|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Angleščina od malih nog?
8.9.2013 11:18:39   
sannndra
Zdravo!

Zanima me, ali morda kareri od vas staršev otroke (predšolske) učite poleg slovenščine tudi angleščino? Razmišljala sem, da bi mojo skoraj 2 letnico začela hkrati učiti tudi angleške besede. Ali ima kdo od vas kak nasvet kako počasi učit, da ni zmešnjave?

Lp

_____________________________

BLOG
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Angleščina od malih nog?
8.9.2013 12:05:13   
deni1982
Naš 4 letnik govori angleško skoraj tako dobro kot slovenščino. Mi mu beremo angleške knjigice in gleda predvsem angleške risanke (pa ne cel da, da se razumemo). Prva njegova beseda je bila Duck- račka. Ko sem bila noseča, sem si non stop baby tv predvajala. :)

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Angleščina od malih nog?
14.9.2013 15:22:56   
sannndra
deni1982 hvala za odgovor:)

Bomo malo še knjigice začeli angleške kupovat.
Kadar pa že gleda risanke, je pa tudi na baby tv nastavljeno:) hehe

_____________________________

BLOG

(odgovor članu deni1982)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Angleščina od malih nog?
4.10.2013 23:06:20   
mevita
Pri nas v vrtcu imajo po zaključku dneva možnost tečaja angleščine. Vse skupaj bolj kot igra vendar si presenetljivo veliko angleških beseed zapomnijo. Naša hodi že od 4 leta dalje in moram reči, da ima v primerjavi z letom nazaj danes precej manj zadržka do angleščine. Sigurno pozitivna zadeva. Še eno fajn knjigo so imeli na tečaju kjer skozi risanje spoznavajo besede.
Več o tem:
http://www.kickstarter.com/projects/1919160256/a-story-from-africa


(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Angleščina od malih nog?
5.10.2013 14:58:43   
sannndra
Hej! Hvala za predlog:) Ko bo šla v vrtec, bo tudi kaj takega super. Zihr je zelo fajn da zgodaj začnejouser posted image

_____________________________

BLOG

(odgovor članu mevita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Angleščina od malih nog?
6.10.2013 11:00:03   
Anonimen
Moje mnenje je, da je tečaj angleščine za predšolske otroke "brezvezen" ... pač ok, če je otroku to res zanimivo, da se še na ta način druži itd. ampak da bi ga vpisal samo za to, da se bo naučil angleško pa ne ... se mi zdi da je pri predšolskih najbolj pomembno, da jim melodija angleščine pride v uho, kar dobi če posluša govorjenje in to se čisto odlično da naredit s kakimi primernimi risankami (Jim-Jam itd.) par minut na dan pa pa tut starši, če so imeli pozitivno angleščino na maturi lahko otroka naučijo kako mu je ime al pa kako se reče kaki živali, barvi itd. ... kaj več pa mislim da pri predšolskih otrocih ni potrebe ... pač moje mnenje.

(odgovor članu sannndra)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Angleščina od malih nog?
6.10.2013 13:59:52   
sannndra
Ja sej verjetno res ni nujno. Če se že zgodaj začnejo učit po malem, potem do šole že verjetno dosti besed poznajo.user posted image

Je bil pa ravno danes en primer ekspres učenja angleščine: Gleda hčerka (2leti) dopoldne baby tv, pa pridem k njej in mi reče:"opca papu".. Pa meni ni bilo čisto jasno ali je rekla "ovca ali opica". Pa jo vprašam:" A je ovca papala?" Pa me zmedeno pogleda in reče:"monkey papu"!

Sem bila čist paf! Nikoli je ni še noben učil, kako se reče opica po angleško!user posted image

_____________________________

BLOG

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Angleščina od malih nog?
7.10.2013 22:46:44   
Bralec
Angleščino, pa še kakšen jezik, vsekakor že v prvi polovici OŠ.

Če kaj, jim bo to še najbolj povečalo možnosti...za karkoli.

Nekaj živali že znata našteti...user posted image

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Angleščina od malih nog?
8.10.2013 6:52:11   
patrino
Osebno sem mnenja, da je vse ob svojem času na vrsti. Angleščina tako zgodaj , ni na vrsti, izjemoma, če otrok živi v družini, kjer sta starša iz različnih koncev sveta in mu je tuj jezik nekako vštric s slovenščino. Tako forsiranje pri tako majhnem otročku je vedno le starševska muha , ki ima bore malo skupnega s koristnostjo za otroka.
Marsikateri otrok v predšolskem obdobju še slovensko ne govori najbolje.

Pa jo vprašam:" A je ovca papala?" Pa me zmedeno pogleda in reče:"monkey papu"!
Lep primer. Otrok še ne povezuje , temveč govori čisto papagajsko- da o "papanju" ne izgubljam besed.

Ko sem bila noseča, sem si non stop baby tv predvajala. :)

Kaj takega pa zagotovo pomaga, da je otrok že pred šolo poliglotuser posted image .

Dajte nehat pretiravat no punce. Mogoče bi šle raje ve na kakšen tečaj.Otroci bodo imel še čas in nič ne bodo zamudili.user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Bralec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Angleščina od malih nog?
9.10.2013 11:55:38   
katniss
patrino: Kaj pa poreces, na to, da se danes veliko otrok itak vzgaja v multikulturnih okoljih, kjer se srecujejo z vsaj dvema jezikoma naenkrat?

Nas fant je vzgajan dvojezicno, mami govori slovenski, ati nizozemsko, zraven pa poslusas se anglescino. Punce nic ni narobe, ce se tako trudite. V bistvu je ponavadi najbolje, da je otrok jezikom cimvec izpostavljen (kar je dosti tezje v Sloveniji, kjer je precej homogena druzba), tako da skodite ziher ne. Ce se majo pa se pri tem fajn, pa tolko boljse.

user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
10.10.2013 9:15:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu katniss)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Angleščina od malih nog?
10.10.2013 10:31:59   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: sannndra

Zdravo!

Zanima me, ali morda kareri od vas staršev otroke (predšolske) učite poleg slovenščine tudi angleščino? Razmišljala sem, da bi mojo skoraj 2 letnico začela hkrati učiti tudi angleške besede. Ali ima kdo od vas kak nasvet kako počasi učit, da ni zmešnjave?

Lp


mateyka ti bo znala veliko povedat na to temo. pri njih so trojezični, tako da ima res izkušnje.  upam, da ne bo huda, ker sem jo potunkala user posted image

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Angleščina od malih nog?
23.11.2013 10:40:29   
sannndra
Meni se tudi ne zdi nič narobe, če se že zgodaj počasi začne učiti, ker že zdaj postaja angleščina vedno bolj pomembna tudi pri nas. Ko bodo pa otroci odrasli pa skoraj ne boš imel priložnosti za uspeh, če ne boš znal angleško. Vsaj meni se tako zdi. Sicer pa hvala vsem za izkušnje in nasvete :)

_____________________________

BLOG

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Angleščina od malih nog?
23.11.2013 11:38:54   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: katniss

patrino: Kaj pa poreces, na to, da se danes veliko otrok itak vzgaja v multikulturnih okoljih, kjer se srecujejo z vsaj dvema jezikoma naenkrat?

Nas fant je vzgajan dvojezicno, mami govori slovenski, ati nizozemsko, zraven pa poslusas se anglescino. Punce nic ni narobe, ce se tako trudite. V bistvu je ponavadi najbolje, da je otrok jezikom cimvec izpostavljen (kar je dosti tezje v Sloveniji, kjer je precej homogena druzba), tako da skodite ziher ne. Ce se majo pa se pri tem fajn, pa tolko boljse.

user posted image

Ker se mi ne da še enkrat pisati isto, kopiram iz svojega zgornjega posta, kjer sem moje mišljenje o tem že podala:

Osebno sem mnenja, da je vse ob svojem času na vrsti. Angleščina tako zgodaj , ni na vrsti, izjemoma, če otrok živi v družini, kjer sta starša iz različnih koncev sveta in mu je tuj jezik nekako vštric s slovenščino.

Ti slednji otroci se tega " tujega" jezika učijo spontano, ker njim v bistvu ni tuj. Če pa ti dvoletnega otroka posiljuješ s tujim jezikom, ki ga sliši le takrat, ko se staršu to zdi fino in mu zavrti eno risanko ali pa nekoga plača, da ga nauči par besed ( mimogrede tudi jaz se strinjam, da so vsi, ki so končali OŠ sposobni predšolca naučiti in seznaniti s tujim jezikom kolikor ga je v teh letih sposoben razumeti), je pa to brez veze. In treba je razumet, da je tu govora o 2- letnem otroku. Ki še teh pojmov očitno nima razčiščenih, kako se pravilno slovensko reče piti, jesti,itd...

< Sporočilo je popravil patrino -- 23.11.2013 11:46:23 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu katniss)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Angleščina od malih nog?
23.11.2013 11:50:30   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: katniss

patrino: Kaj pa poreces, na to, da se danes veliko otrok itak vzgaja v multikulturnih okoljih, kjer se srecujejo z vsaj dvema jezikoma naenkrat?

Nas fant je vzgajan dvojezicno, mami govori slovenski, ati nizozemsko, zraven pa poslusas se anglescino. Punce nic ni narobe, ce se tako trudite. V bistvu je ponavadi najbolje, da je otrok jezikom cimvec izpostavljen (kar je dosti tezje v Sloveniji, kjer je precej homogena druzba), tako da skodite ziher ne. Ce se majo pa se pri tem fajn, pa tolko boljse.

user posted image


Samo meni se ne zdi učenje jezika (enkrat ali dvakrat na teden po pol ure) izpostavljenost jeziku......recimo računalnik in tv, revije in časopisi, sosedje, sorodniki lahko tudi štejemo za izpostavljenost jeziku.....učenje z učiteljem pa po moje ni izpostavljenost jeziku.....

Tako smo se mi naučili rečimo srbohrvaščine.....ker smo bili s strani televizije, revij, sosedov, sorodnikov izpostavljeni temu jeziku.....tisto eno leto učenja v petem razredu ni dosti pripomoglo k osvojitvi tega jezika (razen cirilice, ki smo se je tam naučili, danes jo pa itak redkokdo še obvlada, ker ji ni izpostavljen).....danes pa mlajša generacija sploh ne razume več hrvaško ali srbsko.....nima pa težav z angleščino (zaradi računalnika in tv).......gre pač za izpostavljenost jeziku......user posted image

(odgovor članu katniss)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Angleščina od malih nog?
24.11.2013 17:03:03   
sannndra

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: katniss

patrino: Kaj pa poreces, na to, da se danes veliko otrok itak vzgaja v multikulturnih okoljih, kjer se srecujejo z vsaj dvema jezikoma naenkrat?

Nas fant je vzgajan dvojezicno, mami govori slovenski, ati nizozemsko, zraven pa poslusas se anglescino. Punce nic ni narobe, ce se tako trudite. V bistvu je ponavadi najbolje, da je otrok jezikom cimvec izpostavljen (kar je dosti tezje v Sloveniji, kjer je precej homogena druzba), tako da skodite ziher ne. Ce se majo pa se pri tem fajn, pa tolko boljse.

user posted image



Ti slednji otroci se tega " tujega" jezika učijo spontano, ker njim v bistvu ni tuj. Če pa ti dvoletnega otroka posiljuješ s tujim jezikom, ki ga sliši le takrat, ko se staršu to zdi fino in mu zavrti eno risanko ali pa nekoga plača, da ga nauči par besed ( mimogrede tudi jaz se strinjam, da so vsi, ki so končali OŠ sposobni predšolca naučiti in seznaniti s tujim jezikom kolikor ga je v teh letih sposoben razumeti), je pa to brez veze. In treba je razumet, da je tu govora o 2- letnem otroku.


Meni se tudi ne zdi potrebno otroka siliti v tuj jezik. Midva z možem si včasih čisto spontano kak stavek rečeva v angleščini, ker nama je angleščina blizu in sva ji vsakodnevno izpostavljena...kot že skoraj vsak ki danes uporablja internet. Se mi pa ne zdi nič narobe, če hčerka namesto slovenskih risank gleda risanke v angleškem jeziku. In ko namesto besede "raca" uporablja besedo "duck" in podobno, je ne bom popravljala "reče se raca, ne duck" ampak jo probam naučit pravih besed v obeh jezikih. Če na primer sliši besedo v angleškem jeziku in jo nepravilno oziroma površno ponovi, jo popravim in ji pomagam, da se nauči pravilno. Ne mislim pa plačat inštruktorja, da bo mojo 2 letno hčerko učil. O tem ni bilo nikjer govora. Gre bolj za izpostavljenost otroka angleščini in vodenje njegovega samostojnega učenja ob tej izpostavljenost (ki pa se mi zdi koristna).


_____________________________

BLOG

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Angleščina od malih nog?
25.11.2013 18:50:43   
rozilu
Nimam nekih težav z jeziki, sigurno ne govorim perfektno, ampak se lahko razumem. Ampak vsak jezik je imel pri meni čisto drug razvoj in vem, da karkoli bodo otroci rabili, se bodo naučili. Če ga pa ne bodo rabili, bodo pozabili (dokler ne bodo čez par let spet prišli v stik...).

Zato se sploh ne trudim z angleščino pri tamali, čeprav vem, da jo bo krvavo rabila. Sem videla (oz. slišala) otroke, ki so se pri 4ih učili na tečaju (ajde, tudi če je bilo v vrtcu) in so se naučili dog pa cat, pa štet... pa čez par mescev pozabli. No, v šoli pa jovo na novo. Se mi zdi, da je danes dovolj tega v šoli, saj nenazadnje začnejo že veliko prej kot mi.

Če bomo kaj več v tujini ali pa se družili s tujci, bo že pobrala. Poleg tega smo dandanes stalno v stiku preko vseh medijev, kot ste že prej napisale. Ne brani se risank v angl. ali pač s podnapisi (ki jih pri 4h seveda ne bere :). Če bo hotela kdaj brskat po najinih rač. / tablicah/telefonih, mava še vedno vse v angl. Muzika... ma svaša je tega, sploh me ne skrbi.

Italijansko sem se naučila v glavnem iz TVja. Sej smo imeli tudi v šoli, ampak ko sem nehala gledat it. TV, so bile kar naenkrat ocene iz IT ful nižje... anleščina je šla pa gor, ker sem poslušala muziko v angl pa filmi na TV in v kinu. In zdaj mi gre angl. veliko bolje kot it - ki jo uporabljam samo ko sem na dopustu ali v šopingu user posted image

In kot je napisala liliana: večina se je tako naučila srbsko ali hrvaško, jaz pač ne, ker nisem bila sploh z nobenim v stiku (oz. so vsi govorili slovensko), TVja pa tudi nismo vidli. Tisti peti razred pa ni nič prinesu... učim se šele zdaj, ko se veliko družim z ljudmi iz bivše juge. Govorim pač ne, ker bi bilo kar nekaj - sploh pa je moja filozofija: če jaz njih lahko razumem, lahko tudi oni mene.

Nemščina je pa sploh posebej, učila sem se jo izključno v šoli, z nikomer govorila... in je to čisto brez veze, ker sem sproti pozabljala. Šele kasneje, ko sem spoznala sorodnike od mojega iz Nemčije, sem se malo bolj potrudila...

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Angleščina od malih nog?
25.11.2013 22:21:55   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Če pa ti dvoletnega otroka posiljuješ s tujim jezikom, ki ga sliši le takrat, ko se staršu to zdi fino in mu zavrti eno risanko ali pa nekoga plača, da ga nauči par besed ( mimogrede tudi jaz se strinjam, da so vsi, ki so končali OŠ sposobni predšolca naučiti in seznaniti s tujim jezikom kolikor ga je v teh letih sposoben razumeti), je pa to brez veze. In treba je razumet, da je tu govora o 2- letnem otroku. Ki še teh pojmov očitno nima razčiščenih, kako se pravilno slovensko reče piti, jesti,itd...


Treba se je zavedati, da otrok vpisuje "kodni sistem" jezika v "podzavest" do 6 oz. 7 leta starosti. In ko ga nacrtno ucite jezika, ki ste se ga ucili in katereag niste ne rojeni, ne perfektni...., temvec zgolj povprecni ali podpovprecni govorec ga ucite svojih napak in nepravilnosti. ker jih pa zapise v "kodni sistem" ste otroku naredili problem, namesto usluge.




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Angleščina od malih nog?
25.11.2013 22:44:03   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Če pa ti dvoletnega otroka posiljuješ s tujim jezikom, ki ga sliši le takrat, ko se staršu to zdi fino in mu zavrti eno risanko ali pa nekoga plača, da ga nauči par besed ( mimogrede tudi jaz se strinjam, da so vsi, ki so končali OŠ sposobni predšolca naučiti in seznaniti s tujim jezikom kolikor ga je v teh letih sposoben razumeti), je pa to brez veze. In treba je razumet, da je tu govora o 2- letnem otroku. Ki še teh pojmov očitno nima razčiščenih, kako se pravilno slovensko reče piti, jesti,itd...


Treba se je zavedati, da otrok vpisuje "kodni sistem" jezika v "podzavest" do 6 oz. 7 leta starosti. In ko ga nacrtno ucite jezika, ki ste se ga ucili in katereag niste ne rojeni, ne perfektni...., temvec zgolj povprecni ali podpovprecni govorec ga ucite svojih napak in nepravilnosti. ker jih pa zapise v "kodni sistem" ste otroku naredili problem, namesto usluge.




Zato se pa meni bolj od te ure angleščine na teden na tečaju zdi pri tej starosti pomembno, da otrok dnevno sliši slovnično pravilno in preprosto govorjenje angleščine nekoga ki mu je to materin jezik, torej za to, da mu melodija jezika pride v uho in ne da se ga "dudla" določene besede in izraze ... in ravno za take potrebe so mi raznorazni programi z risankami za predšolske otroke zelo zelo fajn (Jim Jam, Caronito, itd.). Pač zdaj ne zagovarjam sedenja pred TVjem cele dneve, ampak par kratkih takih risank na dan pa lahko zelo koristi.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Angleščina od malih nog?
26.11.2013 9:08:54   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Zato se pa meni bolj od te ure angleščine na teden na tečaju zdi pri tej starosti pomembno, da otrok dnevno sliši slovnično pravilno in preprosto govorjenje angleščine nekoga ki mu je to materin jezik, torej za to, da mu melodija jezika pride v uho in ne da se ga "dudla" določene besede in izraze ... in ravno za take potrebe so mi raznorazni programi z risankami za predšolske otroke zelo zelo fajn (Jim Jam, Caronito, itd.). Pač zdaj ne zagovarjam sedenja pred TVjem cele dneve, ampak par kratkih takih risank na dan pa lahko zelo koristi.


user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Angleščina od malih nog?
27.11.2013 17:25:43   
tinkatonka
No nas je življenje popeljalo v tujino. In sine je začel tukaj hoditi v 2. razred mednarodne šole (v angleščini). Je pa že v vrtcu in 1. razredu hodil na angleške urice. In vse tiste osnovne besede (živali, kako mu je ime) je znal lepo povedati, da ni bil res čisti začetnik. Jaz priporočam, če je preko igre in je otroku všeč, zakaj pa ne. Točno tako moj veliki sin zdaj uči mlajšega angleščino. Preko igre, mu "pametuje" kako se kakšni stvari reče, on pa njemu nazaj v lokalnem jeziku :P


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?