|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jutranji sprejem otroka v vrtec
30.4.2014 7:43:55   
Žaka
Zanima me kako poteka jutranji sprejem otroka v vrtec? Kajti danes sem bila jaz čist šokirana. Njene vzgojiteljice so na dopustu tako da so za mizo SEDELE tri...Ko sva odprli vrata je moja punčka debelo gledala,stale sme med vratom cca 5 minut...noben ji ni rekel nič...da naj vstopi...ma nič... Že tako je otrok v šoku ker ni njenega vzgojitelja,pol pa še tak sprejem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
30.4.2014 7:56:49   
m_o_i
in zakaj ne vprasas v vrtcu doticnih oseb?
tudi pri nas se je to zgodilo in ker je "nova" vzgojiteljica imela drugacen pristop, sem razcistila z njo: da je dete navajeno pogleda in pozdrava.
od takrat ni vec tezav.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
30.4.2014 7:59:12   
Žaka
Ja saj imam namen,danes ko jo bom šla iskat tamalo se pogovorit z vzgojiteljico.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
30.4.2014 8:02:00   
zlatolasek
No, pri nas je to stalna praksa...na žalost user posted image

Velikokrat, ko jo zjutraj pripeljem v vrtec ali jo pripelje kdo drug, vzgojiteljice sploh ni v igralnici, ampak klepeta na hodniku s kakšno drugo vzgojiteljico in/ali z enim od staršev. Tudi bu ne mu od pozdrava. user posted image Men se to zdi totalno neprimerno, predvsem to, da so otroci sami v igralnici. Enkrat se je celo zgodilo, da je dedek pripeljal našo v vrtec, hči teče do igralnice, pomaha dedku v slovo, in dedek odide. Potem pa naša (pozimi, ko je bil sneg) priteče do dedka, ki je bil že zunaj, češ da ni nikogar v igralnici in da ne ve, kje so vsi (res napaka, da je ni pospremil v igralnico, ampak naša je tko samostojna, da včash pač naredi vse po svoje). Potem je dedek iskal pravo igralnico in ko sta s hčerko vstopila, sta tudi dve tuji vzgojiteljici sedeli med otroki in je nista "šlivili pet posto" po domače. Je moral kr fajn naglas "pozdravit" da so dale kaj od sebe.

Tko da ja, je kar žalostno da se take stvari dogajajo, sploh če se dogaja zelo pogosto, kot pri nas. Če se zgodi morda enkrat še ni take panike, pomoje. Žal pa mi živimo v majhnem kraju, kjer vsi vse poznajo, ravnateljica drži z vzgojiteljicami, tako da na naše pritožbe zoper njih, ni nobenih ukrepov. user posted image

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
30.4.2014 8:19:36   
josephine27
Pri nas je tudi ko so počiitnice običajno tako, da so skupine združene in običajno potem tudi ni njegove vzgojiteljice oz. je tudi prostor drugačen. Ponavadi sedijo noter in se pogovarjajo. Jaz vedno lepo na glas pozdravim in do zdaj so se še vedno odzvale in pozdravile nazaj ter povabile otroka noter, če so videle, da se obira oz. noče vstopiti. Zdaj se je itak že velik in vsaj na videz pozna skoraj vse ampak ko je bil manjši včasih ob takih dneh ni hotel noter.

Sicer pa v tudi vsak dan, ko ga pripeljem v njegovo skupino vedno pozdravimo. Ko je bil mlajši so jih ob sprejemu vedno vzele malo v naročje, zdaj pa le če vidijo, da ima otrok krizo ali pa če ga zaradi bolezni dolgo ni bilo.

_____________________________



(odgovor članu zlatolasek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
30.4.2014 8:28:12   
Hope2
Meni se pozdrav ob prihodu zdi potreben-nujen. Ne toliko, da bi otrok zaradi tega z vecjim ali manjsim veseljem sel v vrtec, ampak bolj zaradi vzgoje, olike...

Pri nas te je v vrtcu ze vratar pozdravil na vratih. Tu se je meni osebno zdelo zelo fajn, ker je poznal ime vsakega otroka in se kdaj pohecal z njimi. Otroka so potem vzgojiteljice ali pomocnice sprejele na hodniku in ga za rokico odpeljale v razred (spet en osebni kontakt- pozdrav, kaka beseda z otrokom) Starsi nismo smeli do razreda, ker si tako delal samo zmedo pri otrocih. Tudi ravnateljica je bila vsako jutro na hodniku in pozdravljala otroke in starse.

Zdaj v soli (4-5 let) ga odpeljem do razreda, v razredu noben ne pride k njemu, se pa obvezno pozdravi. Otrok nato samostojno odlozi torbo v svojo omarico in se pridruzi skupini. Uciteljica ponavadi sedi za mizo- pripravlja stvari za uro ali redko animira otroke, pomocnica pa pazi ali tudi animira otroke. Na hodniku ali zunaj sole, pa spet obvezno vsak dan stoji ravnatelj in vse pozdravlja!

(odgovor članu zlatolasek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
30.4.2014 17:05:22   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Otroka so potem vzgojiteljice ali pomocnice sprejele na hodniku in ga za rokico odpeljale v razred (spet en osebni kontakt- pozdrav, kaka beseda z otrokom) Starsi nismo smeli do razreda, ker si tako delal samo zmedo pri otrocih.


Podobno. Večino otrok so tudi poljubčkale, tako ob prihodu kot odhodu. Običajno smo pozdravili tudi kuharice, vsaj od daleč.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
30.4.2014 17:23:22   
Cuker*

IZVIRNO SPOROČILO: Žaka

Zanima me kako poteka jutranji sprejem otroka v vrtec? Kajti danes sem bila jaz čist šokirana. Njene vzgojiteljice so na dopustu tako da so za mizo SEDELE tri...Ko sva odprli vrata je moja punčka debelo gledala,stale sme med vratom cca 5 minut...noben ji ni rekel nič...da naj vstopi...ma nič... Že tako je otrok v šoku ker ni njenega vzgojitelja,pol pa še tak sprejem.


user posted image user posted image
Groza!!! Da se upajo vsesti!

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
30.4.2014 17:33:11   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Cuker*


IZVIRNO SPOROČILO: Žaka

Zanima me kako poteka jutranji sprejem otroka v vrtec? Kajti danes sem bila jaz čist šokirana. Njene vzgojiteljice so na dopustu tako da so za mizo SEDELE tri...Ko sva odprli vrata je moja punčka debelo gledala,stale sme med vratom cca 5 minut...noben ji ni rekel nič...da naj vstopi...ma nič... Že tako je otrok v šoku ker ni njenega vzgojitelja,pol pa še tak sprejem.


user posted image user posted image
Groza!!! Da se upajo vsesti!


Da bi pa guzico dvignile, to pa ne?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Cuker*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
30.4.2014 17:55:23   
Cuker*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Cuker*


IZVIRNO SPOROČILO: Žaka

Zanima me kako poteka jutranji sprejem otroka v vrtec? Kajti danes sem bila jaz čist šokirana. Njene vzgojiteljice so na dopustu tako da so za mizo SEDELE tri...Ko sva odprli vrata je moja punčka debelo gledala,stale sme med vratom cca 5 minut...noben ji ni rekel nič...da naj vstopi...ma nič... Že tako je otrok v šoku ker ni njenega vzgojitelja,pol pa še tak sprejem.


user posted image user posted image
Groza!!! Da se upajo vsesti!


Da bi pa guzico dvignile, to pa ne?



Verjetno so potem jo.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
1.5.2014 9:34:32   
kalisi
Morda še ena izkušnja iz Italije. Preden je naša mala šla v vrtec, sem imela do italijanskega vrtca, šole itd. kar malo podcenjujoč odnos. Pač, nekako projeciraš siceršnje stanje v državi, nered in mentaliteto še na vse ostalo. Kakšna napaka! Vzgojiteljice vse otroke ob prihodu pozdravijo, vzamejo v roke itd. In to z enim takim veliiiikim nasmehom. Tiste, ki še ne hodijo, tako in tako morajo. Ostale pa prav tako, brez izjeme. In to vsako jutro. Ob odhodu pa se prav tako vedno poslovijo. Naša zdaj, ko odide, tako maha papa in se reži, da je joj. Pa lubčka vedno dobi od vzgojiteljice. Sicer ne vedno iste, ampak pozna vseh šest, ki skrbijo za dve skupini otrok, tako da ni problem. Podobno pozitivno izkušnjo sem imela pri pediatrih v Nemčiji. Tam je dojenček res na prvem mestu. Ne vem, nekako v obeh državah pri vsem glede otrok ubirajo bolj oseben in prijazen pristop. Včasih imam občutek, da smo v Sloveniji res še kar precej za svetom.

(odgovor članu Cuker*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
1.5.2014 9:44:37   
astrid1
Res ni treba posploševati kar na vse vrtce. Pri nas vsakega lepo sprejmejo, ogovorijo, pa tudi pocrkljajo, če se le da. Tiste, ki jočejo, pa obvezno nosijo po rokah. Zaradi parih primerov res niso vsi vrtci pri nas zanič, kaj ne.

(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
1.5.2014 9:46:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Žaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
1.5.2014 9:56:01   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Mi prihajamo ravno v času zajtrka, tako da je vzgojiteljica pogosto okupirana z razdeljevanjem hrane, druga pa nalaga na krožnike, sam so to res že 5 let stari otroci, zverzirani, da grejo sami za mizo.


Pri nas je bilo potrebno priti do zajtrka, da se ni rušilo vrtčevske rutine - sprejem zjutraj, ko so si za vsakega lahko vzeli njegovo minuto, potem pa v miru zajtrk. Niso nas pustili pred vrtcem, če smo zamudili, ampak na ta način je bilo zagotovoljeno, da se potrudimo za tistih pet minut prej.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
1.5.2014 10:10:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
1.5.2014 10:21:24   
mamica deklicam
jaz ju imam v majhni enoti, so samo tri skupine. A imam z vsemi vzgojiteljicami lepe izkušnje. Vsakega otroka poznajo po imenu in ga najmanj ena pozdravi, ko pride v igralnico. Če rabijo kakšno posebno tretiranje (crkljanje, objem..) ga dobita. Tako, da imam lepe izkušnje. Največkrat prideta okoli 8h, ko imajo zajtrk, a nista zadnji. Ravno najbližji otroci zamujajouser posted image

je, pa hudo, če imajo tak odnos do otrok. In upam, da je takih vrtcev čim manj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
3.5.2014 0:12:04   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: Žaka

Zanima me kako poteka jutranji sprejem otroka v vrtec? Kajti danes sem bila jaz čist šokirana. Njene vzgojiteljice so na dopustu tako da so za mizo SEDELE tri...Ko sva odprli vrata je moja punčka debelo gledala,stale sme med vratom cca 5 minut...noben ji ni rekel nič...da naj vstopi...ma nič... Že tako je otrok v šoku ker ni njenega vzgojitelja,pol pa še tak sprejem.

stale sme med vratom cca 5 minut...noben ji ni rekel nič...da naj vstopi...ma nič... Že tako je otrok v šoku ker ni njenega vzgojitelja,pol pa še tak sprejem.


In ti si z otrokom stala 5 min na vratih in nisi nič reklauser posted image ? Tega pa ne razumem. A veš koliko je 5 min?


Pri nas se kaj takšnega nikoli ni zgodilo. Obe vzgojiteljici sta vsakega otroka objeli, cartljivi so se še pocartali.....

ma ne morem verjet, da si stala 5 min in nobena ni nič rekla.....hladen sprejem že, sam da so pa vaju tako ignorirale......

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
3.5.2014 0:20:28   
mika
Enkrat se je celo zgodilo, da je dedek pripeljal našo v vrtec, hči teče do igralnice, pomaha dedku v slovo, in dedek odide. Potem pa naša (pozimi, ko je bil sneg) priteče do dedka, ki je bil že zunaj, češ da ni nikogar v igralnici in da ne ve, kje so vsi (res napaka, da je ni pospremil v igralnico, ampak naša je tko samostojna, da včash pač naredi vse po svoje). Potem je dedek iskal pravo igralnico in ko sta s hčerko vstopila, sta tudi dve tuji vzgojiteljici sedeli med otroki in je nista "šlivili pet posto" po domače. Je moral kr fajn naglas "pozdravit" da so dale kaj od sebe.


Zlatolasek, v našem vrtcu je bilo zlato pravilo, da otroka starši oz. kdor pač ga pripelje, obvezno preda vzgojiteljici. Samostojnost gor al dol, v prvi vrsti je varnost, da je otrok res v vrtcu. Kako naj vzgojiteljica ve, da je nek starš otroka pripeljal v vrtec, ta pa si je premislil in odšel npr. k babici? Poznam primere iz moje generacije.

(odgovor članu zlatolasek)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
5.5.2014 21:36:08   
nusi
tudi pri nas je žal tako, da pri enem sedi in komaj pogled dvigne da reče dobro jutro, pa so ji starši že predlagali, da bi lahko več veselja pokazala a se je ne prime. vzgojiteljica v drugi skupini pa lepo pozdravi, objame otroka, če le nima polnih rok z drugimi (previjanje...), se nasmehne... pač taka bolj prijetna dobrodošlica. Zanimivo je tudi to, da je osnovna nega pri tej drugi vzgojiteljici boljša.

< Sporočilo je popravil nusi -- 5.5.2014 21:37:27 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
16.10.2014 8:22:26   
3Sonček3
Žal mi je da morejo otroci "trpet" zaradi vzgojiteljic, ki so tam nekako prisilno...kaj si šla pol v tak poklic madona če nimaš namena delat tko kot treba. Pri nas sicer slabih izkušenj hvalabogu nimamo, res vsako jutro ko pripeljem svojo punčko v vrtec grem seveda z njo skozi vrata, pozdravim da me vzgojiteljica vidi (ker je pomembno da vzgojiteljica vidi kdo je otroka pripeljal - to pišem zato ker vidim da nekateri starši otroka iz garderobe kar pošljejo v sobico user posted image in če ima vzgojiteljica kakšno vprašanje ali bilo kaj je to idealna priložnost da se ne lovimo pol po mejlih in nevem kako še) še enkrat pozdravim svojo punčko in grem... vidim pa skozi okno da je vsakič isto...punčke je zelo vesel vzgojiteljica ki jo lepo in glasno poimenuje in pozdravi, vpraša kako je spala ipd. in jo stisne k sebi v naročje. To počne z vsemi 22imi otroci in takšna vzgojiteljica je prava vzgojiteljica. Če mogoče nje ni in jo nadomešča kakšna druga načeloma poteka vse enako edino objemčka ne dobi pri vsaki (odvisno od vzgojiteljice) ga pa zato dobi od sošolcev pa je skoraj isto - mogoče še boljše. Tko da js mislm da karkoli vam ni všeč je treba to vzgojiteljicam povedat navsezadnje je to dobro za vašega otroka kateremu želite vse najboljše - tudi to da se prijetno počuti ob prihodu v vrtec, kajte tukaj se začne...če je enkrat odpor že pri sprejemu bo slejkoprej prišlo tudi do drugih težav, ki bodo na koncu pokopale vas, ko se boste zjutraj borile z malčki za v vrtec.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
21.10.2014 11:52:40   
ronja
Pri nas so na roditeljskem opozorili, da moramo starši pozdravit, da otrok to vidi in se nauči (meni je to logično, verjetno pa se zgodi, da kak starš v naglici pozabi). Je pa res, da je v tem vrtcu problem, če pripelješ otroka tik pred zajtrkom, ker dela takrat samo ena in se ne more posvetit otroku, zato prosijo, da jih pripeljemo prej. V bivšem vrtcu so imeli drugače zorganizirano in sta bili med zajtrkovm vedno dve in ni bil problem. Vedno so pa otroke pozravili, vendar jih res nisem nikoli vozila v kaka dežurstva, tako da za tam pa ne vem.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Jutranji sprejem otroka v vrtec
11.11.2014 10:25:25   
bibi30
To se je tudi nam ze zgodilo in jaz sem povedala vodji enote,ker pač otrok rabi samo da mu en reče dobro jutro pridi .a je to tak problem?No ko sem povedala vodji je bilo drugče.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?