|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
29.5.2014 13:40:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nemorem ga dat spat
29.5.2014 13:48:49   
RIJA*
christin...svetujem, da pozabiš, kar si prebrala po forumih in v knjigah, se sprostiš in "poslušaš" svojega otroka.

če hodi popoldan spat, je ta ura absolutno prezdognja....torej ali ga en boš dala popoldan spat ali ga boš dala zvečer pozneje in ga z muko spravljala zjutra iz postelje...otroci začnejo enkrat rabiti manj spanja...tvoj torej bolj zgodaj.

predvsem pa ne živčkari...stisnita, si povejta kaj, se požgečkajta...in mirno zaspita.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nemorem ga dat spat!
29.5.2014 14:46:21   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
ko je čas za spanje, spat hodi okoli 7:30 do 7:45,prej mi sploh ne znese, potem pa še od 45 do 90 minut pregovarjanja, joka, in uhajanja ven iz postle, pa ga ranica boli, pa prstek, pa nogico namazat, pa pit, pa 3 lulat, pa 7krat zobke umit pa z nosa teče ( itak ker joka)...... sploh nevem kako naj delam da bo nehal to počet, pa mu nikoli ne dovolim ko uide iz postelje da bi bil z nama ker red pač mora bit, in za moje pojme morajo otroci ob taki uri v posteljo tolk stari.


Dobro, da vem. Morda mi bo kot babici to prišlo prav. user posted image

Kot mama se nikakor ne morem strinjati s tabo, da morajo vsi otroci zaspati ob takšni uri.
Mojim, razen če so res izčrpani in brez dnevnega počitka, to namreč nikoli ne uspe.
Običajno pa gredo spat vsaj uro in pol kasneje od tvoje navedene ure.
In to že od malega.


IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
ali kaj delam narobe?

Od otroka pričakuješ, da bo brez uspavala lahko enako lepo zaspal kot takrat, ko je še v ta namen imel dudo.
Pred redom mora biti občutek varnosti.
Pocrtljat, pogovarjat, prebrat pravljico, se družit z njim. Po svojih minutah, ki jih bosta starša namenila le njemu, bo verjetno bolj umirjeno spal.


< Sporočilo je popravil petea -- 29.5.2014 14:47:10 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nemorem ga dat spat!
29.5.2014 15:04:41   
josephine27
Jaz imam tudi 2,5 letnika doma in moj je tudi do pred dvemi, tremi meseci zvečer takoj zaspal okrog 8h. Zdaj je pa tako, da je začel štrajkat pri popoldansekm spancu. Če gre spat popoldne zaspi precej pozno ( takoj po kosilu noče) in potem ne zaspi zvečer do 10 al pa še več, če ne gre je pa tečen cel popoldne in potem zvečer ob 7h pade v posteljo. Čeprav bi raje imela mir po osmi uri zvečer mi je vseeno ljubše da gre spat popoldne. Dvomim, da ima duda kaj pri tem, prej bi rekla, da je tako obdobje.

Tudi meni je bilo precej mučno dokler sem bila pepričana, da mora bit otrok ob 8h zvečer v postelji. Zdaj je pa tako, da zvečer oba otroka skopam in dam v pižamo, preberemo pravljico za lahko noč potem gre večji spat, ta mali pa se gre igrat v dnevno sobo. Edino pravilo je, da je igra tiha, da ne moti bratca ( ponavadi zlaga kocke) Ko začne kazat znake utrujenosti pa ga nesem v posteljo in potem ponavadi zelo hitro zaspi. Prej sem po dve uri čepela z njim. Mislim, da ta način zdaj bolj odgovarja obema.

_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nemorem ga dat spat!
29.5.2014 15:50:07   
Hope2
Sem istega mnenja kot josephine. Najbrz obdobje. Pri nas je bilo isto v tem casu. Ce je imel popoldanski spanec je bila tezava zvecer zaspat. ce ni imel popoldanskega spanca, je bil popoldan koma in tako tezak, da se mi je mesalo. Resevala sem tako, da sem opustila vseeno popoldanski spanec. kAK dan je se slo, drugi ali 3 dan pa ze kriza, ampak sem ga dala v avto in sva se sla peljat z avtom v trgovino ali na igrala... nazaj grede mi je zaspal v avtu. Ravno toliko, da je kako kitico zadremal in je bilo lazje obema, pa vseeno ne toliko, da zvecer ne bi mogel zaspat ob 7. Ce mi je zaspal na poti do trgovine, sem ga dala v vozicek. Potem je spet kak dan bilo ok, pa spet ponovit vajouser posted image , in tako smo zgurali to obdobje, ko je vec ni rabil spanca cez dan in zvecer hodi se zdaj spat ob 7. Vcasih je bilo dovolj tudi, da sem ga popoldan nabasala v vozicek in sla na sprehod. Je zelo hiperaktiven, ni sekunde pri miru, tako pa se je potem vsaj v vozicku malo umiril in spocil- sploh ni bilo treba spanca- samo pol urce pocivanja in je ze bilo bolje.

Meni nikakor ne potegne, da bi hodil po 21.00 spat, ker jaz hodim takrat spatuser posted image ok med 21 in 22. hocem malo svojega miru in casa.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nemorem ga dat spat!
29.5.2014 19:14:53   
josephine27
Meni nikakor ne potegne, da bi hodil po 21.00 spat, ker jaz hodim takrat spatuser posted image ok med 21 in 22. hocem malo svojega miru in casa.



Pozimi tudi meni ne. Na poletje, ko so dnevi daljši pa meni prav paše, da lahko gremo zvečer skupaj na sprehod in da so otroci malo dalj pokonci.

_____________________________



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nemorem ga dat spat!
29.5.2014 19:28:52   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Meni nikakor ne potegne, da bi hodil po 21.00 spat, ker jaz hodim takrat spatuser posted image ok med 21 in 22. hocem malo svojega miru in casa.



Pozimi tudi meni ne. Na poletje, ko so dnevi daljši pa meni prav paše, da lahko gremo zvečer skupaj na sprehod in da so otroci malo dalj pokonci.

Pri nas so že večji, pa so vseeno vsi trije ob max. 20.30 vsi v listju. Glede spanja sicer ne morem pametovati, ker nama ni uspelo narediti nobenega, ki bi rad spal. Vsi trije so opustili spanje čez dan že kmalu po 2. letu. Verjetno prav zaradi tega zvečer tako pridno dremuckajo ob taki uri.
Opazila sem ob tvojem pisanju tudi to, da je vaš malček v zadnjem času doživel kar nekaj sprememb. Stran ste dali dudo, ti po novem delaš do 18. ure, noseča si ( ali mali že ve za to?). Mogoče dečko hoče le podaljšati večerni ritual zaradi tega, da bi bil dlje časa s tabo? Mogoče mu preprosto manjkaš in si zato izmišljuje vse mogoče? Mogoče čuti, da bi ga ti zaradi utrujenosti rada čim prej spravila spat, pa iz inata otežuje zadevo? Ne vem. Ugibam.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
29.5.2014 19:54:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
29.5.2014 20:02:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
29.5.2014 21:40:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nemorem ga dat spat!
29.5.2014 21:49:53   
petea
Pogovori se z vzgojiteljico glede spanja.
Lahko prosis, da ga zbujajo prej, pa bos vodela, kako bo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nemorem ga dat spat!
29.5.2014 21:52:51   
Paštetka
Jaz bi mu dala dudo nazaj. Moj je duda dal bagerju in od takrat ... Hm.. Enako kot ti opisuješ. Po dve uri, sem ga držala za roko. In ko sem imela vrh glave tega, eno na prsih, drugega za roko, sem rekla : nič se bo že naučil. Revež si sploh ni našel placa v postelji. Skoz se je premetaval. In potem si je začel nohte grist. In še zdaj pri devetih ni miren.
In takrat sem si rekla, da če je dal dudo vstran, da mu je pač ne bom več kupovala. Danes bi mu jih 10 kupila. In ja pri nas hodita spat ob 20.00. Pa ni bil razlog, da je ura prepozna. Razlog je bila duda, ker ni vedel zaspati brez nje.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nemorem ga dat spat!
29.5.2014 21:57:00   
Paštetka
Jaz otroka nikoli ne bi zbujala. Enkrat so bolj utrujeni, drugič manj in bolj so utrujeni, težje zaspijo in hitreje se zbudijo. In če je to stalna ura spanja, se iz dneva v dan otrok navadi.

Res, kot bi mojega opisovala. user posted image

Bolj je utrujen, kasneje bi šel spat in bolj bi sitnaril user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
30.5.2014 12:41:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu RIJA*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
30.5.2014 12:43:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu josephine27)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nemorem ga dat spat!
2.6.2014 6:35:32   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Meni nikakor ne potegne, da bi hodil po 21.00 spat, ker jaz hodim takrat spatuser posted image ok med 21 in 22. hocem malo svojega miru in casa.


Pozimi tudi meni ne. Na poletje, ko so dnevi daljši pa meni prav paše, da lahko gremo zvečer skupaj na sprehod in da so otroci malo dalj pokonci.


enako, poleti uvedem popoldansko spanje, da smo lahko (vsi) zvečer dolgo zunaj.


Mi imamo poletje skozi celo letouser posted image , zato tole pri nas ne pride v postev in je mali pac tak navajen. Vedno mu recem, gledamo uro in ne soncek/temo. Ko smo pa na dopustu v sloveniji,cez vase poletje, pa hodi spat do 8 zvecer. So izjeme npr ko smo na morju skupaj s prijetlji ali familijo in ima mali druzbo, takrat potegne do 9, redko, redko dlje. Da bi ga pa dala spat cez dan, pa ni sans, lahk po trepalnicah skacem. Zvecer mali spat, midva pa na teraso in vincek in uzivanje v dvoje. Po celem dnevu ukvarjanja z otrokom ne rabim nobenga set_kanja sred noci in se igro z otrokom- jaz tudi rabim dopust in mir.
Smo vajeni vrocine, zato ne cakamo na nocno zivljenjeuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 2.6.2014 6:43:09 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
2.6.2014 9:39:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nemorem ga dat spat!
2.6.2014 13:31:34   
Katy78
Moj je star 2 leti in sem tudi ukinila dudo kakšen mesec nazaj vendar samo čez dan, za spanje mu jo še pustim. Mogoče bi mu jo tudi ti samo še za spanje pustila? Mogoče je pa v fazi, ko mu je popoldansko spanje hkrati preveč in premalo. Če spijo popoldan, zvečer ne morejo zaspat, če pa ne spijo, so pa tečni, traja pač nekaj časa, da ujamejo ritem. Jaz v vrtcu ne bi naročala, da ga zbujajo... Vidim, kako je pri mojemu zdaj 5 in pol let staremu sinu. Čez dan je nehal spati pri malo več kot 2 letih, ko pa je šel s 3 leti v vrtec, je tam vedno zaspal. še zdaj, ko ima 5 let in pol se zgodi, da kdaj zaspi. Dvakrat se je zgodilo, da smo ga prišli iskat točno ob 14h in je še spal in smo ga prebudili - joj, kako je bil tečen. user posted image No, so si pa otroci različni, vsak ne bi reagiral s tečnobo. user posted image

Drugače pri nas hodita spat med 7.30 in 8.00, max. ob 8.30, ni variante, da mi po 8.30 še kdo kaj brklja po stanovanju. user posted image Tamali sicer ni v vrtcu, opažam pa, da ga dnevno spanje čedalje manj zanima, zdaj največkrat spi nekje uro in pol in zvečer potem ni problema zaspat.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 2.6.2014 13:32:40 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
2.6.2014 15:02:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nemorem ga dat spat!
3.6.2014 13:42:18   
SU
Glede dude se strinjam s tabo. Naša dva sicer nista imela dude, sta pa zaspala med dojenjem. In to bi trajalo dokler sem ju dojila, če ne bi enkrat prekinila, s pomočjo mojega, in rekla: dost je! ...pa sva ju pričela uspavat z nošenjem in zraven petjem. Na začetku je tudi pri nas trajalo po urco... in sin je bil takrat že kar težek in sem včasih mislila, da bom dol padla vmes... Pa smo se navadili, da sem se ulegla zraven in je bilo.
Vsako navajanje, na nek nov način uspavanja, traja... no, vsaj pri nas je trajalo... in če popustiš, potem si naslednjič spet "jovo na novo"... Se splača potrpeti, vztrajati!
In še nekaj: ko ga je naša damica začela zvečer hecat in ni in ni zaspala, smo ukinili "tradicionalno popoldansko spanje". Namesto spanja v taki obliki, smo se vsi fliknili pred TV in pogledali eno daljšo risanko. Ali pa smo se vsi ulegli in pripovedovali zgodbe ipd. V glavnem, ni spala, ampak počivala. Zvečer pa je kot klada padla v posteljo in zaspala... na začetku še celo prej kot ponavadi. Tako, da... glede ure... poslušaj/opazuj svojega otročka... način pa boš morala sama izbrati in pri njem vztrajati.
In...ja... na začetku se skoraj vedno jezijo in ne strinjajo... user posted image Pa uspešno.

< Sporočilo je popravil SU -- 3.6.2014 13:43:10 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
4.6.2014 16:15:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu SU)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ne morem ga dat spat!
6.6.2014 21:08:41   
nusi
mi smo imeli eno fazo, ko tamal ni hotel spat, če je popoldne spal, je potem do 22ih ali še čez rogovilil okrog, oz. sva ga uspavala več kot uro. Rešitev je, da popoldne ne gre spat, naš itak ni hotel popoldne spat že od 2. leta, oz se sprijazniš, da je zvečer dlje pokonci. To je trajalo gotovo več kot pol leta, potem je spet začel normalno spati. kadar popoldne spi - to je, ko je v vrtcu, zvečer zaspi okrog 20.30 in uspavanje traja ene 10 - 15 minut.
Pri nas je minilo samo od sebe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ne morem ga dat spat!
7.6.2014 20:35:30   
saragr
Kdaj pa gre čez dan spati? Mi smo imeli iste probleme kot jih ti navajaš, in smo dnevno uro spanja premaknili, tako da je namesto ob dvanajstih, hodil spati ob enajstih. Tudi starejši je hodil vedno čez dan spati ob enajstih, a on je imel to navado že iz vrtca (so najkasneje do pol dvanajstih vsi vrtčevski otroci že spali ).
In pa spremenili smo mu uro zajtrka, prej je vedno jedel z nami zjutraj (že pred sedmo uro ) in so mi svetovali, naj otroku, ki je doma dajem zajtrk kasneje, saj lahko da se zbuja zato ker je navajen ob določeni uri jesti.
Pri nas je to dvoje uspelo, upam da boš tudi ti našla rešitev, ker vsak starš potrebuje čas tudi zase.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
9.6.2014 11:56:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu saragr)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ne morem ga dat spat!
25.7.2014 14:09:20   
allennnnkaaa
daj mu dudo nazaj. če jo ima samo za zaspat in ko trdno zaspi mu jo vzameš iz ust in daš poleg njega v posteljico. tako mu ne delaš popolnoma nobene škode. pol ure na dan še nikomur ni uničilo ne ugriza, ne zob, ne ničesar.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?