|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
29.5.2014 18:47:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ne, 1. razred še zdaleč ni več podaljšek vrtca kakor je bil na začetku devetletke. Še zadnjič na sestanku je ućiteljica rekla, da v zadnjih desetih letih se je ogromno spremenilo. Na začetku so imeli igralne kotičke po razredu in so se učili preko igre. Zdaj gre pa kar zares. In opismenjevanje je še kako prisotno. Otrok se mora naučiti brati in računati do 20, če ne pač ne dosega učnega načrta. Ves čas imajo preverjanje znanja in zadnje mesece delajo na polno. In potem bi radi dali še angleščino v prvi razred, ko je že tako vse natempirano...
No jaz sem res vesela, da je ostala še eno leto v vrtcu, ker v tem času je dozorela in je bila pripravljena na šolo.


No, meni se vseeno ne zdi tako zelo natempirano vse......vsaj kar zadeva šolo ne.......user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
29.5.2014 19:06:28   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

. In potem bi radi dali še angleščino v prvi razred, ko je že tako vse natempirano...



nič ni tako zelo natempirano user posted image no, vsaj meni se pri nas ni zdelo...

pri nas so imeli angleščino v prvem razredu vsi...in zaradi tega ni bilo nobene panike.
zdaj v drugem razredu je mel zraven še nemščino....pa to otroci vsrkajo in se naučijo v trenutku....bolj kot bi se menda mi ta stariuser posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
30.5.2014 14:28:05   
ronja
drugo leto?

Drugo leto. Sva bila pol leta brez seksa, da je ratalo potegnit do januarjauser posted image . In se je splačalouser posted image .

Lili in Rija, meni se zdi, da grejo počasi in da je na izi in da ni noben problem. Samo to si me glih ti Lili, naučila, da ne smem samo po svoji sodit. In če pogledam vse, cel razred, se pa eni tudi kar matrajo s temi črkami in računanjem... Zato težko sodim, slišim to, akr povejo na roditeljskem.

Glede ponavljanja pa ne vem: če mali težko lovi in še nima kakih hudih prijateljstev, bi razmišljala o tem, ja. Težko vedet, kaj je boljše zanje... Zaradi enega leta se gotovo ne splača matrat 9 let, če bi v tem času dozorel, da bi lažje folgal šolo... Če pa ima zelo rad prijatelje, se je ful ujel v razredu in bi si želel it z njimi naprej, potem pa je seveda to treba upoštevat. Mogoče se lahko odločiš čez počitnice, ko boš videla, kako se je kaj razvil?

< Sporočilo je popravil ronja -- 30.5.2014 14:30:57 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   [Brisano sporočilo]
30.5.2014 18:27:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu RIJA*)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   [Brisano sporočilo]
30.5.2014 18:30:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   [Brisano sporočilo]
30.5.2014 18:35:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu RIJA*)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
31.5.2014 3:08:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

drugo leto?

Drugo leto. Sva bila pol leta brez seksa, da je ratalo potegnit do januarjauser posted image . In se je splačalouser posted image .

Lili in Rija, meni se zdi, da grejo počasi in da je na izi in da ni noben problem. Samo to si me glih ti Lili, naučila, da ne smem samo po svoji sodit. In če pogledam vse, cel razred, se pa eni tudi kar matrajo s temi črkami in računanjem... Zato težko sodim, slišim to, akr povejo na roditeljskem.




Samo meni je nekako normalno, da se otrok v šoli z določenimi zadevami "matra"......saj je tam zato, da se uči, da doma vadi......moja ni znala brati in pisati pred vstopom v šolo (če se ne motim, tvoja je), torej se je morala bolj "matrati" s tem kot tisti, ki so to že znali.......in to njeno "matranje" je že obrodilo sadove, danes že bere male tiskane črke, čeprav januarja še velikih ni znala.....

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

jz ne vem, v kakšni šoli si bla ti, ampak pri nas ni blo Gaussa, temveč je bla v prvih razredih večina odlična. Gauss se je pojavil šele na predmetni stopnji in takrat so tud začel padat prvi zaresni cveki.



Pri nas ne.....pri nas je bila ena peščica odličnih, daleč od tega, da bi bila večina......je pa bilo v enem razredu več kot pol razreda odličnih od 5. do osmega razreda (v ostalih razredih pa po moje še manj kot pet).....vendar to zaradi tega, ker je bil na šoli le en razred, ki je imel tuji jezik angleščino, ostali so imeli vsi nemščino.....in so praktično vsi odličnjaki iz razredne stopnje šli na angleščino, ostali pa na nemščino, ker je prevladovalo mnenje, da je angleščina ful težja kot nemščina......

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

seveda naj bi bili šolsko snov sposobni osvojiti vsi, ki obiskujejo OŠ - vendar pa je od predispozicij odvisno, kako hitro in s koliko truda.


In to včasih pozabljamo......da je mogoče naš otrok ravno med tistimi, ki morajo vložiti malo več truda, da osovoji šolsko snov.....nekateri starši celo mislijo, da se znanje osvoji praktično brez truda.......




(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
2.6.2014 10:29:44   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
Mene pa samo zanima, zakaj ste starši taki jajcarji, da ne znate držat s svojim otrokom?


se podpišem pod to. čeprav bi jz tole v bolj blagi verziji izrazila user posted image

avtorici - zaupaj svojemu občutku. otrok bo etikete drugih prerastel: težje pa bo opravil s svojim občutkom, da je slabši od drugih. če meniš, da je v prevelikem zaostanku, je po mojem bolje, da ponavlja prvi razred in pridobi potrebne delovne navade in samozavest, kot pa da za rep lovi sošolce. pri 25. letih to itak ne bo več nobenemu pomembno.


Ce bi bila v tovrstni situaciji, bis e predvsem odkrito pogovorila z otrokom - o tem kaksne so moznosti, kaj katera pomeni, kaksne so posledice in predvsme kaj on o tem misli oziroma kako cuti - glede snovi, glede prijateljev... Saj navsezadnje ni nujno, da je tudi socialna klima v razredu tako super, da bi otrok pogresal sosolce.
BTW: je to edina sola na dosegu roke? Je kaksna moznost da gre na drugo solo, kjer imajo nekaj evc razumevanja za potrebe otroka? ...
Mah.. Poslusaj otroka, znal ti bo povedati; samo pogovori se z njim kot z odraslim, dovoli, da sam izrazi svoje stiske, zelje, mnenje in obcutke.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: ponavljanje 1 razreda da ali ne
18.7.2014 10:23:56   
robista
Nisem šel brat vseh odgovorov, ampak lahko na originalno vprašanje napišem nekaj iz lastnih izkušenj. Bil sem dislektičen otrok, pa tega ni nihče v tistih časih poznal. Otroci so me zafrkavali, da sem zabit učiteljica pa vseskozi jamrala mami, da sem slab in, da naj me sili v branje. Mama je mislila, da sem len in smo se okrog tega tudi veliko kregali. Mene je to zaznamovalo. Svetujem ti lahko samo to, da zavaruješ svojega otroka, tako da mu najdeš dobrega defektologa.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 84
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?