|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedeži
27.10.2015 10:58:42   
5ri
Zanima me, katere avtosedeže ste kupili, ko je lupinica postala premajhna. Od 9 do 18 kg ali od 9 do 36 kg? S katerimi modeli in blagovnimi znamkami ste zadovoljni? Isofix da ali ne? Mi bomo namreč v kratkem primorani v ta nakup, pa bi radi izbrali najbolje :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
27.10.2015 13:43:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 5ri)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedeži
27.10.2015 22:19:54   
leški
Pri tavečji smo morali že pri 5 mesecih jajčko zamenjat ker so nogice bingljale krepko čez rob jajčke in smo vzeli romer king 9-18kg super zadovoljni. Da se v polležeči položaj in tamala je uživala v njem ker je seveda lahko gledala ven. Vrat je bil ravno tudi ko je zaspala saj ima ta romer te blazinice za glavico in je bil res super. Zdaj imamo tamlajšo staro 5 mesecev ni še krize z jajčko ampak bo počasi premala in bo treba v nabavo sedeža in definitivno bo to spet ta romer mogoče kak drug model ampak romer bo 100%

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedeži
28.10.2015 10:19:15   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: leški

Pri tavečji smo morali že pri 5 mesecih jajčko zamenjat ker so nogice bingljale krepko čez rob jajčke in smo vzeli romer king 9-18kg super zadovoljni. Da se v polležeči položaj in tamala je uživala v njem ker je seveda lahko gledala ven. Vrat je bil ravno tudi ko je zaspala saj ima ta romer te blazinice za glavico in je bil res super. Zdaj imamo tamlajšo staro 5 mesecev ni še krize z jajčko ampak bo počasi premala in bo treba v nabavo sedeža in definitivno bo to spet ta romer mogoče kak drug model ampak romer bo 100%

Oprosti ampak noge niso NIKOLI merilo, da je lupinica premala! Daj malo poglej navodila in se posveti na internetu kaj je dejansko merilo. Lupinica je najboljse za dojencke, zato naj bodo not dokler so lahko. Merilo je glava in ramena. Ramena ne smejo it vise od pasov in glava ne sme biti visi od lupinice. Noge pa lahko bingljajo kokr koli. Nekaj najhuje je da 5 mesecnega dojencka vozis v smeri voznje. Raje pol avtosedez, ki se lahko pripne kontra voznje! Pri 5 mesecniku le malo bolj zabremzas in mu vrat gre, ce se pelje v smeri voznje. Poglej si se malo crash teste, kaj se zgodi z dojencki, ki se peljejo v smeri voznje in potem se odloci ali naj raje noge bingljajo cez lupinico ali peljat v smeri voznje.

Mi smo zadovoljni z maxi cosi. Starejsi je imel priori, mlajsi pa ima zdaj pearl s family fix bazo. Na dopustu smo imeli roemerja z isofix in mi je bil tudi vsec. V drugem avtu ima mlajsi tobija, ki ni isofix. Se pa zelo kvalitetno in trdno zapne, tak da ne pogresam isofixa. Enkrat ko smo najeli avto, smo pa dobili neki groznega brez izofiksa in je sedez kar letal in se nagibal- ni pa ni se dal cvrsto pripet.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 28.10.2015 10:22:15 >

(odgovor članu leški)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedeži
28.10.2015 11:45:01   
leški
Oprosti ker nisem napisala da jr deklica bila dolga 73cm in da so bila ramena krepko čez pasove, glavca pa na vrhu jajčke in pred nakupom smo se posvetovali s pediatrom.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedeži
28.10.2015 13:21:43   
darhaha84
Starejši sin je bil tudi izredno velik in je šel s 7mes. že iz lupinice v sedež. Problem je bil ker je bil že tako mišično oslabel (hipoton), da sva hodila v razvojno in mi je najprej tam odsvetovala, da gre v sedež. Potem sem ji pa pokazala lupinico in je videla, da ne gre več notri (glava je gledala čez in tudi pasovi so bili za rameni – nogice so pa itak že od 5.mes.ven gledale). Zato ni bilo druge variante, da gre v sedež. Skratka prvi sedež je bil 9-18kg Romer king in sem bila izredno zadovoljna z njim, nekje pri 3,5 letih pa je dobil Cybex Solution 2/3, (samo pri našem niso merilo teža in starost, ampak višina – ker ima pri 4 letih 119 cm in 19,5 kg, obleke ima že za 6 let) in že od rojstva je zelo dolg). Kinga je podedovala sestrica, ki pa se tudi zelo rada vozi v njem – no ona raste bolj normalno in je bila do 11 mes. v lupinici.  Meni je super, ker se da poležati in tudi glavica je zavarovana. Pripet je samo s pasovi in je zelo stabilen sedežek.
Srečno pri izbiri sedeža….

(odgovor članu leški)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedeži
29.10.2015 10:56:47   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: leški

Oprosti ker nisem napisala da jr deklica bila dolga 73cm in da so bila ramena krepko čez pasove, glavca pa na vrhu jajčke in pred nakupom smo se posvetovali s pediatrom.


In prej se ti je zdel najbolj pomemben podatek, da je prerasla, ker so noge bingljale cezuser posted image , kar pa je dejansko pomembno pa ti je bilo zanemarljivo in nepomembno. PO vseh standardih, ki jih uporabljajo pediatri po celem svetu, pa je dolzina otroka pri 6 mesecih do 70 cm (nekje tu je zgornja meja). To govorim za fante, za punce je meja nizja. Ti pravis da je tvoja punca ze pri 5 mesecih bil 73 cm VAU . Moja oba sta velikana (geni, sva oba precej velika), vedno sta z visino na max oz malo cez max (pa se vseeno pri 5 mesecih nista dosegla 73). In ne glede na to (ker res obstajajo izjeme med otroci), sta oba bila v lupinici do 10 oz 11 meseca starosti, oz do velikosti cca 80cm. Je pa res, da je tu precej odvisno od tipa lupinice oz velikosti lupinice, ravno zato se jaz vedno odlocam za maxi cosi, ker je najvecja, da otrok cimdalje ostane not. Npr maxi cosi lupinica ima celo poustercek, ker je lupinica prevelika do cca 2-4 meseca starosti. In potrebno je otroka pravilno polezt not in ne posedet zelo pokoncno, ker potem res pridejo ramena vise.

Pomembno se mi zdi, da se opozori na tole binglanje nogic, ki ni nobeno merilo in je povsem nepomembno. Samo zavaja se ostale ljudi in potem se ostali mislijo, da so otroci prerasli in jih dajo v avtosedez, ki je zelo nevaren za 5 mesecnike!. Raje ispusti tale podatek ali pa napisi da je pac velikan med velikani in mu pri 5 mesecih cela glava gleda cez lupinico.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 29.10.2015 10:57:33 >

(odgovor članu leški)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedeži
29.10.2015 17:03:34   
leški
Oh hope daj no ne bodi preveč pikolovska

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedeži
29.10.2015 21:07:50   
bauko
Živjo,

mi imamo Recarota young sport 9-36 kg in smo zaenkrat zelo zadovoljni. Punčka je stara 16,5 mes, v sedež smo jo zaradi velikosti dali že precej pred prvim rojstnim dnevom. To mi sicer tudi slučajno ni bilo všeč, ampak ko glava gleda čez lupinico pač nimaš več kaj čakat.

LP

(odgovor članu leški)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedeži
29.10.2015 21:09:41   
bauko
Aja, še to: naš avtosedež nima isofixa, pritrdi se s pasom, ampak je čisto fiksen in se nič ne premika.

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?