|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali imamo pravico kot starš sama odločati, ka...
23.9.2014 21:36:44   
Umma3
Tole sem danes prebrala http://www.ringaraja.net/clanek/pismo-mame-uprimo-se-neumnim-dolocbam_6664.html in že prej zasledila na facebooku.
A smo starši res nesposobni, da odločimo, kaj naš otrok zmore?  Seveda so pravila zato, da jih spoštujemo in je prav, da jih, ampak ... ali so dejansko vsa pravila življenjska? Jaz si želim, da bi lahko odločila ali lahko svojemu otroku zaupam določeno odgovornost. A mi s takšnimi pravili hočejo povedati, da kot mama ne vem, kaj je prav in kaj ne za otroka? 
Kaj pa lahko storim v takšnem primeru? Naj bomo spet sitne mame, očetje, ki se vtikamo v vse? Priznam, jaz nisem kaj preveč dobra v upiranju (moj mi itak vedno pravi, da vse preveč lepo povem in ne znam bit odločna). Če so taka pravila so pač taka, pa tudi če so butasta, samo ... zmoti me pa zelo, da mi na tak način dajo vedet, kot da ne vem, kaj je za mojga otroka prav in kaj ne, zato delim to zgodbo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
23.9.2014 21:54:55   
LuLu
različni smo si
in ena tema je že aktualna na RR, kjer bi ene 3-letnike pustile same preko ceste, ene pa ne... tu se hitro vidi kako znamo različno preceniti isto stare otroke.. in da se zavaruje neodgovorne starše je pač neko pravilo, ki se ga naj vsi držimo... tak, za ziher, zaradi varnosti otrok seveda

čeprav je tista 9-letnica mogoče dovolj dorasla tej nalogi, pa nek 14-letnik ni ali celo 40-letnik, ko pozabi otroka v avtu in ga ne pelje v vrtec in otrok umre v avtu (dogodki iz medijev)... težko je tu biti pameten za vse in vsakogar

(odgovor članu Umma3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
23.9.2014 21:57:13   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Umma3
zmoti me pa zelo, da mi na tak način dajo vedet, kot da ne vem, kaj je za mojga otroka prav in kaj ne, zato delim to zgodbo.



jaz tega ne jemljem tako osebno... ni to pravilo morda zaradi mene ali tebe, morda je bilo nujno potrebno zaradi one smotane sosede ali tistega zapitega očeta, ki ni sposoben trezne presoje v takih situacijah

(odgovor članu Umma3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
23.9.2014 22:03:06   
Umma3



IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Umma3
zmoti me pa zelo, da mi na tak način dajo vedet, kot da ne vem, kaj je za mojga otroka prav in kaj ne, zato delim to zgodbo.

 

jaz tega ne jemljem tako osebno... ni to pravilo morda zaradi mene ali tebe, morda je bilo nujno potrebno zaradi one smotane sosede ali tistega zapitega očeta, ki ni sposoben trezne presoje v takih situacijah

Pa saj tudi jaz ne jemlje preveč osebno in glede tega imaš prav, je treba določiti neka pravila, ampak meni se zdi, da sem jaz vseeno v neko normalno osebo zrasla, čeprav so mi pravila in učitelji več dovoljevali kot danes. Itak, marsikdo ni sposoben ravnati prav, preveč je teh grozljivih zgodb, po drugi strani pa je po moje tudi preveč zavijanja otrok v vato, domnev, da otroci nečesa niso sposobni, nekoč pa smo zmogli to in še več. pa ne govorim tle o kakšnih zahtevnih nalogah, se mi zdi, da tudi pri nekih manjših pretiravamo z zaščitništvom. tudi starši, da ne bo pomote, ne samo država, ki določa pravila.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
23.9.2014 22:15:14   
Stanislava_
Pravila v naši državi so za butlje, nesposobneže in goljufe. Žal se začne že v vrtcu.

Edina sreča, ki jo lahko imaš je, da naletiš na razumne ljudi, ki so sposobni presojati dano situacijo. Ker pravil se zna držat vsak butelj.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Umma3)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
23.9.2014 22:18:21   
LuLu
vse kar si napisala je med nami..
in spet smo pri tem, da probamo mi otroka "pravilno" vzgajat, ne pretiravat v ničemer ob tem pa jih učiti, da spoštujejo pravila, ki jih želimo malo omilit... tukaj vidim eno težko delo za nas starše user posted image

kako je bilo včasih pa si jaz ne upam pisat... sem takrat le bila otrok in nisem bila sposobna opazovati kako se je vzgajalo otroke. Imamo neke zgodbe ljudi, staršev, knjige,... ni pa bilo toliko izpovedanih mnenj o vzgoji, na primer internet, forumi, kot je ta in podobne... več je bilo neznank pri vzgoji, kako sosed to dela, kot pa danes. Pa tudi danes ne more nihče vedeti 100% vsega, kako neka družina funkcionira.
Tako da so se lahko otroci tudi prej zavijali v vato, da se pravzaprav nič novega ne dogaja okoli nas, le da se o vsem več govori in piše... upam, da sem zadela v pisanju bistvo tega kar mislim user posted image

(odgovor članu Umma3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
24.9.2014 9:11:39   
respect
No evo kako narobe razumeš.
Tukaj se ne gre zate -za starša ali ima prav ali pa ne .
dejstvo je da otrok star 9 let ne more skrbeti in imeti na grbi otroka.

Ali misliš da lahko user posted image

Ti lahko predvidiš da bo tvoj otrok stekel recimo na cesto . Ti boš znala reagirati ob določenih situacijah. Ti boš bila bolj pozorna na okolico,dogajanje okrog sebe .otroka ne bosta.

Ne moreš otroku dati na grbo življenje drugega otroka,ko pa še oba nista toliko sposobna niti sama .
To 9 letnico lahko jutri zbije avto . Če je še do zdaj ni to ne pomeni da je toliko odgovorna,sposobna....

Tale mamica bi komot rekla lahko sosedi da gre malo iskat . In ne bi prelagala odgovornosti na 9 letnico

Moje mnenje user posted image

(odgovor članu Umma3)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
24.9.2014 9:18:40   
tashq
se strinjam z ostalimi.pravila so za tiste "butlje".
če recimo ne bi bilo tega pravila,bi čez par let videli 4-letna dvojčka,kako drug drugega pospremita domov,ker so pač njuni starši odločili,da sta tega sposobna.user posted image
avtorica originalnega članka bi pa res lahko poslala koga drugega po mlajšega otroka,ne pa starejše hčerke.pa čeprav je še tako zrela.saj bosta pa obedve čez par mesecev takoooo ponosni,ko bo to vse po pravilih.in še v tem primeru,ko bo vse "legalno",nesreča ne počiva.

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
24.9.2014 17:39:49   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: Umma3

A smo starši res nesposobni, da odločimo, kaj naš otrok zmore?  



V 90% žal res.



(odgovor članu Umma3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
24.9.2014 19:39:54   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: respect

No evo kako narobe razumeš.
Tukaj se ne gre zate -za starša ali ima prav ali pa ne .
dejstvo je da otrok star 9 let ne more skrbeti in imeti na grbi otroka.

Ali misliš da lahko user posted image




Seveda lahko.....a niste brali Pestrne....?user posted image

Ti lahko predvidiš da bo tvoj otrok stekel recimo na cesto . Ti boš znala reagirati ob določenih situacijah. Ti boš bila bolj pozorna na okolico,dogajanje okrog sebe .otroka ne bosta.

Ne moreš otroku dati na grbo življenje drugega otroka,ko pa še oba nista toliko sposobna niti sama .



Pozabljamo, da je nekoč....v naših otroških cajtih, bilo bistveno manj prometa kot je danes.....ko so bili na vasi 3 avti in se je večina ljudi vizila z bicikli in avtobusi....danes pa so pri eni hiši trije avti.....

In za 9 letnega otroka se meni tudi zdi prevelika odgovornost, da mora sorojenca, ki je še v vrtcu pripeljati domov......

In tisti članek na RR je bil meni kar nekaj.....pretirano poveličevanje starševske presoje.....po drugi strani pa....pri varnosti ne bi imeli omejitev in navodil a pri tem, kako otroku ritko brisati, kaj, kdaj in kolikokrat mu dati za jesti, kdaj mu vzeti dudo, kako ga obleči, kakšno motnjo, da bi dobil odločbo mu dodeliti....pa brez navodil in omejitev ne gre......



< Sporočilo je popravil liliana -- 24.9.2014 19:40:36 >

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
24.9.2014 22:37:00   
nusi
Bistvo tega članka pomoje ni bilo presojanje ali je 9 letnica sposobna pripeljat otroka do doma ( se strinjam, da ni najbolje takšne odgovornosti naložit otroku) ampak kdo je tisti, ki bo to določil. Starši ali država oz. njene razne institucije, ker so starši menda tako nekompetenti? Pač nekje je treba potegnit mejo, kljub temu, da so primeri, ko se otroka zaščiti. Če so starši pijanci otroka ne bo rešilo pravilo, da sam ne sme iz šole - halo? to se rešuje drugje. pri vsakodnevnih stvareh pa prekomerno vmešavanje raznih idej, strokovnjakov itd. ni dobro. Starši morajo biti sami odgovorni, ne pa da se vse prelaga na druge in na predpise. Kako naj starš vzgoji otroka, ki bo znal misliti s svojo glavo, če pa morajo starši kot ovce slediti za vsak korak nekim navodilom in pravilom. Pa še pri nas ko počasi vse propada... a zdej mi bo pa ta pametna država, ki sama sebe ne zna normalno upravljati predpisovala kaj naj jaz s svojim otrokom? Ne hvala.

< Sporočilo je popravil nusi -- 24.9.2014 22:38:21 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
24.9.2014 22:39:38   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

Starši morajo biti sami odgovorni,


ampak vsi niso

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
24.9.2014 22:44:01   
nusi
res je, niso in nikoli ne bodo. nobeno pravilo ne bo pomagalo, razen če bodo csd-ji nenapovedane intervencije doma delali - pa še to bi bila svojevrstna komedija

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
25.9.2014 6:19:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

Bistvo tega članka pomoje ni bilo presojanje ali je 9 letnica sposobna pripeljat otroka do doma ( se strinjam, da ni najbolje takšne odgovornosti naložit otroku) ampak kdo je tisti, ki bo to določil. Starši ali država oz. njene razne institucije, ker so starši menda tako nekompetenti? Pač nekje je treba potegnit mejo, kljub temu, da so primeri, ko se otroka zaščiti. Če so starši pijanci otroka ne bo rešilo pravilo, da sam ne sme iz šole - halo? to se rešuje drugje. pri vsakodnevnih stvareh pa prekomerno vmešavanje raznih idej, strokovnjakov itd. ni dobro. Starši morajo biti sami odgovorni, ne pa da se vse prelaga na druge in na predpise. Kako naj starš vzgoji otroka, ki bo znal misliti s svojo glavo, če pa morajo starši kot ovce slediti za vsak korak nekim navodilom in pravilom. Pa še pri nas ko počasi vse propada... a zdej mi bo pa ta pametna država, ki sama sebe ne zna normalno upravljati predpisovala kaj naj jaz s svojim otrokom? Ne hvala.


Ravno v tem je bistvo, da so določene omejitve s strani države postavljene zato, da se zaščiti otroka......

In če ti postopaš racionalno in odgovorno, to še ne pomeni, da so vsi starši taki.....

Torej potem takem ne bi smelo biti zakonsko določeno, da mora biti otrok v avtu pripet.....ker starši smo odgovorni in sami vemo presoditi, kdaj je potrebno pripeti otroka in kdaj ne.....ker po tvoji analogiji gre to tako: če voziš v naselju manj kot 50 ni potrebe, da mojega otroka v avtu pripnem....glupa država mi pa s svojimi pravili onemogogoča, da vzgojim otroka, ki bo znal misliti s svojo glavo......ker jaz sem kot starš čisto sposobna sama presoditi, kaj je nevarno za otroka in kaj ni in kdaj je potrebno pripeti otroka in kdaj ne......

Kot starš imaš ogromno možnosti, da razmišljaš s svojo glavo in da otroka vzgojiš v bitje, ki bo znalo razmišljati s svojo glavo.....teh nekaj pravil in omejitev, ki ti jih postavlja država kot staršu, niso razlog za to, da ti ne moreš vzgojiti samostojnega otroka.......


(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
25.9.2014 16:44:38   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

res je, niso in nikoli ne bodo. nobeno pravilo ne bo pomagalo,


kako pa si to lahko tako sigurno napisala... A si 100%, da nikomur nobeno pravilo še ni pomagalo?

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
25.9.2014 22:35:52   
nusi
ne gre za nekaj pravil, ker ta obstajajo v vsaki družbi, ampak kje je potem meja, a bodo kazni za starše katerih otroci imajo gnile zobe že pri 5-ih, lahko bi bile ker veliko sašev ni dovolj odgovornih, da bi poskrbeli za pomemben del higiene, ki lahko vodi v resne zdravstvene težave?
Glede pripenjanja otroka v avtu pa takole - ne bom rekla, da sem proti predpisu, ampak ali ve pripenjate otroka zato, ker se bojite kazni ali ker se bojite za otrokovo varnost? Komur se fučka za otroka ker ali pije, se drogira ali ima druge psih težave..., ga bo mogoče (če sploh) pripel, ker mu je škoda denarja, ampak ta isti človek bo puščal dnevno en kup drugih možnosti za druge hude poškodbe otroka. torej če obstajajo neki tovrstni razlogi za neodgovorno ravnanje staršev naj se starše ustrezno obravnava. Nekateri ljudje so pa pač po naravi trdi in bodo s svojo neodgovornostjo ogrožali vse okrog sebe kljub vsem predpisom in kaznim.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
25.9.2014 22:52:07   
petea
Ocitno ne bo druge moznosti, kot uvesti licence (samo) za tiste, ki bodo primerni za starse.


(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
25.9.2014 22:56:16   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

Nekateri ljudje so pa pač po naravi trdi in bodo s svojo neodgovornostjo ogrožali vse okrog sebe kljub vsem predpisom in kaznim.


Nekateri... zakaj gledaš tako črno belo? Saj je vsak starš posameznik zase. Vmes med tvojimi primeri je ogromno drugih odraslih oseb in otrok, ki jim pa pravila tako ali drugače koristijo.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
26.9.2014 11:06:13   
Balerina
No meni je pti tem zmotilo najbolj to da je mama učitelica, torej bi morala ta pravila in zakon poznati. Ostali starši to vsaj 1X letno slišimo na ruditeljskem. A kljub temu je svojima hčerkama obljubila da bo starejša prišla po mlajšo. To je za moje pojme neodgovorno

Kako lahko 4 letniku nekaj obljubiš za kar veš da ne gre skozi da ne bo šlo. Zakaj bi otroka izpostavljal temu če prej ne urediš zadeve z vzgojitelico in ti ona tega ne odobri.
Zame je to skrajno neresno in nefer do otroka.

Ko govorimo o odgovornosti, bi se morali ozreti tudi nase

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
26.9.2014 11:34:45   
maychi
Se strinjam z Balerino.

Bi pa dodala še nekaj. Res je, da so določena pravila, zakoni milo rečeno čudni. Ampak...
Pomislimo, kaj bi bilo v tem primeru, če bi vzgojiteljica dovolila, kar si je mama zamislila.
Vse bi bilo v redu, če bi deklici prišli domov. Kaj pa če ne ... v tem primeru, ne bi bila "kriva"
mama, ampak bi vzgojiteljico "pribili na križ", ker se ne drži predpisov itd.

Dvomim, da bi ta mama, če bi bila na mestu vzgojiteljice, to dopustila.
Vse je odvisno od tega s katerega zornega kota gledaš.



(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
26.9.2014 16:43:23   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

ne gre za nekaj pravil, ker ta obstajajo v vsaki družbi, ampak kje je potem meja, a bodo kazni za starše katerih otroci imajo gnile zobe že pri 5-ih, lahko bi bile ker veliko sašev ni dovolj odgovornih, da bi poskrbeli za pomemben del higiene, ki lahko vodi v resne zdravstvene težave?



Mene je odgovorni del RR mam skoraj linčal, ko sem enkrat ali dvakrat povedala, da nisem bila čisto striktna pri pranju zob, ko je otrok imel leto in dve in da nisem otroka že pri 1 letu peljala k zobarju, da bi se ga navadil......tako da je lahko neformalna "kazen" precej hujša kot formalna in da res nima nobenih meja......user posted image

tako da jaz se sprašujem predvsem pri teh neformalnih omejitvah, ki jih postavlja družba in okolica, kje je meja in ali nismo mogoče res izgubili kompasa.....te formalne omejitve me niti ne skrbijo, ker se mi zdijo dosti bolj življenjske......

Glede pripenjanja otroka v avtu pa takole - ne bom rekla, da sem proti predpisu, ampak ali ve pripenjate otroka zato, ker se bojite kazni ali ker se bojite za otrokovo varnost? Komur se fučka za otroka ker ali pije, se drogira ali ima druge psih težave..., ga bo mogoče (če sploh) pripel, ker mu je škoda denarja, ampak ta isti človek bo puščal dnevno en kup drugih možnosti za druge hude poškodbe otroka. torej če obstajajo neki tovrstni razlogi za neodgovorno ravnanje staršev naj se starše ustrezno obravnava. Nekateri ljudje so pa pač po naravi trdi in bodo s svojo neodgovornostjo ogrožali vse okrog sebe kljub vsem predpisom in kaznim.


Kdo ve zakaj.....? Dokler ni bilo zakonske omejitve in kazni se otrok ni pripenjalo tako kot danes......jaz se spomnim, da sva z bratom kot otroka klečala v avtu, ko smo se vozili preko Velebita in se pačila avtu za sabo.....sploh nikoli nisva bila pripeta.....res, da ni bilo toliko avtov kot danes, vendar ko so bile sindikalne smene za na morje je bila na cestah precejšnja gužva......pa ne moremo reči, da naši starši niso skrbeli za otrokovo varnost......

Tako da je mogoče ravno zakonska omejitev in kazen poskrbela za otrokovo varnost......

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
26.9.2014 18:36:47   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: maychi

Pomislimo, kaj bi bilo v tem primeru, če bi vzgojiteljica dovolila, kar si je mama zamislila.
Vse bi bilo v redu, če bi deklici prišli domov. Kaj pa če ne ... v tem primeru, ne bi bila "kriva"
mama, ampak bi vzgojiteljico "pribili na križ", ker se ne drži predpisov itd.


Na to ne moremo niti pomisliti. Zakonodaja nam ne omogoča, da bi odgovornost v tem primeru prevzela mama (za odločitev za to, da starejši otrok prevzame mlajšega), čeprav omogoča, da otrok pri teh letih že lahko (ne pa nujno) odgovarja za povzročeno škodo.

Malo bolj zdrava družba bi tudi videla, da sta vrtec in hiša v slepi ulici.
Malo bolj odprta družba bi družno pospremila deklici vsaj s pogledom od vrtca do doma govorimo o 100-ih metrih in se hkrati naučila o varnosti in krbi za druge več kot ji to omogočajo silni kurikulumi skozi vsa leta vzgojno izobraževalnega procesa.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu maychi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
26.9.2014 18:42:19   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

Nekateri ljudje so pa pač po naravi trdi in bodo s svojo neodgovornostjo ogrožali vse okrog sebe kljub vsem predpisom in kaznim.


Za take ljudje so potem narejeni tudi najbolj butasti predpisi, ki potem grenijo in poneumljajo življenje zdravi sredini.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
29.9.2014 9:54:33   
Balerina

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Malo bolj zdrava družba bi tudi videla, da sta vrtec in hiša v slepi ulici.
Malo bolj odprta družba bi družno pospremila deklici vsaj s pogledom od vrtca do doma govorimo o 100-ih metrih in se hkrati naučila o varnosti in krbi za druge več kot ji to omogočajo silni kurikulumi skozi vsa leta vzgojno izobraževalnega procesa.




Enostavno je tako da je potrebno nekje postaviti mejo. Starši pa če želijo otroku naložiti več odgovornosti jo lahko . Ti lahko svoje otroke učiš odgovornosti tudi tako da ne bentiš na druge. Lahko so otroci še vedno samo doma in si sami pripravijo kosilo ali večerjo,... Samo nikako pa se ne more pričakovati da bodo vzgojitelice iz vrtca pospremile domov vsakega otroka posebaj.

Ali pač ne misliš vsakega samo tistega ki e 100m od vrtca in v slepi ulici. Kaj pa je ta boljši kot tisti ki je 150m stran? Kje bi bila tu potem meja?

Pač vi prispevku je samo kritiziranje predpisa nikjar pa ni povedane alternative. Ali pač prepustimo presojo strašem? Pa naj gredo 6 letniki sami v solo, potem pa b čez nekaj let 5 letnik šel sam iz vrtca,...

Naj povem da je kar nekaj 6 letnikov, ki jih starši pripeljejo samo do sole potem pa tavajo po šoli pa jokajo,.. ker se še ne znajdejo.

Se strinjam varnost otrok je na starših in ne na državi samo država očitno mora postaviti mejo ker je veliko staršev ne zna, žal. In tudi ta prispevek o tem govori, če bi ta mama znala postaviti mejo potem bi postopala drugače.

Tudi glede privezovanja in nošenja čelade je podobno. Žal jih veliko pripne otroka ali a mu da čelado na glavo samo zaradi zakona. Nekdo jih mora ščititi če ne starši pač zakon. Žal je tako. Kolikokrat ste pogledali v avto ko je bi zadaj neprivezan otrok ali so odrasli na sprednem sedežu privezani. V 90% so starši privezani, sicer ne vem zakaj zaradi zakona ali zato kerj je njihovo življene več vredno kot otrokovo. user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali imamo pravico kot starš sama odločati...
6.10.2014 12:01:54   
ronja
A mi s takšnimi pravili hočejo povedati, da kot mama ne vem, kaj je prav in kaj ne za otroka?

Hm, jaz tega ne jemljem tako, predvsem pa nisem tako zelo samozavestna, da bi lahko trdila, da vedno vem, kaj je prav in kaj ne za moje otroke - se velikokrat sprašujeva, kaj bi bilo prav, kaj bi bilo boljše itd...

umma, ne vem, koliko si stara, ampak ko sem bila sama mala, so bila pravila ista - to vem, ker je mama želela, da hodim jaz po brata v vrtec, pa mi niso pustili, ker sem imela komaj 8 let. Potem ko ga je moja starejša sestra, stara 15 let, vztrajno pozabljala v vrtcu, so popustili in mi dovolili mimo pravil jemat otroka iz vrtca:D. Mama je vzgojiteljicam razložila, da starejšo pač meče in se nanjo ne more zanest, name pa trenutno pač lahko in da je tako boljše. No, ker so sicer morale vsak dan dežurat in klicarit, če misli kdo prit po otroka, so se potem vdale, ampak po predipsih pa to ni bilo.
Meni je bilo čisto fajn it po brata, njemu kolikor vem tudi, mami je bilo fajn, sestri pa seveda tudi;). Nam je to delovalo, čeprav sem bila komaj 8 let stara in smo bili cca 300 m od vrta in je bilo treba čez eno cesto vmes. Ni se mi nikoli zdelo, da tega ne bi zmogla in mi je bilo čisto fajn, nikoli nisem tega doživljala kot neko obvezo ali karkoli takega. Vendar sama mislim, da ne bi tega dovolila svoji zelo zanesljivi pupi. Zakaj? Ma, ker nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi in ker bi v primeru, da bi se kaj zgodilo, to uničilo njo - ker bi se počutila odgovorno...

Zato po pravici povedano sama nisem tako ziher, da je to, kar delam, prav. Jaz sem se mela super z vso tisto svobodo, ki sem jo imela in nikoli se nisem počutla kot da bi mi nalagali preveč odgovornosti. Vendar pa mi je jasno, da bi se lahko kdaj tudi drugače končalo (ne sicer pri odhodih iz vrtca, tam se nama nikoli ni nič takega zgodilo, ampak sicer). Zato kaj pa vem... je mogoče čisto ok, če so kje kaka pravila, čeprav je res, da so otroci in situacije zelo različni.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Umma3)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?