|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kje dobiti palete?
24.4.2013 12:38:14   
pomlad08
Navdušila sem se nad pohištvom iz lesenih palet, pa me zanima, a se take palete dobi kje zastonj, kakšne rabljene, stare? Ima katera od vas kaj izkušenj s tem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kje dobiti palete?
24.4.2013 14:11:46   
malaMravljica
Jaz sem tudi videla to vrtno pohistvo iz palet, zgleda lepo, sam men je takoj prislo na misel, da se vedno z nogo zadenes kam ob les spodaj, ta les je se nic gladek in takoj dobis kaksno trsko v stopalo ali roko, ce kaj popravljas al karkoli.

Kje jih dobis? Ce kupis kaksen vecji aparat/masino za doma ti vcasih dostavijo na paleti. Drugace pa je tako, da ko firma kaj dobi na teh paletah jim more nazaj vrnit, se pa vseeno nabereje. Ce gres vprasat v Merkur, Bauhaus, Obi, .. Dobis mogoce kaj zastonj ali kaj poceni. Ce imas blizu doma kaksno privat podjetje pa pojdi vprasat, ce imajo kaj viska za koliko ti dajo. Koliko pa drugace ena paleta stane pa res ne vem.

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 24.4.2013 14:14:49 >

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kje dobiti palete?
24.4.2013 16:02:47   
pomlad08
Hvala ti za odgovor.

Ja, morda grem res povprašat, če jim kakšne odvečne ležijokje v kotih, drugače pa jih bom kupila na bolhi, saj so še kar poceni. Jih pa nameravam prebrusit in pobarvat, tako da naj potem ne bi imele trnja :) Uporabila pa jih bom za posteljo, tako da itak bodo večinoma skrite pod jogijem.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kje dobiti palete?
24.4.2013 20:56:55   
chezAnA
Hotela sem ti predlagati bolho, pa si jo že sama omenila

Imam pa drugo stvar, ki bi jo samo povedala, ti pa potem sama naprej premisli in se odloči. Na tole informacijo sem sama naletela med navdušenim brskanjem po internetu za idejami, kaj vse bi se iz palet dalo narediti:
Les za palete je posebej obdelan in tretiran s kemikalijami. To pa zato, da dlje zdrži vremenske in druge obremenitve. Mislim sicer, da se obdelava lesa razlikuje glede na to, ali je na njih živilo ali neživilo, ne znam pa ti točno kaj več povedati o tem. Morda ve kdo drug?

Vsekakor bi jaz malo razmislila o tem, še posebej, če misliš na ta les postaviti posteljo.


(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kje dobiti palete?
24.4.2013 21:06:12   
elevitka
tukaj prodajajo palete :


http://toma-palete.si/palete_euro.html

http://www.euro-palete.si/

http://www.oglasi.si/PALETE_1200_x_800-pid-chid-oos-2121-oid-17825.php

http://www.oglasi.si/EUR1_PALETE_120X80_NOVE_-_UGODNO-pid-chid-oos-2121-oid-377250.php


_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kje dobiti palete?
25.4.2013 5:18:57   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

Hotela sem ti predlagati bolho, pa si jo že sama omenila

Imam pa drugo stvar, ki bi jo samo povedala, ti pa potem sama naprej premisli in se odloči. Na tole informacijo sem sama naletela med navdušenim brskanjem po internetu za idejami, kaj vse bi se iz palet dalo narediti:
Les za palete je posebej obdelan in tretiran s kemikalijami. To pa zato, da dlje zdrži vremenske in druge obremenitve. Mislim sicer, da se obdelava lesa razlikuje glede na to, ali je na njih živilo ali neživilo, ne znam pa ti točno kaj več povedati o tem. Morda ve kdo drug?

Vsekakor bi jaz malo razmislila o tem, še posebej, če misliš na ta les postaviti posteljo.




Sem tudi jaz nekaj podobnega prebrala. Ko sem bila mala, smo veliko teh palet žagali in ene so dejansko smrdele.

Meni se bolj poraja vprašanje čiščenje pod posteljo, ker se letve križajo. Težko sesat, težko pomivanje tal, hkrati pa se še svinjarija nabira na letvah v luftu- po sredini. Zgleda lepo, ampak nič praktično. Pod posteljo pa se itak vedno nabira en kup svinjarije.
Potem pa je še potrebno razmislit kaj dat tam, ko imaš glavo. Neko desko je treba dat, ali pouštri dol padajo, ali pa se stena takoj umaže! Vprašanje je potem, če se še palete splačajo iz cenovnega vidika.
iSTO ZA VRT, sem tudi sama razmišljala, da bi naredili iz palet eno mini terasico... ampak me je odvrnilo dejstvo, da se spodaj en kup golazni redi.

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kje dobiti palete?
26.4.2013 5:58:19   
froggy
če poznaš koga, ki dela v skladišču, se jih tudi da dobiti.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kje dobiti palete?
27.4.2013 0:12:49   
pomlad08
Živjo, hvala vsem za vse vaše smiselne pripombe in nasvete.

Ja, tudi sama sem naletela na tole težavo s kemikalijami, tako da sva na koncu palete (ja, za posteljo bodo) nabavila pri moževem znancu, ki jih lastnoročno zbija tamle nekje pri Vrhniki in naju ne bo skrbelo glede strupov.

So pa drugače vse palete, kolikor sem uspela zadevo naštudirat, poštemplane in označene, iz kje so in tudi ali so bile HT (termično obdelane) ali MB (obdelane z metil-bromidom) itn. Je pa od leta 2010 prepoved uporabe MB-ja, ker je kancerogen, tako da naj ne bi bile nobene palete več obdelane na ta način.



< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 27.4.2013 0:13:56 >

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kje dobiti palete?
27.4.2013 0:16:49   
pomlad08
Hope, joj, meni gre tudi na živce potem tista umazana stena pri vzglavju, ampak nazadnje, ko sva imela posteljo tudi tako čisto ob zidu, sem okrog in okrog postelje prebarvala steno s pralno barvo v odtenku sivke in se je kar fajn obneslo. Nameravam zdaj nekaj podobnega narest.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?