|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
14.7.2013 19:11:51   
patrino
Se opravičujem za zmazek zgoraj, vendar mi nekaj nagaja tole vse skup in ga ne morem popravt. Petea, upam, da se boš znašla ven.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
14.7.2013 19:36:09   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Se opravičujem za zmazek zgoraj, vendar mi nekaj nagaja tole vse skup in ga ne morem popravt. Petea, upam, da se boš znašla ven.


hehehe, tole se pa bere kot naša stara pelin user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
14.7.2013 21:43:38   
patrino
hehehe, tole se pa bere kot naša stara pelin user posted image
Sicer tegale ne razumem ravno, vendar mi boš mogoče ravno ti znala pomagati, ker znaš pričarati vse tiste hecne smeške in sto in eno fotko. Ni kaj zgledaš pravi maher user posted image . Vse tele fore s fotkami in ostalimi zadevami se še nisem spravila gor dajat, saj mi še pri pisanju postov velikokrat kaj nagaja. Recimo, zakaj ne morem tistih zadev, ki jih enkrat označim krepko, spremenit nazaj v normalno- nekrepko?user posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
14.7.2013 22:09:53   
Vijoličarka
 
Patrino, daj ti malo TOLE TEMO  naštudiraj. Garantirano dober 'tečaj', tudi sama sem ga opravila.

Za druge probleme tehnične narave obstaja podforum POGOSTO ZASTAVLJENA VPRAŠANJA   .

Precej si da tudi pomagati z iskanjem (okence zgoraj desno, zraven je narisana lupa).




_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
14.7.2013 22:18:09   
patrino
Hvala Vijoličarka- sem šla poškilit tja na prvi link, ki si ga prilepila, pa sem si rekla, da bom drugič naštudirala, ker je vse tako zakomplicirano videt. Sedajle zvečer sem že tako čisto adijo, pa čeprav tudi jaz nisem ravno šalabajzer za računalnik...Tule gor je nekak problem tudi s tem, da včasih kakšna stvar en dan deluje, drugi dan pa se lahko malo na zobe vržem pa ne gre skoz. No do takrat bom pa kracala tule gor in ga biksala, pa naj me bere kdor me hoče in kdor me moreuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
14.7.2013 22:23:10   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
No do takrat bom pa kracala tule gor in ga biksala, pa naj me bere kdor me hoče in kdor me moreuser posted image



ajajaj. pa ne še ti. mateyka in jaz sva čisto dovolj

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
14.7.2013 22:23:14   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ne razumem, zakaj, če imamo sedaj prosto izbiro odločanja, kako bosta starša koristila starševski dopust, to pomeni, da nam sedaj življenje vodijo drugi, če pa bo zakon določal, da mora vsaj en mesec oče obvezno na dopust, pa bo to pomenilo prosto izbiro staršev. user posted image

...
Še enkrat ponavljam: kako lahko dejstvo, da se sedaj starša prosto odločata o vseh vsaj 260 dneh, pomeni, da rešuje njihove odnose drug, če pa bo določeno, da mora en mesec od tega koristiti mama, enega pa oče, pa bo to pomenilo, da starši sami in glede na svoje želje, potrebe odločajo o tem dopustu?

...


patrino,
še vedno čakam na tvoj odgovor na moji gornji vprašanji.


Drugače pa:
- ja, na novi zakon gledam precej negativno, saj na področjih, ki me zanimajo, ni sprememb v smeri, ki zame predstavljajo izboljšave,

- moje zdravstvene težave so bile takšne, da partnerjeve celodnevne pomoči nisem potrebovala, konkretno in na polno pa svojega dela ne bi mogla opravljati; kolikor je bilo potrebno pokombinirati obveznosti, pa smo zadeve vedno uspešno uredili,

- glede nedemokratičnosti izbora, da je samo en starš na porodniškem, sprašujem tebe, ker si ti to tako argumentirala,

- otroci so nama postali prioriteta, ko sva se odločila, da jih imava, da ustvariva družino ter seveda od kar sva jih spočela, se pri mnogih zadevah odločava tako, kot misliva, da je za celotno družino najbolje, torej ne samo za naju, ampak pomisliva tudi, kaj bo določena odločitev pomenila za otroke,

- pri finančnem vidiku nimam v mislih luksuza, ampak dejstvo, da če je starš pomirjen sam s sabo in se zaveda, da lahko s svojimi prihodki (kolikor toliko) normalno preživi celo družino iz meseca v mesec, bodo tudi otroci mirneje živeli, kot če bodo vsi skupaj razmišljali samo o tem, s čim bodo plačali vsaj najnujnejše stroške in jim ne bodo česa rubili;

- glede na to, da navajaš določene primere, kjer gre za nespoštovanje med partnerjema ali za neuspešno ,dogovarjanje med partnerjema, je po mojem mnenju državna prisila samo oblika merjenja moči in iskanje zunanjih, močnih zaveznikov; seveda za takšne tak zakon pomeni pomoč, samo problem je, da bi namesto jemanja ženskam lahko raje moškim še nekaj dodal pravic

- vsi smo nadomestljivi, vprašanje je samo, koliko uspešna je naša zamenjava; če je nekdo cele dneve z doma, ne pomeni, da je v službi nenadomestljv, kakor tudi ne, da če drug pride večkrat domov ob normalnih urah ali da ne oddela 100 nadur, se ga da zlahka zamenjati; In praviloma pri zamenjavah ne trpijo delodajalci - veliko večji vpliv imajo npr. bolezni, izgube službe ... na posamezne družine; te znajo biti dejanske žrtve

- ja, sigurno da se nosečnice sedaj najbolj bunijo, saj se bo njih zakon najprej in najbolj očitno dotaknil; večina ostalih nas je ''že rešenih'' oz. posledic zakona ne bomo kaj preveč občutile, vsaj v bližnji prihodnosti ne,

- jaz sem srečna s svojim življenjem; in zelo hvaležna, da lahko živim tako, kot živim; kateri zakoni pa me motijo, sem že večkrat napisala - predvsem tisti, ki na hitro in dolgotrajno slabšajo pravice mladih družin
in to zato, ker mlad človek vedno težje dolgoročno načrtuje življenje in življenjsko pomembne odločitve v tej naši ljubi ''kuri''


< Sporočilo je popravil petea -- 14.7.2013 22:25:48 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
14.7.2013 23:04:32   
patrino
Ne razumem, zakaj, če imamo sedaj prosto izbiro odločanja, kako bosta starša koristila starševski dopust, to pomeni, da nam sedaj življenje vodijo drugi, če pa bo zakon določal, da mora vsaj en mesec oče obvezno na dopust, pa bo to pomenilo prosto izbiro staršev.

Ne , življenje nam ne vodijo ne sedaj in nam ga ne bodo tudi kasneje, pa čeprav bo mogoče ta zakon sprejet. Seveda se mu bo treba prilagajati tako kot se je treba vsem. Vendar sem že parkrat ponovila in sem že sama sebi brezvezna: zakoni ti vodijo življenje v toliki meri, kot to nekako dopustiš oz vzameš. Seveda jih je potrebno upoštevati in normalno, da bi bilo marsikdaj lažje, če bi bil kakšen malo drugačen. Samo zakoni te še posebej omejujejo, če se ne zganeš iz svojega zabetoniranega kalupa in ne poskušaš prilagoditi življenja tako, da vsak zakon vidiš tudi iz pozitivne strani.
In če povem na praktičnem primeru, ki si ga izpostavila zgoraj:
Za tiste ženske, ki dandanes ne želijo biti doma 12 mesecev z otrokom in bi si želele en mesec prej porodniško zamenjat s partnerjem, je tudi sedanji zakon prisila oz. jim to onemogoča zakonsko. Seveda se lahko s partnerjem dogovorita, da on koristi svoj dopust ali kaj jaz vem kaj- vendar mu po sedanjem zakonu ne pripada en mesec porodniške.In v končni fazi bo ta ista mamica presrečna zakona, ki je v predlogu, da bo šla lahko en mesec prej v službo, partner pa bo bil čisto po predpisih lahko doma na porodniški. Niso vsi isti in tisto kar je za nekoga prisila, je za drugega možnost izbire.

ja, na novi zakon gledam precej negativno, saj na področjih, ki me zanimajo, ni sprememb v smeri, ki zame predstavljajo izboljšave,


Na področjih , ki tebe zanimajo in , sprembe v smeri ki zate predstavljajo izboljšave. Vendar tisto kar tebe zanima in tisto kar zate predstavlja izboljšavo, ni nujno, da tudi za druge. Oziroma, zakon v sprejemanju je zate čisto neustrezen, za druge, ki se jim zdi neustrezen ta sedanji, pa mogoče ni tako zelo napačen.


pri finančnem vidiku nimam v mislih luksuza, ampak dejstvo, da če je starš pomirjen sam s sabo in se zaveda, da lahko s svojimi prihodki (kolikor toliko) normalno preživi celo družino iz meseca v mesec, bodo tudi otroci mirneje živeli, kot če bodo vsi skupaj razmišljali samo o tem, s čim bodo plačali vsaj najnujnejše stroške in jim ne bodo česa rubili;

med materialnim in finančnim izobiljem in najnujnejšimi stroški ter rubljenjem je še veliko vmes. Tisti, ki delajo cele dneve, tega ne morejo opravičiti s tem, da jim bodo kar vse zarubili, če pridejo prej domov. Razen, če živijo krepko prek svojih zmožnosti. Tisti, ki se dnevno , mesečno , leta pehajo od jutra do večera za zaslužek, ne delajo tega zato, da bi otrokom omogočili tisto kar potrebujejo, temveč veliko več. Pozabljajo pa na marsikaj kar je bolj pomembno. O tem govorim jaz.

- glede na to, da navajaš določene primere, kjer gre za nespoštovanje med partnerjema ali za neuspešno ,dogovarjanje med partnerjema, je po mojem mnenju državna prisila samo oblika merjenja moči in iskanje zunanjih, močnih zaveznikov; seveda za takšne tak zakon pomeni pomoč, samo problem je, da bi namesto jemanja ženskam lahko raje moškim še nekaj dodal pravic


Tiste ženske, ki bodo v bodočem zakonu našle pomoč in zunanje zaveznike ( da bodo zakonsko podprte za to, da gredo prej v službo), se ne bodo počutile, da jim je država nekaj vzela. prav tako bodo tisti moški, ki si želijo biti en mesec doma z otročkom na porodniški in ne na njihovem suhem dopustu, ta nov zakon dojemali kot dodatno zakonsko podprto pravico...Vidiš kako se lahko vidik spremeni, če sama spremeniš zorni kot opazovanja?


- jaz sem srečna s svojim življenjem; in zelo hvaležna, da živim tako, kot lahko živim; kateri zakoni pa me motijo, sem že večkrat napisala - predvsem tisti, ki na hitro in dolgotrajno slabšajo pravice mladih družin
in to zato, ker človek vedno težje načrtuje življenje v tej naši ljubi 'kuri'



No lepo da si. In res je , da nam trenutno res ni najbolj lepo. Vendar ( vedno ta vendaruser posted image ), bi nam bilo lahko še dosti slabše. Bi lahko bili zakoni še bolj mačehovski. Bi bili lahko še bolj apatični pri sprejemanju zakonov kot smo in bi lahko gor sprejeli vse kar se jim zdi. Zaenkrat se mi zdi, da imamo vseeno še nekaj besede pri sprejemanju in nesprejemanju zakonov. Sama osebno mislim da ta zakon ne bo sprejet- če pa se motim, pa se bom nekako tolažila, da je nekje pa vseeno nekaj preprostih družinskih ljudi, ki jim je ta zakon pač pisan na kožo.




_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
15.7.2013 0:21:26   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Za tiste ženske, ki dandanes ne želijo biti doma 12 mesecev z otrokom in bi si želele en mesec prej porodniško zamenjat s partnerjem, je tudi sedanji zakon prisila oz. jim to onemogoča zakonsko. Seveda se lahko s partnerjem dogovorita, da on koristi svoj dopust ali kaj jaz vem kaj- vendar mu po sedanjem zakonu ne pripada en mesec porodniške.


Kolikor poznam sedanji zakon, ne vem, kje bi naj bila zapisana ta prisila oz. onemogočenje, da bi bil partner 1 mesec na porodniški.
Zakon omogoča tudi utemeljeno naknadno prekinjanje in spreminjanje koriščenja dopusta.

Po sedanjem zakonu lahko oba starša prosto in v skladu z dogovorom odločita, kako bosta koristila starševski dopust (oz. sedaj še imenovan dopust za varstvo in nego otroka). Torej ali bo mama 260 dni doma in oče 0 dni ali obratno ali deljeno ali kombinirano katerokoli vrednost vmes.

Torej, če partnerja tako želita, očetu v skladu z zakonom lahko pripada en dan, en mesec ali skoraj 9 mesecev porodniške.
Po novem zakonu pa mu bo pripadalo največ skoraj 8 mesecev porodniške.
Bonus dnevov tukaj nisem upoštevala.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
15.7.2013 10:33:59   
patrino
To je vse lepo in prav v partnerstvu, kjer se da dogovarjat oz. kjer ni stalne dominacije iz ene strani in poklekanja z druge. Vendar povsod ni tako. Kot sem že rekla, je za marsikoga prosta izbira, da je doma v času porodniške ves čas ženska, nekaj samoumevnega. In tudi če je partnerjema dana izbira ( kot je sedaj), se te izbire navadno ne poslužujejo v taki meri, kot bi se lahko, ker je v nekih glavah pač zdravo za gotovo, da so oča v službi, mati pa za pultom in pri deci. Ta " prisiljen" en mesec, pa bo mogoče na tem področju kaj spremenil. Mogoče bodo prišli na svoj račun tiste, ki so do sedaj tretirane in rezervirane za samoumevno 12- mesečno porodniško ali pa tisti, ki bi bili radi en mesec doma ob otroku, pa jih tiste druge samoumevne porodničarke niso pustile zraven.
Vem, da je na prvo žogo zakon, ki pušča izbiro, dogovor...bolj prijazen. Vendar le do tistih, ki se znajo dogovarjati oz. do tistih, ki vedno furajo življenje po njihovo in ne upoštevajo preveč ostalih udeležencev. Tisti, ki pa ponavadi dobijo ostanke oz. se ne znajo postaviti zase, pa jim neka zakonska določba, nudi večjo podporo kot pa jim jo je tista, kjer so kao lahko izbirali.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
15.7.2013 11:48:55   
kindersurprise
Patrino, a resno misliš, da je najboljše za otroka, da je doma s staršem, ki je "prisiljen" v to, da je z njim? Ali drugače, če oče ne želi preživeti tega meseca z otrokom, zakaj bi ga morali k temu siliti? A to pomeni, da je zato slabši oče? Po tvoje verjetno ja. Ah, daj no...100 ljudi, 100 čudi...in ravno tako je z družinami. Da bi pa sedaj morali z zakonom "reševati" družine, kjer se starši niso "sposobni" dogovoriti (ker en dominira nad drugim, ker je mama preveč zaščitniška, itd), kdo bo z otrokom, je pa čisto mimo...Ker če se niso sposobni dogovoriti glede tega, kdo bo doma z otrokom, je verjetno isti problem še na katerem področju (malce karikirano, ampak vseeno - kdo bo šel po otroka v vrtec, kdo ga bo peljal v vrtec, kdo bo šel na roditeljski sestanek, kdo ga bo peljal k zdravniku). Kak zakon bi pa sprejela, da bi jim tam uzakonila "prisilo", da bosta med seboj enakopravna? Pa da ne bo pomote, moj partner, bi (kar se mene tiče) lahko, če bi si tega želel, ostal doma z otrokom, vendar takšne želje ni imel. Pa zato ni nič slabši oče, svojega otroka obožuje, in z njim z veseljem preživlja čas. Meni pa tudi ni bilo prav nič težko doma ostati 1 leto.
Pa še nekaj me pri vsem tem moti...recimo, da oče (iz kateregakoli razloga pač že) ne bo koristil tega meseca porodniške, in bo ta propadel, mati pa bo morala v službo. Kam bo šel pa otroček? V vrtec ne more (ker bo v povprečju star šele 10 mesecev, meja za vstop v vrtec pa je 11 mesecev). Stari starši hodijo v službo. Torej ti ostane samo zasebno varstvo...ja, super. V dveh mesecih boš 2x uvajal otroka na novo varstvo. Prav nič stresno za otročka :(

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
15.7.2013 13:02:40   
zaspancek1
In kaj lahko povzamem iz te 8 strani dolge debate? Da pravzaprav ni problem pri moških (ti itak nimajo težav s tem, ker niti nimajo pri otrocih veliko besede), pač pa pri ženskah. Tako in drugače. Eno je v miselnosti in prilaščanju ekskluzine pravice do nege in varstva otroka v prvem letu, druga pa je v posledici tega - dejanske slabše zaposljivosti, slabše plačanega dela, začasnega dela,... Torej, sprašujem se , drage dame, kaj pa bi pravzaprav rade? Bile stay-at-home moms, ali pa bile poleg materinstva tudi aktivno vključene na trgu dela z vsaj približno enakimi možnostmi zaposlitve, zahtevnosti delovnega mesta in plačila? Seveda to drugo ni enostavno, a je na srečo še vedno možno, je pa pri tem potrebna (če je le mogoča) pomoč in porazdelitev dela med oba starša. Tako otrok resnično ni prikrajšan za nič. In to bi naj bil tudi namen tega predloga zakona in te "prisle", kot jo imenujete. Ja, demokracija in pravica o odločanju - se sliši lepo, samo v praksi je že kako? Da se starša dogovorita na podlagi tehtnega premisleka kdo bo ostal doma z otrokom?user posted image user posted image Ma, dajte no - ko ste izpolnnjevali papirje, ste same obkrožile tisti kvadratek na vaši vlogi, vaši dragi pa pri tem niso niti črhnili. Večini moških je to pač samoumevno - nekaterim je to ženska naloga, drugi bi še kaj koristili, če bi bila draga za to, tretjim bi bilo grozno biti doma z lastnim otrokom,....Pa čeprav je menda vsem jasno, da je prisotnost očeta še kako pomembna in koristna (tako za otroka, kot tudi za očeta in vso preostalo družino) tudi v zelo zgodnjem otroštvu, le- to v praksi nikakor ne zaživi. Tako izgleda to demokratično odločanje - pa ne samo pri nas, pač pa tudi v drugih državah. Pa kaj, boste rekle - če se vsi strinjajo, zakaj bi to spreminjali? Mogoče res, samo ne potem v naslednjem stavku pisat, da vam je itak med porodniško potekla pogodba o zaposlitvi. Pa da dobivate samo službe za določen čas,... Aja, pa da ne pozabimo - kot je bilo že zgoraj napisano (sazi) - trenutni zakon še zdaleč ni tako idealen, kot ga nekatere predstavljate. Že po trenutni zakonodaji obstajajo ženske, ki sploh ne morejo na porodniško, pa to zgleda itak ni tako pomembno user posted image , ker je ženska mogoče? Če bi slučajno imel moški tak problem tisti en ubogi mesec (ubogi v primerjavi z vsem časom, ko imamo probleme ženske), je pa katastrofa? Ja, je lahko težko, ampak večina (ko ste nekatere pisale o sprejemljivosti za večino) pa bi vendarle lahko to koristila. Za druge pa bi bilo potrebno poiskati druge rešitve, še kaj dodati v zakon. Ko vsi govorimo, da so otroci naše največje bogastvo - torej bomo tudi kaj storili zanje - pa to oba starša, ne samo mame, a ne? In če pogledamo predlog zakona z ne tako negativistične perspektive - pomeni pravzaprav podaljšanje dopusta za nego in varstvo otroka, kar pa je defintivno pozitivno in v dobro otroka, a ne? user posted image

Sori, tisto, da se očetov ne sme siliti v nekaj, kar nočejo? A nočejo skbeti za lastnega otroka? A to se vam resnično zdi čisto normalno in ok?user posted image No, jaz nikakor nisem med njimi, ker mi je samoumevno, da bo starš (če si zasluži vsaj ta naziv) poskrbel zavestno in ne z nekim odporom za svojega otroka, ne pa da se bo tega izogibal kot user posted image križa. In če je zaenkrat marsikateri moški še prepričan, da to ni zanj, je čisto mogoče in verjetno, da bi pa po tej izkušnji spremenil mnenje in ugotovil, da je lahko to zelo pozitivna izkušnja. No, pa marsikatera mama tudi, če bo le sposobna sestopiti s piedestala (res imajo s tem nekatere hude težave).
Kar se pa tiče tega, kam z otrokom, če oče tega vseeno ne bo koristil - a vsi avtomatsko dobivate vrtce takoj po koncu porodniške? Jaz ga nisem ne prvič, ne drugič in ni preostalo drugega, kot privat varstvo, pa to za več kot eno leto. Pa nisem bila in še vedno nisem edina takšna. Torej bi bilo to podaljšanje več kot dobrodošlo - tako za samega otroka, kot tudi s finančnega vidika.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
15.7.2013 13:41:35   
kindersurprise
zaspancek1 - najlažje je vzeti nekaj iz konteksta, a ne? Posploševanje, da če oče ne želi ostati en mesec na porodniški, torej avtomatsko pomeni, da ne želi skrbeti za lastnega otroka user posted image in da se skrbi za otroka izogiba kot hudič križa? Mogoče v tvojem svetu, v mojem svetu pa poleg črnega in belega, obstajajo še vmesni odtenki sivine.
In glej ga zlomka, ne živimo vsi v krajih, kjer se ne dobi vrtca...so shoot me user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
15.7.2013 13:50:15   
zaspancek1
Torej bi bilo dobro tudi ta predlog zakona pogledat ne skozi črnino,pa tudi ne belino, pač pa skozi različne odtenke sivine - grem stavit, da bi našli tudi pluse. Npr. podaljšanje dopusta za nego in varstvo otroka? user posted image

(odgovor članu kindersurprise)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
15.7.2013 13:57:25   
kindersurprise
definitivnouser posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
15.7.2013 14:11:09   
patrino
Patrino, a resno misliš, da je najboljše za otroka, da je doma s staršem, ki je "prisiljen" v to, da je z njim?

Ne, tega nisem nikjer napisala, da je bolje za otroka- ravno obratno. Prav zato pravim, da je bodoči zakon dober tudi za tiste mame, ki so sedaj doma kar zdravo za gotovo eno leto, pa jim velikokrat to ne leži najbolj. Ti gledaš le enostransko iz strani " bogih" očkov, ki bodo v nekaj kao prisiljeni ( biti ceeeeel grozno dolg mesec z otročkom več kot bi drugače bili)- ne gledaš pa z vidika tistih mam, ki bi mogoče rade šle prej v službo. In kot je meni znano jih ni tako malo. In če izhajamo še iz dobrobiti otročka- ali ti resnično misliš, da je mamica, ki je " prisiljena" zaradi konzervativnih pogledov in dosedanjega zakona ( na katerega se marsikateri "skrben" očka izgovarja v smislu:" tebi pripada biti doma zato tudi bodi,.... ti si zato doma da pedenaš deco, zato jo tudi daj...ti lahko ob otroku čez dan počivaš, zato dviguj rit poniči, ko dete joče...") biti eno leto doma z otročkom, zanj res nenadomestljiv in edino ustrezen osebek??

Ali drugače, če oče ne želi preživeti tega meseca z otrokom, zakaj bi ga morali k temu siliti? A to pomeni, da je zato slabši oče? Po tvoje verjetno ja.
V mojih očeh oče , ki ne more (zaradi različnih objektivnih razlogov)preživeti tega meseca z otročkom, ni slabši oče. Kajti takšen oče, bo naredil vse, da bo pač drugače nadoknadil tisti mesec in bil z otrokom v drugih časovnih terminih, ki si jih bo zorganiziral.
Poudarek je na tistem, kar si ti napisala :[/b]če oče ne želi preživeti tega meseca z otrokom.... V takem primeru pa je v mojih očeh definitivno slabši oče. Brez dileme.


Pa še nekaj me pri vsem tem moti...recimo, da oče (iz kateregakoli razloga pač že) ne bo koristil tega meseca porodniške, in bo ta propadel, mati pa bo morala v službo. Kam bo šel pa otroček? V vrtec ne more (ker bo v povprečju star šele 10 mesecev, meja za vstop v vrtec pa je 11 mesecev). Stari starši hodijo v službo. Torej ti ostane samo zasebno varstvo...ja, super. V dveh mesecih boš 2x uvajal otroka na novo varstvo. Prav nič stresno za otročka :(

Ja to je tudi ena cvetka, ki je značilna za naše horukarske zakone- tudi sedanji ima kar nekaj takih cvetk ( kot je napisala Zaspanček- tudi sedanji zakon v zvezi s porodniško ni tako brezmadežen za vse)...

Ja, Zaspancek razmišlja podobno kot jaz...

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
15.7.2013 15:07:08   
kindersurprise
Kot prvo, mogoče nerodna formulacija stavka "če oče ne želi preživeti tega meseca z otrokom, zakaj bi ga morali k temu silit", res vodi (pri nekaterih) do edinega možnega zaključka, da oče ne želi preživljati časa z otrokom. Pa ni bilo tako mišljeno. Torej se za nerodno oblikovan stavek oproščam in se popravljam (ter posipam s pepelom)....pravilno bi bilo: "če ne želi izkoristiti starševskega dopusta" (tu pa so lahko v ozadju povsem objektivni razlogi). Včasih prehitro napisane besedo vodijo k napačnim zaključkom.

Sicer pa....dejansko obstajajo tudi očetje, ki ne želijo preživljati časa s svojim otrokom. Ali se mi to zdi normalno? Seveda ne...ampak se dogaja. Pač ne živimo v pravljičnem svetu. In kdo bo čutil posledice? Otrok. Bodisi zato, ker bo zanj skrbel oče, ki si v resnici ne želi biti z njim, bodisi sploh ne bo izkoristil tega meseca starševskega dopusta.

Sploh pa, če se že sedaj partnerja sama ne moreta dogovoriti o koriščenju starševskega dopusta in pri tem skleniti kompromisa, iskreno dvomim, da bo po novo predlagana ureditev bistveno pripomogla k drugačnemu pogledu na starševsko varstvo in starševstvo samo. Očka bo sicer en mesec doma, za kaj daljši čas se pa verjetno (glede, da v to ne bodo "prisiljeni") ne bodo odločali. Menim pač, da ta en mesec ne bo pripomogel k "miselnim premikom" in drugačnemu pogledu na starševstvo. V praksi se zna ta zadeva končati tako, da bo isti mesec še mamica koristila letni dopust (seveda so mišljene mamica, ki se jim ne mudi v službo).



(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
15.7.2013 15:28:07   
patrino
Sicer pa....dejansko obstajajo tudi očetje, ki ne želijo preživljati časa s svojim otrokom. Ali se mi to zdi normalno? Seveda ne...ampak se dogaja. Pač ne živimo v pravljičnem svetu. In kdo bo čutil posledice? Otrok. Bodisi zato, ker bo zanj skrbel oče, ki si v resnici ne želi biti z njim, bodisi sploh ne bo izkoristil tega meseca starševskega dopusta.

Ja res obstajajo očki, ki to ne želijo in , mogoče se sliši neverjetno, pa vendar, veš, da obstajajo tudi take ženske. In Tiste so sedaj primorane bit z otrokom celo leto...kaj praviš, misliš, da je tem otročkom ob teh mamicah naravnost sanjsko?Ne, ravno zato , ker življenje ni pravljično in ker vse ženske tudi niso našle smisel življenja le v materinstvu. Tole sem že tolikokrat ponovila, da je že meni bedno pisat, pa vendar nekatere še vedno pišete ves čas v smislu, da so vse ženske rojene in poklicane za to, da bodo matere, očki pa so pač očki takrat ko se jim zljubi...

Sploh pa, če se že sedaj partnerja sama ne moreta dogovoriti o koriščenju starševskega dopusta in pri tem skleniti kompromisa, iskreno dvomim, da bo po novo predlagana ureditev bistveno pripomogla k drugačnemu pogledu na starševsko varstvo in starševstvo samo. Očka bo sicer en mesec doma, za kaj daljši čas se pa verjetno (glede, da v to ne bodo "prisiljeni") ne bodo odločali. Menim pač, da ta en mesec ne bo pripomogel k "miselnim premikom" in drugačnemu pogledu na starševstvo. V praksi se zna ta zadeva končati tako, da bo isti mesec še mamica koristila letni dopust (seveda so mišljene mamica, ki se jim ne mudi v službo).


Ja najverjetneje bo v velikih primerih tako, vendar kot sem že rekla, verjetno v vseh pač ne. Sama pač poskušam izbezat iz predlaganega zakona nekaj dobrega, kar bo za določene zagotovo. Tako kot že obstoječi ni za vse super.

< Sporočilo je popravil patrino -- 15.7.2013 15:34:37 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kindersurprise)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
15.7.2013 15:35:17   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: kindersurprise

Kot prvo, mogoče nerodna formulacija stavka "če oče ne želi preživeti tega meseca z otrokom, zakaj bi ga morali k temu silit", res vodi (pri nekaterih) do edinega možnega zaključka, da oče ne želi preživljati časa z otrokom. Pa ni bilo tako mišljeno. Torej se za nerodno oblikovan stavek oproščam in se popravljam (ter posipam s pepelom)....pravilno bi bilo: "če ne želi izkoristiti starševskega dopusta" (tu pa so lahko v ozadju povsem objektivni razlogi). Včasih prehitro napisane besedo vodijo k napačnim zaključkom.

Jah no, če je bil tvoj stavek mišljen tako, da oče ne želi koristiti starševskega dopusta, je to pač njegova odločitev. Ima pač pravico, vendar je ne želi izkoristiti. Torej nosi tudi posledice te odločitve - bo pa kako drugače moral poskrbeti za varstvo otroka. Če bo to brezbrižno prepustil mami, potem glej naslednji odgovor. Ker, roko na srce, v resnici je zelo zelo malo takšnih, pri katerih je enomesečna odsotnost (seveda ne nujno strnjeno) dejansko neizvedljiva (ne trdim, da jih ni, ampak med njimi so tudi ženske - torej bi bilo dobro to rešiti za vse, a ne?).

IZVIRNO SPOROČILO: kindersurprise
Sicer pa....dejansko obstajajo tudi očetje, ki ne želijo preživljati časa s svojim otrokom. Ali se mi to zdi normalno? Seveda ne...ampak se dogaja. Pač ne živimo v pravljičnem svetu. In kdo bo čutil posledice? Otrok. Bodisi zato, ker bo zanj skrbel oče, ki si v resnici ne želi biti z njim, bodisi sploh ne bo izkoristil tega meseca starševskega dopusta.


Otrok v takšnem primeru že sedaj čuti posledice, pa za to ni kriva država oz. določen zakon pač pa oče sam, posredno pa tudi mama (ki je izbrala pač takšnega partnerja).

IZVIRNO SPOROČILO: kindersurprise
Sploh pa, če se že sedaj partnerja sama ne moreta dogovoriti o koriščenju starševskega dopusta in pri tem skleniti kompromisa, iskreno dvomim, da bo po novo predlagana ureditev bistveno pripomogla k drugačnemu pogledu na starševsko varstvo in starševstvo samo. Očka bo sicer en mesec doma, za kaj daljši čas se pa verjetno (glede, da v to ne bodo "prisiljeni") ne bodo odločali. Menim pač, da ta en mesec ne bo pripomogel k "miselnim premikom" in drugačnemu pogledu na starševstvo. V praksi se zna ta zadeva končati tako, da bo isti mesec še mamica koristila letni dopust (seveda so mišljene mamica, ki se jim ne mudi v službo).


No, jaz pa gledam na to drugače in verjamem, da bo že en sam mesec (lahko pa tudi več, če bodo starši resnično dobro premislili in izkoristili tisto, kar jim je na voljo in je tudi v korist otroka) vsaj malo pripomogel k spreminjanju miselnost. Žal je pač tako, da je pri marsičem potrebna brca, potem pa že samo steče dalje...

(odgovor članu kindersurprise)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
15.7.2013 16:26:05   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1


No, jaz pa gledam na to drugače in verjamem, da bo že en sam mesec (lahko pa tudi več, če bodo starši resnično dobro premislili in izkoristili tisto, kar jim je na voljo in je tudi v korist otroka) vsaj malo pripomogel k spreminjanju miselnost. Žal je pač tako, da je pri marsičem potrebna brca, potem pa že samo steče dalje...



Saj je brca potrebna tudi nekaterim delodajalcem.....po odzivih sodeč je takih delojalcev precej......ker če je delodajalcu dana zgolj izbira kot zdaj, delodajalec lahko komplicira v stilu, "lažje je, da gre mati, ki je itak že 11 mesecev na porodniški".....ko pa je nekaj zakonsko določeno, pa ne more več komplicirati, ampak se mora tudi delodajalec ukloniti zakonu........

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
16.7.2013 0:49:29   
ZmajTolovaj
Če hočeš otroke, jih boš imel. Pa amen pod kamen.
user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
16.7.2013 7:05:15   
kindersurprise
Imamo pač različna mnenja in poglede....in zgolj to. Kaj je prav in pravično, pa ne morem(o) soditi. Ker ne glede na vse, vsak gleda na problematiko predloga zakona z (zgolj) enega zornega kota. Zagovorniki in nasprotniki predloga.

In strinjamo se, da se ne strinjamo.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
16.7.2013 11:47:28   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Če hočeš otroke, jih boš imel. Pa amen pod kamen.
user posted image


pakistan? okkk.. user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 198
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?