|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "krasne" izjave naših babic
4.4.2014 19:37:00   
Izabelina
Babice imajo velikokrat kakšno modro in globoko izjavo, ki je vredna, da si jo vtisneš v srce... velikrat se pa zgodi, da ustrelijo kozla (še mal reference na vegi sosednjo temo)

Tavelika ma vnet mehur in moja stara mama pravi, da to zato, ker hodimo že zjutrej (okol devetih pol desetih) ven (na sprehod), da je to prezgodi, ker je še premrzlo...

Ni treba posebi povdart, da smo vse dovolj oblečene, ko gremo ven in da ne posedamo po mokrih in mrzlih tleh...

skratka, če nočte, da si otroc prehladijo mehur ne hodite ven! (nasvet moje stare mame)

user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "krasne" izjave naših babic
4.4.2014 20:21:03   
mateyka
pri naši so rekli, da ko so otroc še mali, so sečne poti še nerazvite in se notri rade bakterije namnožijo in da zato prihaja do vnetij. ko otrok zraste (in z njim sečne poti), to samo poneha. ampak ok, nazaj na temo babic;

ne si prat glave, ko si prehlajen, ker boš še bolj zbolel.

mogoče je blo to res, ko so še meli samo uno mrzlo vodo na pumpanje pred bajto (ki je brez centrale, samo glavna sobna peč)?

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "krasne" izjave naših babic
4.4.2014 20:48:38   
RIJA*
moja babica je mela zdravo kmečko pamet, pa nobenega časa za take nebuloze....sem bila poleti, pozimi noter zunaj vedno v istih cotah, me noben ni preveč pazil, da sem premalo oblečena in hb sem bila v otroštvu bolna....nikoli....eno samo angino sem imela, pa rdečke in vodene koze...

mam ta taščo, ki bi s podobnimi nasveti lahko napisala knjigo...pa ne rabim rečt, da so vse ženske v tisti hiši zelo občutljive na vse user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "krasne" izjave naših babic
4.4.2014 20:51:56   
RIJA*
se velikokrat spomnim na čudovit večerni obred, ko je babica dala eno opeko v pečico, jo potem zavila v krpo in odnesla v posteljo, pod debelo pernico....vmes jo je šla parkrat premaknit, da sva se potem pod to odejo stisnila z dedijem user posted image ...seveda se takrat v spalnicah ni kurilo.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "krasne" izjave naših babic
4.4.2014 21:21:26   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

Babice imajo velikokrat kakšno modro in globoko izjavo, ki je vredna, da si jo vtisneš v srce...


Naša je telovadila vsako jutro, pa smo jo malo čudno gledali, da se ji da pri teh letih.

Pa je rekla, če jaz ne bo, kdo pa bo namesto mene user posted image . Logično.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "krasne" izjave naših babic
4.4.2014 21:32:41   
LuLu
babice nobene nisem uspela spoznati... se pa mame spomnim, ko je bilo treba nekaj narediti, pa se nobenemu ni dalo vstati, je vedno takoj skočila s stola in rekla bom jaz, pa še vstala se bom in poskrbela za prekrvavitev telesa user posted image
še danes mi je to v glavi in se mi nikoli ni problem vstati user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "krasne" izjave naših babic
4.4.2014 21:32:57   
Izabelina
vidim, da imate veliko srečo z babicami, js sm mela to s prababico... res čudovite in modre besede, ki še danes nosijo pomen...
ampak mama, ta je pa svoja pesem... ne vem kje jih pobira res...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "krasne" izjave naših babic
4.4.2014 21:46:03   
*miska.mcc*
ja. babice so zakon!
moja je bila (če se je spomnite. oz. mojih tem)

je pa imela svoje cvetke.  napisem še 1x.    enkrat.  



user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "krasne" izjave naših babic
4.4.2014 22:04:39   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

Babice imajo velikokrat kakšno modro in globoko izjavo, ki je vredna, da si jo vtisneš v srce... velikrat se pa zgodi, da ustrelijo kozla (še mal reference na vegi sosednjo temo)

Tavelika ma vnet mehur in moja stara mama pravi, da to zato, ker hodimo že zjutrej (okol devetih pol desetih) ven (na sprehod), da je to prezgodi, ker je še premrzlo...

Ni treba posebi povdart, da smo vse dovolj oblečene, ko gremo ven in da ne posedamo po mokrih in mrzlih tleh...


skratka, če nočte, da si otroc prehladijo mehur ne hodite ven! (nasvet moje stare mame)

user posted image


Mogoče niti ni tole tako lovsko. Mehur se da fino prehladiti ( govorim o prehladu in ne o bakterijski okužbi), če imaš mrzle noge. Te pa so rade mrzle , še posebej, če so mokre. In če zgodaj dopoldne pohajate okrog in malčica stopica po rosi v kakšnih premočljivih supergicah, je posledica čisto na izi lahko tudi prehlajen mehur.

Drugače pa imam tudi jaz čudovite spomine na mojo babi, čerav sva včasih tudi ena drugo jezili. Ponavadi sva zabrneli tudi ravno zaradi otrok, ker bi jih včasih tudi pri 2 mesecih najraje nafilala s segedinskim golažem ali z zabeljenim fižolomuser posted image
se velikokrat spomnim na čudovit večerni obred, ko je babica dala eno opeko v pečico, jo potem zavila v krpo in odnesla v posteljo, pod debelo pernico....vmes jo je šla parkrat premaknit, da sva se potem pod to odejo stisnila z dedijem user posted image ...seveda se takrat v spalnicah ni kurilo.

Ria, tudi moja je počela touser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "krasne" izjave naših babic
4.4.2014 22:44:33   
Izabelina
ja sej maš prou, bomo res od zdej naprej raj ostale notr dokler ne bo vse suho...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "krasne" izjave naših babic
5.4.2014 8:43:52   
patrino
user posted image user posted image sedaj vidim, kje je problem in zagotovo ne ravno in vedno pri babiciuser posted image Nisem napisala, da morate ostati notri , dokler ne bo vse suho ( kdaj pa sploh je tako?user posted image ), temveč, da ti mogoče hoče le dobrohotno namigniti, da je morebiti šetnja v mokrih čeveljčkih tudi kaj doprinesla k prehladu. Jaz ugibam.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "krasne" izjave naših babic
5.4.2014 11:13:54   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

user posted image user posted image sedaj vidim, kje je problem in zagotovo ne ravno in vedno pri babiciuser posted image Nisem napisala, da morate ostati notri , dokler ne bo vse suho ( kdaj pa sploh je tako?user posted image ), temveč, da ti mogoče hoče le dobrohotno namigniti, da je morebiti šetnja v mokrih čeveljčkih tudi kaj doprinesla k prehladu. Jaz ugibam.


nič kar reče moja stara mama ni dobrohotno, sej ti oprostim, ker je pač ne poznaš... plus tega, da moja hčerka ne šeta in stopiclja okoli v mokrih nogavicah in čevljih, če imate vi tako navado ok, mi je nimamo user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "krasne" izjave naših babic
5.4.2014 11:37:45   
mateyka
ja, ker je babi nedobrohotna, je treba mal zventilirat na RR user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "krasne" izjave naših babic
5.4.2014 11:50:14   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, ker je babi nedobrohotna, je treba mal zventilirat na RR user posted image


ja bolš kot, da ubogo staro gospo vznemirjam, tko pa njej rečem ja možno mama... mislim si pa svoje in tuki povem user posted image pa je skor win win situacija...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "krasne" izjave naših babic
5.4.2014 12:05:46   
*miska.mcc*
evo vam branja:
http://www.ringaraja.net/forum/m_4463907/mpage_1/key_/tm.htm

pa pod tole zdaj  podpisem:



"In zakaj samo 2x na mesec,pa blizu zivijo,stara mama...kaj ji ne bi raje povedala,da,ko otrok spi,naj ga pac lepo pusti na miru,v varstvo ji ga itak ne bos dala,ce se sama tezko hodi...bo pa po moje grozno uzaljena in zalostna,ce kar naenkrat prekines stike.Joj,da je se moja ziva,tudi prazeno moko na olju+mleko,ji pustim,. "


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 5.4.2014 12:07:33 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "krasne" izjave naših babic
5.4.2014 12:22:43   
Izabelina
evo sej je v tvoji temi miška skor to kar js pravm:

ja, mateyka, hvala. saj je ne gledam grdo. jo razumem in verjamem , da hoce samo najboljse!!!
samo sama pri sebi si mislim svoje!
sem zelo vesela, da jo sploh se imam in spostujem VSE kar je naredila, dela in se bo naredila za mene in nas.
vem, da razmislja cisto drugace od mene. in jo skrbi za nas.in vesela je vsakega nasega obiska. in tudi jaz grem rada k njej.
ne upam si pomislit, kaka praznina bo, ko je ne bo vec!!!
samo pac ima svoje fore.
vem , da ne zlonamerne!

ostalo kar ti pišeš pri nas pač ni (dobronamernost, spoštovanje - iz njene strani) ampak to je pač naša mama, nimaš kej narest in njej nikoli nihče nič ne reče, samo kimamo, mislimo si pa pač vsak svoje... in normalno skrbijo zanjo (in tut js sm dokler sm živela doma)...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "krasne" izjave naših babic
5.4.2014 12:45:24   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

user posted image user posted image sedaj vidim, kje je problem in zagotovo ne ravno in vedno pri babiciuser posted image Nisem napisala, da morate ostati notri , dokler ne bo vse suho ( kdaj pa sploh je tako?user posted image ), temveč, da ti mogoče hoče le dobrohotno namigniti, da je morebiti šetnja v mokrih čeveljčkih tudi kaj doprinesla k prehladu. Jaz ugibam.


nič kar reče moja stara mama ni dobrohotno, sej ti oprostim, ker je pač ne poznaš... plus tega, da moja hčerka ne šeta in stopiclja okoli v mokrih nogavicah in čevljih, če imate vi tako navado ok, mi je nimamo user posted image

Ja res je, ne poznam tvoje babice , moj komentar je bil bolj v smislu, da bi bilo tebi lažje oz. da bi te spomnila , da v svoji jezi in negativni nastrojenosti nehote preslišimo tudi kakšen dobrohoten nasvet. Sama sem ga večkrat , ko je naša babi že potem precej v letih svirala podobne kot pri Miški. Tudi jaz bi danes marsikaj požrla, da bi jo le lahko še malo imela ob sebi.
Tudi mi drugače nimamo navade cepetati okrog v mokrih štumfkah in čevljih, pa kaj hočeš, se tudi včasih zgodi. Še posebej , če je kakšna luža prevabljiva oz. čisto "nevidna" in dete čisto " ponesreči" stopi vanjo.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "krasne" izjave naših babic
5.4.2014 12:46:20   
mateyka
ok, sej jaz sem dala enga wink smajlija zadi, da ja ne bo zdej ene hude obrambe, pred komentarjem, ki je bil bolj lahkotno mišljen. sam očitno ne gre to doumet kot je bilo mišljeno in zdej hudi citati in razlage..

ni ti treba razlagat, je tko kot je in če imaš čisto vest, nima veze kaj kdo kje napiše user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "krasne" izjave naših babic
5.4.2014 16:14:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

se velikokrat spomnim na čudovit večerni obred, ko je babica dala eno opeko v pečico, jo potem zavila v krpo in odnesla v posteljo, pod debelo pernico....vmes jo je šla parkrat premaknit, da sva se potem pod to odejo stisnila z dedijem user posted image ...seveda se takrat v spalnicah ni kurilo.


Tako sem tudi jaz še pri babici pozimi spala.......user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: "krasne" izjave naših babic
5.4.2014 19:51:44   
nananaja
Naša mama Neža je tudi imela cvetke, o katerih bi se dalo napisat celo knjigo. In tudi na je imela vedno prav, ker je bila stara.
Je imela tak dober želodec, da je pojedla lahko karkoli, v nasprotju z mojo mami - njeno snaho - ki je imela pri 24 že hudo rano na želodcu (tudi posledica sekiranja s strani tašče), a naša mama je vedno dajala kako staro hrano za našo mami, recimo ji je druga snaha prinesla flancate, pa jih je po enem tednu dala naj nesem domov, zraven pa je rekla: če ne bo pojeda mami, bodo pa kure.

Drugače je pa naši mami po petinosemdesetem začelo it spet malo na otročje. Nečakinji je razložila enkrat, da ona ni mama Neža, ampak mama Nežka.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "krasne" izjave naših babic
6.4.2014 20:57:44   
Jassika



IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

se velikokrat spomnim na čudovit večerni obred, ko je babica dala eno opeko v pečico, jo potem zavila v krpo in odnesla v posteljo, pod debelo pernico....vmes jo je šla parkrat premaknit, da sva se potem pod to odejo stisnila z dedijem user posted image ...seveda se takrat v spalnicah ni kurilo.
 

Ta spomin imam tudi jaz user posted image  Še danes pogreje, ko none že dolgo več ni.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: "krasne" izjave naših babic
6.4.2014 22:16:09   
uškinamama
Moja babica je bila nona. Krasna oseba. Najlepša njena izjava , ki jo je velikokrat ponavljala (verjetno ji je bilo veliko do tega, da se nam vsidra v zavest) je bilo : Pupa moja, življenje je za živet...

user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: "krasne" izjave naših babic
6.4.2014 22:18:40   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

se velikokrat spomnim na čudovit večerni obred, ko je babica dala eno opeko v pečico, jo potem zavila v krpo in odnesla v posteljo, pod debelo pernico....vmes jo je šla parkrat premaknit, da sva se potem pod to odejo stisnila z dedijem user posted image ...seveda se takrat v spalnicah ni kurilo.


Tako sem tudi jaz še pri babici pozimi spala.......user posted image


tudi jazuser posted image



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
6.4.2014 22:20:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "krasne" izjave naših babic
7.4.2014 9:20:23   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

se velikokrat spomnim na čudovit večerni obred, ko je babica dala eno opeko v pečico, jo potem zavila v krpo in odnesla v posteljo, pod debelo pernico....vmes jo je šla parkrat premaknit, da sva se potem pod to odejo stisnila z dedijem user posted image ...seveda se takrat v spalnicah ni kurilo.



to mi še zdaj delamo pozimi :-) Očitno smo iz pamtiveka...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?