|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ZUJP-gremo v medije
9.4.2013 8:52:46   
liliana
Kot prvo, moramo vedeti, da ko se pritožimo, moramo točno specificirati in razložiti zakaj se pritožimo.....ne pa napisati pritožbo v smislu, pritožujem se, ker je to moja pravica in ker se ne strinjam z izračunanim zneskom.....to ni nič.....

In glede na to, da se je avtorica teme pritožila in v pritožbo dobila zavrnjeno s strani državnega organa, da podatki dohodnine za leto 2010 niso bili na voljo.......mislim, da se avtorica teme "ni ustrezno" pritožila......očitno je že ob pritožbi vedela, kaj ji niso dobro upoštevali in je imela odločbo o odmeri dohodnine za leto 2010 v roki....torej bi to odločbo morala samo skopirati in priložiti, ter v pritožbi zapisati, zakaj ji niso upoštevali podatkov iz priložene odločbe ampak podatke iz leta prej.......lepo je še navesti v pritožbi ustrezen člen zakona.......

Ne moreš pa se zgolj pritoževati, zato ker se pritožuješ.....ker ljudje pišejo na ministrstvo pritožbe zato, ker jim cenzus presega 1 EUR in zaradi tega padejo v razred više in zato, ker je to njihova pravica in se pritožijo, ker se pač ne strinjajo z odločbo....zakaj se pa ne strinjajo, pa ne napišejo v pritožbi in to je bistvo.......

In meni se ta socialna zakonodaja zdi dosti bolj fer, kot je bila prejšnja.....ko so plačevali zgolj tisti, ki so dobivali plačo.....vsi kmetje, mali podjetniki pa so plačevali drobtine......ker se je gledalo samo na plačo......premoženje pa kot da ni nič.....

Pač, navaditi se bomo morali, da je premoženje tudi denar.....ko boš premoženje prodal, boš pač nekaj zaslužil......da so lastniški deleži v raznih nepremičninah premoženje, da je denar na banki premoženje, da je avto, vreden 30.000 EUR pač premoženje.....in da se pri otroških dodatkih in plačilu vrtca gleda tudi premoženje, ne pa zgolj minimalna plača, avto vreden 30.000, vikend na Gorenjskem in vikend na morju pa se ni upošteval......


(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ZUJP-gremo v medije
9.4.2013 10:58:23   
zaspancek1
liliana, se strinjam, da se je treba pritožiti pravilno. Samo kaj pa lahko storiš, če se tako pritožiš in priložiš vse potrebno, pa ti vseeno zavrnejo s tako obrazložitvijo, ki ni nikakršna. En kratek stavek, da so podatki pravilni, najbrž ne more biti vse. user posted image Celoten odgovor ministrstva je pravzaprav en mušter, kjer niti spola niso uspeli popraviti, pustili pa so notri tudi kup stvari, na katere se niti nisi pritožil (torej zakaj je potreben stavek, da se tudi to zavrne?) Tudi meni se je to zdelo skoraj nemogoče, samo ko imam pa en tak zmazek doma, pa verjamem, da je res vse mogoče. Žal. In kaj potem? Se greš tožarit na Delovno in socialno sodišče? Redki so takšni.

Se strinam, da ima premoženje tudi vrednost in da je pač to treba upoštevati, tako kot tudi vse ostalo. Sem absolutno za to. Samo naj bo to enotno, ne pa da so nekatere stvari odvisne od tistega, ki to obravnava. Pa napake - seveda se pojavljajo, samo da pa bi potem na ministrstvu kot drugostopenjskemu organu pritožbe reševali tako, kot je treba, bi pa najbrž lahko upravičeno pričakoval. Tako pa mi najbrž lahko upravičeno dvigne pritisk, ko prejmem po dobrih desetih mesecih en tak zmazek kot odgovor.
Mah, sem že napisala - se res ne grem več - naslednje leto bomo itak presegli tisti cenzus za OD, tako da se vsaj glede tega ne bomo obremenjevali. Glede plačila vrtca pa bomo že preživeli. Če le ne bom naletela spet na tisto kokoš, ki misli, da je stanovanjski kredit samo tisti, s katerim kupiš stanovanje. Da bi mogoče lahko tudi hišo zidal ali obnavljal - neee, to pa ni mogoče. To pa ni stanovanje po njeno.user posted image Še dobro, da se mi to zdi sedaj smešno...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ZUJP-gremo v medije
9.4.2013 13:34:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

liliana, se strinjam, da se je treba pritožiti pravilno. Samo kaj pa lahko storiš, če se tako pritožiš in priložiš vse potrebno, pa ti vseeno zavrnejo s tako obrazložitvijo, ki ni nikakršna. En kratek stavek, da so podatki pravilni, najbrž ne more biti vse. 


V vsaki pritožbi državnemu organu, moraš ti državnevmu organu dokazati kaj ni pravilno.....drugače državni organ ne bo odreagiral oz. bo reagiral tako, kot reagira.....da ti napiše, da so podatki pravilni zgolj zato, ker so uradni.......uradni organ ti ne bo dajal podrobne obrazložitve kaj je to, kako se izračuna določena postavka......ti moraš državnemu organu dokazati, kaj ni pravilno storil.......in ko mu to dokažeš, se tvoja pritožba reši v tvojo korist.....če se ustrezno ne pritožiš je pač v njihovo korist.....zato je zelo pomembno, da so pritožbe vložene ustrezno.......

Celoten odgovor ministrstva je pravzaprav en mušter, kjer niti spola niso uspeli popraviti, pustili pa so notri tudi kup stvari, na katere se niti nisi pritožil (torej zakaj je potreben stavek, da se tudi to zavrne?) Tudi meni se je to zdelo skoraj nemogoče, samo ko imam pa en tak zmazek doma, pa verjamem, da je res vse mogoče. Žal. In kaj potem? Se greš tožarit na Delovno in socialno sodišče? Redki so takšni.


To pa sicer verjamem....to je pa naša državna uprava......in se lahko na glavo postaviš, pa ne moreš nič....

Tožarit se redkokdo gre za nekaj evrov na leto.....ker tožarjanje stane bistveno več, če upoštevaš poleg denarja še čas....in to državni organ ve, zato verjetno tudi za vsako neustrezno pritožbo uporabi "mušter"......

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?