|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pregrada maternice
26.2.2015 11:19:55   
Tipssy
Živjo punce..

Z fantom ze nekaj casa delava na user posted image . Pred dvema letoma sem bila tudi na laparoskopiji kjer so mi odstranili cisto na jajcniku in preverili prehodnost jajcevodov-bilo je vse vredu. Sem mislila da bom po operaciji zanosila, ampak nic user posted image imela sem se nekaj pregledov ampak je kazalo vse vredu. Sedaj sem menjala ginekologa, in mi zadnjic na pregledu povejo da imam pregrado na maternici. Nevem kako je velika, ampak baje lahko ovira zanositev. Sedaj me zanima kako to da tega ze prej niso opazili, recimo na operaciji? user posted image zanima se me ce je katera s pregrado normalno zanosila in donosila otroka? S fantom se nama sicer se nikamor ne mudi, saj sva stara 27let.

Hvala za odgovore user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pregrada maternice
26.2.2015 11:50:33   
lily32
Jaz jo imam in sem dvakrat normalno zanosila in rodila. Meni je G ugotovila pregrado, rekla je, naj poskusim normalno zanosit, če ne bi uspelo, bi mi jo z operacijo odstranili. Po dobrega pol leta sem zanosila in normalno donosila, rodila na rok.

Gotovo je odvisno od velikosti in še kakšnih drugih dejavnikov. Vprašaj G, če ti priporoča odstranitev.

(odgovor članu Tipssy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pregrada maternice
27.2.2015 8:16:16   
1aneja1
To je res čudno, da je niso opazili in odstranili. Sploh ker ponavadi delajo ti dve operaciji v kompletu - laparoskopijo in odstranitev pregrade (histeroskopija).
Res najbolje, da vprašaš svoj G, kako je z odstranitvijo (glede na to, da je čisto preprost in hiter postopek - sploh če primerjaš z laparoskopijo). Meni osebno je zdravnica na GK v Ljubljani rekla, da moja pregrada je sicer majhna in na takem mestu, kjer naj ne bi ovirala zanositve, mi jo je pa vseeno odstranila - razlog je pa v tem, da ko enkrat zanosiš, imaš lahko zaradi pregrade večjo možnost spontanega splava. To seveda ne pomeni, da imaš SS, če imaš pregrado, so pa večje možnosti.
Tako da meni so to rajši preventivno porihtali, ker sem šla potem na IVF (vzrok spermiogram) in da smo si tako čimbolj izločili možne slabe izide.


< Sporočilo je popravil 1aneja1 -- 27.2.2015 8:17:10 >

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pregrada maternice
27.2.2015 10:35:47   
perla*
Meni so odstranili manjšo pregrado. To je res mini poseg, isti dan sem šla domov. Brez narkoze in inekcij, dal so mi protibolečinsko tableto.
Baje jo ima 1/3 žensk. Od teh jih 75% normano donosi. V tujini baje tega sploh ne odstranjujejo. Nekaj je tudi tveganja za poškodbo maternice user posted image
Jaz sem šla to pred laporoskopijo, pola upanja, da bo potem uspelo. In da čimbolj znižaš % tveganja SS, če se plod vgnezdi ravno na te milimetre mrtvega tkiva in tako ostane brez prekrvavitve.
Po domače povedano - loterija.
Moja babi ima 5 hčera. Enkrat je sicer imela SS. Da ima pregrado so ji ugotovili pri 75letih user posted image

(odgovor članu 1aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pregrada maternice
27.2.2015 11:07:01   
Xtina123
Ja meni je ginekolog dal napotnico za neplod. ambulanto, ker ze 2 leti nic ne prime. Pa je rekel da se bojo oni tam dalje odlocili kako in kaj. Sem mislila da bi se vseeno malo pocakala kaksnega pol leta pa potem sla dalje, ker mi napotnica velja 1 leto. Ce bi bilo po mojem bi ze takoj sla dalje, ampak se mi zdi da se moj boji spermiograma user posted image pa sva rekla da se vseeno malo pocakava. Mi lahko se poveste kako potem potekajo pregledi in vse to ko gres v neplodnostno? Midva bi sla v Mb. Posiljajo tudi kaksne izvide po posti domov- ker ziviva doma in noceva da bi starsi izvedeli user posted image

Hvala ze za prejsnje odgovore user posted image

(odgovor članu perla*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pregrada maternice
27.2.2015 11:09:20   
Xtina123
Aja prej sem pisala pod ime tipssy user posted image

(odgovor članu Xtina123)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pregrada maternice
27.2.2015 11:11:35   
perla*
Veliko, ogromno je od tega napisano na spletnih straneh ambulant in po forumih. Predlagam, da malo raziščeš user posted image

(odgovor članu Xtina123)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pregrada maternice
27.2.2015 12:39:17   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Tipssy

Živjo punce..

Z fantom ze nekaj casa delava na user posted image . Pred dvema letoma sem bila tudi na laparoskopiji kjer so mi odstranili cisto na jajcniku in preverili prehodnost jajcevodov-bilo je vse vredu. Sem mislila da bom po operaciji zanosila, ampak nic user posted image imela sem se nekaj pregledov ampak je kazalo vse vredu. Sedaj sem menjala ginekologa, in mi zadnjic na pregledu povejo da imam pregrado na maternici. Nevem kako je velika, ampak baje lahko ovira zanositev. Sedaj me zanima kako to da tega ze prej niso opazili, recimo na operaciji? user posted image zanima se me ce je katera s pregrado normalno zanosila in donosila otroka? S fantom se nama sicer se nikamor ne mudi, saj sva stara 27let.

Hvala za odgovore user posted image

Baje je pregrada maternice res precej pogost pojav med ženskami. Moja sorodnica je pravila, da je že dobila napotnico za odstranitev, pa je pred posegom nepričakovano zanosila in donosila dvojčke. Tako, da ona v zvezi z zanositvijo in donositvijo ni imela težav. Sodelavka pa je imela 4 ss dokler niso pri zadnjem ugotovili, da se to očitno ne bo prenehalo, če ji ne bodo odstranili pregrade. Ona pri zanositvi ni imela težav in je tudi brez težav donosila do določene velikosti otroka. Ko je otrok rastel je bila pregrada ovira pri tem in je prišlo vedno znova do splava.
Jaz bi jo šla odstraniti. Poseg je baje čisto rutinski in ne težaven. Po moje ga daš veliko lažje skozi kot same travme ob težavah, ki jih lahko povzroča pregrada.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Tipssy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?