|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrčki 2016
28.5.2017 10:04:20   
pikica 4
hhhej,

vreme je super, že kar malo prevroče za sprehode.

pričeli sva z dopoldansko malico, in mi mala skoraj vse poje. zenkrat ji dajem po navodilih, 50 g sadja, 10g žitne kaše in 40 vode.pa ji gre v slast, probali sva jabka in hruške. ji pa kosilo pa večerja ni po godu.

tale otroški hranilček, kupila sem silikonskega ker tistega z vrečkami ni bilo. je super tamala za ta čas pocuza vn da jst sadje naribam. je pa vrečka bol, ker ko se cucelj s hrano izprazni, hrana ostane zadaj in je ponovno treba malo dodat da je v cuciju spredaj. al pa jest kej narobe delam. ga pa sama drži in ni nobene pacarije. nasplošno mi pol manj paca kot mi je.

zaradi pacarije sem prek neta naročila triptrap stol, ga dobim v ponedeljek, je lažji za čiščenje. ta bo pa počakal da gospa neha ustvarjat s hrano.

gibanje user posted image oooo povsod je razen na podlagi. se pa vala in pogojno samostojno sedi. sem včeraj zraven nje na kleh cunje ronala, pa nisem bila toliko pozorna, se je lumpa odvalala do mojih copat in jih glodalauser posted image , ja no...sem že otroke malo opozorila da po tleh ne sme biti malih stvari ker je ratala mobilna. no saj je že čas.

lepo vreme je gotovo krivo za zatišje na forumu...

dansas ja jest sem sadje kuhala 3 dni sedaj pa dobi svežega pa ji ni hudega. n krat ponočiuser posted image , dobra. danes so imeli te ameriške borovnice v hofru, kdaj si jih že S dala?

nastja jst bi bila VESELA kakšne strani iz te knjige. sem v dzs spraševela nekaj časa nazaj če jo majo pa jo niso imeli. vi boste tudi že puzali, super. še kakšna kaca v bližini?

Pia ste sedaj zdravi?

uživam še tale čas preden se zbudi, potem je pa zopet veselica.

bučka ste ok?

želim vam prijetno nedeljouser posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 951
   RE: Oktobrčki 2016
28.5.2017 15:14:58   
bucka*
Zivjo!

Mi smo imeli pa piknik, za sinkov rojstni dan. Sicer pozno, ampak smo cakali vreme. Povabljenih je blo 30 ljudi, vsi so se pofockali da pridejo, tko da je bil kar zalogaj, tudi financen. Sva tehtala a bi, a ne bi, pa sva nekako potem vseeno rekla da bomo imeli piknik. Vse je bilo super, dokler nisem prisla dopoldne domov s torto in nekimi malenkostmi v prtljazniku. Sem nesla pivo na prag in odprla vrata... pol minute mi je vzelo, nic vec... pa vidim tamalga, ki stoji ob prevrnjeni torti. Nekako mu jo je uspelo odpret ocitno in zvrnit s celo povrsino iz prtljaznika na pesek... je bla unicena, cist.

Jst panika, v jok, tamal v jok, moj je ponorel... v glavnem, to je bil nas zadnji piknik baje.
Smo dobili drugo torto, so nam sli na roke in naredili isto pravocasno, ampak smo jo tudi placali se enkrat... sem racunala vsaj na kaksen popust. Tko da morm zej do 15 zonglirat s preostalimi evri kot cudodelka, da bomo zvozili mesec... sm slabe volje, pa tko fajn piknik je bil drugace...

No, punci je pa pridna, zvezda vsake zabave itak, ocitno ji pase pozornost in nic je ne moti, ce si jo podajajo kot malo zogico :-)
Glede malice, nisem vedela da obstajajo recepture po delezih, jst to za nobenga od otrok nisem dobila. Midve tko pridno jeva, da je prov noro... dopoldne ji zmiksam (ja, jst pa zej miksam, k so take kolicine da se splaca) eno malo jabolko+ eno malo hrusko + malo vode + rizeve ali prosene kosmice - vse poje!
Ce mam kislo jabolko dam zraven banano, malo vode in prosene kosmice... vse poje.
Ponavadi poje 2 kosa sadja, ne vem, kok je to v ml, se mi zdi pa ogromno!
Za kosilo pa tudi, tok zelenjave, da je niti ta vecji ne spravi vase. Ona poje vec kot on.
Zacele sva tudi z vecerjo, ampak vztrajam da je samo mlecno-zitna, ker bi jo gospa ravno tako pojedla ogromno. Samo ce se nama zjutraj in popoldne zavlece, da jeva pozno kosilo, ji vecerje potem ne dam. Pa je ravno tako ok.
Pikica, jaz jo vedno dojim po obroku, ce se mi zdi, da je malo pojedla. Ce dojis pac dojis, mnenja so razlicna, a naceloma naj ne bi odrekal. Ce pa vidim da je dovolj pojedla, pa narediva samo par pozirkov vode iz kozarca, da popije samo kar je zejna.

Razvojno se pozna vsak dan, premika se tako, kot je rekla malinca, kot vojak :-) sicer se postavi na kolena, ampak se potem nekako odrine in potem s komolci potegne naprej. Kakorkoli ze, dobro ji gre, ker se uspe zlo hitro premaknit, ce jo kaj pritegne. Zadnje case tudi zelo rada sloni na eni roki, na boku, v leze. V drugi roki pa ima kaksno igraco... tudi pri nas so ze tezave z raznimi igrackami, ta velik je navajen puscat povsod, samo ni vse primerno (ostri robovi kaksnih dinozavrov, mali koscki, ki so proc odleteli ali pa pretezke igracke, ki si jih vrze na glavo :-) ) zaenkrat smo pospravljali 2x dnevno v zaboje za igrace, zdaj pa ne vem kako bomo. On je namrec precej siten, ce se ne more igrat po svoje, ker E lovi njegove igracke :-)

Imam pa eno vprasanje, za tiste, ki ste (ce ste) prale cunjce loceno... se to pocnete? Jst bom pomoje zacela skupaj prat, ker se njenih ne nabira vec toliko posebej. Od sina mam pa ful, k mora met cisto za v vrtec in skos perem :-/

Tud jaz vam zelim lepo nedeljo, mi gremo spet na piknik user posted image

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 952
   RE: Oktobrčki 2016
29.5.2017 10:28:12   
rumena1
Bučka najina otroka morata imeti pa blizu rojstni dan. Mi smo praznovali prejšnji vikend. Smo pa tudi imeli skor 30 ljudi in je to kar zalogaj. Mi smo štirje (še dedi in babi) letal okol, ko kure brez glave že na koncu, da je blo za kosilo vse pripravljeno. Finančno pa seveda. Piknik za 30 ljudi ni hec. Tale s torto je pa vseeno huda. Si ne znam predstavljat, kako ti je "padel mrak na oči". ko si videla torto na tleh. Pa tudi, da ste tako hitro organizirali novo torto verjetno ni bilo lahko. Mi že dokaj samostojno sedimo, puzamo oz. premikamo se še pa ne, oz. kolikor doseže, ko se prevrne na trebuh in se potem obrača okrog. Pa sem kar vesela, sin je obseden z lego kockami, ti majhni deli so povsod, kljub temu, da kar težim, da je pospravljeno. Ampak res jih je težko vse najdet. Ko bo pa začela, bomo pa itak morali narediti drugo organizacijo.

Gospodična je začela malo bolj pridno jest. Se celo ne joče več zraven. Je včeraj tako pridno usta odpirala, da sem samo gledala. Jaz sadje še vedno malo pokuham (kuham vse na sopari), da ga lažje zmiksam. Je pa prav posrečena, ko mi jemo hoče ona tudi. Pri zajtrku poje drobtine kruha, pri kosilu pa ji tudi dam, včeraj sem ji koščke mesa dajala in vse poje. brez težav. A katera ve, kako je s kruhom pri tako majhnih. naša poje kr veliko kruha se mi zdi. Tako je luštna, ko sedi v stolčku in lovi po mizi s prstki hrano in jo nosi v usta.

Nastja knjiga "Dojenčki za mizo" je fajna ja. Sem jo imela sposojeno iz knjižnice cel mesec. Pa še Paparico. V tej knjigi mi je bila všeč tabela za načrtovanje obrokov, za čisti začetek vsaj.

Kopanje- je začela uživat na polno. Prve 4-5 mesecev se ni marala kopat, tudi jokala je včasih in sem se samo čudila Ribici, ki je veselo pisala kako njena E kar cepeta ko vidi vodo. No pa smo tudi mi tako začeli uživat. Šprica, brca, da je veselje. Se moramo it en dan kopat, preden bojo počitnice in bo gužva.

Naš dedi je začel postavljati spalnico. Dobili bomo svojo spalnico. Kar ne morem verjet. Sinko pa tudi ne. Me kar naprej sprašuje, zakaj bomo postejo selili in ne televizije in kavčauser posted image . Oh, za toro na češnji, pa se nam bo povečal še balkon-pokrita terasa. Pa že zdaj ni mala, potem pa bo ogromna. Dobro se nam piše.

Sem bila pa ta vikend na festivalu in na koncertu z mulčkoma. Ata je delal in smo ga šli obiskat. Potem pa na koncert. Mi je tako pasalo, mala dva sta bla pa tudi pridna, sem slišala skor cel koncert. Tmala je zaspala v vozičku, sinko pa je tudi kar zdržal. Končno malo v svet.

Sirena že poje, seveda pol ure je že mimouser posted image . Lepo bodite in uživajte v senčki. Midve greva ven pod oreh na gugalnico.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 953
   RE: Oktobrčki 2016
29.5.2017 10:41:51   
nastja1
dansas o madona ko sem omenila kačo sem izgleda priklicala tega hudiča iz zemlje user posted image jaz ko imam knjigo "dojenčki za mizo" tudi piše tako za mlečne izdelke, ampak meni je pa P rekla da nič prej kot 12 mesecev user posted image

pikica4 sploh ni problema. lahko mi na zs napišeš mejl pa ti prek menjla pošljem takoj ko bom imela malo več časa, mogoče pol ko bo popoldne spal pa ti to pošljem. user posted image

bucka ojoj ste se mi kr zasmilili s to torto.. user posted image se zgodi, nimaš kaj. vrjamem pa da bojo še pikniki, ob takem lepem vremenu se neda upret user posted image lepo pa da tako lepo papca. naš tudi kar veliko poje, ima pa tudi on najraje zjutraj prosene kosmiče pa banano user posted image

naš mali je pa sedaj 1 teden ustalil neko rutino.. spi do 5.30 (user posted image , počitke ima pa ob 8h, 1h, 4h. in ob 20h spanje. končno tudi ponoči lepo spi.
ja seveda že sirena.. drugič več pokomentiram. mormo v voziček pa malo okoli user posted image
bay bay

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 954
   RE: Oktobrčki 2016
30.5.2017 18:54:00   
Pupa88
Zivijo punce,
Da se jaz malo javim po dolgem casu. Midve sva skoraj vsak konec tedn na morju, tako da ne utegnem na forum nic napisat...vas pa berem ko mi le uspe.

Jaz imam tudi tole knjigo dojencki za mizo, sem jo na zacetku kar veliko uporabljal. Pri nas dojenje skoraj enko kot pri Dansas, le da ga je cez dan vec ko mi poje bolj malo GH. Se je pa ze zgodilo, da sva kaksen dan izpustile dva tri obroka dojenja ker je lepo jedla kar sem ji pripravila, spet drgi dan mi pa niti ust ne odpre, tako da sva na joski.. mah te radosti uvajanja GH...user posted image .

Morem sibat, vecerja je na sporedu.
Lp vsem

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 955
   RE: Oktobrčki 2016
1.6.2017 12:36:24   
pikica 4
ojla,

kje ste vse, barvo naberate aneuser posted image

midve pa spiva.

uf pri nas pravo poletje, vroče.

mala navihanka je pogruntala, da je sadje in večerja bol kot južna. bo že jedla.

bučka to pa je zalogaj vse postrešti in popedenat, da ne govorim finančno in dvojno torto, ampak se naredi. sem nehala tele recepture delat, sedaj kar vržem v pisker, saj sem pri prejšnjih dveh tud vse na uč. sem ji naredila tako malico kot ti, user posted image vse pojedla, super hvala za nasvet. si spraševala za cunje, jst že od začetka vse skupaj perem, spodnje perilo pa itak posebej perem ,se ga nabere k ns je že tolk. že dva piknika, mi ga še nismo mel bo treba otvorit, naš prašni žar.

kaj delate sedaj ko je taka vročina čez dan?

danes dopoldne se je že po pol ure zbudila lumpa, zato pa sedaj spi.

pri nas bo pa zobek kmalu, sedaj pa upam rečt da bo ima spodaj dve izobokline, no bo kmalu, nič pa ne šlatam pustim pri miru, ko se smeje vidim. jo pa na srečo se nič ne matra.

ta vikend bom pa sama otroka greta imata obveznosti. gotovo ne vem kaj bi delala. ponavad se nabašemo pa gremo mal okrog špancirat, sedaj pa...hm hm, sej vem mi bo pasal.

aja trip trap stol sem dobila, je lažje ga nesem pod tuš in oplaknem, najraj bi še N pustila not pa vse skup splaknila, hecam seuser posted image .

Lep pozdrav iz poletne G.user posted image


(odgovor članu Pupa88)
Neposredna povezava do sporočila: 956
   RE: Oktobrčki 2016
1.6.2017 13:50:45   
bucka*
Hej punce!
Pogresam vas...

Da ne boste pozabile na nas zmenek in si delale planov za tisti dan ;-)
Pri nas vse po starem, puncka je zlata, sinko tudi priden... ni tako vroce kot pri vas pikica, pri nas ze dezuje. Na vrtu je sicer super, pihlja veter in na enem delu imamo senco, tako da smo lahko na dvoriscu, je pa mora kamorkoli it z avtom, ker se takooo segreje.

Kako ste ostale?

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 957
   RE: Oktobrčki 2016
1.6.2017 14:28:27   
Ribica **
Za naš zmenek sem preverila teren, bo ok tudi v primeru dežja, samo na drugem koncu je treba parkirat.

Midve sva ok, spreminjava ritem zaradi vročine in greva prej ven, da sva do 11-11:30 že nazaj. V avtu je grozno, ker se tako poti, je čisto premočena. Sem kupila še eno podlogo, testiram še to, me čaka na pošti. Jo je pa klima napihala nekje, tako da kašlja.
Je pa vse enostavnejše, odkar je nepasirano, danes sem sadje celo vzela s sabo in ji ga dajala zunaj po koščkih oz. je nekaj celo sama grizla.

Sicer je pa pestro zadnje dni, jaz imam malce več dela zdaj konec šolskega leta z mojimi projekti, tako da bom enkrat srečala samo sebe. Potem pa nekako zmanjka volje še za forum oz. sem potrebovala načrtni oddih oz. malo distance. Upam, da ste vse ok in da so tamalčki pridni. :)

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 958
   RE: Oktobrčki 2016
1.6.2017 20:13:13   
Pia*
Zdravo punce.

Mi2 sva se potepali po morju in na gorenjskem. Sva danes se vrnili na stajersko, ker imava jutri razvojno. Me ze prav skrbi. Sicer se obraca na trebuscek, kotali, puzala bi pa rada ampak rokice jo ne ubogajo. Napisem kaj nama bodo jutri povedali.

Pikica ... trkam!! Ampak za 1x smo zdravi.

Bucka jaz se vedno perem loceno. Ampak mi smo alergiki tko, da nismo relavantni.

Nastja jaz bi tudi knjigico na meil. Lepo prosim.

Vrocina me ubija. S pio greva zgodaj zjutri ven. Zvecer pa mogoce za 1urico, ker gre ob 19h ze spat.
Morje nama je na kozi naredil cudeze. Zelo ji pomaga morski zrak. Tako, da bova vsaj 14dni na mesec na morju. Sedaj bova sli z mojo mami in mojo teto za 10dni. Konec junija. Ati bo pa vikendas.

Hrana! Imava dobre in slabe dneve. Minpa veliko vec poje, ce ji hrano dam v roke in jo mecka in tlaci sama v usta.
Na morju je to lazje, ker je samo v plenicki in se hitro pocisti. Doma imam pa celi svinjak.
Jo pa tudi jaz dojim. Pred nocnim spanjem se noce vec dojiti, ker popije 220ml rizevega mleka z ziti in ji je to vec kot dovolj. Oz. To je za naju ze wauuu.
Tako, da vecerja je pod streho. Zajtrk kdaj super, kdaj mi pa pridejo solze na oci. Prav tako kosilo.

Punce lepo noc. Jaz grem pa razparkirat avto.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 959
   RE: Oktobrčki 2016
1.6.2017 21:06:38   
nastja1
živjo punce. uh se vidi da se je pokazu sonček ko je nekam zatišje user posted image

pupa88 super da ste na morju. hehe ja tudi pri nas je tako s hrano. odvisno od dneva user posted image

pikica4 barvo nabiramo ja.. samo odvisno kje.. ene na morju.. ene pa v drvih user posted image smo dobili sedaj po največji vročini drva in treba žagat, kalat, kuhat južno, pospravljat, malega rihtat.. komaj čakam da bo konec user posted image super upam da bo čim prej zobek. pri nas še nič ne kaže. upam pa da bo čim prej ker če mu dam kak malo večji košček se če kar zadavit user posted image haha ja sej.. vse skupi po tuš.. najhitreje in najležje user posted image

pia super tudi vi ste na morju tako kot pupa88 user posted image mi smo pa rekli da bomo šli konec meseca malo v čateške, ker avgust do morja je še daleč user posted image

jooj kako vreme je pri nas. sedaj sem hitela zapirat rastlinjak, pospravljat paviljon na terasi, rože hitro pod streho. ojoj upam da nebo toče user posted image

kje je pa kaj dansas nič ni slišat? mogoče je tudi ona na morju user posted image
punce mirno noč user posted image

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 960
   RE: Oktobrčki 2016
2.6.2017 11:08:00   
dansas
o, nastja, si me pogrešala? lepo user posted image res je akcija zadnje čase in sploh ne uspem računalnika prižgati, samo na tablici vas zvečer preberem... tokrat pa izkoriščam coffe break, da se lahko usedem in tudi jaz kaj napišem.

zadnje dni sem razvrščala in pospravljala oblačila: dolge rokave in premajhne ven, kratke rokave noter - in to za tri otroke, danes pa upam, da bom še zase. S tem, da se mi še dnevno nabere stroj perila (in to 9 kilski!). Saj ne vem kaj mi je huje obešat: tiste male cunjice, pri katerih se sploh ne pozna, da sem kaj obesila, ali tiste velike cote, ki jim ni ne konca ne kraja user posted image Jah, tako je v veliki družini user posted image

me pa zadnje čase neka čudna nostalgija daje: kako gre hitro in bo kmalu konec porodniške, bo treba v službo, tal bo šel pa že v vrtec user posted image . Mi je tako lušno doma, čeprav je stalno akcija (imam raje tako, kot pa da se mi vleče;) Mogoče se mi zdi, da bo vsega prehitro konec, ker bodo kmalu počitnice in bodo vse punce doma. Tamalo bom tudi iz vrtca izpisala čez počitnice, ker mi je tako lažje, če so že tavečje doma. Na koncu mi bo še pasalo iti v službo, da se malo oddahnem user posted image

Pupa in pia, ve ki nekaj na morje hodita zadnje čase... Imate to svoj vikend ali koga poznate dol? Se je že za kopat?

Barvo imam jaz že kar lepo, ampak kaj ko je prav smešno, če se oblečem v kopalke, ker se mi vidi meja od majice user posted image Imam tako delavsko barvo, kot da bi jarke kopala user posted image

ah, moje pavze je že konec (pa ne, ker je kave zmanjkalo ampak ker je imel moj najmlajši spet samo lepotni spanec;)

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 961
   RE: Oktobrčki 2016
2.6.2017 15:33:16   
Pupa88
Dansas: joj cunje, meni gre to prestavljanje cunj poleti/pozimi tudi na zivce. Sem vedno govorila, da ko bom velika bom imela tako omaro da ne bo treba prestavljati cunj. No, očitno nisem še dovolj zraslauser posted image

Midve sva na morju kar doma, v hotelu nona-nono oz.na mojem nekdanjem stalnem naslovu. Super je, jih je polno pri roki za tamalo pocuvati in animirati. Sicer pa baje imamore 24 stopinj, kar je za nas domacine se vedno prehladno, ampak za druge pa je verjetno ok. Pa se guzve ni.

Lep vikend, midve greva zdej noge namocit. Javim iz prve roke kako je temperatura na slo.obali.

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 962
   RE: Oktobrčki 2016
2.6.2017 20:40:46   
pikica 4
cer,

neverjetno sama sem, fantov ni mala pa že spi. odklop.

bučka jaz imam šele pozno popoldne senco na dvorišču, polet kar pripeka.ampak rožam pa paše. danes smo tudi pri nas imeli par rahlih ploh, nič toče.

ribica uu vidve sta že pri koščkih pridni, jaz ji šele sedaj z vilco tlačim.

tale vročina ja, če nama rata greva do pol 11 ven, pa da sva pred pol12 že nazaj s sprehoda, če to ne rata, greva po opravkih z avto, vsaj enega da nisem skos doma in nekam sedeva na kavo in podebatirava pa greva dalje. si narediva fletn. pa mali tko paše okrog hodit da opazuje, ima tko velike oči pa vsake toliko časa malo podebatira, godrnja potiho. popoldne je pa odvisno od fantov koliko imata šole...

pia kako je bilo na razvojni kaj pravijo?

nastja knjiga je super, se vid da sm gorenjka, raj žoham k kupm knjigouser posted image hecam. kako je bilo z vremenom včeraj ko so vse pospravila?

pupa pa super maš tole, zaston počitnice ob morju, so za iskoristit. kakšna je temperatura morja?

oh dansas mene tudi ker je tole zame zadnjič, naj gre bolj počasi.

lp

(odgovor članu Pupa88)
Neposredna povezava do sporočila: 963
   RE: Oktobrčki 2016
3.6.2017 10:14:31   
Ribica **

IZVIRNO SPOROČILO: pikica 4
raj žoham k kupm knjigouser posted image hecam.


Prevod? user posted image

Kar se pa hrane tiče - še 3 tedne nazaj sem morala vse v nulo spasirat, po tem, ko je že jedla samo pretlačeno ali kakšne mini koščke, tako da vse še pride. Pa še vseeno sta najini punci kar nekaj razlike, se pozna vsak teden.

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 964
   RE: Oktobrčki 2016
3.6.2017 16:02:00   
pikica 4
user posted image user posted image

hm,hm sedaj pa ne vem ali nas besedo žohat uporablja samo moj krog prijateljev ali velja nasploh, bučka kaj praviš?

pomeni pa sfehtat, da raje nekaj naprosim zaston.

vem ja se res pozna vsak teden. ko kaj napišete meni novega grem najprej v raspredelnico gledat koliko ste starejši in kdaj mora naša tole obvladat, ampak seznam je sedaj bolj nazaj imamo vse šele pri 9m pposvetovalnico zopet.

pri nas ohladitev smo imeli ploho v mejah normale. je malo ohladilo ozračje.

sva z mojim in malo lumpala okrog, no samo po kozarce smo šli pa na kosilo. je blo fajn.

mala spi in brskam po spletu, za morje, sva se odločila da vseeno letimo za par dni.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 965
   RE: Oktobrčki 2016
5.6.2017 10:27:38   
bucka*
He he he :-) ja pikica, jst se strinjam da si "žoharca" user posted image
Poznam besedo, uporabljam jo pa ne, mislim da sem jo nazadnje slisala v osnovni soli ;-) sem se pa smejala, ko je ribica sprasevala, sem hotla odgovorit da to pomeni fehtat, ampak tud to ni ravno slovenska beseda, ane? :-)

Komaj cakam da se vidimo in v zivo spoznamo tudi male soncke :-)

Pri nas dezuje, pa morm rect da kr pase, sva s puncko notri in imava bolj lezeren dan. Ceprov je blo zadnjic tud fino, sem jo dala na dekco, jst pa uzivala na lezalniku. Mislim da sva celo uzivali ene 10min, dokler je ni zacela zanimat trava okrog dekce in je bla njena edina misija pridt na rob in pulit travo :-) je zelo spretna, ko se nekaj odloci, ampak vseeno isce bliznjice, ne ljubi se ji ful matrat :-)
Bognedaj, da ji izginem izpred oci, takoj vklopi sireno. Jeva pridno, kar trese se in maha z rokami in nogami. Ce ne nosim zlicke dovolj hitro v usta, kar krici :-) drugace je pa zelo dobrovoljna, skos se smeji, ceblja in je ful pridna.

Kako ste ostale? Zelim vam prijeten dan, kljub oblakom...

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 966
   RE: Oktobrčki 2016
5.6.2017 10:37:29   
nastja1
dansas ja sm mislila da si kje na morju, pa da se nisi nič pohvalila user posted image uh nas je samo 3 trenutno v hiši pa je cunj prek glave za pospravljat. groza. ampak vseeno grem čez vikend v Quladijo malo v šoping po enem letu je že čas user posted image pa še regres je bil... user posted image

pikica4 jaz mu pa še vedno pasiram. user posted image ga malo manj, da ni čito gladko, ampak zadnjič ko sem mu dala riž pa so bili koški riža notr, madona sm mislila da se bo zadavu. nikakor pogoltnit... sm morala še pasirat malo user posted image drugač pa sm tudi jaz fehtala knjigo od sestre nisem je kupila user posted image sestra je antitalent za kuhinjo, pa je morala, ji je kar pediatrinja svetovala user posted image

ja naš se je pa že začel postavljat na kolena in naredit most.. pol se pa kar odrine od podlage da kar butne na tla.. tako se po novem premika user posted image rabi še čisto malo da uskladi rokice pa nogice pa bo. user posted image se je pa naučil da pomaha na pa-pa ko kdo odhaja... tako je vesel ko obiski odhajajo da mi je že kar nerodno user posted image in cel dan govori ati, ati, ati... mami pa še nič user posted image

opa evo sirene.. za čudo božje je spal celo polno uro (ponavadi 30min) user posted image , ker smo se že ob 5h zbudili in ni hotel več spat user posted image

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 967
   RE: Oktobrčki 2016
6.6.2017 13:04:13   
dansas

jaz mu pa še vedno pasiram. user posted image ga malo manj, da ni čito gladko, ampak zadnjič ko sem mu dala riž pa so bili koški riža notr, madona sm mislila da se bo zadavu. nikakor pogoltnit... sm morala še pasirat malo

ha, ha, isto je pri našem. ah, ti fantje... edina nepasirana hrana oz. hrana v kosu, ki jo je do sedaj jedel, so gozdne jagode. Nas je tako z zanimanjem gledal, ko smo jih nabirale in jedle, da sem mu za foro dala eno in jo je začuda brez davljenja pojedel user posted image (BTW, gozdne jagode niso slergene, medtem ko navadne pa so)

Nastja, na morje gremo (šele) čez 3 tedne, ne bi pa imela nič proti, če bi že šli. Ne vem kdo pri nas bolj komaj čaka morje: jaz ali otroci user posted image (Pupa in Pia, vama kar zavidam, ko se oglašate iz morja.) Samo pri nas imamo že šolarke, tako, da moramo počakati na počitnice. Imam občutek, da bo tamal zelo užival na morju. Mu moram še šlauf kupit.

Pri našem fantu je viden zobek pod dlesnijo, zgleda, da bo vsak čas ven pokukal...samo kaj ko je tako zdaj že 2 tedna, zobka pa še kar od nikjer. Lahko samo upamo, da bo imel zobe po meni in ne po svojemu očetu, ki so mu šele pred kratkim šli zadnji mlečni zobi ven user posted image

Pikica, a žoharca da si? To mi zveni tako kot en vrtni škodljivec user posted image Jaz tudi prvič slišim za to besedo user posted image Da ne bomo rabile podnapisov čez en teden user posted image user posted image

Ob enih ima uro, da se zbudi in evo ga, kot da bi poznal na uro user posted image Greva na sprehod, na srečo ni preveč vroče.


(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 968
   RE: Oktobrčki 2016
6.6.2017 16:24:07   
Pupa88
Živijo Punce ...

Kdaj /kje smo že zmenjene za srečanje?

Nikjer ne najdem posta v katerem je bilo p tem govora, doodle linka pa tudi neuser posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 969
   RE: Oktobrčki 2016
6.6.2017 22:09:17   
Pupa88
Sem ze izvedela, tako da itak ne na javen forum pisat...sem se zdej spomnila da ni najbolj pametno.

Hvala Ribica user posted image

(odgovor članu Pupa88)
Neposredna povezava do sporočila: 970
   RE: Oktobrčki 2016
6.6.2017 22:19:52   
bucka*
A smo ble hkrati?
Ja ja, smo dogovorjene, vse ostane v zs ;-)

Da nas ne bo prevec user posted image

Pri nas ta vecji nekaj jamra za zobek, pa kuha ga cist, pa ne vem, a je mozno, da mu ze stalna sestica raste, a je kaj drugega? Ta je dobra, tamala pa se nic zob :-) mam z njim vec problemov kot z njo. Zacela je iskat oporo, da bi se dvignila, poleg tega se trudi iz lezecegaa polozaja dvignit, da bi sedela. Zanimivo, sedi pa se ne samostojno. V sparu smo kupili peno za na tla 180x100cm in je ful uzivala dons na njej :-)

Mirno nocko, upam da bo tudi nasa taka :-)

(odgovor članu Pupa88)
Neposredna povezava do sporočila: 971
   RE: Oktobrčki 2016
6.6.2017 23:28:58   
Ribica **
Je bilo lažje sms poslat, kot tule pisat. :)

Do zdaj sem že tako pozabila, kaj sem želela čez dan napisat, tako da bom kratka in grem raje spat, sem v minusu z urami spanja, po svoji krivdi, ne po E. Razen, da je v nedeljo bila ob 6:39 že naspana, jaz sem pa šele 2:15 uspela it spat.

Počasi prehaja v fazo, ko ni najbolj navdušena nad vsakim tujcem in ko tudi očka ni dovolj dober, ampak samo mama. Res pa da sva zadnje dva, tri tedne skorajda priraščeni skupaj. ;)

Ni pe malo hitro za šestice pri triletniku? Saj je tam nekje star, a ne? Se mi zdi, da zrastejo bolj proti koncu vrtca. Pri nas so bili samo "zobje", ostaja na dveh, sta pa že fletno velika, jih pridno ščetkava vsak večer. Joj, še k pedontologu jo moram naročit, je menda pol leta čakalne dobe v ZD Šiška, druga dva sta mi bolj odročna.

Patronažno sva oddelali prejšnji teden, zdaj pa mislim, da res več ne pride. Čisto nepotreben obisk za moj okus.

Pikica, se mi je zdelo, da pomeni fehtat, pa nisem bila ziher. :) Včeraj sva bili na Bledu z malo in s prijateljico, je bilo kar sveže.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 972
   RE: Oktobrčki 2016
7.6.2017 10:22:19   
pikica 4
ja narečja ja...

bučka fajn da ti tako lepo je. nisem opazila pri naših kdaj so jim zrasle šestice tako da ne vem.

meni zadnje dni, tedne, manj goste poje in se več doji. upam da ima samo obdobje. pričeli sva lepo z uvajanjem, sedaj pa kr nekaj, tako da jo vsakič dojim...

pri nas dežuje, ohladilo se je, je kar dolgočasno, ampak če mala zaspi v postelji dalj spi in imam čas za opravke.

eeee nastja regres super, a je uspelo nakupovanje, kaj si kupla? še malo pa bo po celi hiši, še en teden, boš vidla ko so hitri po vseh štirih, ko pogruntajo.

sem mislila da je na vse jagode potrebno paziti, hvala za inf.

dansas pri naši je bil tudi nekaj časa tako zobek vidit, pa me je danes cuzala roko pa mingrede mal ugriznila sem čutla zobek je zunaj. prejšnje dva sta prej dobila zobe N je pa pozna. vrtni škodljivecuser posted image

ribica a sta imele s patronažno prehrano? a res na bledu sta bile, super, šele sedaj se je ohladilo, prejšnje dni je bilo prevroče, pa ob vodi je še hladneje, kje pa sta se sprehajali? pa med tednom je še fajn jt ni tolk gužve med vikendom, so pa kar kolone.

naša mala se valja v vse smeri, sedi samostojno, vendar jo še pazim, ker se občasno še prekucne. ne mara pa po novem sedaj ko okol hodiva biti v avto več kot približno 15 min, se mi joka, verjetno je dolgočasno v sedež gledat, ampak sedaj ko bo sedež bo pa dobro ko gledajo naprej se vsaj kaj dogaja. s prejšnjima dvema nisem imela takih težav.

cunje pa tudi jaz počasi menjam in pregledujem, vsak dan nekaj.




(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 973
   RE: Oktobrčki 2016
7.6.2017 12:23:12   
Ribica **
Pikica, tudi meni se je slab mesec nazaj začela več dojit in manj GH jest, vmes sem imela spet toliko mleka kot že mesece ne. Je pa količinsko zmanjšala obroke goste hrane, podoji se pa uro do dve po kosilu, opoldansko dojenje sem ukinila, ji dam raje en rižev striopor za glodat :)

Ah, vožnje z avtom ne bi komentirala, če zaspi, je ok, če ne pa sirena. Zdaj sem kupila pe neko drugo podlogo za v lupinico, ki menda bolje diha, upam, da bo, ker je imela prejšnji teden majčko čisto mokro, pa še klima nam jo je nekje prepihala, kašlja že cel teden.

A je možno, da se ni v enem mesecu nič zredila? Danes sem jo tehtala tako da je sama sedela na vagi in pri meni v naročju in kaže 7,5 kg kot mesec dni nazaj, je pa zdaj precej bolj aktivna in kot rečeno jé manjše obroke.

Jaz sem ji jagode z domačega vrta že dala, P je rekla, da lahko ko sem bila tam zaradi flekov po koži, nima nobenih težav in zelo rada jih ima. Jih grize kar tako.
Sem se pa prekršila tri dni nazaj in ji dala vanilijev sladoled za probat, je čisto znorela, ko ga ni več dobila. Ah ja, če bo kaj po mami, ji cuker ne uide. :) ostale mlečne zadeve pa čez en mesec.

Patronažna je prišla zaradi obutve in preverit razvoj, kar mi je BV. Dva članka mi je prinesla, povedala da ja, da mlečne izdelke čez en mesec pri 9m in da je normalno razvita - itak pa ima čez en mesec sistematski, tako da je vse to nepotrebno za moje pojme.

Pri cunjah je moja še vedno na 68, poletne ji pa 74 oblačim, da je bolj komot. Edino vse hlače so ji v pasu široke, ji vse stran štrli. Sem jo namerila 70 cm in 7,5 kg pri 8 mesecih.


< Sporočilo je popravil Ribica ** -- 7.6.2017 12:25:21 >

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 974
   RE: Oktobrčki 2016
7.6.2017 13:12:07   
bucka*
Joj ribica, meni je bil ze un obisk za GH cist mimo, nisem nic uporabnega izvedela, pa je rekla da mora priti, drugace morm pa podpisat, da nisem zelela obiska user posted image kr neki, ko si enkrat pri pediatru se itak tam vse zmenis.
Oblekce imava midve isto 68/74, kakor katere. Ravno za vikend sem se zadnje 62 vrgla iz predalnika in vse 74 pripravila za pranje :-) imava pa kontra problem, mam pa le obcutek, da jo vecina hlac v pasu tisci. Enkrat si pisala, da E dudo mece iz posteljice, nasa isto pocne :-) pol se pa smeji in caka da poberem, da lahko potem spet vrze :-)

Pikica, enkrat si m sprasevala za krompir... ga nimam, ne vem zakaj ne, se ga bojim :-) nikol se nisem skrbela zanj. Letos se je pa na vrtu pokazalo ful dodatnega prostora, ga pa ne prodajajo vec, da bi ga posadila. Tko da spet nc :-) drugace pa vrt super raste sedaj, ko ga dez zaliva :-) tudi plevel :-)

Bom tudi jaz zmerila naso puncko, da bomo spet mal tabelce nardile. Tezka se mi zdi ful, vsakic tezja, ko jo jemljem iz pocivalnika, kjer se hraniva :-)

No, spali spet nismo dobro, fantek je bil bogi, zjutraj sem urgentno napakirala malo v varstvo in njega peljala h zdravniku... Naj bi imel virusno angino, kar je zelo zanimivo, glede na to, da ne kaslja user posted image , bolecino v ustih je pa povzrocila afta. Tko da ja, ni zobek :-)

Upam da se cesa ne nalezemo, drugac bomo morali zal ostati doma :-( to bi bla pa res razocarana :-(

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?