|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zeliščni domači sirupi
9.6.2013 21:40:57   
Shorty_
Ker je ravno čas bezga, meni ga moja mami pridno kuha in sem ji res hvaležna zato. Me pa zanima kakšne sirupe še kuahte doma? Prosila bi še za kakšen recept, ker se imam tudi sama namen lotit česa podobnegauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zeliščni domači sirupi
9.6.2013 21:51:59   
bubu_bibi
moj dragi možek je pred parimi leti naredil sirup iz smerkovih vršičkov (meni ogaben v vsaki izvedbi), je pa odlično pomagal proti vnetemu grlu in zamašenenu nosu. plast vršičkov je prekril s plastjo sladkorja, spet vršički, sladkor in tako do vrha kozarčka, na koncu pa sladkor. zaprto na sonce (zunanja okenska polica) dokler se sladkor ni stopil - precedil in sva pila. ampak za letos pravi, da smo za vršičke prepozni...

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zeliščni domači sirupi
9.6.2013 22:00:20   
patrino
Mi smo ga pa naredili- v bistvu je bil tudi pri nas mož glavni akter, ki je vse skupaj poštimal do konca- mi smo le pomagali nabirati vršičke. Pri nas ga imamo vsi radi in res pomaga, če koga muči kašelj ali boli grlo. Za letos smo ga naredili ( v bistvu imamo kozarce še na okenski polici )malo več, ker ga mislimo skupaj z akacijevim in bezgovim sirupom, ter domačimi čajčki, namen podarjat tudi za Božič.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zeliščni domači sirupi
10.6.2013 9:35:58   
Umma3
Pri nas delamo bezgov sok iz medu. Jaz sem si poenostavila zadevo in sem "izumila" svoj recept.
10 bezgovih cvetov + 2 bio limoni zrezane na kolobarčke + 1 liter vode + 800 g medu dam namakat za 48 ur. Po tem času odcedim, dodam 2 dcl limoninega soka - precejenega - in prelijem v flaše. Flaše morajo biti obvezno sterilizirane - jaz jih steriliziram kar s parnim strojem/sesalcem, ker je to najhitreje. To je to. A ja, sok hranim v hladilniku, za vsak slučaj, da se nam ne pokvari. Odličen je!
Ima kdo recept za metin sirup?


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zeliščni domači sirupi
10.6.2013 9:46:54   
Felicita
http://www.ringaraja.net/forum/sirupi/m_6060461/tm.htm


metin sirup: http://www.kulinarika.net/recepti/9510/ozimnica/metin-sirup/

bazilikin sirup: http://www.kulinarika.net/recepti/13917/napitki/bazilikin-sirup/

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Umma3)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zeliščni domači sirupi
10.6.2013 22:18:10   
Katrin
Mi vsako leto pripravimo sirup iz smrekovih vršičkov, regratov sirup, metin sirup, včasih tudi bezgov user posted image

Narava nam veliko ponuja user posted image

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zeliščni domači sirupi
10.6.2013 22:25:33   
DeVilla
Mi smo letos zamudili smrekove vršičke... user posted image Menda se pa tud trpotčev sirup dela, kakšne izkušnje?

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?
Regrat je primeren tudi za dojenčke
Regrat je primeren tudi za najmlajše, ki se navajajo na gosto hrano in odkrivajo nove okuse. Primerno pripravljen bo zag...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?