|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: SS tabletke
25.11.2016 13:10:14   
saandraa9
Res ti hvala za odgovor,po eni strani mi je malo lazje, ko slisis pomiritev. Vceraj so me prj zdravniku obravnaval kot stevilko, pogovor z zdravnikom se je koncal v 3 minutah, sestra katera me je sprejela je bila zelo zmedena, na nobeno vprasanje mi niso znali dati odgovora. Vem da je vsako telo drugacno se drugace odzove, ampak da dobis list papirja s parimi stavki o teh tabletih in besede sej boste vidla postopek ko ga bote dala cez ni nic kaj vzpodbudno. Moj strah je se vecji ker sem ze imela ponesrecen letz poseg in sem skoraj izkrvavela tam pa me tudi niso resno vzeli. Ostane neka travma v tebi in strah da bo slo zopet kaj narobe. Zato mi res veliko pomeni da mi nekdo iz prve roke pove kaj me caka. Se pa tolazim s tem da je to res bolj naraven nacin in bom mogoce lahko kmalu mamica otrocku ki mi bo namenjen.

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: SS tabletke
25.11.2016 13:20:15   
Veronique
Tudi jaz sem bila v 9 tednu, po prvi tabletki se pa ni zgodilo nic, nobenih krcev, krvavitve.
Samo mirno, dobro je, da ti vse to povedo, da ves na kaj moras biti pozorna. Svetujem ti, da si morda vzames se kaj za brat zraven (jaz sem imela trac revije in je cas dosti hitreje minevaluser posted image )

(odgovor članu saandraa9)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: SS tabletke
25.11.2016 13:37:59   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: saandraa9

Res ti hvala za odgovor,po eni strani mi je malo lazje, ko slisis pomiritev. Vceraj so me prj zdravniku obravnaval kot stevilko, pogovor z zdravnikom se je koncal v 3 minutah, sestra katera me je sprejela je bila zelo zmedena, na nobeno vprasanje mi niso znali dati odgovora. Vem da je vsako telo drugacno se drugace odzove, ampak da dobis list papirja s parimi stavki o teh tabletih in besede sej boste vidla postopek ko ga bote dala cez ni nic kaj vzpodbudno. Moj strah je se vecji ker sem ze imela ponesrecen letz poseg in sem skoraj izkrvavela tam pa me tudi niso resno vzeli. Ostane neka travma v tebi in strah da bo slo zopet kaj narobe. Zato mi res veliko pomeni da mi nekdo iz prve roke pove kaj me caka. Se pa tolazim s tem da je to res bolj naraven nacin in bom mogoce lahko kmalu mamica otrocku ki mi bo namenjen.


Ja vse bo ok. Jaz sem si reklla da bolje da se je to zdej zgodilo kot da bi bil otrok mogoče potem hudo prizadet al pa kej., Tako da je narava poskrbela da ni šlo naprej. Bodi tešča če ti niso rekli (nam so in smo dobili sendvič šele ko so ugotovili da se krvavitev ustavlja, ter potem še večerjo, potem pa smo šli domov), da če bi preveč krvavela da te ščistijo. Drugače pa ja mej kaj za brati zraven ker je zelo dolgčas lahko.No v Celju smo dobili kodo za internet in sem malo srfala tudi, ker revijo sem hitro prebrala. Tudi jaz sem potem dočakala in letos februarja rodila mojega sončka.

(odgovor članu saandraa9)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: SS tabletke
25.11.2016 14:00:03   
saandraa9
Hvala vama res, bom poskusala bit mocna, vse se zgodi z razlogom. ..MauMow sem vesela za tebe da se je vse srecno izteklo in da imas svojega soncka v narocju:)

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: SS tabletke
28.11.2016 16:52:13   
saandraa9
Toliko da javim, ni bilo tko hudo, vbistvu mi tablete sploh niso sprozle krcev kot so pricakovali, danes sem vsega skupaj prejela 8 tablet (4vaginalne in 4 za pod jezik). Zdravnik je bil ze pred tem da mi opravi kirurski poseg, naredil mi je se en pregled in ker je bil plodek nekje na sredini, so mi vzivo pac vse skupaj potegnili ven. To je bilo pa res grozno.. hvalabogu ni nic ostalo notri,sem pa dobila vseeno antibiotike. Upam da take izkusnje ne bom rabla nikoli vec dat cez

(odgovor članu saandraa9)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: SS tabletke
1.12.2016 13:34:32   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: saandraa9

Toliko da javim, ni bilo tko hudo, vbistvu mi tablete sploh niso sprozle krcev kot so pricakovali, danes sem vsega skupaj prejela 8 tablet (4vaginalne in 4 za pod jezik). Zdravnik je bil ze pred tem da mi opravi kirurski poseg, naredil mi je se en pregled in ker je bil plodek nekje na sredini, so mi vzivo pac vse skupaj potegnili ven. To je bilo pa res grozno.. hvalabogu ni nic ostalo notri,sem pa dobila vseeno antibiotike. Upam da take izkusnje ne bom rabla nikoli vec dat cez

Super da je za tabo... joj res grozno tole kr na silo in zivo vn potegnat.... kje pa si bila? Naslednjic pa bo ok bos videla in bos docakala svojega soncka

(odgovor članu saandraa9)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: SS tabletke
9.12.2016 16:32:37   
saandraa9
V novomeški sem bila. Po eni strani sem vesela da se je tako končalo, da nisem videla ploda, bi mi bilo še hujšeuser posted image posteljca je bila prevelka (plod je bil za 10 teden, posteljca je odgovarhjala že za 15 tednov), če bi se sama mučla, vprašanje če bi se vse spucalo, povsej verjetnosti bi rabila še kirurško čiščenje.

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: SS tabletke
9.12.2016 16:46:50   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: saandraa9

V novomeški sem bila. Po eni strani sem vesela da se je tako končalo, da nisem videla ploda, bi mi bilo še hujšeuser posted image posteljca je bila prevelka (plod je bil za 10 teden, posteljca je odgovarhjala že za 15 tednov), če bi se sama mučla, vprašanje če bi se vse spucalo, povsej verjetnosti bi rabila še kirurško čiščenje.


Samo da je šlo ok. Sedaj pa držim pesti da čim prej ponovno zagledaš željeni plusek in da dobiš svoje malo detece v roke 9 mesecev kasneje! Vse pozabiš ko dočakaš malega škratka!

(odgovor članu saandraa9)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: SS tabletke
28.12.2016 10:39:01   
saandraa9
MauMow hvala, upam da čimprej ugledam tisti plusek user posted image

Punce imam pa še eno vprašanje glede menstruacije po splavu, ste imele tisto prvo normalno, so bile hujše bolečine kot ponavadi? Pri meni je vse tako zmešano še,da ne vem če je to normalno. En teden nazaj sem bila na UZ, rekli so da se je maternica lepo skrčila, edino našli so par majhnih strdkov notri (imele sem krvavitve že v času nosečnosti), za katere so rekli da naj bi se skupaj z M izločli (v primeru da ne, bi mi jih pač odstranili s čiščenjem). Zdajle je minil en mesec po splavu, včeraj se mi je pa pojavila neka manjša krvavitev,mislila sem da je že prišla M, vendar se je ta krvavitev pojavila samo 2x ko sem šla na vodo, zdaj je pa že minilo 24 ur ko ni o tej krvavitvi ne duha ne sluha. Nisem imela pa nobenih bolečin ali krčev (ti me spremljajo pri vsaki M), edino danes imam malo tak tiščajoč občutek oz nekakšen pritisk v spodnjem delu trebuha kot da bo prišla M. Malo me skrbi tista včerajšnja vmesna krvavitev user posted image

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: SS tabletke
28.12.2016 21:52:10   
MauMow
Jaz sem imela tako vmes tako blago krvavitev. Prava M je prisla 7t po splavu sele. Tako da se pocakaj. Tista je bila res orng krvavitev tako da bos vedela. Tudi jaz sem imela delcke se notri pa je M vse scistila

(odgovor članu saandraa9)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: SS tabletke
29.12.2016 10:53:42   
saandraa9
Bolečine si imela normalne ali so bile kaj drugačne? Sicer se je zvečer zopet pojavila krvavitev, v bolj močni obliki, danes je pa kot zadnji dan M spet bolj šibko oz je skoraj ni več, mejčken me sicer boli notri, ampak mislim da to še ni to. Se mi zdi da je vse tako zmešano od tega splava,da sama več ne vem kaj se dogajauser posted image Sicer so mi na zadnjem pregledu rekli da bi mogla M pridet v tem tednu, ampak to je spet odvisno kako se telo odzove na vse te hormone. Bomo vidli kaj bodo rekli naslednji teden, upam da se izognem čiščenju

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: SS tabletke
30.12.2016 9:57:07   
MauMow
Sandra preveri kako je z nosecbiskim hormonom. Ce je negativen pocakaj na M. Lahko da mas tudi blago M. Sam js ko sem dobila M sem mela nore bolecine in teklo je skoraj tk ko ma splavu.

(odgovor članu saandraa9)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: SS tabletke
30.12.2016 11:02:11   
saandraa9
Zelo rahlo pozitiven je še. Komaj 4 tedni so minili od splava. Sama sem imela vedno zelo zelo boleče M, tokrat pa čisto nič, tud v bolnici me niso nič posvaril pred kakšnimi vmesnimi krvavitami, samo da se bo v kratkem pojavila M, zdej mam pa še to "srečo" da je moj zdravnik do 3. odsoten da bi se pozanimala kaj zdaj to pomeni.

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: SS tabletke
31.12.2016 10:44:15   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: saandraa9

Zelo rahlo pozitiven je še. Komaj 4 tedni so minili od splava. Sama sem imela vedno zelo zelo boleče M, tokrat pa čisto nič, tud v bolnici me niso nič posvaril pred kakšnimi vmesnimi krvavitami, samo da se bo v kratkem pojavila M, zdej mam pa še to "srečo" da je moj zdravnik do 3. odsoten da bi se pozanimala kaj zdaj to pomeni.


A še kr je pozitiven? Meni je ratal negativen 3 tedne po splavu. Če ne bo ratal negativen čez en teden pojdi k G ker to pomeni da imaš še živo tkivo notri in je treba čistitit. Jaz sem potem 4 t po tem ko je test postal negativen dobila prvo M.

(odgovor članu saandraa9)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: SS tabletke
14.12.2017 15:20:38   
Anonimen
Pozdravljene, tema je že stara, ampak vseeno upam, da mi bo katera znala pomagati.
Pred nekaj dnevi sem bila na prvem pregledu (9. teden), vendar na UZ ni bil viden plod (samo prazna gestacijska vrečka v starosti 6 tednov in nekaj dni), zato mi je ginekologinja dala napotnico za prekinitev nosečnosti z zdravili.
Zanima me, kam se lahko naročim na prekinitev nosečnosti v Ljubljani? Namreč, bila sem že na oddelku za reprodukcijo, kjer so mi rekli, da moram na oddelek svetovalne službe, tam sem jim pojasnila situacijo in so mi rekli, da se tam ukvarjajo s tistimi, ki si ne želijo nosečnosti ter me poslali na urgenco (?). Ker tisti dan še nisem bila pripravljena, saj gre za zaželeno nosečnost, ki pa žal ne poteka normalno, nisem šla tja (itak misim, da lahko greš na urgenco samo z napotnico, ki ni starejša od 24h, kar je moja bila?). Zdaj sem poslala mejl na oddelek za reprodukcijo, kjer so me znova napotili na njihovo socialno službo. Naj poskusim spet tam? Zdaj sem že čisto zmedena in res mi ni do vrtenja v krogih in raziskovanja na koga se lahko obrnem. Sklepam, da nisem edina, ki mora prekiniti nosečnost iz zdravstvenih razlogov, ne po lastni volji. Če lahko katera deli svojo izkušnjo iz Ljubljane (iz čisto birokratskega vidika) bi bila zelo hvaležna.

(odgovor članu MauMow)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: SS tabletke
14.12.2017 15:43:53   
MauMow
Meni so to na porodnisko-ginekoloskem.oddelku v Celju uredili. Tam sem tudi prvo tabletko dobila in se cez 2 dni vrnila da sem dobila se ostale. Mal je tole cudno ker to.morate na ambulate v porodnisnici, tam vas se enkrat pregledajo da je res odmrla nosecnost potem pa vam dajo prvo tabletko in vas cez dva dni narocijo da pridete zjutraj na splav

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: SS tabletke
14.12.2017 16:14:52   
Anonimen
Hvala za odgovor. Ja, tudi meni je zelo čudno, da se ne bi še en UZ naredil pred nadaljevanjem, zato sem tudi tako oklevala in čakala.
Mogoče se pa naročim v Celje, če mi bo kaj bolj jasen sistem.

(odgovor članu MauMow)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: SS tabletke
14.12.2017 16:42:17   
MauMow
Ja treba je se en pregled in uz predno se konca. Ja js sem mela v Celju lepo izkusnjo. Tudi protibolecinske so dal ce je bolel. So rekle sestre gospa zakaj bi vas bolelo ce ze morete cez to. Res top.

< Sporočilo je popravil MauMow -- 14.12.2017 16:43:17 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: SS tabletke
2.6.2018 11:30:44   
Vijoli_ca
Pozdravljene

Sicer tema ni aktivna, mogoče pa se katera danes vseeno javi

V sredo (3dni nazaj) mi je na pregledu v 9 tednu žal bilo sporočeno da srček ne bije več. 10 dni pred tem je še bil. Zdaj sem v ponedeljek (čez 2 dni) naročena na splav s tabletko, a se je že včeraj pojavilo malo krvi (ne izcedek) danes pa tudi z vsakim obiskom wcja... Tudi sluz je zraven. Ker sem trenutno službeno v Avstriji in ne vem kaj naj naredim user posted image
Jutri se vračam v slo. A naj grem na urgenco? Počakam do ponedeljka??? user posted image

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: SS tabletke
2.6.2018 19:06:47   
bucka*
Vijolica, meni je rekla, da je mozno da bom prej krvavela in da ni panike, razen ce bi bilo res neustavljivo, mocno bolece in ce kar ne bi ponehalo. Naj bi bilo kot mocnejsa menstruacija, to je normalno.
Mogoce je se boljse tako, jst sm dobila tiste nesrecne tablete in je kar precej bolelo.
Zal mi je za tvojo izgubo, decemberke smo imele res smolo...
Srecno, anonimna user posted image
(P.s., vem da sem se "razkrinkala", ampak zdaj ni vec vazno) :-)

(odgovor članu Vijoli_ca)
Neposredna povezava do sporočila: 120
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?