|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Povezava zlom - drugi simptomi?
27.8.2013 9:54:06   
nyna84
Da najprej opišem osnovno stanje:
Hči (5) si je dva tedna nazaj zlomila komolec (zlom v sklepu + odkrušitev konice komolca)
Ker ji je roka otekala, so ji namesto mavca dali zaenkrat samo longeto.
Ko sem ji 3 dni nazaj roko previjala, ker so ji vsi povoji zlezli, sem ugotovila, da je roka modra (podpluta) okrog komolca in po notranji strani roke do zapestja. user posted image

In problem?
V petek sem jo peljala v laboratorij, ker ji je urin grozno smrdel (sem jo zavohala na 3 metre - brez heca), sem jo mogla stuširat, da se je ni več vohalo. Dobila je antibiotik primotren (sirup), ki ga pije vsakih 12 ur. V nedelje na ponedeljek ponoči je bruhala (samo 1x), zjutraj sem jo namesto v postelji dobila spati na tleh sredi sobe starejše hčere (ni znala razložiti, kaj je delala tam), včeraj popoldan pa je dobila še vročino (37,5).

Zdej mi pa ni jasno, a ima res smolo, da ima naenkrat zlom, bakterijo na mehurju, pa še virus (?), ali je lahko to vse skupaj povezano? user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 6:26:26   
Tippi
Po moje ni povezave, ampak nikoli ne veš. vse je možno. kaj pa če bi jo peljala kar k zdravniku na pregled?

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 8:24:51   
Dashenka
100% gre za alergijsko reakcijo na Primotren.

Takoj ga naj neha jemat in pojdi nazaj v ZD.
Zahtevaj lab. analizo urina, da potrdijo če sploh gre za uroinfekt, če bo ta potrjen, potem dobiš drug antibiotik.

Primotren so ena stara jajca od antibiotika, ki v razvitem svetu (prav zaradi hudih in nevarnih stranskih učinkov) ne uporablja več že najmanj 10let!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 8:43:10   
nyna84
Sem poklicala v ZD že včeraj zjutraj, pa so rekli, da počakamo še kakšen dan. Vprašala me je edino, če je pikasta (zaradi antibiotika), kar pa ni. Včeraj ji ni bilo nič in zato nisem klicala nazaj.

Pa niti ne verjamem, da bi se alergijska reakcija pojavila šele po 5 dozah (1 žlička vsakih 12 ur).
Glede tega antibiotika sicer tudi jaz nimam dobrega mnenja. Meni nikoli ne prime. user posted image

Sem pa razmišljala še glede ene stvari .... Po novem, če se poškoduješ/polomiš, avtomatsko dobiš injekcije proti krvnim strdkom. Kako je to pa pri otrocih? ne vem, če je cela roka plava, a to nima nobenega vpliva? Komaj čakam ponedeljek, ko ima kontrolo, da ji pogledajo tisto roko.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 9:46:36   
petea
Če te skrbi, zakaj čakaš do ponedeljka? Do takrat je ja še 5 dni!

Jaz bi na tvojem mestu šla čim prej ali nazaj v ZD ali v najbližjo bolnišnico (drug zdravnik - drugo mnenje). Če zaradi drugega ne, zato, da bi bila jaz pomirjena, da zdravljenje normalno poteka, četudi trenutno stanje grozno izgleda.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 9:57:15   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Če te skrbi, zakaj čakaš do ponedeljka? Do takrat je ja še 5 dni!

Jaz bi na tvojem mestu šla čim prej ali nazaj v ZD ali v najbližjo bolnišnico (drug zdravnik - drugo mnenje). Če zaradi drugega ne, zato, da bi bila jaz pomirjena, da zdravljenje normalno poteka, četudi trenutno stanje grozno izgleda.


Ker se mi zdi, da zadnje čase non stop kličem v ZD. user posted image Po naravi res nisem paničar in kličem ZD v skrajnih primerih (hujše poškodbe, antibiotik) zato se mi zdi pretirano v dveh tednih že petič klicati v ZD. Se mi zdi, da bodo mislili, da si non stop nekaj zmišljujem.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 10:02:00   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Če te skrbi, zakaj čakaš do ponedeljka? Do takrat je ja še 5 dni!

Jaz bi na tvojem mestu šla čim prej ali nazaj v ZD ali v najbližjo bolnišnico (drug zdravnik - drugo mnenje). Če zaradi drugega ne, zato, da bi bila jaz pomirjena, da zdravljenje normalno poteka, četudi trenutno stanje grozno izgleda.


Ker se mi zdi, da zadnje čase non stop kličem v ZD. user posted image Po naravi res nisem paničar in kličem ZD v skrajnih primerih (hujše poškodbe, antibiotik) zato se mi zdi pretirano v dveh tednih že petič klicati v ZD. Se mi zdi, da bodo mislili, da si non stop nekaj zmišljujem.


kaj te briga, kaj si bodo mislili ali rekli. za tvojega otroka gre. boš pa najbrž lažje požrla eno negodovanje zaposlenih v ZD, kot pa slabo vest, če bi se izkazalo, da si zajeb.cala, ker otroka nisi peljala pravočasno k dohtarju.

Nč ne očitam, samo povem, kar si mislim. jaz, če bi bila zelo zaskrbljena, bi šla otroka pokazat, pa naj stane kar hoče. pa paranoična mt gor al pa dol. briga me!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 10:13:06   
petea
nyna84,
moje izkušnje s klicanjem v naš ZD:
meni po telefonu vedno rečejo: 'Če mislite, da je treba priti zadevo pokazat zdravniku, pripeljite otroka. Sami ocenite.'

In tako za nenavadna stanja praviloma sploh več ne kličem. Če starša presodiva, da mora otrok k zdravniku, gre. Pa četudi dvakrat v enem dnevu (tudi to se je enkrat zgodilo). Ker ko zdravnik vidi otroka, lahko presodi, kakšno je stanje. Po telefonu lahko (sestra) samo ugiba.

Včasih se zadeve namreč lahko spremenijo v nekaj urah.
Problem je seveda, če se na slabše.

In seveda si kot starš vedno na udaru.
Če paničariš, pa ni treba, ali pa če ne paničariš, pa zdravnik kasneje presodi, da bi morala.



Pojdita na kontrolo v ambulanto, kjer so jo oskrbeli po zlomu.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 10:34:33   
LuLu
Sine moj je imel pred kratkim zlom komolca. Povedali so mi, da take zlome zelo resno obravnavajo. Komolec je sranje.
Predlagam, da greš takoj v bolnico, urgenco magari, otroški kirurg (napotnica),... in pokažeš otroka.
Da pa si pogosto tam je pa tako nepomemben podatek, da je joj... zato so tam, zato obstajajo, pa če jih je treba 10x na dan klicati. Ni omejitve klicev in obiskov ZD na leto user posted image
Roko je treba pravilno pozdraviti in ne čakaj niti eno noč več.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 10:46:55   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: petea

nyna84,
moje izkušnje s klicanjem v naš ZD:
meni po telefonu vedno rečejo: 'Če mislite, da je treba priti zadevo pokazat zdravniku, pripeljite otroka. Sami ocenite.'
Pri nas te pa vedno že po telefonu odpravijo. Vedno ko so bolne, mi MED. SESTRA že po telefonu pove, da je virus in da je brez veze, da se hodimo kazat. Lani sem za tamlajšo 3x klicala v treh tednih, 3x mi je rekla, da je virus, potem sem znorela,da ne more imet virusa 3 tedne in so na koncu ugotovili, da je pljučnica user posted image user posted image .
Zato ne maram klicat tja.


In tako za nenavadna stanja praviloma sploh več ne kličem. Če starša presodiva, da mora otrok k zdravniku, gre. Pa četudi dvakrat v enem dnevu (tudi to se je enkrat zgodilo). Ker ko zdravnik vidi otroka, lahko presodi, kakšno je stanje. Po telefonu lahko (sestra) samo ugiba.

Včasih se zadeve namreč lahko spremenijo v nekaj urah.
Problem je seveda, če se na slabše.

In seveda si kot starš vedno na udaru.
Če paničariš, pa ni treba, ali pa če ne paničariš, pa zdravnik kasneje presodi, da bi morala.

Pojdita na kontrolo v ambulanto, kjer so jo oskrbeli po zlomu.


Ma sej ne vem ... dva dni po zlomu sem klicala v ZD, ker ji je roka grozno zatekla, prsti so jo boleli, pa težko jih je premikala. So nas poslali v bolnico, da naj pogledajo, kaj je na stvari (To je bilo 16.8.) So ji slikali še enkrat, je bila slika ista kot prejšnja, samo longeto so ji razširili, da je ne tišči, pa rekli so, da mora roko držati v zrak in smo šli domov. ponoven datum so nam dali pa 2.9. Meni se zdi to zelo dolgo obdobje, sploh zdej na začetku. A bomo zdej spet hodili predčasno nazaj?
Zdej prste premika, tarna tako ali tako nikoli ne ... Ugibam, da so take modrice zaradi odlomljenega koščka kosti. Ne vem. Ji bom popoldan odvila roko, da vidim stanje, pa se potem odločim.

Če bi vedela, da je res lahko povezava med poškodbo, bruhanjem, vročino in celonočnim šetanjem po hiši (ker ne spi), bi sigurno že klicala, zdej pa niti nimam osnove.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 10:53:15   
uškinamama
Če bi vedela, da je res lahko povezava med poškodbo, bruhanjem, vročino in celonočnim šetanjem po hiši (ker ne spi), bi sigurno že klicala, zdej pa niti nimam osnove.


Pa kakšno osnovo bi rada? Ni dovolj , da si mama?
Daj primi ta kurčev telefon in pokliči v zd oziroma pelji pupiko tam. Saj so ti punce že napisale. Mater me razpizdi to cincanje.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 10:56:49   
mateyka
po zlomih in zvinih so modrice dokaj normalen pojav. jaz sem mela celo nogo plavo, ko sem si zvila gleženj (od 10cm nad gležnjem in skoraj do prstov). samo ti maš še dodatne težave..
vprašaj danes še na MON, če je lahko povezano (otekanje, šetkanje ponoči, vročina, bruhanje). vsaj jaz bi..

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 11:00:10   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Če bi vedela, da je res lahko povezava med poškodbo, bruhanjem, vročino in celonočnim šetanjem po hiši (ker ne spi), bi sigurno že klicala, zdej pa niti nimam osnove.


Pa kakšno osnovo bi rada? Ni dovolj , da si mama?
Daj primi ta kurčev telefon in pokliči v zd oziroma pelji pupiko tam. Saj so ti punce že napisale. Mater me razpizdi to cincanje.


jaz bi jo kar peljala, brez veze klicat, sej sestra ni šlogarca po telefonu.
plus! če je kaj narobe in sestra narobe svetuje, ni odgovorna za napačno diagnozo. in niti je nima ona kaj postavljat, sej ni zdravnik/ica (itak). tja pejt in ne se pustit odgnat preden nisi zadovoljna.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 11:02:40   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Če bi vedela, da je res lahko povezava med poškodbo, bruhanjem, vročino in celonočnim šetanjem po hiši (ker ne spi), bi sigurno že klicala, zdej pa niti nimam osnove.


Pa kakšno osnovo bi rada? Ni dovolj , da si mama?
Daj primi ta kurčev telefon in pokliči v zd oziroma pelji pupiko tam. Saj so ti punce že napisale. Mater me razpizdi to cincanje.


Pravilno napisano, hvala bogu brez cenzure. Se popolnoma strinjam! Takoj do doktorjev, sama več nič ne odvijaj in glej. Z maminim gledanjem se roka ne more pozdraviti.

Imaš dovolj osnov, da greš nazaj. Ne kličeš, ampak greš tja in naj naredijo kar morajo. Tvoj otrok še raste, to so kosti, ki morajo pravilno funkcionirati. Nimaš sploh kaj razmišljati ... o sebi. Ona rabi pomoč.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 11:11:19   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Če bi vedela, da je res lahko povezava med poškodbo, bruhanjem, vročino in celonočnim šetanjem po hiši (ker ne spi), bi sigurno že klicala, zdej pa niti nimam osnove.


Pa kakšno osnovo bi rada? Ni dovolj , da si mama?
Daj primi ta kurčev telefon in pokliči v zd oziroma pelji pupiko tam. Saj so ti punce že napisale. Mater me razpizdi to cincanje.


jaz bi jo kar peljala, brez veze klicat, sej sestra ni šlogarca po telefonu.
plus! če je kaj narobe in sestra narobe svetuje, ni odgovorna za napačno diagnozo. in niti je nima ona kaj postavljat, sej ni zdravnik/ica (itak). tja pejt in ne se pustit odgnat preden nisi zadovoljna.


Saj sem napisala  "oziroma pelji pupiko tam". Jaz ponavadi kličem v zd koper, ker imamo celo zbrko s pediatri. Ali te napotijo v stari zd, ali v novi zd ali v bolnico, kjer dežura pediater ali direktno na urgenco ali v bolnico s napotnico (ti povejo kje te bo čakala ta napotnica)


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 11:18:03   
Dashenka
Jao - jao.

Ne vem, kaj naj ti še napišemo, da takoj nehaj otroka filat s Primotrenom in spokaj otroka in pojdi do zdravnika:

1. Otekanje roke ni nujno povezano z zlomom.
2. Stranski učinki Priomtrena lahko v skrajnem primeru tudi ogrozijo življenje otroka
3. Med resnimi in pogostimi stranskimi učinki Primotrena je otekanje in bruhanje, med manj pogostimi vendar še vedno znanimi pa izguba zavesti, zmedenost...

Če ne verjameš še enkrat preberi navodila, ki so priložena k zdravilu.

Ta hudič od Primotrena, ni nikjer v EU več registriran, ker je en totaln jajc....

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 12:13:46   
respect
Ni nobene povezave med tem. Otrokovo stanje ni slabše.če bi otrok naprej še bruhal je to lahko stranski učinek primotrena ali pa pač viroza. Otrokovo življenje ni ogroženo.
Otekline ,modrice pa spadajo k zlomu. če ste že 2 x slikali in je bilo ok ,potem tudi dvomim,da zdaj ne bi bilo ok.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 12:18:15   
LuLu
Ja, ampak da bo mama vse to vedela 100% mora k zdravnikom.
Tudi meni ni vedno jasno, da se na forumih sprašuje ali naj kdo gre k dr ali ne. Kaj pa lahko en forum tukaj pomaga user posted image

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 12:42:30   
nyna84
Antibiotik tu nima veze, ker je bila roka poškodovana in otečena en teden pred začetkom jemanja antibiotika. Pa mislim, da ga niti ne pije prvič.

LuLu, sej nisem spraševala, ali naj grem k dr, zanima me le, če je kdo že imel podoben primer, ali je to lahko povezano. Torej, izkušnje me zanimajo. user posted image Če je katera tu Dr. House, pa še toliko bolje user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 12:48:28   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Kako je to pa pri otrocih? ne vem, če je cela roka plava, a to nima nobenega vpliva? Komaj čakam ponedeljek, ko ima kontrolo, da ji pogledajo tisto roko.


Malo sem na to vezala odgovor user posted image  

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
28.8.2013 12:48:54   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Ker se mi zdi, da zadnje čase non stop kličem v ZD. user posted image Po naravi res nisem paničar in kličem ZD v skrajnih primerih (hujše poškodbe, antibiotik) zato se mi zdi pretirano v dveh tednih že petič klicati v ZD. Se mi zdi, da bodo mislili, da si non stop nekaj zmišljujem.



...in na to user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Povezava zlom - drugi simptomi?
2.9.2013 13:03:00   
bubu_bibi

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Pojdita na kontrolo v ambulanto, kjer so jo oskrbeli po zlomu.


podpis. nič v ZD!saj si najbrž iz urgence (predvidevam, da ob zlomu si jo peljala prav tja) dobila na odpustnici napisano, da če bodo komplikacije (kar vročina, otekanje po celi roki, pomodrena roka do zapestja je), pridi nazaj tja. v ZD nimajo rentgena in tam ne delajo travmatologi (ok, tam, kjer hodimo mi) - pelji jo čimprej! pa čeprav bodo mogoče ocenili, da ne gre za nujno stanje, pač boš plačala tisti pregled (čeprav ne verjamem, saj gre za otroka).
srečno!

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?