|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Eni otroci v gledališče, drugi na čakanje
27.9.2013 8:18:19   
Zelenojamka
Posredujem povezavo na članek iz Dnevnika: http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/eni-otroci-v-gledalisce-drugi-na-cakanje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Eni otroci v gledališče, drugi na čakanje
27.9.2013 8:48:54   
Izabelina
link ne dela... vsaj men ne.

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Zelenojamka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Eni otroci v gledališče, drugi na čakanje
27.9.2013 9:03:20   
mateyka
Izabelina - zbriši piko zadaj (na linku).

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Eni otroci v gledališče, drugi na čakanje
27.9.2013 11:41:51   
Gina
http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/eni-otroci-v-gledalisce-drugi-na-cakanje

Ja, tudi v šolah je isto. Staršui pred vsako dejavnostjo podpišejo,d a se strinjajo in bodo plačali. Če ne ostane otrok doma. V nekaterih šolah pa se ravno zaradi tega ukinjajo praktično vse izvenšolske dejavnosti, dnevi dejavnosti. Zbrisani. Vse se dela samo še v šolah, kar je navsezadnje potem vseeno, če jih ne bi bilo, ker ne more en ogled filma na tv konkurirat eni predstavi v gledališču ali eno poslušanje glasbe po cd-ju konkurirati v živo doživetemu koncertu ali obisku glasbene šole ali čemu podobnemu.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Eni otroci v gledališče, drugi na čakanje
27.9.2013 12:45:08   
nyna84
te obogatitvene dejavnosti znajo biti kar user posted image .

V našem vrtcu so se v lanskem letu brez strinjanja staršev odločili, da bodo otroke vozili na glasbeni abonma. Ampak to je pomenilo, da je morala tašča otroka po kosilu voziti nazaj v vrtec, poleg tega smo morali še skoraj vsako predstavo plačati. Mi je dvignilo pokrovko. user posted image Ker bi lahko vsaj vprašali, če se nam zdi prav.

Letos bo baje isto, ampak kaj, naj se grem kregat zaradi 15 € letno? Ampak me jezi, ker če se vrtec odloči, da bo to izvajal za vse (brez soglasja staršev), naj še financira.

Prejšnji teden smo dobili prijavnice za druge obogatitvene dejavnosti za predšolske otroke, ki jih prav tako organizira vrtec:

  • konec januarja 2014: zimovanje (učenje smučanja) 250 €
  • april 2014: šola v naravi 90 €
  • junij 2014: poletna šola v naravi (učenje plavanja) 90 €


Poleg prištejem še zimovanje za četrtošolko (200 €) v začetku februarja, pa mi je takoj jasno, da ne bo šlo, čeprav bi bilo zelo koristno. Ne vem, kako naj v istem mesecu pošljem vsako na svoje zimovanje, če mi to predstavlja 450 - 500 € stroškov (brez smučarske opreme). In če ne gresta? Najbrž se posta čutili zapostavljeni. user posted image

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 27.9.2013 12:46:40 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Eni otroci v gledališče, drugi na čakanje
27.9.2013 13:56:50   
josephine27
Odgovor ravanteljice user posted image

Kar se tiče obogatitvenih dejavnosti v našem vrtcu je pa tako, da so z izjemo avtobusa za končni izlet in plavalnega tečaja vse zajete že v osnovne ceno vrtca. Debato o plavalnem tečaju smo imeli pa na prvem roditeljskem sestanku in so se vsi starši v naši skupini strinjali s tem, da gre njihov otrok na tisti tečaj. Cena je ugodnejša kot, če bi šel potem med poletnimi počitnicami. Do letos razen avtobusa / kombija za končni izlet nismo nikoli plačali nič. Grejo pa otroci na kar veliko predstav.

_____________________________



(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Eni otroci v gledališče, drugi na čakanje
30.9.2013 15:32:02   
liliana
Mi smo v vrtcu plačali lutkovni abonma.......dobili smo položnico direktno z gledališča.....in prevoz na predstavo, ker smo pač na vasi.....na zimovanje je pol otrok šlo, pol ne (večina sicer bolj iz tega razloga, ker otroci niso hoteli iti).....

drugače pa smo imeli ustavnovljen sklad vrtca, kjer so se zbirali prispevki iz prodanega srečelova (prireditev šport in špas), prispevki od prodaje cd-jev naših otrok na različnih vrtčevskih nastopih itd....in iz teh "prispevkov" so se potem krili plavalni tečaj za otroke, ki so zadnje leto v vrtcu, avtobusi za obisk knjižnice, zobozdravnika, obisk glasbene šole itd.....

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Eni otroci v gledališče, drugi na čakanje
1.10.2013 13:10:13   
ronja
Mi smo v vrtcu plačali lutkovni abonma.......dobili smo položnico direktno z gledališča.....in prevoz na predstavo, ker smo pač na vasi.....na zimovanje je pol otrok šlo, pol ne (večina sicer bolj iz tega razloga, ker otroci niso hoteli iti).....

V obeh vrtcih je bilo precej teh dejavnostih, na vse praktično vsi otroci grejo in si seveda želijo it in tista 2 ali 3je, ki ne grejo, so žalostni. V tem vrtcu, kjer sta zdaj, celo podpišeš za vse dejavnosti naenkrat - da se strinjamo, da jih bojo meli, pa nikjer nobene cene ali česarkoli, to sproti zveš...
Na lutke so šli naši peš, pa so bile vseeno dražje, kot če bi šli mi ISTO predstavo gledat v ISTO gledališče popoldne... To mi še zdaj ni jasno...

Moje načelo tu je jasno: rajši bi, da bi se več igrali, to bolj rabijo, vsaj tile mali čmrlji. Vlačenje sem in tja, sploh v kakem snežnem metežu (ne, niso odpovedali ali se zmenili za drug termin) ni vedno "za otroka najboljše". Vsi so bili mokri in čeprav sta jih vzg. vse preoblekli, ko so se vrnili, jih je pol zbolelo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Eni otroci v gledališče, drugi na čakanje
1.10.2013 13:24:57   
ronja
Vtaknila bi se v tisto "praviloma ugodnejšo ceno", ker to skoraj nikoli ni res. Nemalokdaj bi nas ceneje prišlo, če bi šli vsi skup nekam (ali pa sama z malimi) kot če jih pelje vrtec. Primer nedavno: kekčeva dežela: za nas tri punce (torej onidve, ki sta šli in še mene zraven) bi plačale 36€ vstopnine in pot tja in nazaj z avtom bi nas prišla recimo 20 €. Skupaj 56€, za to da sta šli z vrtcem smo dali ravno toliko... In tokrat smo se prav to odločali: ali ju peljeva sama ali gresta z vrtcem - kar smo izbrali iz razlogov navedenih že v članku. Je pa dejstvo, da potem za družinske aktivnosti hitro zmanjka denarja, ker nekje pač moraš to not prinest. Poleg tega obstajajo družine, ki si tega enostavno ne morejo privoščit in si ne želim, da se že v vrtcu začne segregacija...

Lutke so praviloma dražje, čeprav smo v mestu, jih vseeno večinoma povsod peljejo in cene prevozov znajo bit kar zasoljene... Zelo redkokatera reč je prišla ceneje kot če bi ju peljala sama.

Je pa res, da se subvencija MOL pozna - 75 € ni malo:). Vseeno pa recimo organizirajo v vrtcih po 2-3 večdnevna bivanja in če imaš več otrok, se to seveda množi. Ne mislim, da bi morali vse ukinit, vseeno pa bi lahko v trenutnih časih vsaj malo skrčili in mogoče vrgli ven najdražje dejavnosti.

< Sporočilo je popravil ronja -- 1.10.2013 13:27:49 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Eni otroci v gledališče, drugi na čakanje
1.10.2013 14:48:57   
patrino
Poleg tega obstajajo družine, ki si tega enostavno ne morejo privoščit in si ne želim, da se že v vrtcu začne segregacija...

To je to. Po mojem mišljenju bi morali v vrtcih potuhtat v prvi vrsti na slednje, ter temu primerno načrtovati dodatne dejavnosti. Ali naj bi bile te zadevščine organizirane popoldne izven delovnega časa vrtca ali pa po tako resnično ugodnih cenah, da bi bile dostopne res vsem. Če v vrtcu v dopoldanskem času takole lažno demokratično organizirajo plačljive zadeve, s tem , kot je meni znano, kršijo zakon. Poleg tega pa bi se bilo potrebno zavedati, da ljudje , ki to lahko privoščijo otroku, le tega lahko peljejo na željeno dejavnost tudi v privat času in ne bo otrok nič prikrajšan. Nasprotno, pa tisti revnejši, nimajo nobene posebne izbire , če ne morejo plačati vstopnice otroku. Oz. edina izbira je ta, da ga samega ali mogoče v družbi enega ali dveh sotrpinov, pustijo v vrtcu v drugi skupini ali pa ob eni ta levi strokovni delavki, ali pa ga starši tisti dan zadržijo doma. Jaka mi izbira. Verjamem, da so nekateri starši čisto nerealni in bi radi v sklopu vrtca imeli svega i svašta. Vendar na plečih vrtca in njegovega vodstva je, ali to dovoljuje ali ne. Tako, da so v glavnem oni odgovorni, če se to tako neustrezno izvaja in nihče drug. Ker pa je vrtec čedalje bolj podoben eni ljubi trgovini, pa so zadeve takšne kot so.
K sreči so pri nas malo bolj osveščeni v tej smeri oz. se vodstvo ne pusti kar tako obračati. Tudi pri nas pridejo kakšni animatorji oz. gredo naši otroci kam, vendar je večina teh zadev neplačljivih oz. se cehe sučejo okrog 2 evra za kakšno dodatno dejavnost. Res tako bolj simbolično, da se ve , da ni vse zastonj oz. gre še tisto ponavadi iz sklada, ki je odprt za vrtec in se nanj izteka denar, ki ga dobijo od prodanega starega papirja, ki ga zbirajo starši in otroci..

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Eni otroci v gledališče, drugi na čakanje
2.10.2013 3:36:56   
ronja
To imate pa fajn zrihtano. V Lj. je večina vrtcev takih kot sta ta dva, vsaj kar se pogovarjam s starši. Verjetno predvsem zaradi staršev, ki jim teh dodatnih aktivnosti ni nikoli dovolj... In vzg. so vedno pohvaljene, če se to grejo in če se ne, niso... In se krog vrti... Meni se zdi pa grozno, ko pride dete iz vrtca in mi pojamra, da nima časa "brat" knjigice ali pa se malo igrat... Ja, res je, da jih ne puščam v vrtcu po 9 ur, v tem primeru bi se meli čas tudi igrat, ampak vseeno... Celo življenje bojo še noreli okoli, dajmo jim vsaj najnežnejše otroštvo naredit malo bolj brezskrbno, brez obveznosti, milijon "must" aktivnosti... Ko tako uživajo, če se en popoldan spomniš, danes bi pa lahko šli...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Eni otroci v gledališče, drugi na čakanje
2.10.2013 6:57:16   
aprilčica07
Pri nas je zelo podobno, kot je Josepine27 napisala, z to razliko, da smo imeli lani tudi plavalni tečaj zastonj - ga je krila mestna občina. Druge aktivnosti, ki so bile plačlljive so ukinjene že ene par let. Namesto v gledališče jim vzgojiteljice naštimajo predstavo, isto jim dajo vstopnico in potem se odpravijo to gledat, pa za koncert tudi podobno naštimajo. Meni se to zdi super.

Kako je v šoli pa še nimam prave predstave. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Eni otroci v gledališče, drugi na čakanje
2.10.2013 11:45:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če v vrtcu v dopoldanskem času takole lažno demokratično organizirajo plačljive zadeve, s tem , kot je meni znano, kršijo zakon.


Nam so v vrtcu in tudi sedaj v šoli rekli, da obstajajo obogativene dejavnosti, ki so del kurikuluma, so pa na žalost plačljive, ker pa so plačljive, pa vseeno niso obvezne......med te obogatitvene dejavnosti naj bi spadale tudi lutkovne predstave.....zato se te obogatitvene dejanosti tudi izvajajo v dopoldanskem času.....

Druge plačljive dejanovsti, ki so se oz. se še ponekod izvajajo kot so plesi itd....pa se izvajajo v popoldanskem času oz. po počitku otrok, ko je "izobraževalni" proces že zaključen.......

Tako da, če je neka dejavnost obogatvena in del kurikuluma, verjetno ni kršitev zakona, če je tam navedena kot obogativena dejavnost......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?