|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dohodnina: koriščenje samo neizkoriščenega de...
3.2.2014 12:59:26   
Masha_M
Spet dohodnina!

Ali katera ve, ali je to optimalna varianta, da en izbere, da v celoti uveljavlja vse otroke, drugi pa obkljuka, da bo koristil neizkoriščeni del olajšave drugega starša? Po moji logiki se na ta način res izkoristi vse olajšave do zadnjega centa, če delita po polnih mesecih pa hitro kje ostane kakih 10 ali 15 dni neizkoriščenih. Ali obstaja možnost, da bi celotno uveljavljanje samo pri staršu z višjo plačo še vedno bilo ugodnejše kot da tisti z nižjo uveljavlja oba, drugi starš pa samo neizkoriščen delež? Hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dohodnina: koriščenje samo neizkoriščeneg...
3.2.2014 13:08:47   
petea
Masha_M,

poišči si na spletu informativni izračun, pa se poigraj z možnostmi;

kolikor mi je znano, je za družino ugodneje, da otroke uveljavlja tisti z višjimi prihodki; če izračun slučajno pokaže drugače, pa, prosim, objavi tukaj

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dohodnina: koriščenje samo neizkoriščeneg...
3.2.2014 15:03:39   
nyna84
Petea, midva sva izračunala, da se nama najbolj splača, da tisti z višjim dohodkom uveljavlja oba otroka za 10 mesecev, drugi pa za preostala 2 meseca.
Pri izračunu sva upoštevala sumo obeh najinih izračunov (koliko en dobi in koliko mora drugi plačati).

Pa mi ni bilo čisto jasno, po kateri logiki je tako izračunalo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dohodnina: koriščenje samo neizkoriščeneg...
3.2.2014 15:27:54   
petea
nyna84,
ti potrjujem;
kolikor sem sama do sedaj preračunavala, je bilo tako, kot opisuješ, najugodneje - torej, da tisti, ki ima višje prihodke, uveljavlja vse otroke, in sicer toliko mesecev, da zapolni svoj znesek olajšave, preostale mesece pa pokoristi drugi starš;

nikoli se pa (še) nisem ukvarjala z varianto, ki jo predlaga Masha_M, saj najverjetneje ne bo ugodnejša - treba pa je, tako kot si napisala, upoštevati prihodke in obdavčitev obeh staršev

< Sporočilo je popravil petea -- 3.2.2014 15:28:21 >

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dohodnina: koriščenje samo neizkoriščeneg...
3.2.2014 15:35:35   
Masha_M
Podatkov od druge osebe nimam, ker gre za bivšega partnerja.

Sem pa vmes klicala na DURS in izvedela, da je na moj način olajšava za VDČ res porabljena popolnoma v celoti, da pa vseeno to ni nujno najbolj optimalna kombinacija. Zakaj je beyond my comprehension. user posted image

Sanja se mi ne kako je izkoristek do zadnjega centa lahko manj ugoden kot delitev po mesecih, kjer hitro ostane kak teden ali dva neizkoriščena.

S tem da tukaj je še finta, da če on uveljavlja preživnino, se avtomatsko deli 6+6 mesecev, če je preživnine manj kot 1200 € gre neka razlika potem meni, skratka, vse skupaj je ena ogromna štala. user posted image

Grozno zbirokratiziran, nerazumljiv in nelogičen je naš davčni sistem. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dohodnina: koriščenje samo neizkoriščeneg...
3.2.2014 17:34:22   
kalisi
Odgovor Dursa ima smisel. Hec je v tem, da olajšava za otroke znižuje davčno osnovo, pri čemer je pomembno tudi v kateri dohodninski razred padeta zavezanca. Morda si poglej tole stran, je kar razumljivo napisano http://www.iskreni.net/druzba/druzinska-politka/152-druzinski-prejemki/165035-kako-si-izracunati-davcno-olajsavo-za-otroke.html


(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?