|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtec, brezposelnost, nadomestilo
15.4.2013 21:17:35   
Paštetka
A prav razumem tole?

Recimo, da neka brezposelna oseba od jan- 31.3. ima pravico do nadomestila za brezposelnost.

Ali to pomeni, da šele junija lahko vloži novo vlogo za vrtec in da bo dobil nižjo položnico šele julija?

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 15.4.2013 21:18:48 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec, brezposelnost, nadomestilo
15.4.2013 22:21:32   
petea
od kod ti povod za takšno razmišljanje?

ZUPJS pravi takole:
42. člen:
(2) Upravičenec mora centru za socialno delo sporočiti vsa dejstva, okoliščine in vse spremembe, ki vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali obdobje prejemanja, v osmih dneh od dne, ko je taka sprememba nastala ali je zanjo izvedel.
(3) Ne glede na prejšnji odstavek mora upravičenec do otroškega dodatka, državne štipendije, znižanega plačila vrtca, subvencije malice za učence in dijake, subvencije kosila za učence ter subvencije prevozov za dijake in študente centru za socialno delo sporočiti naslednje spremembe, ki pri teh pravicah vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali obdobje prejemanja: spremembo števila oseb, spremembo vzgojno-izobraževalnega oziroma visokošolskega zavoda, spremembo statusa učenca, dijaka ali študenta, spremembo kraja stalnega prebivališča ter izgubo ali začetek prejemanja dohodka iz dela.

42.b člen
(1) O dejstvih in okoliščinah, ki vplivajo na spremembo odločbe in za katere je center za socialno delo izvedel po uradni dolžnosti ali na način in v roku iz drugega odstavka 42. člena tega zakona, odloči s prvim dnem naslednjega meseca po nastopu spremembe.


Kolikor jaz razumem zakon naj bi bilo takole:
ker 31.3. poteče nadomestilo, je do 8.4. potrebno javiti spremembo zaposlitve, z mesecem majem mora biti upoštevana.


< Sporočilo je popravil petea -- 15.4.2013 22:23:09 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtec, brezposelnost, nadomestilo
15.4.2013 22:38:34   
mamica deklicam
če ti 31.3. poteče nadomestilo, dobiš na račun nakazano nadomestilo za marec na dan 15.4. in nato v roku 8 dneh javiš spremembo na CSD. Začne veljati pa potem s 1.5. dalje

< Sporočilo je popravil mamica deklicam -- 15.4.2013 22:39:37 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtec, brezposelnost, nadomestilo
16.4.2013 8:24:19   
LuLu
Kolegica ima od cca 31.1. nadomestilo za 6 mesecev. Za znižanje vrtca lahko odda novo vlogo šele, ko ji nadomestilo poteče.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtec, brezposelnost, nadomestilo
16.4.2013 9:38:24   
mamica deklicam
pri meni je bilo enako. Šele, ko sem na račun dobila zadnje izplačilo, sem lahko dala za znižanje vrtca in nov otroški dodatek. Izplačila so pa vsakega 15.tega v mesecu.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec, brezposelnost, nadomestilo
16.4.2013 14:34:59   
Paštetka
Petea, drugi odstavek pravilnika o upoštevanju dohodkov:


(prenehanje prejemanja periodičnih dohodkov)

(1) Pri ugotavljanju upravičenosti do posamezne pravice iz javnih sredstev se dohodek zmanjša za periodične dohodke, ki jih je oseba nehala prejemati in ni začela prejemati drugih periodičnih dohodkov.

(2) Šteje se, da je oseba nehala prejemati periodične dohodke in ni začela prejemati drugih periodičnih dohodkov, če v mesecu pred mesecem vložitve vloge oseba ni prejela nobenega periodičnega dohodka več ali v mesecu vložitve vloge ni opravljala dejavnosti in ni prejela nobenega periodičnega dohodka več.

(3) Kot periodični dohodki se upoštevajo zlasti plače, nadomestilo plače, bonitete, pokojnine iz obveznega pokojninskega in invalidskega zavarovanja, nadomestila iz obveznega pokojninskega in invalidskega zavarovanja, nadomestila in drugi dohodki iz naslova obveznega socialnega zavarovanja, drugi dohodki iz delovnega razmerja ter dohodki iz 2., 3., 4., 6., 7., 14., 15., 16., 17., 18. in 23. točke prvega odstavka 12. člena ZUPJS.

(4) Kot periodični dohodek se šteje tudi dohodek iz dejavnosti ter dohodek iz osnovne kmetijske in osnovne gozdarske dejavnosti.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtec, brezposelnost, nadomestilo
16.4.2013 14:44:18   
Paštetka
V mesecu pred mesecem vloźitve vloge ni dobila periodičnega nakazila.

Torej je oseba 15.4. Dobila nakazilo. Maja torej ni dobila več nakazila, junija potem vloži, z naslednjim mesecem pa dobi?user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtec, brezposelnost, nadomestilo
16.4.2013 15:08:42   
petea
Paštetka,
očitno je to še ena cvetka te zakonodaje; zakon določa tako, pravilnik pa drugače, slabše za uporabnika user posted image user posted image

@mamica deklicam zgoraj piše, da so ji gledali rok, kot je določen v zakonu


p.s.: v pravilniku je 'zanimiv' še npr. 8. člen, druga alineja user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec, brezposelnost, nadomestilo
16.4.2013 15:22:51   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

pri meni je bilo enako. Šele, ko sem na račun dobila zadnje izplačilo, sem lahko dala za znižanje vrtca in nov otroški dodatek. Izplačila so pa vsakega 15.tega v mesecu.


Torej:
15.4. Zadnje izplačilo >>> 17. 4 lahko daš novo vlogo>>> s 1.5. Ti začne veljati oz. ti v maju pošljejo že spremenjo položnico??

Lahko malo bolj sistematično razložiš tvojo situacijo?

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtec, brezposelnost, nadomestilo
16.4.2013 15:39:01   
mamica deklicam
zadnje nadomestilo sem dobila 15.1.2013. nato sem 22.1. nesla obrazec za spremembo OD in vrtca na CSD. Kmalu dobila novi odločbi, ki sta mi veljali od 1.2. dalje. Tako, da sem marca dobila OD po novi odločbi in položnico za vrtec za mesec februar po tej novi odločbi

Tako, da če je še vse enako: 15.4. dobi zadnje nadomestilo, nato ima 8 dni časa, da odda obrazec za spremembo. Odločbe bodo veljale od 1.5. dalje in v juniju dobi višji OD in manjšo položnico za vrtec

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec, brezposelnost, nadomestilo
16.4.2013 15:42:33   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Paštetka,
očitno je to še ena cvetka te zakonodaje; zakon določa tako, pravilnik pa drugače, slabše za uporabnika user posted image user posted image

@mamica deklicam zgoraj piše, da so ji gledali rok, kot je določen v zakonu


p.s.: v pravilniku je 'zanimiv' še npr. 8. člen, druga alineja user posted image


če povem čisto po pravici, sem sama vedno bolj "zmešana", že če samo berem moje odločbe za OD. Kaj moraš imeti sedaj že kar doktorat iz prava, da vse te stvari zastopiš user posted image user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtec, brezposelnost, nadomestilo
16.4.2013 15:54:16   
petea
še oni ne vem, če bi vse razumeli user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?