|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Poračun otroškega dodatka v novem sistemu
28.5.2013 14:19:06   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Petea, a ni tako da za OD imaš 90dni časa ... za preračun subvencije vrtca pa 8 dni.




Otika,
to bi bilo malo nelogično - najprej CSD v 8 dneh obvestiti o novem družinskem članu za ZPV, nato pa čez nekaj dni na istem obrazcu isto obvestilo dati za OD, saj zakon pravi, da mora CSD po uradni dolžnosti preveriti še vse ostale pravice, do katerih je vlagatelj upravičen, in odločiti o njih.
Če je pri novorojenčku zakonsko dopustno vložiti vlogo v 90 dneh, mora to veljati za vse, ne pa samo za določene CSD.


Ker Zupjs piše v 42. členu:
(4) Center za socialno delo po uradni dolžnosti preveri tudi vsa druga dejstva in okoliščine, ki vplivajo na pravico, njeno višino ali obdobje prejemanja, ter izda drugačno odločbo o pravici oziroma odločbo o spremembi priznane pravice.,
mislim, da preračun ZPV spada v to točko; pravica je bila priznana že od prej, zaradi novorojenčka se lahko spremeni višina pravice in seveda obdobje (od kar se je rodil do konca koledarskega leta).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Poračun otroškega dodatka v novem sistemu
28.5.2013 14:21:03   
Anonimen
Ma ja ... saj imaš prav ... pač v glavi imam tistih 8 dni v katerih moraš javit kakršnekoli bistvene spremembe, ki bi vplivale na višino OD, vrtca, itd.

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Poračun otroškega dodatka v novem sistemu
28.5.2013 14:33:12   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: dvakrat mamica
Aha pa še to.....pozabila napisati prej. Moj OD bi moral biti izračunan še po "starem" zakonu, to pa je seveda nemogoče, ker tisti sistem seveda ni več v uporabiuser posted image , tak da pojma nimam kako mi bodo to rešili.

Zdaj sem jaz kaznovana, ker sem rodila med prazniki in v totalno neprimernem času, da bi lahko rešili mojo vlogo-spremembo. Zato so mi rešili od 1.6.2012 naprej, odločbo dobila novembra 2012, prvo nakazilo pa decembra 2012.


Še malo odgovarjam na zgornje sporočilo:
mi smo v decembra 2011 oddali redno vlogo za ZPV za leto 2012; vlogo pa so reševali šele junija, torej po uveljavitvi ZUJF-a (in izdali so odločbi za OD in ZPV) - če bi bil sistem res tak problem in neprilagodljiv za obračun 'starih vlog', potem še kar nekaj vlagateljev lani ne bi moglo dobiti pravilno izdanih 'rednih' odločb, kolikor pa se spomnim lanskih debat, je bilo še kar nekaj takšnih tu na RR, ki so te 'redne' odločbe dobili izdane še kasneje kot mi

(odgovor članu dvakrat mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Poračun otroškega dodatka v novem sistemu
28.5.2013 14:34:38   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ma ja ... saj imaš prav ... pač v glavi imam tistih 8 dni v katerih moraš javit kakršnekoli bistvene spremembe, ki bi vplivale na višino OD, vrtca, itd.



Teh 8 dni pri spremembi družinskih članov po mojem velja, če se npr. ločiš, poročiš, če kdo umre.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Poračun otroškega dodatka v novem sistemu
28.5.2013 14:35:53   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ma ja ... saj imaš prav ... pač v glavi imam tistih 8 dni v katerih moraš javit kakršnekoli bistvene spremembe, ki bi vplivale na višino OD, vrtca, itd.



Teh 8 dni pri spremembi družinskih članov po mojem velja, če se npr. ločiš, poročiš, če kdo umre.

Ja ampak na obrazcu za spremembo podatkov je pa tut rubrika "sprememba števila družinskih članov" ali nekaj podobnega.

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Poračun otroškega dodatka v novem sistemu
28.5.2013 14:38:38   
dvakrat mamica

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ma ja ... saj imaš prav ... pač v glavi imam tistih 8 dni v katerih moraš javit kakršnekoli bistvene spremembe, ki bi vplivale na višino OD, vrtca, itd.



ja tudi meni ni tukaj jasno, za OD novorojenčka imaš 90 dni, za subvencijo vrtca pa v osmih dneh od kar je sprememba nastala, dokumentov pa nimaš?user posted image , res je zmeda touser posted image

Otika, mi nismo dobili nobenega potrdila o rojstvu, pa sem rodila tri otroke v MS, pri prejšnjem otroku ni bilo težav, ker je rojstni list prišel na dom v 5-ih dneh in smo takoj nesli zaradi 8-dnevnega roka na CSD-ju za subvencijo vrtca. Pri tretjem otroku pa je trajalo 15 dni, da so poslali rojstni list, brez njega pa mi vloge-spremembe niso sprejeliuser posted image , vem da so bili prazniki a na to jaz nimam vplivauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Poračun otroškega dodatka v novem sistemu
28.5.2013 14:40:47   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: dvakrat mamica


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ma ja ... saj imaš prav ... pač v glavi imam tistih 8 dni v katerih moraš javit kakršnekoli bistvene spremembe, ki bi vplivale na višino OD, vrtca, itd.



ja tudi meni ni tukaj jasno, za OD novorojenčka imaš 90 dni, za subvencijo vrtca pa v osmih dneh od kar je sprememba nastala, dokumentov pa nimaš?user posted image , res je zmeda touser posted image

Otika, mi nismo dobili nobenega potrdila o rojstvu, pa sem rodila tri otroke v MS, pri prejšnjem otroku ni bilo težav, ker je rojstni list prišel na dom v 5-ih dneh in smo takoj nesli zaradi 8-dnevnega roka na CSD-ju za subvencijo vrtca. Pri tretjem otroku pa je trajalo 15 dni, da so poslali rojstni list, brez njega pa mi vloge-spremembe niso sprejeliuser posted image , vem da so bili prazniki a na to jaz nimam vplivauser posted image

Drugače če je potek roka na dela prost dan, se potek roka prestavi na prvi naslednji delovni dan.

(odgovor članu dvakrat mamica)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Poračun otroškega dodatka v novem sistemu
28.5.2013 14:49:06   
dvakrat mamica

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: dvakrat mamica
Aha pa še to.....pozabila napisati prej. Moj OD bi moral biti izračunan še po "starem" zakonu, to pa je seveda nemogoče, ker tisti sistem seveda ni več v uporabiuser posted image , tak da pojma nimam kako mi bodo to rešili.

Zdaj sem jaz kaznovana, ker sem rodila med prazniki in v totalno neprimernem času, da bi lahko rešili mojo vlogo-spremembo. Zato so mi rešili od 1.6.2012 naprej, odločbo dobila novembra 2012, prvo nakazilo pa decembra 2012.


Še malo odgovarjam na zgornje sporočilo:
mi smo v decembra 2011 oddali redno vlogo za ZPV za leto 2012; vlogo pa so reševali šele junija, torej po uveljavitvi ZUJF-a (in izdali so odločbi za OD in ZPV) - če bi bil sistem res tak problem in neprilagodljiv za obračun 'starih vlog', potem še kar nekaj vlagateljev lani ne bi moglo dobiti pravilno izdanih 'rednih' odločb, kolikor pa se spomnim lanskih debat, je bilo še kar nekaj takšnih tu na RR, ki so te 'redne' odločbe dobili izdane še kasneje kot mi



Tudi mi smo dali vloge decembra 2011, odločbo pa dobili 26.5.2012, spremembo pa 11.5.2012, odločbe pa komaj novembra 2012, veljavne od 1.6.2012......tudi jaz ne vem, kje se je zalomilo. Spremembo smo javili prej kot pa dobili odločbo po starem zakonuuser posted image , odločali so od 1.6.2012 po novem zakonu naprej, za april in maj pa je ena velika luknja!!! Tako za vrtec, ki sem ga plačevala kot da bi bili 4 člani, se pravi višjega, OD za tretjega otroka pa nisem dobila, čeprav je preračunan na letno raven in se upošteva pri subvenciji vrtca kot da bi ga prejemala!?user posted image user posted image , si lahko predstavljaš, da se mi je plačilo vrtca s petimi člani po novem zakonu dvignilo za dva razreda, kot pa po starem zakonu, ko smo bili še samo 4 člani. Pa nimam nobene lastnine, z možem pa dve minimalni plači?! Toliko o tem, kaj nam je naredil ta zakon, OD pa seveda občutno manjši....katastrofa

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Poračun otroškega dodatka v novem sistemu
28.5.2013 14:52:50   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ja ampak na obrazcu za spremembo podatkov je pa tut rubrika "sprememba števila družinskih članov" ali nekaj podobnega.



Ja, seveda je. Ker je bistvena.

Pri odločanju pa mora uradnik podatek pravilno upoštevati, zakaj je prišlo do spremembe družinskih članov; če je zaradi novorojenčka, mora upoštevati 90-dnevni rok, ker ZUPJS ali kateri drugi zakon ni določil, da ta rok, določen v Zakonu o starševskem varstvu ... več ne velja.
Pri vseh ostalih spremembah števila družinskih članov pa odloča v skladu z 8-dnevnim sporočevalnim rokom.

Kot pa zdaj že nekaj dni debatiramo, si seveda določeni uradniki zadeve malo drugače razložijo, nekaterih zadev ne vedo ali nočejo vedeti.



Saj podobno mnogi ne ločijo med uradnim in poslovnim časom ter ne vedo, da npr. vloge lahko oddaš kadarkoli v poslovnem času ustanove.
Žalostno je le, če moraš npr. kot stranka najprej o tem podučiti vratarja-informatorja dotične ustanove, ker te noče spustiti naprej do vložišča izven uradnih ur.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Poračun otroškega dodatka v novem sistemu
28.5.2013 14:58:15   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: dvakrat mamica

spremembo pa 11.5.2012, ...

Odločbo za dodatek za veliko družino so vam izdali?

(odgovor članu dvakrat mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Poračun otroškega dodatka v novem sistemu
28.5.2013 15:22:56   
dvakrat mamica

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: dvakrat mamica

spremembo pa 11.5.2012, ...

Odločbo za dodatek za veliko družino so vam izdali?




Ja odločbo za dodatek za velike družine, samo malo, takoj pogledam........29.11.2012 je bila poslana, prejela pa sem ga pravtako decembra 2012, saj je šel cel za poračun vrtca, za otroka, ki je že bil od septembra v šoliuser posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Poračun otroškega dodatka v novem sistemu
28.5.2013 15:33:46   
dvakrat mamica

IZVIRNO SPOROČILO: dvakrat mamica


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: dvakrat mamica

spremembo pa 11.5.2012, ...

Odločbo za dodatek za veliko družino so vam izdali?




Ja odločbo za dodatek za velike družine, samo malo, takoj pogledam........29.11.2012 je bila poslana, prejela pa sem ga pravtako decembra 2012, saj je šel cel za poračun vrtca, za otroka, ki je že bil od septembra v šoliuser posted image



Petea prosila bi te še za en nasvet, vidim, da si vešča v teh zadevah! Ko sem se konec marca vrnila na delovno mesto, mi je šef dal novo pogodbo o zaposlitvi. Stara bi mi veljala do 29.5.2013-za 8-urni delovnik. S 1.4.pa mi je dal v podpis novo pogodbo za določen čas 6mesecev s 4-urnim delovnikom, kar sem seveda sprejela,saj bi drugače ostala zdaj brez službe. Manjši obseg dela, moje smene sta prevzela šef in šefica, meni pa ne preostane drugega kot da delam popoldanske, nočne smene in vikende, vem da mi ne bi bilo treba, ampak moram če hočem preživeti. A lahko na podlagi manjše plače zdaj zaprosim za ponovno subvencijo vrtca, ki bi bila na podlagi te plače občutno manjše plačilo? Na CSD-ju so mi rekli, da ne, ker sem se prostovoljno odločila, da delam za 4-ure, ampak se nisem, to je bil pogoj, da službo obdržim. Kaj mi predlagaš?

(odgovor članu dvakrat mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?