|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   že na začetku ''pretežka'' nosečka
5.11.2013 13:20:15   
seed
pozdravljene mamice, nosečke, bodoče mamice ali pa le mimoidoče :) sem mamica 15mesecev staremu fantku in ponovno nosečka. seveda zelo vesela nosečka. preglavice in bele lase mi dela le moja teža. z fantkom sem zanosila z 70kg in se zredila za 12kg kar je neka normala... po porodu pa so šle kile le še navzgor... posledično sem danes v 8.tednu nosečnosti z 90kg, torej vsaj 20kg viška. vem da shujševalne diete in temu podobne packarije nikakor ne sodijo v nosečnost, zato to odpade... vseeno pa ne vem kako bise spopadla z tem, saj bolj kot kasrkoli drugega doživljam stres zaradi tega :/ pa tudi nočem, da bi bilo z dojenčkom kaj narobe. ima katera podobne težave, je imela? prosim za kak nasvet, vsak pride prav... razmišljala sem že o dieti za sladkorne bolnice v nosečnosti, nisem pa se pozanimala pri gin, ker še nisem imela prvega pregleda... v vsakem primeru hvala za vsak odgovor in lepo nosečnost še naprej
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: že na začetku ''pretežka'' nosečka
5.11.2013 13:48:50   
metuljčica87
Sem na istem kot ti, s tem da to nosečnost kljub temu da jem normalno hujšam oz. sem na enaki teži. Pri prvem sem se zredila 9 kg, zdaj pa sem v 31. tednu na -2kg. Možno da bo pri tebi enako, v vsakem primeru pa se ne sekirat, glavno da se otrok dobro razvija in da ješ čimbolj raznoliko, za hujšanje bo dovolj časa po porodu user posted image

_____________________________

Jure: 23. 8. 2009

Aljaž: 4. 1. 2014

(odgovor članu seed)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: že na začetku ''pretežka'' nosečka
5.11.2013 13:58:01   
mateyka
probaj čimveč zelenjave in čimmanj mastno. recimo, da maš žlico olja, za vse obroke čer dan razporejeno, dovolj. pa recimo sadje, oreščke in zelenjavo za vmesne obroke/malice. pa malo sladkega in veliko tekočine, sej to veš user posted image

pa obroke probaj količinsko omejit. količinsko eno pest (če stisneš pest - ta VOLUMEN naj bo količina hrane za v želodec) za malice, 2 za kosilo in to 6x na dan. pa bit picajzlasta s tem. če maš krizo, pojej kako dodatno sadje. mandarine, pomaranča, hruška ali jabolko.

(odgovor članu metuljčica87)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: že na začetku ''pretežka'' nosečka
5.11.2013 13:58:24   
Najaa
Komot imej dieto za sladkorne bolnice. To namreč ni dieta ampak zdrava prehrana tako da pozdravljam idejo, ker bo koristilo tebi in dojenčku. user posted image

(odgovor članu metuljčica87)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: že na začetku ''pretežka'' nosečka
5.11.2013 13:59:11   
magdalenica
Nekaj mi v tvoji zgodbi ni jasno ... Kako to, da si se v enem letu po porodu zredila še za ~10 kg?

Preden se po nepotrebnem lotiš kakršne koli (pa čeprav sladkorne) diete, razmisli, ali imaš kakšne čudne prehranjevalne vzorce? Ješ premalo obrokov in tiste potem zelo obilne ali prepozno? Piješ sladke pijače? Si kanta za otrokove ostanke? Ti paše junk food, sladkarije, pice, ...? Se premalo giblješ? Premalo spiš?

Skušaj najprej sanirati takšne prehranske nedoslednosti, preden začneš karkoli aktivno spreminjati v svojem življenjskem stilu.

(odgovor članu seed)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: že na začetku ''pretežka'' nosečka
5.11.2013 14:16:12   
Najaa
Meni je pa jasno. Jaz sem se tudi zredila po porodu. Ker doječa mamica mora veliko jesti in kadar ji paše. Sam vsaki doječi mamici kile ne letijo dol, nekaterim se tudi nalagajo. user posted image

Resno. Res poglej malo svoj prehrambeni vzorec. In tisto s sladkorno dieto jemljem iz svoje izkušnje, ko sem res imela sladkorno v nosečnosti in nam je predavateljica zdrave prehrane najprej rekla, da naj na to prehrano ne gledamo kot na dieto, ker to je zdrava prehrana.

(odgovor članu magdalenica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: že na začetku ''pretežka'' nosečka
5.11.2013 14:37:42   
Lukka
Spoštovana avtorica!

Kljub temu, da primerno svojemu spolu, nisem nikoli zanosil, sem se o tvoji težavi pogovarjal z možem (zdravstvena stroka).

Nikakor nisi edina s takimi težavami, ki so prav tako hitro rešiljive. Svojo težo boš dobila nazaj najkasneje v treh mesecih, verjetno pa kar do novega leta.
Mož svetuje, da se nikakor ne "šparaš" pri hrani, ker bi to lahko negativno vplivalo na dojenje. Zato tukaj ne imej nikakršnih izletov v neznano.
Svetuje naslednje. Zjutraj, preden karkoli narediš popij 3 dl vode, kar ti bo omogočilo, da se ti bodo na hitro prebudili vsi notranji organi in začeli hitro delat, presnavljat. Jej po 6 obrokov na dan, zvečer se po sedmi uri malo prišparaj. Seveda si pa lahko privoščiš mmirno kako zelenjavo v neomejenih količinah. Nikakor pa ne težke hrane. In zdaj tisto - najpomembnejše. HOJA (ne navkreber). Najdi čas - naj tvoj partner tisto uro popazi na otroka in obvezno vsak dan pojdi hodit za eno uro. Pozor to ni tista počasna hoja, ki jo opraviš na otroškem sprehodu. Hoja, ki je hitra hoja, da ti pospeši srčni utrip. Za začetek naj bo ura dovolj, po enem mesecu prešaltaj na uro in pol. Lahko pol ure zjutraj, potem pa uro v kosu popoldan.
Vem, da to pri majhnem otroku vsekakor ni mačji kašelj, vendar je še toliko bolj pomembno, da si z otrokom sproščena, ravno prav obtežena, mlada simpatična mamica. Torej - tiste ure ti ne sme biti žal. In prosim, sporoči rezultate čez mesec dni.
srečno.

(odgovor članu seed)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: že na začetku ''pretežka'' nosečka
5.11.2013 15:03:09   
Katy78
Jaz sem tudi v prvo nosečnost štartala z nekaj preveč kg pa sem se na koncu zredila le 6kg s tem da se nisem pri hrani nič pazila, enostavno mini pasalo jesti več kot sicer. Po porodu sem se tudi jaz zredila, so mi sladkarije fuuul pasale. Tako sem v drugo nosečnost spet štartala s preveč kg sem pa bila od 30. tedna dalje na dieti (nisem stradala, samo bila je pač zdrava prehrana) in sem imela po porodu 3 kg manj kot pred zanositvijo. Samo kaj, ko sem se po porodu spet zredila. user posted image Zdaj jih pa kilce poooočasi izgubljam. Tako da drži se zdrave prehrane, sadje, zelenjava, 5 obrokov čez dan, dovolj tekočine, pa bo. Srečno!

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: že na začetku ''pretežka'' nosečka
5.11.2013 17:37:10   
radirka
Tudi sama imam tak problem.. Po porodu sem se redila in redila in.. zdaj sem štartala nosečnost z velikim viškom.. zanima me kaj več o sladkorni dieti v nosečnosti - kaj jesti, kako jesti.. bi se jo tudi sama držala pa ne dobim nikjer nič pametnega.. s tem da sem sama rizično noseča in moram ležat tako da šport odpade :(

_____________________________

Sreča je tam, kjer je srce.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: že na začetku ''pretežka'' nosečka
5.11.2013 17:58:02   
Lukka
Avtorica!

Pardon, jaz sem površno prebral. Ti si ZDAJ noseča. Jaz sem mislil, da želiš izvedeti kako kile zbit dol ko rodiš. Tako da moj prejšnji post je namenjen tistim mamicam, ki so rodile in se želijo znebiti odvečnih kilogramov.

Hoja je tudi za nosečnice super, le da pazi, da ne bo HITRA hoja, ker to pa v času nosečnosti ni priporočljivo. Se opravičujem za nesporazum. Kar se vode tiče - ostaja isto.

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: že na začetku ''pretežka'' nosečka
5.11.2013 18:48:17   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Hoja je tudi za nosečnice super, le da pazi, da ne bo HITRA hoja, ker to pa v času nosečnosti ni priporočljivo.


ja, le pazi, lahko otrok ven pade user posted image tečt pa ne smeš od prvega plusa, to je pa itak prepovedano do rojstva user posted image

p.s. seveda lahko hitro hodiš. ne verjet vsemu kar kdo na RR napiše..

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: že na začetku ''pretežka'' nosečka
5.11.2013 19:05:39   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Komot imej dieto za sladkorne bolnice. To namreč ni dieta ampak zdrava prehrana tako da pozdravljam idejo, ker bo koristilo tebi in dojenčku. user posted image

podpis!
6 obrokov na dan(na 3 ure, količinsko približno eno pest, kot je že predhodnica napisala), v vsakem naj bo zastopan sadje/zelenjava, beljakovine(meso, ribe,mlečni izdelki ali stročnice), ogljikovi hidrati (testenine, krompir ali kruh) in maščobe(sem pašejo tudi semena). neomejeno (skoraj) lahko poješ zelenjave in mesa, posebno pa pazi pri ogljikovih hidratih in sadju-to najbolj redi. raje več zelenjave, kot krompirja! to je samo na hitro, se pa pozanimaj pri G, če ti lahko bolj natančno razloži. sigurno pa ne bo nič narobe, ker to res ni dieta, ampak zdrava prehrana!
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Hoja je tudi za nosečnice super, le da pazi, da ne bo HITRA hoja, ker to pa v času nosečnosti ni priporočljivo.


ja, le pazi, lahko otrok ven pade user posted image tečt pa ne smeš od prvega plusa, to je pa itak prepovedano do rojstva user posted image

p.s. seveda lahko hitro hodiš. ne verjet vsemu kar kdo na RR napiše..

lahko športaš v nosečnosti kolikor želiš, če se počutiš uredu. torej tudi v hribe lahko hodiš, pa tečeš tudi lahko...ampak le, če si bila pred tem tudi vsaj malo športno aktivna, drugače bo dovolj le sprehod.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: že na začetku ''pretežka'' nosečka
5.11.2013 21:03:15   
seed
oo super za odziv :) pri nas je pa tako, da sem sinčka rodila ravno med študentskimi počitnicami z 2. na 3. lertnik... pri mamici sem ga pustila starega slaba tri meseca in šla na obvezna predavanja ter prakso... ni mu bilo huega, sem pa zato jaz imela slabo vest. ko sem bia doma sem mu posvetila vsako minuto intakrat je še kako prav prišla hitra hrana, piškoti itd... vem da ni opravičilo, ampak zdaj me tepe, brez graj, prav? :) tako da ja, sem si jih pridelala... res pa da sem pri 17letih shujšala za 33kg, torej na neko normalno težo, 67kg, pri 175 cm :)
sedaj se trudim, veliko sadja, zelenjave in vode, po 17h nič več hrane, kvečjemu šalca toplega mleka oz kakava :) dieta za sladkorne bolnike mi je zanimiva ampak se mi zdi preveč striktna, tako da bom poskusil za začetek pobrat le ideje ven in se je ne bom držala do potankosti, bomo vidli če bo učinek :)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: že na začetku ''pretežka'' nosečka
7.11.2013 14:33:12   
tashq
seed, ja, sladkorna dieta je res zelo striktna.user posted image
ampak če se za začetek držiš tega, da ješ velikokrat po malo in izogibanje prevelikim količinam OH, boš verjetno kmalu videla posledice.user posted image

(odgovor članu seed)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?