|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 12:45:06   
peregrina
Pozdravljeni!

To mi je jasno, da suhomesnatih izdelkov naj ne bi jedla v nosečnosti.

Kaj pa suhe salame na pici? (domači pici, ne v restavraciji). Pica se peče 15 minut na 250 stopinj. A je to dovolj toplotno obdelano, da lahko jem, in da ne bo kaj narobe?

Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 12:57:01   
Radenska_
Jaz to jem brez salbe vesti :)
Tudi pršut in salame če jih dodam testeninam in se malo prepečejo - jem.

_____________________________

"Če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova."

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 14:02:54   
Bett
Če se kuhajo in pečejo potem itak ni nobene nevarnosti. Čeprav jaz tudi "surove" jem.

(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 14:39:37   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: peregrina

Pozdravljeni!

To mi je jasno, da suhomesnatih izdelkov naj ne bi jedla v nosečnosti.



zakaj pa ne?

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 15:24:48   
peregrina

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: peregrina

Pozdravljeni!

To mi je jasno, da suhomesnatih izdelkov naj ne bi jedla v nosečnosti.



zakaj pa ne?


Ker je to surovo meso (kot v biftku). Edina razlika je, da je začinjeno (no sej biftek je tudi, in zorjeno na zraku oz. dimu).
Veter in začimbe pa ne uničijo raznih bakterij (listeria, salmonela).

Hvala za odgovore. Sem še malo brskala po spletu, pa ugotovila, da je to dovolj toplotno obdelano. user posted image
In pice že ni več. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 15:28:13   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: peregrina


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: peregrina

Pozdravljeni!

To mi je jasno, da suhomesnatih izdelkov naj ne bi jedla v nosečnosti.



zakaj pa ne?


Ker je to surovo meso (kot v biftku). Edina razlika je, da je začinjeno (no sej biftek je tudi, in zorjeno na zraku oz. dimu).
Veter in začimbe pa ne uničijo raznih bakterij (listeria, salmonela).



aha... ok... te že... ne razumem žensk, ki gredo brezveze na dieto, se prikrajšajo za karkoli (razen drog in alkohola) zaradi nosečnosti.

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 15:40:25   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: peregrina
A je to dovolj toplotno obdelano, da lahko jem, in da ne bo kaj narobe?

Hvala.


ja, je.

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 15:43:40   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
aha... ok... te že... ne razumem žensk, ki gredo brezveze na dieto, se prikrajšajo za karkoli (razen drog in alkohola) zaradi nosečnosti.


Lulu, so ene omejitve. recimo plesnivi siri, majoneza in tiramisu (surova jajca), suhomesnati izdelki, tudi recimo surove dimljene ribe in surovi rakci v solati (majo tukaj dost tega), pa recimo surovo neprekuhano mleko. sej je mogoče še kaj, samo sem že pozabila user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 26.4.2014 15:52:32 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 15:47:29   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
aha... ok... te že... ne razumem žensk, ki gredo brezveze na dieto, se prikrajšajo za karkoli (razen drog in alkohola) zaradi nosečnosti.


Lulu, so ene omejitve. recimo plesnivi siri, majoneza in tiramisu (surova jajca), suhomesnati izdelki, tudi recimo surove simljene ribe in surovi rakci v solati (majo dost tega), pa recimo surovo neprekuhano mleko. sej je mogoče še kaj, samo sem že pozabila user posted image


pa so, če jih iščeš. Meni noben dr. v nosečnosti ni predlagal česa manj. Sploh se nismo pogovarjali o nobeni spremembi, glede na to, da sem bila zdrava.. aja, kalij so omenli.. ali nek drug element, ne vem več user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 15:54:42   
mateyka
Lulu, za ene stvari niso vedeli 50 let nazaj in jih zdaj vejo. če tvoj ginekolog ni sledil razvoju znanosti, potem tudi jaz glih ne bi govorila o "iskanju" user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 16:24:23   
alda
mislim, da je odsvetoval samo biftek in plesnive sire, da pa bi prav prepovedal kaj se pa ne spomnim, pa niti ni tako daleč nazaj user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 16:26:54   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Lulu, za ene stvari niso vedeli 50 let nazaj in jih zdaj vejo. če tvoj ginekolog ni sledil razvoju znanosti, potem tudi jaz glih ne bi govorila o "iskanju" user posted image


a smo v redu ali nismo? smo zdravi ali ne? A imam 80 let ali kaj dela ta 50 cifra tu noter? user posted image

btw... za marsikaj, kar so ugotovili zadnjih 50 let se že izničuje... jaz nobenemu ne verjamem, edino kmečki pameti, ki mi pove ali je kaj strupeno ali ne user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 16:28:00   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: alda

pa niti ni tako daleč nazaj user posted image


saj.... user posted image ne vem od kod je 50 ven potegnila, kot, da je moj drugi otrok rojen 1964 leta user posted image

eh... to mateyka misli, da se je ginekologinja nehala izobraževati skoraj takoj po specializaciji? user posted image

mogoče še dobro, da se je.. drugače bi vsak teden v nosečnosti spraševala ali je to ok ali ni to ok, ali to lahko, kaj pa to? user posted image

< Sporočilo je popravil LuLu -- 26.4.2014 16:30:21 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 17:13:55   
mateyka
sej je dobro, da nisi fasala kake okužbe in okužba z listerio je res minimalna user posted image

je pa res, da se ta del prepovedi nanaša na preventivo, ker kurativa je v nosečnosti; recimo, da ima hujše posledice = ne samo zate.
da kar skopiram;
Ker nosečnost vpliva na vaš imunski sistem, sta mati in tvoj plod so bolj dovzetna za bakterije, viruse in parazite, ki povzročajo zastrupitve z živili. Tudi če se ne počutite bolni, lahko nekatere bakterije, kot je Listeria in Toxoplasma okuži vašega otroka in povzroči resne zdravstvene težave.

se pa vsaka zase odloči seveda. in vsak nosi posledice, take ali drugačne, brez kmečke pameti ali z user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 26.4.2014 17:14:42 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
26.4.2014 19:05:21   
patrino
Jedla skoraj vse , vključno s salamami in klobasami. Izogibala sem se tistim stvarem, ki jih tudi drugače ne jem kar tako oz. pri katerih sem tudi tako rada kdaj imela težave npr. surovo meso, školjke in drugi morski sadeži, sladoled iz avtomata in na kepice, jedi iz surovih jajc ( pecivo, kreme, francoska solata...)mlačne kvašene zadevščine,gobe, coca. cole...
Večini naštetih stvari sem se izogibala iz preventive. Coca cole pa v nobeni nosečnosti nisem prenesla, čeprav sem jo prej in po nosečnostih normalno pila brez težav. Zakaj tako mi ni in ni šlo v glavo in sem zato v vsaki nosečnosti posebej preizkusila in že po enem kozarcu vedno potem šibala za pol ure sedet na wc s krči, da se je kar bliskalo in sem se ji zaradi tega brez hude abstinenčne krize odrekla.. Očitno ima v sebi res en tak gift, ki ga moje telo v nosečnosti ni toleriralo.

< Sporočilo je popravil patrino -- 26.4.2014 19:06:29 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
28.4.2014 10:46:49   
peregrina

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: peregrina
A je to dovolj toplotno obdelano, da lahko jem, in da ne bo kaj narobe?

Hvala.


ja, je.


Hvala, Mateyka.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
28.4.2014 13:12:49   
jaz_sem_jaz
Jaz sem jedla vse v nosečnosti in je otrok vredu.:)

Je pa res, da naj bi ble najbolj kritične domače salame, v trgovini so itak preverjene.

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
28.4.2014 14:35:29   
Cuker*
V nosečnosti lahko ješ vse. Izogibaj se tistega, kar se je npr odtalilo ali stalo nekje na vročini in je zato nevarnost da so se bakterije pojavile oz. razširile. Drugače pa se ne rabiš ničemur izogibat ker z otrokom ne bo nič narobe, prav tako ne s tabo. Meso v trgovini je pa itak pregledano, tako da če je bilo pravilno shranjeno sploh ni problema, enako velja za ostalo.

(odgovor članu jaz_sem_jaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
28.4.2014 16:09:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Cuker*)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
28.4.2014 16:17:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jaz_sem_jaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
28.4.2014 19:29:36   
mateyka
bolje jesti kupljene salame, ker imajo veliko E-jev in ostalega sranja user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Suhe salame v nosečnosti?
8.5.2014 10:16:06   
RH82
Jaz se tudi bolj ko ne izogibam suhim salamam. Problem je edino, ker mi blazno dišijo in se moram v trgovini na daleč izogniti mesnim vetrinam. Mi na splošno diši bolj meso, nisem toliko za sadje in zelenjavo. Sem pa pred nekaj dnevi jedla šunko na domači pici, zdaj pa planiramo še kdaj ponovit pico s kakšno suho salamo, da se naužijem mesa. Se mi zdi, da je pri suhih salamah in mesu na splošno problem tudi veliko soli, ki ni priporočljiva v tem času.
Sicer imam pa naslednji teden eno predavanja za zgodnjo nosečnost na Fužinah (a gre še katera tja?), kjer predvidevam, da bom izvedla tudi kaj o prehrani glede na to, da na pregledu pri G nisem nič oz. je sestra po pregledu omenila samo biftek, ker je ''nekaj notri''.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?