|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   OD, dodatek za veliko družino in subvencija z...
2.6.2013 11:10:24   
Brbs
Zdravo,

a ve morda katera odgovore na naslednje:
- a še vedno velja če oddaš vlogo za od in dodatek na veliko družino aprila, da se upoštevajo podatki o dohodkih preteklega leta? A še s tem ujameš dodatek za veliko družino (ker ne vem kdaj ga izplačujejo oz ali ga izplačajo tudi kasneje)?
- a so učenci OŠ upravičeni do kake subvencije pri prehrani, če je povprečni dohodek na družinskega člana do 64% povprečne plače? Kdaj lahklo to naslednjo leto uveljavljam, če vem da bodo dohodki za letos v tem razredu? Zaenkrat sem zasledila samo subvencije za dijake....kje najdem kaj o tem?

Hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
2.6.2013 12:53:55   
ajataja
Za dodatek za veliko družino ne oddajaš posebej obrazca ,ker ti je to dodeljeno avtomatsko seveda če ne presegaš cenzusa,ker zdaj po novem ne dobijo vsi kot prej ,ta dodatek še ni bil izplačan niti za prejšnje leto,ker nimajo denarja za izplačilo in nazadnje je bilo rečeno da bodo izplačila za lani v septembru ...za subvencionirano prehrano v osnovni šoli pa oddaš vlogo v avgustu za naslednjo šolsko leto in ti bodo na podlagi odločbe za otroški dodatek dodelili ali pa zavrnili...
tu imaš pa cenzus za subvencijo malice http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/subvencijaMalice.asp

< Sporočilo je popravil ajataja -- 2.6.2013 12:57:35 >

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
2.6.2013 23:07:43   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs
- a še vedno velja če oddaš vlogo za od in dodatek na veliko družino aprila, da se upoštevajo podatki o dohodkih preteklega leta? A še s tem ujameš dodatek za veliko družino (ker ne vem kdaj ga izplačujejo oz ali ga izplačajo tudi kasneje)?

Ne. Ne gleda se datum oddaje vloge. Upošteva se tisti dohodninski izračun, ki je zadnji veljavni na dan odločanja o vlogi. Torej, če so tvojo vlogo obravnavali, preden so postale pravnomočne lanske dohodninske napovedi, potem bodo vzeli predlansko, drugače pa lanske podatke.
Dodatek na veliko družino mora CSD obračunati vsem velikim družinam po uradni dolžnosti.
V kolikor kljub upravičenosti do konca koledarskega leta ne dobiš odločbe, moraš vlogo za dodatek vseeno dati sama.
Ni mi pa znano, ali družini, ki je del leta upravičena do OD, del leta pa zaradi preseganja cenzusa ne, pripada v tistem koledarskem letu dodatek ali ne.

Dodatek se letos predvidoma izplačuje septembra.


- a so učenci OŠ upravičeni do kake subvencije pri prehrani, če je povprečni dohodek na družinskega člana do 64% povprečne plače? Kdaj lahklo to naslednjo leto uveljavljam, če vem da bodo dohodki za letos v tem razredu? Zaenkrat sem zasledila samo subvencije za dijake....kje najdem kaj o tem?

Na strani ministrstva je nekaj informacij o tem (glej točko 3)





IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Za dodatek za veliko družino ne oddajaš posebej obrazca ,ker ti je to dodeljeno avtomatsko seveda če ne presegaš cenzusa,ker zdaj po novem ne dobijo vsi kot prej ,ta dodatek še ni bil izplačan niti za prejšnje leto,ker nimajo denarja za izplačilo

to ne drži popolnoma; nekateri CSD so že lani izplačali dodatke za lansko leto

in nazadnje je bilo rečeno da bodo izplačila za lani v septembru ...

kolikor je meni znano, je september rok za letošnje dodatke



< Sporočilo je popravil petea -- 2.6.2013 23:10:38 >

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
2.6.2013 23:53:23   
petea
napačna povezava o podatkih za malice: tu je pravi

< Sporočilo je popravil petea -- 2.6.2013 23:54:22 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
3.6.2013 7:19:45   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs
- a še vedno velja če oddaš vlogo za od in dodatek na veliko družino aprila, da se upoštevajo podatki o dohodkih preteklega leta? A še s tem ujameš dodatek za veliko družino (ker ne vem kdaj ga izplačujejo oz ali ga izplačajo tudi kasneje)?

Ne. Ne gleda se datum oddaje vloge. Upošteva se tisti dohodninski izračun, ki je zadnji veljavni na dan odločanja o vlogi. Torej, če so tvojo vlogo obravnavali, preden so postale pravnomočne lanske dohodninske napovedi, potem bodo vzeli predlansko, drugače pa lanske podatke.
Dodatek na veliko družino mora CSD obračunati vsem velikim družinam po uradni dolžnosti.
V kolikor kljub upravičenosti do konca koledarskega leta ne dobiš odločbe, moraš vlogo za dodatek vseeno dati sama.
Ni mi pa znano, ali družini, ki je del leta upravičena do OD, del leta pa zaradi preseganja cenzusa ne, pripada v tistem koledarskem letu dodatek ali ne.

Dodatek se letos predvidoma izplačuje septembra.


- a so učenci OŠ upravičeni do kake subvencije pri prehrani, če je povprečni dohodek na družinskega člana do 64% povprečne plače? Kdaj lahklo to naslednjo leto uveljavljam, če vem da bodo dohodki za letos v tem razredu? Zaenkrat sem zasledila samo subvencije za dijake....kje najdem kaj o tem?

Na strani ministrstva je nekaj informacij o tem (glej točko 3)





IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Za dodatek za veliko družino ne oddajaš posebej obrazca ,ker ti je to dodeljeno avtomatsko seveda če ne presegaš cenzusa,ker zdaj po novem ne dobijo vsi kot prej ,ta dodatek še ni bil izplačan niti za prejšnje leto,ker nimajo denarja za izplačilo

to ne drži popolnoma; nekateri CSD so že lani izplačali dodatke za lansko leto

in nazadnje je bilo rečeno da bodo izplačila za lani v septembru ...

kolikor je meni znano, je september rok za letošnje dodatke



Dodatek za veliko družino dobiš za nazaj in ne za eno leto naprej...http://www.mddsz.gov.si/si/medijsko_sredisce/novica/article/1939/7040/4f2bea157b9b62af37fc53cd1949cf48/ je pa bilo po Tv da se je izplačilo premaknilo na september zaradi finančnih težav na ministrstvu za socilne zadeve...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
3.6.2013 7:38:29   
ninini
Jaz sem vlogo za otroški dodatek odala avgusta 2012 in dobimo dodatek za veliko družino šele zdaj v septembru,do zdaj smo ga vsako leto marca in ko sem šla na center vprašat mi je rekla da zaradi finančne krize dobimo vsi letos bolj pozno.Torej bom jaz letos že novo vlogo oddala ko bom šele za prejšnje leto dobila izplačilo.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
3.6.2013 14:07:29   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja
Dodatek za veliko družino dobiš za nazaj in ne za eno leto naprej...http://www.mddsz.gov.si/si/medijsko_sredisce/novica/article/1939/7040/4f2bea157b9b62af37fc53cd1949cf48/ je pa bilo po Tv da se je izplačilo premaknilo na september zaradi finančnih težav na ministrstvu za socilne zadeve...



Ne razumem tvojega zapisa.

Dodatek za veliko družino dobiš za tekoče koledarsko leto, ne za nazaj in ne za leto naprej (če prav razumem, misliš ti letos za naslednje leto ?). Je letni prejemek, ki se ga letos izplača za letošnje koledarsko leto, po odločbah, ki bodo letos praviloma izdane septembra.



Ko družina dobi tretjega otroka, center po oddaji vloge za OD mora po uradni dolžnosti, praviloma se to izvede še v istem koledarskem letu, izdati tudi odločbo o dodatku za veliko družino. Samo če je otrok rojen v zadnjih tednih koledarskega leta, CSD po pregledu zadev izda odločbo ''''za nazaj'''', torej najprej za preteklo koledarsko leto, nato pa tekom leta še za tekoče leto.

Primer:
Če se je otrok rodil leta 2011, je družina do dodatkov upravičena od leta 2011 in ne šele od leta 2012.
Prav tako ni (skoraj) nobene časovne omejitve, koliko dni v letu mora družina izpolnjevati pogoje; dovolj je dejansko en dan izpolnjevanja, da dodatek dobi:
torej: otrok se je otrok rodil 31.12.2011, je družina do sedaj upravičena do dodatka za leto 2011, 2012 in 2013, če se je rodil 1.1.2012, pa samo za leto 2012 in 2013.

Prav tako vsa nadaljna leta CSD po uradni dolžnosti preverja in izda odločbo, če je družina upravičena do dodatka glede na število mladoletnih oz. šolajočih se otrok.

Za letos pa mi ni čisto jasno, kako bodo obravnali primere, ko izpolnjujejo pogoj velike družine in ki so po lanski odločbi za OD še pod mejo 64 %, po odločbi, izdani tekom letošnjega koledarskega leta pa bodo presegli 64-%-ni prag. Verjetno bodo ostali brez dodatka.


Glede neenakega reševanja zadev pri različnih CSD po lanskih spremembah zakonodaje pa je pred nekaj dnevi tekla debata v eni drugi temi na RR.





ninini,
na našem CSD so lanske dodatke izplačali že lani, tudi za vloge, ki so bile odločene po uveljavitvi ''''varčevalne zakonodaje''''.
Letošnje odločbe pa bodo izdane komaj septembra, izplačila pa bodo potem sledila čez nekaj tednov.

< Sporočilo je popravil petea -- 3.6.2013 14:08:21 >

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
4.6.2013 12:47:06   
Brbs
hmmm hvala za odgovore ampak ne vem če ste me prav razumele...

šele letos bodo naši dohodki tako nizki, da bomo upravičeni do od in ostalega. kdaj torej lahko oddam vlogo (v katerem mesecu), če želim da mi upoštevajo dohodke za leto 2013? Včasih je veljalo, da če si oddal do marca, so upoštevali predpreteklo leto, če pa si oddal od aprila dalje, pa so upoštevali že preteklo leto.

Tako da me zanima če to še vedno velja in če bom v tem primeru (da oddam vlogo aprila 2014) naslednje leto dobila tudi dodatek za veliko družino?

za malico pa tak vidim, da smo ven iz cenzusa

hvala!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
4.6.2013 13:01:13   
petea
brbs,
ali kateri od staršev v tem letu ostaja brez zaposlitve?
Potem lahko, ko preneha prejemati plačo in morebitno nadomestilo za na zavodu, daš ponovno vlogo na CSD.

Če pa so se vam samo znižali prihodki, pa se bodo letošnji prihodki upoštevali šele naslednje leto, nekje od maja naprej, ko bodo izdane nove dohodninske odločbe.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
4.6.2013 13:09:15   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs
šele letos bodo naši dohodki tako nizki, da bomo upravičeni do od in ostalega. kdaj torej lahko oddam vlogo (v katerem mesecu), če želim da mi upoštevajo dohodke za leto 2013? Včasih je veljalo, da če si oddal do marca, so upoštevali predpreteklo leto, če pa si oddal od aprila dalje, pa so upoštevali že preteklo leto.



Kaj misliš kot dohodke letošnjega leta ali lanskega (pa da je dohodninska napoved šele sedaj izdana)?

Glede upoštevanja podatkov: upošteva se dohodnina, ki je zadnja veljavna na dan odločanja o vlogi - torej če oddaš vlogo marca, pa ima CSD gnečo in pride na vrsto šele junija, ko je dohodninska odločba za preteklo leto že izdana, potem upoštevajo dohodke lanskega leta, če pa so hitri pri obravnavi, pa npr. aprila še nimajo novih podatkov, potem upoštevajo dohodnino predpreteklega leta.
(Če pa ima en starš že izdano novo odločbo, drugi pa še ne, temu drugemu upoštevajo prihodke predpreteklega leta, prvemu pa preteklega leta.)

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
4.6.2013 15:17:55   
Brbs
ja ja to me zanima, kdaj začnejo upoštevati lanske podatke in ne več predlanskih...najbolje da vprašam csd?

nismo izgubili službe, le dohodki so se znižali.

včasih je bilo jasno napisano, da se z aprilom dalje upoštevajo lanski podatki, zdaj pa to ne piše več in ne vem, kateri mesec naj oddam vlogo da se bodo upoštevali podatki iz preteklega leta. Sploh jaz vedno dobim dohodninsko odločbo kasneje ker uveljavljam olajšave za otroke - kaj zdaj me bo to teplo ali kaj? mož dobi že s prvo rundo...


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
4.6.2013 19:36:48   
petea
brbs,
od tvojega moža bodo uporabili podatke za lani, za tebe pa odvisno, kdaj bo postala pravnomočna tvoja odločba - če je bila poslana v drugem sklopu (lahko preveriš tudi na VIDI), bo pravnomočna in od takrat dostopna tudi CSD, sredi julija.

Ali bodo v tvojem primeru uporabili tvoje podatke za lani ali predlani, je odvisno od tega, kdaj bo vloga obravnavana na CSD - če bo pred pravnomočnostjo nove odločbe, bodo vzeli predlanske podatke, kasneje pa lanske. Preračunaj si, kako razlika v tvojih prihodkih (če sploh kaj) vpliva na izračun OD ter glede na to oddaj vlogo v juniju, če tvoji prihodki nimajo bistvenega vpliva na izračun, oz. v mesecu juliju, če vplivajo.

Koliko te bo napoved 'tepla' - toliko, brez kolikor OD ste ostali v tem času.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
5.6.2013 15:21:01   
Brbs
ja moja odločba ravno vpliva na to ali bomo dobili od ali ne. letos sem jo dobila 4.6....verjetno lahko naslednje leto potem vložim v maju? ali pa juniju, takrat bi že morali imet moje podatke za preteklo leto, če bom jaz dobila domov izračun dohodnine v začetku junija? ampak če vložim v juniju, potem začne veljat z julijem (odločba o od - včasih je veljalo da začne veljati nasledni mesec po vložitvi vloge), kar pomeni, da dobim prvo izplačilo šele avgusta (za julij), ni tako?

kaj to pomeni, če vložim v juniju, pa vseeno zaradi pomanjkanja časa odločbo obravnavajo npr. v avgustu - mi bodo vseeno poračunali za nazaj, a ni tako? potem je najbolje da vložim že kar maja, pa upam, da bodo obravnavali v juniju, ko bodo že znani podatki za preteklo leto in mi bodo upoštevali od junija dalje (ker sem vložila v maju)? user posted image
ma, sem zakomplicirala...ampak gre kar za nekaj eur vsak mesec, pri treh otrocih...

hvala za odgovore


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
5.6.2013 16:06:08   
petea
brbs,
upam, da ti bom vsaj približno jasno znala odgovoriti:

če boste letos dobili odobren OD, boš potem naslednje leto vložila vlogo v istem mesecu kot letos, ker odločba za OD velja eno leto; torej, če boš dala vlogo letos junija, potem boš tudi drugo leto dala v juniju;
pozor: če bi naslednje leto dala vlogo npr. v maju, ti bodo vlogo zavrnili, češ da še imaš veljavno odločbo - in v primeru počasnega obravnavanja vlog se ti lahko zgodi, da maja daš vlogo, avgusta ti javijo, da si dala vlogo prehitro, zaradi čakanja na njihov odgovor pa vmes junija zamudiš pravočasno oddajo vloge (t.j. v mesecu pred iztekom odločbe) ter tako ostaneš brez treh mesecev OD

ne velja samo, kdaj si ti prejela odločbo, kajti zdaj imaš do 1.7. pravico se pritožiti na informativni izračun (če je prišlo do kakršnekoli napake v njem), nato šele postane odločba pravnomočna in šele potem je na voljo na vpogled tudi CSD; zdaj vidim, da sem v prejšnjem sporočilu napisala narobe - informativni izračuni bodo postali pravnomočne odločbe v začetku julija
razmišljam: pri večini upravnih zadev obstaja možnost, da organu podaš pisno izjavo o odpovedi pravici do pritožbe, s čimer odločba takoj postane pravnomočna - morda je to mogoče tudi pri dohodnini (tako bi že ta mesec bila nova dohodninska odločba pravnomočna in bi jo CSD zagotovo moral upoštevati, četudi daš vlogo za OD že v juniju, sploh, če dohodninsko odločbo priložiš k vlogi za OD)


ja, če letos vložiš v juniju, se ti pravica prizna od julija, neodvisno od tega, kdaj vlogo CSD dejansko obravnava; če boš vložila v juliju, pa od avgusta naprej
a, kot sem že napisala zgoraj, drugo leto potem ne gre, da bi vložila vlogo za OD že maja!



še to: glede na tvoje zapise sklepam, da ste ravno na meji 64 %; če padete pod mejo, je šolar upravičen do delne subvencije malice (40%), kar pomeni, da boš avgusta ponovno dala vlogo za tisto pravico, prav tako boš decembra ponovno oddajala vloge, če imaš katerega otroka v vrtcu; če bodo takrat na CSD ugotovili, da bi morali izdati nove odločbe za OD, se bo obdobje pravice do OD za vašo družino zamaknilo, tako da je morda malo težko sedaj kalkulirati za več mesecev naprej

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
6.6.2013 9:47:32   
Brbs
Petea, hvala za odgovore.

OD letos nimamo oz nam je ravnokar potekel. Torej naslednje leto oddajam novo vlogo, ker vem da bomo z letošnjimi dohodki pod mejo. Verjetno bom oddala junija in zraven kopijo dohodninskih odločb. Bom pa tudi prej poklicala csd in se pozanimala, če to gre. Lahko pa potem v juliju še enkrat oddam vlogo za vsak slučaj, če bi prvo obravnavali že junija in upoštevali podatke predpreteklega leta, kaj misliš?

za subvencijo pa nisem vedela - si prepričana? ker vsepovsod ko sem pogledala, je za oš otroke nižji cenzus pri katerem si upravičen do kakršnihkoli subvencij pri malici...za dijake je ta cenzus 64%, za OŠ pa nižji. Tu so podatki:
http://csd-slovenija.org/sl/center/center-za-socialno-delo/see.page/dodatna-subvencija-malice

Ja, decembra bom oddajala vlogo za vrtec, ampak OD itak ne bomo imeli. Smo ga pa imeli letos in so mi zaradi vloge o vrtcu, ki sem jo oddala decembra, skinili tudi od (ki je veljal do 30.4.2013), ampak sem se pritožila in so mi odobrili, torej vrnili nazaj od. Potem pa - verjameš ali ne - sem v marcu letos spet dala vlogo za vrtec (ker sem v vrtec vpisala tretjega otroka) in spet so mi vzeli od, čeprav velja do 30.4.!!! in sem spet napisala pritožbo (sicer samo za en mesec). Vglavnem, csd sam sebi dela toliko dela....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: OD, dodatek za veliko družino in subvenci...
6.6.2013 14:04:23   
petea
Brbs,
glede subvencije malice je letošnji podatek na spletni strani ministrstva


Jaz bi na tvojem mestu konec junija letos dala vlogo za OD, ker ti bodo za izračun vzeli druge, novejše, tebi ugodnejše podatke, kot so jih decembra in marca.
Pa avgusta potem vlogo za subvencionirano malico.
Potem pa tako ali tako decembra za ZPV ...

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Tim, Timotej ali Nik
Belika

Katero ime vam je bolj všeč?

Tim (21%)

Timotej (17%)

Nik (36%)


Število vseh glasov: 467

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!