|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cokoladna torta
8.10.2013 19:57:39   
rozilu
WOW mateyka, pink enough!!!! user posted image ... to bi bla moja navdušena.... samo raje bi uporabila kaj drugega kot karmin, čeprav bi s tem še najlažje prišla skozi. Kako rastlinsko barvilo, če da zraven še okus, pa še toliko boljše. Bom poskusla maline, brez Thermomixa user posted image . A da jurja hočejo za to zadevo??? Ma naj si jo obdržijo...

mM, ne na prvi sliki je ta krema (ganache) s smetano in belo čokolado, notri je menda bila z navadno al celo temno čokolado. Kaj pa če bi npr. enako nardila s smetano + belo čokolado - skuhala, dodala speštane maline in dala na hladno, naslednji dan stepla? Se malo bojim, da ne bi bila tako čvrsta, ker v drugo mi ni tako fajn čvrsta ratala (pa je bla smetana + čokolada)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Cokoladna torta
8.10.2013 20:13:01   
rozilu
Si bom kar sama odgovorila, našla eno zanimivo stran, kjer so se prav znanstveno lotili ganaša s sadjem...

http://www.keylink.org/knowledgebank/fruit-ganache.php

Ali pa npr. takole: "Use reduced juice: Fruit juice from almost any fruit may be used as a liquid flavoring in ganache. The fruit juice should be heated until it is about half of its original weight. The reduced fruit juice can often be used as a 1:1 (depending on the type of juice you might want to increase the juice slightly) substitute in recipes that call for a liqueur. Like a liqueur, it is stirred in slowly (a little bit at a time) after the ganache has been mixed together."

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Cokoladna torta
8.10.2013 20:14:31   
malaMravljica
uff, ne vem ce je to prav ta krema Mateyka, to delajo punce za na kruh mazat.

Rozilu, hmm ne vem kako najbolje, ker jaz sem sam enkrat delala tako cokoladno kremo kot pravis in nisem najboljsi strokovnjak za to. Jaz bi po moje naredila tako da bi skuhala belo cokolado v smetani in dala v hladolnik, maline bi pa spresala oz dala na nano delcke in jih posebej dala v hladilnik in pol notri sele ko bi mi ze ratala krema. Da slucajno ne bi maline preprecile nastanek kreme oz da se smetana ne bi stepla.

Sej lahko poskusis, kupis en mali loncek smetane, das mal cokolade notri in maline in pol poskusis naredit s tem. Jaz delam vedno probo za tisto torto, ki jo kam nesem, sam jaz imam jedcev kolikor hocem in ni panike so zelo veseli, ko tako ustvarjam.

Ja, jurja za Termomix. Ampak res je, da vsaka ki ga ima rece, da je super. To ti recimo zmelje zitarice, orehe, ti stehta in ti kuha, pa stepa in full nekih postopkov za take fajn penaste kremice. Se ze bila na eni predstavitvi, sam jaz sem rekla, da za kuhanje je zame neuporaben, ni za moj stil kuhanja. ce bi ga pa enkrat enega rabljenege na ebayu za res malo denarja, ampak tu mislim, da bi res imela enkrat sreco, pol bi ga kupila, nek hud denar pa ne bi dajala za to. Sem zdej ze pokurla ta bonus za take zadeve in se nekaj je na seznamu.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Cokoladna torta
8.10.2013 20:18:47   
malaMravljica
Rozilu, super stran.

Da ne bos pozabila slikco torte sem gor zalimat pol.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Cokoladna torta
8.10.2013 20:47:14   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: rozilu
Kaj pa če bi npr. enako nardila s smetano + belo čokolado - skuhala, dodala speštane maline in dala na hladno, naslednji dan stepla? Se malo bojim, da ne bi bila tako čvrsta, ker v drugo mi ni tako fajn čvrsta ratala (pa je bla smetana + čokolada)


je pomembno razmerje čokolada-smetana. več je čokolade, bolj je čvrsta. če si pogledala moj link na začetku, maš razna razmerja ganach za različna polnila. tko da rabiš mal pogledat, pa bo user posted image

aha, vidim da si že pogruntala, da je fora v razmerju, ok pol user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Cokoladna torta
8.10.2013 21:28:45   
StrawberrY
malaMravljica, OMG tale Thermomix, prvič videla zadevo in imam spet jezik do tal. Ko bom velikauser posted image user posted image user posted image bom imela to zadevco, pa tisto mašino za pašto,...user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Cokoladna torta
8.10.2013 21:34:23   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

malaMravljica, OMG tale Thermomix, prvič videla zadevo in imam spet jezik do tal. Ko bom velikauser posted image user posted image user posted image bom imela to zadevco, pa tisto mašino za pašto,...user posted image


+ pecico na kamen za kruh in pico od Häussler
+ se en dober aparat za kavo od Georga za cas ko je original aparat na servisu
+ moj moz bo prezivel brez kaksnega napada na srcu
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Cokoladna torta
9.10.2013 22:04:13   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica


IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

malaMravljica, OMG tale Thermomix, prvič videla zadevo in imam spet jezik do tal. Ko bom velikauser posted image user posted image user posted image bom imela to zadevco, pa tisto mašino za pašto,...user posted image


+ pecico na kamen za kruh in pico od Häussler
+ se en dober aparat za kavo od Georga za cas ko je original aparat na servisu
+ moj moz bo prezivel brez kaksnega napada na srcu
user posted image user posted image user posted image



Jaz sem bolj skromna user posted image , tako da bi zraven thermomixa in mašine za pasto dodala samo še pečico na kamen. Kufeta pa ne pijem user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Cokoladna torta
30.10.2013 16:52:21   
rozilu
No, sem dolžna še fotke letošnje rojstnodnevne torte. Kot vedno, sem malce zamujala in pozabla slikat celo torto... tako da je tukaj en košček, ki je ostal dan po zabavi ;)

Aja, je pa Valery, in pekla sem jo res v petih plasteh, kot lahko vidite user posted image Odlična!!! Edino... ganaš ni ratal kot sem hotela - malo je bil pretekoč.

user posted image

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Cokoladna torta
30.10.2013 17:00:23   
rozilu
user posted image

No tale je bila pa prav na RD: kao temni gozdiček, notri maline namesto višenj; pa namesto smetane sem naredila čokoladni ganaš notri in okrog: bil totalno pretrd; povrhu sem pa z belo čokolado in malinami - pa je bil sprva pretekoč, potem sem pa čarala in je ratal totalno trd user posted image Kakorkoli, torta je bila dobra, čeprav ne čisto po moji zamisli...

No, moj se je odločil, da dovolj tega eksperimentiranja, za njegov RD moram it na klasiko: orehovo torto z masleno kremo... nič roza, pa nobene smetane...

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Cokoladna torta
30.10.2013 19:55:40   
malaMravljica
Pa imas stiriletnico tudi ti. Cestitke mami in hcerki.

Torti sta pa obe lepiiii, cestitke tudi tu. Saj si samo ti vedela, da ni kot si ti hotela, ce je bila fina je vse ok.

Tista moja cokoladna je taka uspesnica, sem jo ze 3 x delala, se en koscek je v hladilniku, vsak ki jo poskusi rece uau. Ni panike, sem toliko fizicno aktivna zadnje dni, da se ne bo niti gr poznal na riti mi user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Cokoladna torta
18.11.2013 10:04:43   
mateyka
da ne začenjam nove teme - pomlad08 je hotela update na Ferrero torto;

načeloma ni tok težka za narest - je pa težka v kg, mislim, da nisem še naredila težje torte v tem življenju. ziher ima 2 kili user posted image ok, je ogromna (visoka 3 nivoje in na vsakem nivoju 4 plasti file), sam težka je, madonca..

fora plasti je pa v tem, da una plast temne čokolade in lešnikov med kremo in napolitankami obvaruje napolitanke, da bi se napile kreme in postale mehke (sem dala samo eno packo kreme v sredini, da se mi ni naslednji biskvit preveč premikal).

evo, tle se vidi kako je sestavljena ta plast:
user posted image

torta za kralje - gigantska ferrero rocher krogla user posted image
user posted image

aja, pa ful lepo in močno diši, za dol past. in naj še omenim, da je res pomembno, da so praženi lešniki in ne surovi.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Cokoladna torta
18.11.2013 10:31:03   
sanelaa
Zelo dobra, nasitna in predvsem enostavna čokoladna torta je tudi tale:

https://www.coolinarika.com/recept/718326/#content_container

Super je če se biskvit prereže na pol in se vmes da kakšna maskarpone krema ali vanilijev puding.
Jaz preventivno v zgornji sloj, ki je sestavljen iz smetane in čokolade, dam še eno veliko žlico želatine fix, počakam da se zmes malo ohladi in začne trdet in potem prelijem po biskvitu.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Cokoladna torta
18.11.2013 10:46:22   
pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


torta za kralje - gigantska ferrero rocher krogla user posted image
user posted image

aja, pa ful lepo in močno diši, za dol past. in naj še omenim, da je res pomembno, da so praženi lešniki in ne surovi.


Vau! Mega je, že po slikici vidim :)
A lešnike sama popražiš in potem stolčeš, al kako? Tega še nisem počela.

< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 18.11.2013 10:55:29 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Cokoladna torta
18.11.2013 11:55:04   
mateyka
tukaj sem našla pražene polovice (lešnikov) in sem jih na roko sesekljala (se dajo lepo sekljat, ker so praženi mehkejši). na mašinci so drugače prefino zmleti - no, to zame pol ni pravi ferrero user posted image ).

moj mož pravi, da je to magična torta - tehta 3 kile, fašeš jih pa 10, ko jo poješ user posted image

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Cokoladna torta
18.11.2013 18:48:37   
malaMravljica
Mateyka, si to torto za kralje ti naredila???? Noro.
JAz sem dobila 2 kg gor samo od gledanja sedaj user posted image


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Cokoladna torta
18.11.2013 23:49:03   
mateyka
evo, sem probala in - moram rečt, da je zame too much. še zdaj se pobiram po enem kosu user posted image
glede na to kako je bila težka, bi mi bilo lahko jasno kaj bo.. zdi se mi, da bi zame osebno rabila tole zmodificirat v nekaj lažjega - vse sestavine na pol (razen recimo bisvita), ziher ne rabiš čez 1 kilo kreme in 200g glazure, da dosežeš primeren okus.. ker vse sestavine so sama zase superca, samo v taki kombinaciji so mi way premočne. komaj sem pojedla en kos. v glavnem, mrcina od torte, res. user posted image

krema mi je ostala in nekaj glazure tudi - bom naredila rolado. lahko potem pokažem kako bo to zgledalo..

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Cokoladna torta
18.11.2013 23:51:05   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
Mateyka, si to torto za kralje ti naredila???? Noro.
JAz sem dobila 2 kg gor samo od gledanja sedaj user posted image


ja, moj mož pravi, da je magična - torta tehta 3 kile, dobiš jih pa 10 gor user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 68
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...
Regratov med
Zdravilna rastlina regrat je poznana vsakemu. Zdravilni so listi, korenina in tudi cvetovi. Iz cvetov lahko pripravite ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?