|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kuhan pršut med nosečnostjo
6.9.2014 16:36:31   
meeja
Pozdravljene :)

Zanima me, ali se v nosečnosti lahko je kuhan pršut? Sem namreč v 8 tednu nosečnosti in še nisem bila testirana za toxoplazmozo, zato ne vem koliko je sploh varno, da kuhan pršut jem. user posted image

Hvala za nasvet in lp :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kuhan pršut med nosečnostjo
6.9.2014 17:29:58   
Felicita
Ja, lahko.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu meeja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kuhan pršut med nosečnostjo
6.9.2014 19:40:51   
mateyka
če kuhaš itak vse pobiješ?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
11.9.2014 13:19:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kuhan pršut med nosečnostjo
14.9.2014 14:00:45   
meeja
IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN

JS VSE JEM, nevem pa kaj ma veze toxa z kuhanim pršutom?


Sem nova na forumu in v začetku nosečnosti in zato toliko stvari ne vem, in zato ker ne vem, vprašam. Zato pa je forum, kajne? Tako da prosim ne z vprašanji kaj ima toxa veze s kuhanim pršutom, sem samo vprašala če ga lahko jem ker je pač meso . Če bi vedela a ima veze ali ne s toxo, nebi tega spraševala na forumu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kuhan pršut med nosečnostjo
14.9.2014 14:07:53   
RH82
Odsvetuje se surovo meso in suhe mesnine, predvsem zaradi večjih količin soli in možnosti okužbe z listerio. Kuhan pršut je pa kuhan, zato je čisto primeren. Jaz si suhe mesnine občasno privoščim na pici, drugače jih pa že tako bolj malo jem, čeprav mi meso vedno diši. Sem pa nekajkrat jedla šunko v kupljenem sendviču, ker ni bilo druge izbire za hitro malico na poti.
Toksoplazmozo se lahko dobi preko slabo umitega sadja in zelenjave, zato je na prvem mestu, da se sadje in zelenjava dobro opere.
Pri hrani je predvsem važno, da ješ čimbolj zdravo (izogibanje velikim količinam sladkorja) in zmerno. Veliko informacij se najde na spletu, predvsem pa je važno, da se ne je surovega in da se določene stvari dobro skuha (npr. jajca).

(odgovor članu meeja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
15.9.2014 12:11:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu meeja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kuhan pršut med nosečnostjo
18.9.2014 15:09:32   
meeja
Hvala vsem za odgovore :-)
Christin, ni panike :-)

Kaj ko te testirajo za toxo, in bi jo že probolela, kaj potem lahko jem? Meni namreč zmanjkuje odej kaj naj jem, sploh ker sem vedno veliko taksnih in drugačnih salam jedla user posted image :-)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kuhan pršut med nosečnostjo
18.9.2014 15:14:08   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: meeja
Meni namreč zmanjkuje odej kaj naj jem, sploh ker sem vedno veliko taksnih in drugačnih salam jedla user posted image :-)


jej vse... nosečnost ni bolezen in niso potrebne diete
Edino v nekaterih primerih, kar pa izveš pri ginekologinji ali se ena od teh
(npr. sladkorni bolniki, nosečniška sladkorna, ipd.)

(odgovor članu meeja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?