|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Včerajšnja nesreča
31.1.2016 16:51:33   
Stanislava_
http://www.siol.net/avtomoto/novice/2016/01/dan_po_nesreci_postojna.aspx

Bi jo lahko preprečili? Oziroma ali je sploh kdo kriv?

Po moje ne, je prej skupek nesrečnih okoliščin, ki se lahko zgodijo v sekundi vsakemu, ki ni 120% in več skoncentriran in pazljiv. Kaj pa vi mislite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Včerajšnja nesreča
31.1.2016 17:18:20   
LuLu
družinski član priletel med avte, manjša poškodba, avto zapustil, kar je bilo super, ker se je potem kamion in drugi avti v njegovega zabili. On ni mogel nič, vidljivost nula, hitrost nizka, ni vedel/videl kaj ima pred seboj.
Na nesrečo so druge avte nato opozarjali posamezniki, ...predvidevam, da je Darsova tehnika, če jo sploh ima tam za take primere, neuporabna

Moje mnenje je, da bi se AC morala v takih razmerah zapreti. Na tem odseku kolikor vem, je pogosto megla in slaba vidljivost.
Berem, da naše AC nimajo sistema za opozarjanje na zastoje, kar nič ne koristi moderno opremljenim avtom, ki imajo ta senzor vgrajen v avto.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Včerajšnja nesreča
31.1.2016 17:41:58   
LuLu
kdo se je pa prvi zabil in zakaj, pa nisem zasledila še

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Včerajšnja nesreča
31.1.2016 18:33:46   
liliana
Jaz tudi mislim, da se tega ne da preprečiti....in take nesreče se ponavadi zgodijo iznenada, takoj na začetku.....ko niti še tako moderna tehnika ne zazna kdaj se bo spustila megla......

Da bi pa zdaj bila tričetrt zime zaprta avtocesta, ker je nevarsnot megle na tistem odseku, pa tudi ne vem, če bi se ljudje strinjali......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Včerajšnja nesreča
31.1.2016 18:39:08   
LuLu
http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/video-voznik-s-kamero-snemal-voznjo-sledila-je-megla-naleti-beg-ljudi-poki-kricanje.html

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Včerajšnja nesreča
31.1.2016 19:12:14   
RIJA*
kaj pa veš...lahko, da en butl ni upošteval razmer na cesti, lahko samo splet nesrečnih okoliščin....grozno v vsakem primeru user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Včerajšnja nesreča
31.1.2016 22:16:32   
Vijoličarka
Zaenkrat še ni poročila o ugotovitvah preiskave. Ampak v takih razmerah je običajno tako, da se najdejo ljudje, ki vožnje ne prilagodijo okoliščinam. Prevelika hitrost, premajhna varnostna razdalja, neprimerno reagiranje, nesposobnost reagiranja, strah... Nekdo je moral biti prvi, ki je nekaj storil. Morda zavrl brez veze, drugi ga ni videl, morda vozil prehitro in priletel notri in ostali zadaj v bistvu niso imeli kaj dosti šans... Kaj pa vem. bomo videli.

Mi je pa toplo pri srcu, da se še najdejo ljudje z zdravo pametjo in človeškim čutom. Moški se je kar prostovoljno odločil in signaliziral ostalim udeležencem v prometu in tako preprečil nadaljni nalet in še večjo tragedijo.

Pri nas, se mi zdi, ni tako grozljivo hude megle, da bi morali zato kar zapirati cesto. Zdi se mi, morda se motim, je pač osebno mnenje, da gre pri tem za zelo podobno zadevo, kot pri drsanju po ne dovolj zaledenelam ribnikuv Kosezah. Vse preveč ljudi enostavno ne razmišlja, da je veliko situacij v življenju zelo resnih in da je treba postopati po določenih (varnostnih) pravilih. Vožnja v megli ima svoja pravila. Žal mi je za vse tiste, ki so, brez svoje krivde znašli sredi tega kaosa. Najbrž, če si takoj za tistim, ki nekaj zakvačka, kaj dosti ne moreš storiti in drugi neposredno za tabo tudi ne...

Prav se mi zdi, da policisti vestno raziščejo to nesrečo.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Včerajšnja nesreča
1.2.2016 14:20:26   
ronja
POjma nimam, kako je do nesreče prišlo, vem pa, da se v megli res nič ne vidi in je grozno vozit. Ne moreš se kar ustavit in čakat, da se megla dvigne (sploh ne na ac), si pa že pri 40 lahko nevaren, če nič ne vidiš. Zadnjič sem morala enkrat v taki megli domov iz drugega konca Ljubljane, 100x sem že šla to pot, takrat sme se pa zgubila. Ker enostavno nisem vedela, na katerem križišču sem, stavb okoli se ni videlo in sem falila... Bila sem živčna, ker se ni nič videlo in sem se koncentrirala samo na cesto in na to, da ne bom koga zbila, vse ostalo (ala pot:D) je bilo pa drugotnega pomena...
Lahko se zgodi - lahko je nekomu nekaj priletelo v šipo ali je videl smet na cesti in ni vedel, kaj je, malo zabremzal in drugi vanj... NOben kriv.

Če vidiš nekaj in ne veš, kaj je, je normalno, da zabremzaš, nihče noče koga povozit... Tudi na ac je lahko kak človek. Lubi je enkrat na srečo pravi čas ustavil, ko se mu je pod avto hotela vršt punca, ki je malo naprej povzročila prometno nesrečo (bila je pijana, brez izpita in vzela očetov avto brez dovoljenja, naredila nesrečo in v tisti paniki se je hotela kar na licu mesta ubit), pa je bilo to na obvoznici... Če bi gonil, bi jo zbil. Tako da ne moremo rečt, da v megli pa ne smeš bremzat - če vidiš nekaj, ne veš kaj je, kaj češ drugega? Lahko se komu pokvari avto in gre ven, lahko pride kaka žival na cesto (prijateljica je na prav tej ac zbila srno)...

Lahko pa da kdo res ni upošteval predpisov, dostikrat se najde kak pameten, ki misli, da vidi v megli... Ampak če voziš, pa tudi če 40, pa se pred tabo naenkrat vsi ustavijo zaradi nesreče, boš priletel notri, ker jih ne vidiš pravi čas... Seveda pa je odločilno, s kakšno hitrosjo uletiš not in s kakšno priletijo za teboj... V hudi megli sva se po primorski ac vozila že nekajkrat lepo 40 km/h in bila res lepo presenečena, da so tako vozili vsi - vendar smo imeli srečo, da ni bilo gneče na cesti in nobenega pametnjakoviča, ki bi prinorel...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Včerajšnja nesreča
1.2.2016 19:02:28   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Zaenkrat še ni poročila o ugotovitvah preiskave. Ampak v takih razmerah je običajno tako, da se najdejo ljudje, ki vožnje ne prilagodijo okoliščinam. Prevelika hitrost, premajhna varnostna razdalja, neprimerno reagiranje, nesposobnost reagiranja, strah... Nekdo je moral biti prvi, ki je nekaj storil. Morda zavrl brez veze, drugi ga ni videl, morda vozil prehitro in priletel notri in ostali zadaj v bistvu niso imeli kaj dosti šans... Kaj pa vem. bomo videli.

Mi je pa toplo pri srcu, da se še najdejo ljudje z zdravo pametjo in človeškim čutom.


Danes so predstavili uradno poročilo, nekaj sem poslušala po radiju.

In če je res, kar so povedali, o hitrostih...150 km na uro in več, v taki megli, pa kje nam je pamet. Še malo mrtvih je bilo, čeprav je vsak preveč.

Smo pa Slovenci res en tak nesrečen narod, ki zna mislit s srcem in delovat usklajeno samo ob nesreči, žal. Ko bi vso to energijo tako uporabljali vsak dan..


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
1.2.2016 19:24:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Včerajšnja nesreča
1.2.2016 19:31:36   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN

Najvisja hitrost je bila zabeležena 186 v soboto, ja halo. Sredi dneva se menda vidi meglo mar ne?


Nekaj takega je bilo omenjeno, se mi zdi...si nisem zapomnila. Hitro, prehitro, za take vremenske razmere kot je megla in spolzko vozišče. Nisem proti hitrosti, ampak v primernih razmerak kot je suho vozišče in dobra vidljivost ter seveda popolna koncentracija na vožnjo, brez radija, vpijočih otrok, kaj šele kakšnega mobitela v roki.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Včerajšnja nesreča
1.2.2016 22:30:15   
Vijoličarka
Tukaj imajo razlago in animacijo, sicer neuradno:

http://www.24ur.com/novice/slovenija/animacija.html

Žal, tile osebni avtomobili niso imeli šans, četudi se jih je kar nekaj lepo in pravočasno ustavilo, niso imeli vsi dovolj časa, da zbežijo iz avtomobilov. Strahotna nesrečna kombinacija velikega števila tovornjakov, sploh zadnjega, ki je vozil s preveliko hitrostlo in povrzočil glavno tragedijo. Grozno je videti, kako jih je vmes stisnilo.

Če ne bi bilo tovornjakov in bi šlo v glavnem za trke osebnih vozil, najbrž ne bi bilo tako hudo. Res huda nesrečna kombinacija. Je pa imelo vseeno veliko ljudi dovolj časa pobegniti na varno - če bi tisti zadnji tovornjak prišel prej, bi bilo huje. Vseeno, tudi en sam mrtev na cesti je eden preveč.

Je pa čudno, glede na to, da je bila megla, da je posnetek gledalca, na katerem je mogoče videti, kako je stnisnilo in potisnilo na obe strani avtomobile ob trku zadnjega tovornjaka, tako jasen.

Še en razlog, da bi bilo treba resno razmišljati, da bi dali tovornjake na vlake, kot se je že velikokrat govorilo.

Hudo je to, da se moraš odločiti v trenutku: ustaviti se moraš, mogoče niti približno ne vidiš, kaj pravzaprav je in zakaj se stoji, a bi stekel ven, te bo kdo povozil vmes? In medtem ko se odločaš, te speštajo v stiskalnici.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
2.2.2016 15:55:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Včerajšnja nesreča
2.2.2016 20:22:20   
LuLu
saj niso vsi imeli hitrosti. Eni so prileteli v avte s 50 na uro, ampak so jih drugi za njimi zmučkali. Na koncu je pa seveda videt, kot, da so vsi vozli 130. Dovolj je, da se jih par takih najde, če pa je vmes kamionđija s preveliko hitrostjo, potem pa itak vse zmrcvari pred seboj

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Včerajšnja nesreča
3.2.2016 12:34:11   
ronja
186 je prehitro za kakršnekoli razmere na ac. Dovoljena max. hitrost je 130 km/h. Sqj obstajajo dirkališča, kjer nikogar ne ogrožaš z dirkanjem.

saj niso vsi imeli hitrosti. Eni so prileteli v avte s 50 na uro, ampak so jih drugi za njimi zmučkali. Na koncu je pa seveda videt, kot, da so vsi vozli 130. Dovolj je, da se jih par takih najde, če pa je vmes kamionđija s preveliko hitrostjo, potem pa itak vse zmrcvari pred seboj

Se strinjam.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
9.2.2016 18:17:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?