmišljanja. Tudi sama sem videla preveč mačk, ki so morale zaradi nosečnosti od doma (sicer tudi psov, vendar iz drugih razlogov). Sicer je pa še dobro, če mačka pride do zavetišča, saj še vedno veliko ljudi vrže mačko v bližnji gozd, češ saj se bo že znašla.
Imam pa prijateljico, ki dela v zavetišču, kjer je, med drugim, njeno delo pucanje mačjega dreka in v vseh letih dela tam, še ni prebolela tokse.

(odgovor članu Lili2010)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Toksoplazmoza
5.6.2013 11:41:47   
hima
Toksoplazmozo se dobi samo od surovega mesa, tako da lahko ješ vse, kar boš skuhala ali spekla. Jaz sem jo sicer že prebolela, če je ne bi, bi se izogibala surovim in suho mesnatin izdelkom ter surovim solatam v restavracijah, ker nikoli ne veš,, kako jih operejo. Vsakršno drugo kompliciranje se mi zdi odveč, ker je očitno ni lahko dobiti, glede na to, da je večina žensk do 20,30 leta še ni dobila user posted image

(odgovor članu NočnaLučka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Toksoplazmoza
11.6.2013 10:59:04   
radirka
Toplotno obdelano meso ne povzroča toksoplazmoze :)

_____________________________

Sreča je tam, kjer je srce.

(odgovor članu hima)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?