|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nova odločba o znižanem plačilu vrtca in fikt...
25.2.2014 13:37:53   
ČebelicaMaja
zdravo... danes sem dobila novo odločbo o znižanem plačilu vrtca in moram plačat 10% višji razred kot lani, s tem, da se pri nas ni nič spremenilo od lani... sem šla gledat lansko odločbo in je na novo notri fiktivni dohodek na parcelo, na kateri stoji naša hiška...zdaj mi pa ni nič jasno, ker v tej hiši smo stalno prijavljeni, parcela je manjhna, tako da jo, če odšteješ hiško, ki stoji na njej, ostane bolj malo, oni so mi pa nabili 10 000€ fiktivnega dohodka na letouser posted image   sem šla gledat 16 člen ZJUPSja, pa mi še vedno ni jasno, zakaj mi do sedaj tega niso upošteval, sedaj pa kar naenkrat upoštevajo, ker dejansko imamo pa kar dosti nižje dohodke kot lansko leto... (glede na povprečni dohodek na druž.člana v letu 2013 in v 2014)...

kakšna inf. bi mi prav prišla, ker jutri bom šla vprašat še na CSD...res pa zadnje čase bolj malo spremljam TV in ne vem, ali je kaj drugače v zvezi s tem...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nova odločba o znižanem plačilu vrtca in ...
25.2.2014 13:47:24   
petea
če so napisali 10.000 € fiktivnega dohodka zaradi parcele, to pomeni, da bi naj bila parcela ocenjena na približno 250.000 € (brez hiše); najverjetneje to res ne bo držalo

ker ZUPJS nikjer izrecno ne piše, da je iz premoženja izvzeta parcela, na kateri stoji hiša družine, nekateri CSD to interpretirajo tako, da parcele upoštevajo v premoženju (drugi pa (še) ne


na inf. izračunu, ki ste ga v teh dneh verjetno že prejeli z GURS-a, je napisana ocenjena vrednost celotne nepremičnine - parcele + hiše, a v njihovi bazi obstajajo podatki ločeno za vsako posebej in tako tudi na CSD pošljejo ločene podatke;
potrebno bo iti na GURS, da pridobiš podatek, koliko je ocenjeno samo zemljišče ter se s tem pravilnim podatkom dokazuješ napako v izračunu

problem pa je, ker so geod. uprave v teh tednih popolnoma zasedene s strankami zaradi napak v izračunih

predlagam ti, da pokličeš na lokalno geod. upravo in pojasniš, kaj potrebuješ in jih povprašaš, kako ti lahko pomagajo

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nova odločba o znižanem plačilu vrtca in ...
25.2.2014 14:06:27   
ČebelicaMaja
Hvala petea, noro je, da je ocenjena vrednost nepremičnine skupaj s parcelo, ki je 310m2, 102 000€, sem šla gledat informativni izračun, ni ločene parcele...sem pa še enkrat pogledala, kako so ta fiktivni dohodek dobil, pa je tako, da so vzeli vsakemu po 5300€ za osnovo od parcele + 9,56€ prihrankov pri možuuser posted image , kar znese 424,54 € fiktivnega dohodka (sem se prej zmotila...se opravičujem) in zato morava plačevati 10% več vrtca, čeprav so dohodki na člana kar 150€ nižji od lani... ne vem no, ta država je že čist zmešana in brez stika z realnostjo...aja, pa še kredit za hiško niso upošteval, lani so pa ga in smo tako plačevali 10% manj...bom šla jutri na CSD...HVALA!

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nova odločba o znižanem plačilu vrtca in ...
25.2.2014 14:26:58   
petea
to je bolj smiselno, ja, da je vrednost parcele okrog 10.000 €;

to je tvoje premoženje in oni ga kot takšno obravnavajo, ker kot sem napisala, se v obračunu izloči samo hiša, zemljišče pa, četudi je neločljivo povezano z objektom, pa ne ,
user posted image


bojim se, da se, tako kot si sedaj opisala zadevo, kaj dosti ne bo dalo narediti oz. da ti bodo povedali približno tako, kot sem ti napsala jaz

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nova odločba o znižanem plačilu vrtca in ...
25.2.2014 14:28:55   
mamica deklicam
ja, čebelicamaja, je to vse skupaj noro. Nama so upoštevali tega efektivnega dohodka cca. 850€, hiša je stara več kot 100 let, pol parcele imava tak breg, da še za koze ni primeren. Tako lepo služijo. Glede upoštevanja kredita, se pa pozanimaj ali ga vaša občina še upošteva. Naša ga ne upošteva in nama mesečni obrok veliko prihodkov pogoltne, pri eni skromni plači in OD za 2 otroka si lahko misliš, koliko nam ostane

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nova odločba o znižanem plačilu vrtca in ...
25.2.2014 15:59:20   
ČebelicaMaja
mislim, da ga v Lj. še upoštevajo, bom šla jutri na CSD, bomo videli kaj se da naredit. tole mi res ni smiselno, ampak takšnih je veliko zadev v naši Sloveniji.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?